פטור ממילואים אחרי קבע

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108197 הגב
    miluimnikdv
    חבר

שלום לכולם,
    אני חופר באתר המצויין הזה כבר זמן מה בניסיון למצוא תשובות לשאלות שלי, אך לא ראיתי משהו שמתאר מקרה דומה לשלי.
    סיימתי שרות צבאי מלא והייתי גם בקבע 8 חודשים.
    לקראת הכניסה לקבע, רבתי עם המפקד שלי כי לא רציתי קבע, בכיתי לו ובאיזשהו שלב התפרצתי ואיימתי להתאבד (לא אמיתי).
    הוא ביקש מחבר שלי שיילווה אותי לקב"ן. כשהגענו לשם נאמר לנו שכל מדור הקב"נים בטיול.
    מאז לא חזרתי לקב"ן, והתחלתי את הקבע אחרי שהגיעו איתי להסדר שברגע שאני מסיים את הפרוייקט שעבדתי עליו + חפיפה אני משוחרר (מה שלקח 8 חודשים מתוך שנה) והעדפתי את זה כדי לצאת "בטוב".

למילואים הוצבתי ביחידה אחרת (מחסור בתקנים) ומאז אני סובל.
    באוגוסט הקרוב זומנתי שוב למילואים והחלטתי שאני לא מסוגל יותר – אני רוצה להיפטר מהצבא אחת ולתמיד.
    יש לי תור לפסיכיאטר אזרחי (דרך קופ"ח) – האם יש חשיבות לצבא בין אם זה דרך קופ"ח או בפרטי?
    אני מתכוון להראות בדיכאון (שזה די קרוב למצב האמיתי שאני חווה + קצת הקצנה).

מה שמפחיד אותי זה שאולי לא יאמינו לי / ירימו גבה בגלל שהייתי בקבע. בנוסף אני עובד באזרחות בהייטק – איך ייסתכלו על זה? יישאלו איך זה שאני מתפקד בעבודה אם אני בדיכאון (הרי בדיכאון אני לא אמור להיות מסוגל לתפקד נורמלי, להיות אפאטי, האטה מוטורית) – אולי עדיף להגיד שאני לא עובד / בחופש / התפטרתי?
    בנוסך, דוד של אמא שלי (בן 50~) מאושפז עם סכיזופרניה שהתחילה במהלך וכתוצאה משירותו בצבא (ברוסיה) (יש אישורים/מסמכים), האם אני יכול איכשהו להשתמש בזה לטובתי? להגיד שאני מפחד/מרגיש שזה עלול לקרות לי גם? האם יכול להיות שזה תורשתי?

המון תודה!

#173191 הגב
    דונגל
    חבר

אהלן

תראה, ממילואים יש לך כמה אפשרויות:
    1. קב"ן (שחבל שלא עשית לפני כן) לדעתי. כן, הדברים שציינת יעזרו אבל בסופו של דבר תצטרך להיפגש עם הפסיכיאטר הצבאי. תצטרך להסביר לו שנכון שאתה עובד והכל, אבל אתה בחרדה נוראית בגלל המילואים או בדכאון ושאתה פשוט לא מסוגל לבוא יותר. זה חונק אותך וכו'. בקיצור, לבנות סיפור מסביב לזה.

2. לא להגיע. אולי מתי שהוא יבואו לקחת אותך לכלא. תבלה בכלא כמה שבועות (שבועיים-שלושה), וזה לא נורא כי זה עם אנשים כמוך.
    אחרי אותה פעם ועוד פעם ואולי אולי פעם שלישית כבר ישחררו אותך

3. לדבר עם המפקדת ולהסביר לה שאתה לא מעוניין יותר. אולי זה יעבוד.

4. מצפון. הרבה יותר ארוך וקשה מהשאר עם אחוזי הצלחה נמוכים.

#173196 הגב
    miluimnikdv
    חבר

היי דונגל,
    תודה על התגובה המהירה.

quote דונגל:

תצטרך להסביר לו שנכון שאתה עובד והכל, אבל אתה בחרדה נוראית בגלל המילואים או בדכאון ושאתה פשוט לא מסוגל לבוא יותר. זה חונק אותך וכו'. בקיצור, לבנות סיפור מסביב לזה.

האם חרדה נוראית זאת עילה לשחרור? לפי מה שהבנתי אני צריך להיראות בדיכאון חמור כדי שיחליטו לשחרר אותי על 21.

quote דונגל:

2. לא להגיע. אולי מתי שהוא יבואו לקחת אותך לכלא. תבלה בכלא כמה שבועות (שבועיים-שלושה), וזה לא נורא כי זה עם אנשים כמוך.
    אחרי אותה פעם ועוד פעם ואולי אולי פעם שלישית כבר ישחררו אותך

אני לא רוצה לשבת בכלא.

quote דונגל:

3. לדבר עם המפקדת ולהסביר לה שאתה לא מעוניין יותר. אולי זה יעבוד.

לא הבנתי, להגיד שאני לא מעוניין מה, לעשות יותר מילואים? ואז אולי המפקד פשוט יגיד לי "טוב, על תבוא"? יש דברים כאלה?

quote דונגל:

4. מצפון. הרבה יותר ארוך וקשה מהשאר עם אחוזי הצלחה נמוכים.

איך אני יכול לתרץ נסיבות מטעמי מצפון? נראה לי לא אמין, לא?

שוב, המון המון תודה!

#173197 הגב
    miluimnikdv
    חבר

ועוד שאלה: האם לבוא לפסיכי + לקב"ן עם אישורים / מסמכי אשפוז על דוד של אמא שלי ולהציג להם אותם?

תודה תודה תודה

#173199 הגב
    דונגל
    חבר

לגבי קב"ן ומסמכים:
    1. לא צריך להציג, אלא רק לשמור ולספר שיש היסטוריה משפחתית (כנראה שגם ישאלו אותך). אז תגיד שגם יש מסמכים.
    2. זה לא סתם "חרדה" – אלא חרדה שמשפיעה עליך בכל תחומי החיים. אתה בחרדה, אתה ישן לא טוב, אתה חולם חלומות לא טובים, אתה יותר עייף, פחות מרוכז, בלי שמחת חיים וכן הלאה. זה לא אומר שאתה לא מסוגל לעבוד. אתה עדיין לא מת.

3. כלא זה לא נורא. קח בחשבון שלא בטוח שתצליח לצאת מהר על קב"ן. הרבה אנשים לא רוצים, ולפעמים אין הרבה ברירות.

4. חשוב שבכל אופן תעשה כמה שיותר "בעיות", כמו קב"ן וכאלה, להוציא פטור ע"י מחלות (אמיתי או מפוברק) וכן הלאה.
    וגם תתקשר למפקד ותגיד לו שאתה לא מעוניין, שזה לא אתה, שאתה לא יכול וכן הלאה.

תבין שמילואים זה אחרת מסדיר. רוב האנשים לא עושים מילואים (מאלה שאמורים לעשות, לא כולל אנשים שלא שירתו וכן הלאה).
    זה מידע חשוב שכדאי שתפנים, כי במילואים יש לצבא הרבה פחות כוח או רצון להתעסק עם מילואימניקים.

#173201 הגב
    miluimnikdv
    חבר

אוקיי,
    אני מתחיל להבין את הכיוון. אני חושב שמצב של חרדה ודיכאון זה הכיוון שאני הולך עליו עכשיו.
    אז האם במצב של חרדה אני אמור להראות תסמינים כמו של דיכאון? או שאני "יכול" לטעון טיעונים "הגיוניים"?
    איך להתנהג בכללי?
    מה היא הנקודה המכרעת ש"תעזור" לקב"ן לקבוע שצריך לשחרר אותי ולא מספיק לתת לי פטור זמני?

תודה תודה תודה

#173203 הגב
    דונגל
    חבר

הנקודה המערכת היא שלא תתפקד שם ויהי מה. כל מה שאתה מספר צריך לכוון לנקודה הזאת.

וחרדות קשורות קשר הדוק לדכאון, אז כן.
    טיעונים הגיוניים הם לא צד של הדכאון, אלא ההיפך. גם לא של חרדות. אלו הם עניינים רגשיים שפועלים עליך מבלי יכולת שליטה, וחשוב שתבין את זה
    את לא שולט בחרדה. אתה לא "דואג" לאיזה משהו קטן, כמו להכין אוכל לילדים בזמן, נגיד. אלא אתה בחרדה קיצונית, בלתי נשלטת. הלב שלך פועם בחזקה וכאלה דברים.

חפש בויקיפדיה.

את "טרגט 21" קראת כבר?

#173204 הגב
    miluimnikdv
    חבר

כן, טרגט 21 כבר שמור אצלי במועדפים, וקראתי אותו כמה פעמים.
    הבנתי את מה שאתה אומר.

ב-18 יש לי תור לפסיכי אזרחי, ומשם נראה מה ייצא.
    אגב, לא ציינת האם זה משנה לצבא האם זה פסיכי מטעם קופ"ח או פרטי?
    האם יש צורך / חשיבות ללכת לפסיכי אזרחי כמה פעמים עד הפגישה עם הקב"ן כדי לבנות אמינות או שאחרי הפגישה הראשונה לחכות לקב"ן (כל זה בהנחה כמובן שהפסיכי יתן המלצה לשחרור)?

שאלה נוספת: שאלתי את פקידת הקישור שלי לגבי לראות קב"ן, והיא אמרה שקודם צריך אישור מפסיכי אזרחי ואז לשלוח את זה לק. קישור.
    משם זה צריך לעבור "מיון" (איזה מיון? לפי א'-ב'?) ואם זה עובר אז קובעים לי תור לקב"ן.
    מה זה המיון הזה? ותוך כמה זמן מקסימום אני אמור לקבל קב"ן? האם אני אספיק עד המילואים (אמצע אוגוסט)? ואם לא אז מה לעשות? האם יכולים לדחות לי את המילואים עד שאני לא אראה קב"ן?

תודה רבה רבה!

#173216 הגב
    דונגל
    חבר

באופן כללי, לא באמת צריך פסיכי' אזרחי. הם סתם מנסים לחסוך לעצמם. זה די זיבול שכל, ואני אומר לך שאנשים הלכו לקב"ן במילואים גם בלי זה.

זה לא חשוב אם פרטי או לא. זה חשוב שהחוו"ד תהיה רצינית.
    וכן, היה עוזר אם ה"טיפול" היה לאורך חצי שנה שבסופה היית מקבל חוו"ד שאומרת שאתה במצב מאוד לא טוב כשבין השאר הצבא הוא גורם מלחיץ ומרע את מצבך

מוצגות 9 תגובות – 1 עד 9 (מתוך 9 סה״כ)
מענה ל־פטור ממילואים אחרי קבע
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו