לא יכול יותר. איך מתחילים?

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108371 הגב
    spyercool
    חבר

אהלן חבר'ה.
    אני משרת בחיל האוויר כבר קרוב לשנה, עברה עליי שנה לא קלה. קשה לי, מאוד. ואני מת לסיים עם זה ואין לי מצב לחכות שלוש שנים. אני יודע שיש אנשים שמשתמשים במשפט הזה בשביל לצאת מהצבא, אבל אני גם מתכוון אליו – אני ממש מרגיש שאני מוכן לפגוע בעצמי בשביל לצאת, וזה מפחיד אותי כי מעולם לא האמנתי שאני אדבר ככה… אני לא אעשה כלום אבל עדיין, אני חייב לדעת מה לעשות.
    למי פונים? איך מתחילים? אין לי מושג בכלום…

והכי הכי חשוב – כמה זמן לוקח כל התהליך מהרגע בו נכנסתי לקב"ן בפעם הראשונה עד היציאה (בע"ה) לאזרחות?

תודה

#174124 הגב

היי,

גם אני מכיר מקרוב את ה"תהום" של חיל האוויר ויודע כמה הנהלים שלהם בעייתיים בכל תחום.קודם כל אין טעם לפגוע בעצמך הצבא לא שווה זאת.

אורך התהליך תלוי בעיקר בך וברצון שלך לצאת,כל דיבור ראציונלי עם המפקדים שלך או כל תור ראציונלי לקב"ן לא יביא אותלך לשום מקום.על מנת להשתחרר עליך להציג בעיה חמורה,לבוא בדחיפות לקב"ן וכמובן לא לתפקד מבחינת תרומה למערכת רצוי מאוד שאת כל זה תעשה בגיבוי של חו"ד מפסיכיאטר אזרחי.

כדי לקבל רעיונות או לדעת יותר מבחינת רקע על התהליך תקרא את טרגט 21 אבל גם תוסיף את הטאצ' האישי שלך.
    כדי להשתחרר אתה צריך להיות יצירתי.

תמיד תזכור:הבעיה שלך עצמה לא משנה כלום מה שבאמת חשוב זה איך אתה משווק אותה.

בהצלחה!

#174125 הגב
    Spor
    חבר

תהליך סטנדרטי, ואני מדגיש – סטנדרטי, לא אחד שבו תאיים על עצמך עם נשק או תחתוך איברים,
    לוקח בערך כחודש, מהפגישה הראשונה ועד הועדה הרפואית. בפגישה השנייה, לרוב,
    אתה כבר יודע לאן נושבת הרוח. חודש, אני מאמין, זה זמן שאתה יכול לבלות בצבא, בידיעה שזה האחרון שלך. (:

איך מתחילים?
    פשוט מבקשים קב"נ. אתה יכול דרך המפקד שלך, או דרך רופא יחידה, שגם לו סמכות לקבוע תור לקב"נ.
    שוב, זה התהליך המקובל. לא חסרים חיילים שעשו שטויות, כמו להגיע למיון ונסיונות פגיעה בעצמם, כדי לקבל אחד מבלי לבקש.
    חשוב שהבקשה תהיה מלווה בהתנהגות הולמת. לפי הדיבור שלך, אני לא חושב שביום יום בבסיס אתה צוהל משמחה ורוקד בעירום. טוב מאוד.
    הגעת לקב"נ, ואתה מספר לו בדיוק את מה שסיפרת כאן.
    אתה מוזמן לצרף עוד תיאורים של פגיעות עצמיות בדויות. אם יש לך צלקות בגוף,
    זה יעזור. תגיד שכבר לא יכלת, וסתם לחצת לעצמך על היד עם מזלג, עד רמה של סימנים,
    או סתם דפקת אגרופים בקיר. ככה אתה בורח מהמציאות.
    כשתראה שהוא לא מתרשם, ומנסה לנפנף אותך, אל תפחד להציב לו אולטימטום.
    אל תחשוש להגיד בבירור 'תשמע, אמרתי לך שאין לי בעיה לפגוע בעצמי. או שאני יוצא מפה לפסיכיאטר,
    או לבית חולים. כאב אני יכול לסבול, את הבסיס לא'. תראה החלטיות, שאתה בטוח שאתה רוצה לצאת.

מההתרשמות דרך הכמה שורות האלה שכתבת, אני בטוח שאלה דברים שאתה מרגיש גם ככה בחיי היום יום.
    לא חושב שאני צריך להדגים לך ולספר לך איך לתאר את ההרגשה שלך.
    זכור – כן, אלה בהחלט דברים שהקב"נ מוטרד מהם, ואתה בהחלט יכול להשתחרר על זה.
    עד אז, תהיה חזק, ואל תעשה שטויות. קח את זה מאחד שכן הגיע למחוזות האלה.

#174126 הגב
    spyercool
    חבר

תודה על התשובות המהירות.
    דבר אחד שכן חשוב לי לדעת – האם כדאי לי לשבת אצלו קודם ולספר לו לאט לאט איך מתגבשות לי המחשבות על המצב בראש וכו' ולומר לו שאני מרגיש שאני מגיע לקו האדום, שברגע שאני אחצה אותו יש רק דרך אחת אחורה. (בעצם ללכת סחור סחור ואז או שהוא מעלה את אפשרות היציאה מהצבא או שאני דורש) או ישר להכנס, להתיישב על כסא ולומר מיד "הבעיה שלי היא אחד שתיים שלוש ובעקבות כך אני רוצה לצאת מהצבא"?…

#174127 הגב
    Spor
    חבר

ספר לו. מידע, במקרה הזה, הוא שימושי ביותר.
    בכל מקרה, הוא ינסה לתשאל אותך לגבי זה.

#174128 הגב

בצבא קיים חוק הפרנציפ-לעולם לא יתנו לך את מה שבדיוק תבקש אלא רק קרוב לזה.

קבן הוא לא משקית תש(והוא ידגיש לך אתה זה).לכן עליך לבוא אליו כדי לתאר בעיה ולא רצון.בדיוק כמו שלא תלך לרופא רגיל סתם.תציג את הבעיה ותראה איך הוא זורם איתך.

אל תגמגם ואל תהרהר שהוא מציע לך כל מיני פשרות(הקלות).השחרור צריך לבוא כחלק נלווה מהמצוקה שלך וחוסר היכולת שלך להסתדר במסגרת הזו.

אגב,אדם בעל רצון חד משמעי,החלטי ובעל מודעות די יסתור את הדמות שתיארת כאן.כך שאתה צריך להציג לו עתיד מעורפל ולא ברור.

#174129 הגב
    spyercool
    חבר

ומתי להטיל את הפצצה בפעם הראשונה "אני חושב שרק כרטיס חד-צדדי החוצה יפתור את הבעיה"? או לחכות שהוא יעלה את זה בעצמו כאופציה? 😯

#174130 הגב
    quote spyercool:

ומתי להטיל את הפצצה בפעם הראשונה "אני חושב שרק כרטיס חד-צדדי החוצה יפתור את הבעיה"? או לחכות שהוא יעלה את זה בעצמו כאופציה? 😯

בכל שיחה עם קבן (או במילים אחרות קפ"ס) מגיע רגע שהוא שואל אותך על המוטיבציה והרצון שלך לשרת..

מוצגות 8 תגובות – 1 עד 8 (מתוך 8 סה״כ)
מענה ל־לא יכול יותר. איך מתחילים?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו