בעיה בקבלת פטור

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108341 הגב
    ג'קי
    חבר

אני מניח שקיימות בפורום הודעות בסגנון הזה אבל העדפתי שפשוט לשאול במקום
    לעבור על כל הפורום בחיפוש סיפור דומה לשלי.

אני אני עומד להיות בן 18 באוקטובר ובשנה הקרובה אני לא אתגייס, חתמתי על טופס דחיית שירות
    בכוונה לעשות שנת שירות עם התנועה.
    ככה שיש לי זמן…
    העניין הוא שאני לא באמת רוצה להתגייס, אני אפילו אהייה יהיר ואגיד שאני לא יכול לשרת…
    הן מסיבות אידאולוגיות והן מסיבות מנטליות, נפשיות…

הייתי ממש נודניק בחודשים האחרונים ללשכת הגיוס ובסופו של דבר כן הגעתי למפגש עם קב"ן…
    פחות או יותר שבועיים אחרי המפגש בדקתי באינטרנט איפה אני עומד וראיתי שהפרופיל שלי אכן שונה…
    מפרופיל 97 לפרופיל 82…

מה עוד נשאר לי לעשות?
    ברור לי שאם הפרופיל שלי לא ישתנה אני אאלץ לשבת בכלא {אני לא מסכים לחתום על נשק} אבל לא הייתי רוצה להגיע לשם בכלל…
    איך אני נמנע מהמצב הזה, איך אני נלחם על קבלת הפטור?

לפרוטוקול אני כן מתכוון לעשות שירות לאומי, ואני מאוד אשמח אם התגובות יהייו אך ורק בכדי לענות על השאלה שלי כי יצא לי להציג שאלות דומות בפורומים אחרים ולשמוע כמה שאני חי בסרט ושאני שמאלנאצי….
    בכל מקרה אני אשמח מאוד אם לא תשפטו יותר מידי את עמדתי הפוליטית ותגיבו רק אם אתם באמת מעוניינים לעזור לי ולא סתם להוציא אגרסיות על מישהו שמייצג משהו שאתם לא בהכרח אוהבים.

#173981 הגב

היי,

קודם כל אף אחד לא יגנה אותך פה כי פה מבינים שהצבא הוא לא מתאים לכל אחד.ויש אנשים עם דעות שונות משל הצבא וקשיים שצריך לכבדם.
    אם ראית קב"ן בלשכת גיוס(מה שכבר מראה שאתה אחד שעומד על שלו)והוא לא הוריד לך מעבר למה שהוא הוריד אז כנראה שהוא לא זיהה אצלך בעיה מספיק חמורה שמחייבת פטור משירות.מה שאומר שאתה חייב לנסות לראות שוב קב"ן.הפעם הייתי ממליץ לך להגיע עם חו"ד מפסיכיאטר אזרחי ביד.ולגבי השיחה עצמה עם הקבן תקרא את טרגט 21 ותיעזר בו לבניית הדמות שלא יכולה לשרת בצבא.

אגב עוד כמה זמן נשאר לך עד הגיוס?

#173984 הגב
    ג'קי
    חבר

"טרגט 21"? 😕
    אני מניח שאני אשמח לקרוא ולהעזר אבל אין לי כל מושג קלוש מזה אומר

בינתיים למיטב זכרוני אני מיועד לאוקטובר של שנה הבאה… אני עושה קודם שנת שירות…

#173985 הגב

טרגט זהו מאמר באינטרנט(תחפש בגוגל) שמסביר בוצורה טובה איך לדבר עם קבן/פסיכיאטר ולהציג בעיות שיביאו ל-21.

#173991 הגב
    ג'קי
    חבר

אני לא בקטע של אני לא רוצה ללכת לצבא אז אני אגיד לקב"ן שאני צב נינג'ה או משהו כזה…

באמת שיש לי בעיה נפשית עם החזקת נשק, אם היה פטור מנשק אז להשתחרר על 21 לא הייתה אופציה מבחינתי…

אני לא רוצה לשקר לקב"ן, אני לא רוצה להיות צריך לשקר בשביל להשתחרר וקשה לי להאמין שזה באמת המצב.

אני אפנה לפסיכיאטר אזרחי, אם יש לכם עוד טיפים שלא כוללים לשקר אני אשמח.

אני חושב ש"טרגט 21" בעיקר נותן לגיטימציה לחברה לגנות את ההשתמטות על האופן הנוכחי.
    ברור לי מאוד שלא כל אחד מתאים לצבא, אידאולוגית, מצפונית, נפשית, פיזית…
    אבל לא לשרת רק כי זו הבחירה הקלה יותר זה קצת מגעיל.
    לראות את כל החברים מתגייסים, בוחרים לעשות שירות לאומי ובוחרים שלא לגשת לכיוון הזה רק כי קיימת האופציה היותר קלה "טרגט 21".

יכול מאוד להיות שהרבה אנשים כמוני וכמוך משתמשים בכתבה הזאת כדי להשתחרר מהצבא כי זהמה שבאמת נכון להם.
    אבל אני מרגיש שהכתבה הזאת גם מאוד מעודדת מאות פרזיטים לא להתגייס סתם ככה בלי מחשבה כי הרבה יותר קליל ונוח לגור אצל ההורים עוד איזה שנתיים או להתחיל לעבוד במלצרות.

#174001 הגב
    Anonymous
    חבר

אין מה לעשות, להרבה אנשים(כולל אני) לא אוהבים את הרעיון של לשקר אבל אין ברירה- אם תגיד להם שאתה לא מוכן אידיאולוגית(כך הם מחשיבים גם אי רצון להחזיק נשק) אז כך יתייחסו אלייך ויזרקו אותך לכלא כסרבן, לפעמים לתקופה מצטברת של חצי שנה, ואז ישחררו אותך על "אי התאמה". על הצבא אתה לא תשאיר רושם אז נראה לי מיותר להקריב חצי שנה כשאפשר לעשות את זה בקלות כל כך…

#174004 הגב
    ג'קי
    חבר

ברור לי שהרבה פעמים הפתרון כן צריך להיות השקר הנורא הזה…

אבל כתבה שמסבירה לך לפרטי פרטים איך לעבוד על הקב"ן זה מאוד מוגזם ומאפשר לכל מי שרק רוצה פשוט לא ללכת לצבא בלי שתהייה לו שום בעיה…

לא נפשית, לא מצפונית, לא אידאולוגית ולא שניצל.

במשך שנים סרבני מצפון ניסו ליצור את האפשרות של אי גיוס והיום כל פרזיט שלא בא לו טוב צבא ומעדיף לגרבץ בבית יכול להגיע לטופס "טרגט 21" מזורגג.

זה לא מה שעוזר לחברה להעריך השתמטות בדיוק

#174005 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא חושב שצריך לשפוט בני אדם על למה הם לא רוצים לשרת. מבחינתי גיוס חובה שווה לעבדות ולכל אדם זכות להתנגד להיות עבד. אני חושב שזה אירוני שבתור אדם שרבים מהישראלים יגדירו כ"כוסית משתמט מסריח שלא רוצה להחזיק רובה ולשמור עלינו" או "פרזיט" אתה כל כך שיפוטי על אתר שמספק לאנשים את האופציה לצאת מ3 שנים של עבודות כפייה.

#174006 הגב
    Anonymous
    חבר

ואני יודע שתגיד "אבל הם עושים את זה מסיבות אגואיסטיות אני עושה את זה מסיבות אידיאולוגיות" אבל גם אגואיזם זה אידיאולוגיה, בעצם כל סיבה שיש לבן אדם לצאת מהצבא שאינה בריאותית היא אידיאולוגית.

#174007 הגב
    ג'קי
    חבר

בהחלט יש בזה משהו.
    אגואיזם זה משהו שמאוד קשה לי איתו ואני קצת מתנגד לתפוס אותו כאידאולוגיה, אבל בהחלט יש משהו בזה.

בעיניי זה עדיין לא מקובל, זו אידאולוגית "מה לי יוצא מזה?"… אידאולוגית "לא אכפת לי מהעולם, אני שם זין"
    כל זמן שהם לא תופסים את עצמם ברצינות וקוראים לזה אידאולוגיה אני בטח לא אקרא לזה אידאולוגיה ואאשר את מה שהם עושים.

אני משתחרר כי {מעבר לבעיה הנפשית בריאותית} אני מרגיש שזה מה שנכון.

הם משתחררים כי אני מרגיש שמה אני יוצא הכי מורווח.

קשה לי לראות בזה אידאולוגיה, ובמידה וכן היא אידאולוגיה שגויה:)

#174008 הגב
    Anonymous
    חבר

בנוגע לאגואיזם כאידיאולוגיה אתה יכול לחפש על אובייקטיביזם ועל הכתבים של איין ראנד(Ayn rand)- למרות שאני אישית סולד מהאידיאולוגיה הקרה שלה וחושב שהיא ממש, אבל ממש, הגזימה. אולי עדיף שתחפש על "אגואיזם אתי".

יש כל מיני סוגים של פציפיסטים שלא רוצים לשרת בצה"ל(בין אם אידיאולוגי(שלילה של שימוש באלימות בכל מקרה),פוליטי(שלילה של עזרה לכיבוש, של אלימות כפתרון למצב) או אפילו דתי(בjainism כל החיים מקודשים כמוך ואלימות אסורה ללא יוצא מן הכלל)).

יש ניהליסטים שמאמינים שהחיים ללא מטרה ואז אין להם צורך לשרת.

יש (המון) הדוניסטים שרק רוצים להנות מהחיים ולא מעוניינים בסבל(אפשר להבין אותם).

אבל בעצם זה לא משנה במה הם מאמינים כי פשוט יש להם זכות להאמין בכל מה שהם רוצים. שים לב שטרגט לא מעודד אנשים לא לשרת או מכפיש את אלו שכן משרתים, הוא רק נותן לאלו שכבר רוצים לצאת את האמצעים. ואפילו אם הוא היה קורא לכל חיילי צה"ל נאצים רצחניים זה היה בסדר כי זכותו של מי שכתב את זה להגיד כל מה שהוא רוצה, כמו שלך יש זכות מלאה לבקר בכל דרגה של חריפות את מה שהכותב אומר.
    אך שמישהו אומר שלו יש את הזכות למנוע ממישהו אחר זכויות(בדומה לגיוס חובה ורוב חברי הממשלה הנוכחית) מדובר לפי דעתי בצביעות מוסרית ואוקסימורון.

#174010 הגב
    Spor
    חבר

מי אמר לשקר?
    מי אמר שאתה תצטרך לפעול לפי טארגט?
    אתה לא יכול להחזיק נשק מבחינה מצפונית? לך לפסיכיאטר אזרחי, תגיד לו את כל האמת,
    תקבל קב"נ, וספר לו את אותו הדבר בדיוק.
    אף אחד לא קבע שעל דכאון בלבד משחררים מהצבא.
    21 הוא פרופיל פותר, אבל ניתן מכמה סיבות. אני אישית יצאתי על הפרעות אישיות סוציופתיות.
    מי היה מאמין שעל אמירות כמו 'לא מוכן להיות עבד' יכולים לפתור אותך משירות, הא?
    ברמת העיקרון אתה צודק, אין סיבה שתשקר.
    הדבר היחיד שעומד כאן כקריטריון, הוא האמונה שלך במה שאתה תאמר לגורמי בריאות הנפש, אזרחיים וצבאיים כאחד.
    רוב משתמשי הפורום כאן פועלים בעיניים עצומות עפ"י טארגט, באמונה עיוורת שזה נכתב ע"י אלוהים בעצמה. אחיזת עיניים.
    עם הזמן הוא נשחק, הקב"נים מכירים אותו בעל פה וחיילים/מלש"בים פשוט מסתבכים עם עצמם במטרה לרדוף אחר דכאון פיקטיבי,
    כאשר אופציות אחרות, שימושיות יותר לפעמים, עומדות לרשותם.

לסיכום –
    לך, תפגש, תאמר את האמת בלבד ותציב לעצמך רק מטרה אחת – אתה לא מוכן להתפשר על העקרונות שלך.
    אם לא לשרת בצבא הוא אחד מהם, אתה לא תשרת. בדיוק את זה, אתה צריך לאמר לקב"נ ולא לבכות דמעות תנין.

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־בעיה בקבלת פטור
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו