קצת מבולבל, לקראת ועדת אי פרט

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

intheMud1
יצירת קשר:

קצת מבולבל, לקראת ועדת אי פרט

הודעהעל ידי intheMud1 » 16 ספטמבר 2017 12:01

אהלן.

בהתאם לכותרת אפשר להבין שאני לא כל-כך מסתדר במערכת. אחרי המון שיחות עם קפ"סיות וניסיון להמתיק את תנאי השירות, גמרתי כאפסנאי טכני בחיל האוויר, שם אני משרת קרוב לשנה וחצי באיזה מחסן בצריפין. לא בא לבלבל במוח יותר מדי, מעוניין לדעת איפה אני עומד בהתאם לאינפורמציה שאכתוב פה.

אחרי שיחות ממושכות עם הקפ"סית של היחידה שבתחילה התמקדו בפסילת מקצוע (הורדת פרופיל), נשלחתי לפסיכיאטר שהוריד לי את הפרופיל באופן זמני. מאז נקבעה לי שיחה נוספת איתה, הפעם בנוכחות ההורים. ההמלצה מצידם היא לשחרר אותי ומצידה להשאיר אותי, ושאין סיבה שאצא מהצבא על רקע נפשי. בסוף השיחה עם ההורים נקבע לי תור אצל הפסיכיאטר ל"הערכת מצד מחודשת", כדבריה.

עד פה הכול ברור לי ומובן לי, הבלגן מתחיל מהיום. המפקדת שלי ניגשה אליי ואמרה לי שמתכוננת לי בשבוע הבא ועדת אי-פרט עם הקפ"סית, מפקד היחידה, מפקד האגף ומפקד התחום (אפסנאות). להבנתי מדובר במעין שיחה אחרונה לקראת שחרור על סעיף של אי-התאמה, ולא הבנתי איך ועדה כזו מתפקדת בחפיפה לפסיכיאטר, שעלול להמליץ על שחרור בהתאם לסעיף אחר? האם אצא בהתאם לשיקול הפסיכיאטר או בהתאם לשיקול מפקד מיטב?

אשמח לשמוע מאנשים פה שמבינים בנושא קצת יותר ממני.
אורח

Re: קצת מבולבל, לקראת ועדת אי פרט

הודעהעל ידי אורח » 27 ספטמבר 2017 12:52

intheMud1 כתב:אהלן.

בהתאם לכותרת אפשר להבין שאני לא כל-כך מסתדר במערכת. אחרי המון שיחות עם קפ"סיות וניסיון להמתיק את תנאי השירות, גמרתי כאפסנאי טכני בחיל האוויר, שם אני משרת קרוב לשנה וחצי באיזה מחסן בצריפין. לא בא לבלבל במוח יותר מדי, מעוניין לדעת איפה אני עומד בהתאם לאינפורמציה שאכתוב פה.

אחרי שיחות ממושכות עם הקפ"סית של היחידה שבתחילה התמקדו בפסילת מקצוע (הורדת פרופיל), נשלחתי לפסיכיאטר שהוריד לי את הפרופיל באופן זמני. מאז נקבעה לי שיחה נוספת איתה, הפעם בנוכחות ההורים. ההמלצה מצידם היא לשחרר אותי ומצידה להשאיר אותי, ושאין סיבה שאצא מהצבא על רקע נפשי. בסוף השיחה עם ההורים נקבע לי תור אצל הפסיכיאטר ל"הערכת מצד מחודשת", כדבריה.

קבן וקפס צבאי הם לרוב עובדים סוציאלים, וככאלה ההמלצה שלהם שוות ערך לנייר טואלט, חוץ מזה אי אפשר להוציא מהם את האמת וכל מה שהם אומרים זה קשקושים ומריחות. בפועל קיבלת תור לפסיכיאטר, שככל הנראה ניתן לך סתם ככיסוי תחת וככל הנראה לא תקבל כלום כי אתה מתפקד טוב ולכן אין סיבה לשחרר אותך. בניגוד למה שנראה לך "שיחות" הנפש שלך עם הקבנית לא מעניינות לה את חור התחת, כל מה שהיא שומעת זה "בלה בלה בלה אני מתפקד בינתיים טוב ובלה בלה בלה".

עד פה הכול ברור לי ומובן לי, הבלגן מתחיל מהיום. המפקדת שלי ניגשה אליי ואמרה לי שמתכוננת לי בשבוע הבא ועדת אי-פרט עם הקפ"סית, מפקד היחידה, מפקד האגף ומפקד התחום (אפסנאות). להבנתי מדובר במעין שיחה אחרונה לקראת שחרור על סעיף של אי-התאמה, ולא הבנתי איך ועדה כזו מתפקדת בחפיפה לפסיכיאטר, שעלול להמליץ על שחרור בהתאם לסעיף אחר? האם אצא בהתאם לשיקול הפסיכיאטר או בהתאם לשיקול מפקד מיטב?

רוב הסיכויים שלא תצא בכלל, אבל אין דרך לדעת.. לך ותראה אם בכלל מישהו מהם רוצה להוציא אותך, רוב הסיכויים שלא תקבל כלום כאמור כי אתה מתפקד טוב.

אשמח לשמוע מאנשים פה שמבינים בנושא קצת יותר ממני.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 16 אורחים