חייב עזרה בקשר לשחרור\ תנאי שירות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

nitaishem
יצירת קשר:

חייב עזרה בקשר לשחרור\ תנאי שירות

הודעהעל ידי nitaishem » 02 דצמבר 2017 23:24

שלום,
אני מתגייס במרץ נכון לעכשיו לאחת מיחידות השדה הקרביות.
הבעיה היא שאני חושב ומרגיש שאני אוכל במהלך הצבא להיות רק בתפקיד של יומיות של כמה שעות אחדות ביום. השאלה שלי היא האם אפשרי להשיג תפקיד כזה בבסיס שגם קרוב לבית דרך פסיכיאטר? או שהדבר בכלל לא אפשרי. אם הוא לא אפשרי אאלץ להשתחרר מהצבא..
בכל מקרה אשמח לתשובה לשאלה וגם אם תוכלו בפרטי לשלוח לי מספרים של פסיכאטרים מומלצים שמנחים ונותנים חוות דעת שעוזרות להשיג אתהמטרה שרוצים להגיע אליה בפגישה עם הקבן.
אורח

Re: חייב עזרה בקשר לשחרור\ תנאי שירות

הודעהעל ידי אורח » 05 דצמבר 2017 08:43

nitaishem כתב:שלום,
הבעיה היא שאני חושב ומרגיש שאני אוכל במהלך הצבא להיות רק בתפקיד של יומיות של כמה שעות אחדות ביום. השאלה שלי היא האם אפשרי להשיג תפקיד כזה בבסיס שגם קרוב לבית דרך פסיכיאטר? או שהדבר בכלל לא אפשרי. אם הוא לא אפשרי אאלץ להשתחרר מהצבא..
בכל מקרה אשמח לתשובה לשאלה וגם אם תוכלו בפרטי לשלוח לי מספרים של פסיכאטרים מומלצים שמנחים ונותנים חוות דעת שעוזרות להשיג אתהמטרה שרוצים להגיע אליה בפגישה עם הקבן.

כמעט כל פרופיל נפשי שתקבל בצבא יאפשר לך לעשות יומיות, אבל בטח שלא "כמה שעות אחדות ביום" אלא תקבל תפקיד רגיל עם שעות רגילות כמו 7 בבוקר עד 4 או 5 בצהריים (לא כולל נסיעות כמובן). בצבא קרוב לבית נחשב לפחות מ-100 ק"מ בקו אווירי.

כל פסיכיאטר יכתוב את ההתרשמות שלו ממך, אם אתה חושב שמישהו מהם "ידריך" אותך או יחזיק לך את היד כשתיפגש אחר כך עם הפסיכיאטר הצבאי אתה טועה.
אורח

Re: חייב עזרה בקשר לשחרור\ תנאי שירות

הודעהעל ידי אורח » 08 דצמבר 2017 20:39

nitaishem כתב:שלום,

אלאור אזריה התגייס, קיבל תודה מהמדינה.
מה שיש לנו פה זה דוגמה קלאסית איך הפוגע היה פעם הנפגע. זה ידוע שילדים מכים זה ילדים שהוכו, הרבה אנסים עברו בעצמם פעם התעללות דומה. אתה התגייסת ונתת 3 שנים מהחיים שלך אז גם אחרים צריכים, אחרת כמו שאמרת, אתה יוצא פרייר.

אתה מאמין שזו חובה להיתגייס כי זה מה שאמרו לך מהחיתולים, זה מה שכל הזמן סיפרו לך בבית ספר, כל החיים אמרו לך שאתה חייב למישהו. האם פעם שאלת את עצמך למה? אדם בה לעולם הזה בלי ששואלים את רצונו, הוא לא בוחר איפה להיוולד, איפה לגדול, ואז אומרים לו שהוא גם חייב לשרת.
כשיש לי חובות לבנק אז אני יודע שזה מתוך בחירה שלי, אני הלוותי את הכסף, אני חתמתי, אני צריך להחזיר. בחור בן 18 שעדיין לא ראה כלום בחיים, לא ביקש כלום בסה"כ גדל במדינה שבמקרה נולד בה ופתאום הוא חייב 3 שנים מחייו.
אני מבין את הרצון ואת הצורך לעזור למדינה, אבל מה קורה בפועל? אתה מתגייס, תורם 3 שנים מהחיים שלך. ב3 שנים אפילו בשכר מינימום אפשר להרוויח 180 אלף שקל (5 בחודש כפול 12 כפול 3), את אתה תגיע לאיפה שהוא ותתרום 180 אלף ש"ח יתיחסו אליך כמו מלך ויגידו תודה, במקום זה מה קורה בצבא? מתייחסים אליך כזבל, הוותיקים מתעללים בטירונים כאילו זה כלא. אם אין לך קשרים וקומבינות אז למקומות הטובים אתה לא תגיע, אם מה שתעשה לא יראה טוב למצלמה או עיתונות אז המדינה בשמחה תזרוק אותך מתחת לגלגלים. היום כל חייל צריך עורך דין צמוד, ולחשוב טוב טוב האם לרות במחבל. ובסוף אתה יוצא מזה אומרים שאתה עדיין חייב להם פעם בשנה כמה שבועות.

תחשוב כמה שתיפת מוח בן אדם צריך לעבור כדי בגיל 18 לחשוב שזה לא רק רצון, אלה חובה של כך אזרח לעבור את זה?
זה בדיוק כמו דת, כדי שתאמין בזה צריך לדחוף לך את זה מהרגע שאתה נולד, צריך לשים אותך בסביבה של אנשים אחרים שדחפו להם את זה.

אתה יכול להגיד לי שכולם צריכים להגן על המדינה אחרת לא תהייה לנו מדינה, ואולי אתה צודק, אבל המדינה עצמה אומרת לך שלא, לא כולם, החרדים לא חייבים, בנות דתיות לא צריכות? למה לבחורה חילונית יש יותר חובות מבחורה דתיה?

ואם בסוף אתה מרגיש כמו פרייר אז כנארה שאני צודק, התגייסת לא כי באמת רצית, אלה כי זה מה שאמרו לך שאתה צריך לעשות, זה הנורמה החברתית.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים