מחפשת המלצה לפסיכיאטר שנותן חוות דעת

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

רינת
יצירת קשר:

מחפשת המלצה לפסיכיאטר שנותן חוות דעת

הודעהעל ידי רינת » 20 דצמבר 2017 01:09

אני אשמח אם תשלחו לי לפרטי המלצה על פסיכיאטר פרטי.\אני צריכה להכין חוות דעת לצבא, לפני גיוס.....

תודה לעונים
מאן דהוא

Re: מחפשת המלצה לפסיכיאטר שנותן חוות דעת

הודעהעל ידי מאן דהוא » 31 דצמבר 2017 23:12

פסיכיאטרים "מומלצים" כאלה זה רעיון מיותר, ואף מזיק. נתחיל מזה שהצבא מכיר את רובם המכריע ומתעלם ממסמכים שהם חתומים עליהם. אבל גם אם זה לא היה המצב, הצבא אף פעם לא נותן פטור סתם כך על סמך מסמך שמגיע בפקס. הם תמיד בודקים בעצמם, עם הקב"נים והפסיכיאטרים שלהם. אם את לא יכולה לשכנע פסיכיאטר אזרחי מהשורה, שהגעת אליו דרך קופת חולים, ושהמטרה שלו היא לעזור לך להבריא, שיש לך בעיה מספיק רצינית, איך תשכנעי את הפסיכיאטר הצבאי, שהמטרה שלו היא לדאוג לצבא ולא לך?

חוץ מזה, אין שום צורך לבקש חוות דעת מיוחדת בשביל הצבא (אלא אם כן את רוצה לעורר בפסיכיאטר האזרחי חשדות). כל פסיכיאטר שמשוחח אתך מנהל תרשומת, שבה מופיע אבחון משוער של הבעיה הפסיכיאטרית שהוא מוצא אצלך. את התרשומת הזאת את יכולה לקבל אחר כך ממשרד המרפאה. זו זכותך לפי חוק לקבל כל מסמך רפואי שנוגע לך (תמורת אגרה של כמה עשרות שקלים). אבחון כזה, שלא הוכן במיוחד עבור הצבא, נחשב על ידי הצבא עצמו לאמין יותר ממסמך שממוען לגורמים צבאיים וכולל המלצות מפורשות (למעשה, אם במסמך מופיעות המילים "אני ממליץ", יש סיכוי טוב שהוא ייזרק הישר לפח האשפה. זה מין קוד מוסכם בין פסיכיאטרים לבין המערכת הצבאית).

בקיצור, את קצת לא בכיוון עם הבקשה הזאת. ושיהיה בהצלחה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים