אין דרך לצאת מהצבא בלי קב"ן/פסיכיאטר?

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים אין דרך לצאת מהצבא בלי קב"ן/פסיכיאטר?

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108311 הגב
    anti
    חבר

אני מתגייס החודש לצבא, וככל הנראה אני אנסה לצאת משם תוך זמן קצר, אלא אם יפתיעו אותי עם תפקיד שאני לא מחשיב כ"בזבוז של 3 שנים" למרות שאני בספק שזה יקרה. פרופיל 97.
    אני לא מדוכא, אין לי בעיות נפשיות, ואני לא פצפיסט שמתנגד באופן עקרוני לכל סוג של צבא, כל עוד יש בו צורך אמיתי והוא עובד כמו שצריך.
    הבעיה היא שאני פשוט לא רוצה לבזבז 3 שנים שלא יתרמו לי בשום דבר אח"כ, בין היתר בגלל שאני לא מרגיש זיקה או מחויבות למדינת ישראל כמו שהיא היום, או לדת לתרבות שבה, ולצה"ל.

בהנחה שאני כן אנסה לצאת, הדרך היחידה לעשות זאת היא לשקר לקב"ן? (אלא אם אני באמת אסבול ואהיה מדוכא אבל זה כבר סיפור אחר)

#173838 הגב
    Spor
    חבר

קודם כל, אתה לא צריך להיות דכאוני, פציפיסט או משוגע,
    ולא בהכרח תצטרך לשקר לקב"נ. זה בסדר גם לא לרצות לשרת מהסיבות האלה.
    וכן, יש סעיפים בפרופיל 21 שמתייחסים גם לאנשים כמוך.

הדבר היחידה ללא קב"נ הוא על אי התאמה. אי התאמה תיקח יותר זמן,
    ותצטרך לעבור לא מעט זמן בכלא [3 חודשים לפחות].
    ברוב המקרים זה גם כולל רישום פלילי על עריקות.

אגב, לא הבנתי ממש את הקטע עם הפרופיל.
    יש לך 97, אתה יכול להשיג כל תפקיד שתרצה. אתה לא מוגבל.

#173839 הגב
    Anonymous
    חבר

anti- מבין אותך לגמרי

#173845 הגב
    anti
    חבר

Spor, לא הבנתי לגמרי – אתה אומר שאני חייב לערוק בשביל להשתחרר בגלל "אי התאמה"?
    לצערי זאת לא נשמעת אופציה כדאית כל כך בגלל שרישום פלילי כן יכול לפגוע בי אם אני אצטרך אי פעם להוציא תעודת יושר או משהו בסגנון (בשביל להתקבל לעבודה או אפילו כדי להגר לחו"ל, לדוגמה)

אני לא יכול למשל, לקבוע כל הזמן פגישות עם קב"ן ולנדנד לו ולגורמים אחרים (מפקדים) עד שימאס לצבא ממני וישחררו אותי? זה לא יכול יעבוד?

בקשר לפרופיל: 97 דווקא כן מגביל אותי. מבחינתי השירות היחיד שלא נחשב בזבוז זמן הוא שירות בתפקיד משמעותי בחיל המודיעין בגלל ששירות כזה מעניק ניסיון שאחר כך באמת עוזר בתחום ההייטק (זה מה שאני אוהב ולזה אני מכוון בעתיד).
    אני די בטוח שבגלל הפרופיל שלי "נפלתי בין הכיסאות". קיבלתי מיונים ל-3 מסלולים במודיעין שאפשר להתקבל אליהם עם פרופיל קרבי, ואותם לא עברתי. אם היה לי פרופיל עורפי הייתי יכול להתמיין לעוד מסלולים (קב"א ודפ"ר גבוהים) שמחייבים פרופיל 64 ומטה.

אורח.. אתה חייל?

#173846 הגב
    Spor
    חבר

תשמע, לא נתקלתי באף בן אדם עד היום שלא קיבל תפקיד כי היה לו פרופיל גבוה מדי.

וכן, ישנן שתי דרכים לצאת מהצבא – פרופיל 21, או ועדת אי התאמה.
    הצבא לא ממהר לשחרר אנשים, גם כאלה שמנדנדים.

#173847 הגב
    anti
    חבר
    quote :

חיל המודיעין הינו חיל עורפי הכולל מגוון רחב של מסלולים.

כל מסלול הינו בעל אופי ותחום עיסוק שונה המגדיר את הפרופיל הרפואי בהתאם:

בנות – יכולות להתמיין ללא מגבלת פרופיל.

בנים – מרבית התפקידים מיועדים לבעלי פרופיל עורפי (64 ומטה).

חשוב להדגיש כי ישנם מסלולים אשר פתוחים גם לבנים בעלי פרופיל קרבי (פירוט בכל מסלול).

נלקח מאתר חיל המודיעין. המסלולים שמצויינים בשורה האחרונה – בודדים.

חוץ מזה תודה על המידע, אני מקווה שאני אצליח להשתחרר 🙄

#173850 הגב
    cricket
    חבר

מבין את הסיבה שלך לשחרור כל כך
    אני בידיוק הייתי במצב שלך ורציתי להשתחרר מאותה סיבה
    (וגם עכשיו רוצה :mrgreen: , עדיין לפני גיוס)

חוץ מזה,כשהתחלתי לקרוא פה ראיתי שעמדת פרופיל חדש ושאר החברה פה ,
    היא בכלל לא כזה בולשיט כמו שחשבתי בהתחלה ויש בה הרבה מאוד הגיון.

#173851 הגב
    Schalter
    חבר

Anti תקשיב, אני בדיוק כמוך.
    אבל אתה יודע מה אומרים, "אל תהיה צודק תהיה חכם", ברגע שאתה יודע שאתה לא רוצה להתגייס ואתה יכול לעשות ים של דברים אחרים בזמן הזה. קח את עצמך בידיים ותבחר את המסלול הכי מהיר ובטוח לפרופיל 21.

אני למשל אמרתי לעצמי :"אני רוצה לעשות כסף, להאריך שיער, לעשות ספורט ולישון מתי שבא לי" הצבא מונע את זה ממני -אז אני פשוט אשתחרר. בין היתר היחס שמקבלים בצבא הוא חרא, ואתה סתם עוד חייל וכו'.

21 נפשי על סעיף שאינו גובל בדברים פליליים לא יכול להזיק לך, לפחות לא כמו שמנסים לשכנע את הציבור היום.

#173853 הגב
    anti
    חבר

השאלה היא אם יש לי בכלל סיכוי להגיע לפרופיל 21 נפשי אם עד עכשיו הצבא קיבל ממני רושם שאני מוכן להתגייס? כי בתכלס הייתה לי מוטיבציה כשחשבתי שיש לי סיכוי להגיע לתפקיד שיעזור לי בהמשך (מודיעין), אז לא הראיתי שום חוסר מוטיבציה בצו ראשון והגעתי למיונים ולראיונות שזומנתי אליהם.
    הדבר היחיד שהם כנראה כן יודעים זה שאני לא רוצה לשרת בקרבי בגלל שסימנתי 1 מתוך 5 בסעיף של רצון לשרת כלוחם במנילה.

#173855 הגב
    Spor
    חבר
    quote anti:

השאלה היא אם יש לי בכלל סיכוי להגיע לפרופיל 21 נפשי אם עד עכשיו הצבא קיבל ממני רושם שאני מוכן להתגייס? כי בתכלס הייתה לי מוטיבציה כשחשבתי שיש לי סיכוי להגיע לתפקיד שיעזור לי בהמשך (מודיעין), אז לא הראיתי שום חוסר מוטיבציה בצו ראשון והגעתי למיונים ולראיונות שזומנתי אליהם.
    הדבר היחיד שהם כנראה כן יודעים זה שאני לא רוצה לשרת בקרבי בגלל שסימנתי 1 מתוך 5 בסעיף של רצון לשרת כלוחם במנילה.

היי, אני הייתי טירון מצטיין ומועמד לקצונה. זה לא מנע מהקבנית להוציא אותי.

#173856 הגב
    quote anti:

אני לא יכול למשל, לקבוע כל הזמן פגישות עם קב"ן ולנדנד לו ולגורמים אחרים (מפקדים) עד שימאס לצבא ממני וישחררו אותי? זה לא יכול יעבוד?

במקרה כזה, תצא על אי-התאמה. ישנם שני סוגים של אי-התאמה: אי-התאמה בגלל התנהגות רעה, ואי-התאמה על אי-כשירות לשירות ללא הפרעה נפשית.
    זה יהיה די קשה לדעתי.

מוצגות 11 תגובות – 1 עד 11 (מתוך 11 סה״כ)
מענה ל־אין דרך לצאת מהצבא בלי קב"ן/פסיכיאטר?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו