שחרור ממילואים על רקע נפשי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

soldier1995
יצירת קשר:

שחרור ממילואים על רקע נפשי

הודעהעל ידי soldier1995 » 06 ספטמבר 2017 22:01

שלום, השתחררתי מיחידה עורפית לפני כשלושה חודשים. במהלך השירות הצבאי סבלתי מאוד מהמקצוע שניתן לי(חיל התקשוב) ומהיחס של החיילים האחרים(שכנראה אפגוש שוב אם אצטרך להתגייס מחדש).
כעת כשאני משוחרר ומנסה להתחיל את חיי בתור אדם בוגר אני מקבל הודעות רבות ממשרד הקישור ומצה"ל וזה גורם לי ללחץ נפשי רב בגלל המחשבה שאולי קיבלתי צו למרות שאני משוחרר טרי מאוד. במהלך השירות הסדיר הייתי מבקר תכופות אצל הקב"ן אבל אילו לא הועילו עקב חוסר רצון של המערכת לסייע והמחשבה שאני מנסה לעקוץ מהם משהו שאני לא זכאי לו.

למרות שעבר זמן מועט מהשחרור החלטתי שאני שם קץ לייסורים וקבעתי תור לפסיכיאטרית בקופת החולים לעוד מספר שבועות.
השאלה שלי היא: האם העובדה שלא מכבר השתחררתי יכולה לפגוע בסיכויים שלי לקבל פרופיל 21? אני מתכנן לומר לה שאני לא מסוגל נפשית לחזור לצבא והמחשבה על לעלות שוב על מדים גורמת לי ללחץ רב ואף חשיבה על פגיעה עצמית. אני רוצה לקבל ממנה המלצה שאוכל לתת לקב"ן הצבאי שיכול לתת פטור. הוא כנראה יידע שאני משוחרר חדש אבל הוא גם יידע ויהיה חשוף לרקע הנפשי הלא מועט שיש לי עם צה"ל.

אתם חושבים שזה מוקדם מדי בשביל לנסות לקבל פטור? (הייתי מנסה מאוחר יותר כי גם ככה יש לי כרגע פטור ממילואים בגלל שהשתחררתי לפני שלושה חודשים, אבל אני מתכנן לצאת לטיול ארוך ואז להתחיל ללמוד לתואר כך שלא יהיה לי זמן רב להתעסק עם צה"ל וברור שלא יהיה לי זמן למילואים)

סליחה שזה יצא ארוך אבל אעריך מאוד את מי שיעזור לי.
תודה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים