כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית

פורום פרופיל חדש פורומים רשת הליווי לסרבנים ונמנעים כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 49 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Danidin100
    חבר

אם יש על משרה אחת 200 קורות חיים ו199 כן שירתו בצבא, וחלקם גם בתפקידים טובים, ואתם בסעיף של הצבא לא רושמים כלום או רושמים שלא שירתתם מסיבות רפואיות או מסיבות אישיות אז את מי יזמינו לראיון? דווקא אותכם החריגים? ממש לא. על כל משרה יש הרבה מועמדים, לכן יש לצבור כמה שיותר יתרונות על אחרים ואי שירות צבאי זהו חיסרון גדול מאוד. זה לא רק זה שהרבה מעסיקים הם לאומיים אלא גם שירות צבאי תקין מראה שהמומעד בריא מבחינה פיזית ונפשית. אם אתם רוצים להיות פועלים במפעל אז זה לא משנה כי שם לא דרושים כישורים אבל אם תרצו לעבוד בעבודות נחשקות כמו במשרד עורכי דין מכובד בתור עורכי דין או במשרד רואי חשבון מכובד בתור רואי חשבון או בחברת הייטק מצליחה ומבוקשת בתור מתכנת וכדומה אתם לא תמצאו תעסוקה ותישארו מובטלים. גם אם תמצאו זה יהיה מ-א-ו-ד קשה. מי ירצה לקחת מישהו עם "בעיה רפואית"? אני לא הייתי רוצה עובדים חולים אצלי וכאלה שהם לא בקו הבריאות. אז תחשבו טוב טוב מה אתם עושים עם עצמכם בחיים האלה.

Spor
    חבר

אתה יודע, כל אחד במדינה הזאת רוצה לעבוד בחברת היי-טק, או מנכ"ל, או משהו בסגנון.
    אז מלכתחילה, קשה להתקבל למשרה הזאת.
    מלכתחילה, הרבה יותר מאוכזבים יישארו עם כלום בידיים, מאשר אלה שיתקבלו.
    ונחש מה, שמעתי סוד מטורף, שהם מחפשים עובדים עם כישורים, ולא כאלה שעשו צבא.
    אני יודע שזה נשמע לא אמין אחי, אבל אני מתחייב לך.

סטנלי פישר לא עשה צבא, שמעון פרס לא עשה צבא,
    לפי מה שזכור לי איווט ליברן לא עשה צבא, כלל וכלל.

לגבי 'לא הייתי מעסיק אנשים עם בעיה רפואית' – אתה קודם תפתח חברה,
    תפתח אותה, תגיע לרמה של להעסיק אחרים,
    ואז תבוא להטיף פה.

אני מבין שערכת סקר ובדקת אצל מעסיקים ובידיך נתונים מדויקים,אם אתה יוצא בכאלה הצהרות,לא?

כל משרד פרטי מתנהל לפי השקפת עולמו של הבוס ולידעתך דווקא יש הרבה אנשי אקדמיה,משפטים ותקשורת שהם לא "מורעלים" כל כך.
    ויש גם יתרונות בלקחת אדם שלא שירת,כמו העובדה שלא יקראו לו למילואים מידי פעם.

כישור צבאי: לאכול חרא ולסתום את הפה.
    כן, כנראה בחברת היי-טק יעדיפו כאלה במקום לקחת חברה משכילים שיש להם נסיון ותואר ביד.

Anonymous
    חבר

צודק, שכנעת אותי.. רציתי לצאת מהצבא, אבל אחרי ההודעה הזאת, אם כל הנתונים שנתת אני פשוט לא עוזב.. תודה לך..

ועכשיו לשאר חברי הפורום:
    אתם גם אוהבים את התקופה הזאת בשנה(לקראת גיוס) שבאים לפה עוד כמה מורעלים/שטופי מוח שהצבא זה משהו שחייבים לעבור ואם לא אין לך חיים כמעט..?
    זה מצחיק באמת 😆 😆

דונגל
    חבר

כנ"ל. באמת משעשע.
    הסיבה היחידה שאני לא מדווח על הודעות כאלה זה רק כדי שאנשים יתרגלו לראות שמדי פעם מישהו בא לצעוק.

כמעט כל אחד מהותיקים כאן מכיר כמויות של חבר'ה עם 21 בכל מיני מקומות, כולל מנכ"ל, כולל היי-טק, כולל רפואה, כולל הכל (אולי חוץ מהשב"כ)
    פותח ההודעה – שטויות במיץ.

Danidin100
    חבר

אני לא מורעל ולא כלום כי גם אני לא שירתתי ואני מתחרט מאוד על זה. אצלי הייתה בעיה רפואית מסויימת ומראש הצבא לא רצה אותי כל כך אבל אני גם לא נלחמתי ולא באתי לועדה רפואית.
    "ונחש מה, שמעתי סוד מטורף, שהם מחפשים עובדים עם כישורים, ולא כאלה שעשו צבא".

איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים? בייחוד כשמדובר על משרה ראשונה אחרי לימודים. אתה חושב שעצם זה שאתה לא משרת בצבא ייתן לך יתרון בזימון לראיון כשאתה שולח קורות חיים? כלומר המעסיק יסתכל על הקו"ח ויגיד: "אה! זה המועמד שאני רוצה! אחד שלא היה בצבא ולא מסתגל למסגרות ובטח גם בתיכון כמעט העיפו אותו, אותו אני רוצה!"
    ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי. למי שלא עשה צבא מראש אין לו סיכוי להתקבל למשרות האלה. וגם לא למשרות פחות נחשקות כי גם על משרות פחות נחשקות יש הרבה מועמדים. זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.
    אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד. לא פלא שהם לא התגייסו כי הם מראש לא היו מתאימים לצבא. זה לא מקרי.
    לגבי רפואה אם תלמד במזרח אירופה נגיד רפואה עדיין תוכל להתקבל כרופא בבית חולים וזה לא ישפיע כאן כי יש מחסור מטורף ברופאים, אבל בשוק הפרטי בתחומים של ראיית חשבון, עריכת דין, היי טק, הנדסה וכדומה, אלה שלא מתגייסים הפסידו מראש. אז תפסיקו כבר לשקר ולהגיד שאתם מכירים מלא אנשים שלא עשו צבא ונהיו מיליונרים. אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם. זה ברור שלא עשים צבא ומה שאתם רוצים זה שיהיו עוד הרבה כמוכם כדי לא להרגיש חריגים. אז תפסיקו עם זה בבקשה ותחשבו על טובת האחר.

quote Danidin100:

אני לא מורעל ולא כלום כי גם אני לא שירתתי ואני מתחרט מאוד על זה. אצלי הייתה בעיה רפואית מסויימת ומראש הצבא לא רצה אותי כל כך אבל אני גם לא נלחמתי ולא באתי לועדה רפואית.

איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים? בייחוד כשמדובר על משרה ראשונה אחרי לימודים. אתה חושב שעצם זה שאתה לא משרת בצבא ייתן לך יתרון בזימון לראיון כשאתה שולח קורות חיים? כלומר המעסיק יסתכל על הקו"ח ויגיד: "אה! זה המועמד שאני רוצה! אחד שלא היה בצבא ולא מסתגל למסגרות ובטח גם בתיכון כמעט העיפו אותו, אותו אני רוצה!"
    ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי. למי שלא עשה צבא מראש אין לו סיכוי להתקבל למשרות האלה. וגם לא למשרות פחות נחשקות כי גם על משרות פחות נחשקות יש הרבה מועמדים. זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.
    אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד. לא פלא שהם לא התגייסו כי הם מראש לא היו מתאימים לצבא. זה לא מקרי.
    לגבי רפואה אם תלמד במזרח אירופה נגיד רפואה עדיין תוכל להתקבל כרופא בבית חולים וזה לא ישפיע כאן כי יש מחסור מטורף ברופאים, אבל בשוק הפרטי בתחומים של ראיית חשבון, עריכת דין, היי טק, הנדסה וכדומה, אלה שלא מתגייסים הפסידו מראש. אז תפסיקו כבר לשקר ולהגיד שאתם מכירים מלא אנשים שלא עשו צבא ונהיו מיליונרים. אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם. זה ברור שלא עשים צבא ומה שאתם רוצים זה שיהיו עוד הרבה כמוכם כדי לא להרגיש חריגים. אז תפסיקו עם זה בבקשה ותחשבו על טובת האחר.

אתה הוא זה שטועה ומטעה,עצם המילה שוק פרטי מראה שאין פה סטנדרטים קבועים, אלא לפי רצונו של המעסיק.בגלל שרוב השוק הוא פרטי ולא ממסדי זה נותן יתרון לכאלה שלא עשו צבא.

שוב,כמו שאמרתי רוב אנשי התקשורת והאקדמיה בארץ וגם חלק מהמשפטנים הם "אנטי צבא" בדעותיהם, לכן זה תלוי על מי אתה נופל.כמו שאתה יכול ליפול על מורעל, אתה יכול להיות יוצא סיירת וליפול על פציפיסט.

כמו כן, אתה לא מכיר פה אף אחד אישית,לכן קבעת לשווא קביעות על המכרים שלנו.

אתה לא יכול להתכחש לזה שהשוק הישראלי עובר שינוי, בחלקו יש רצון לקדם גם ערבים שמן הסתם לא עשו צבא.אתה קובע עובדות שאתה המצאת לעצמך במטרה להפחיד,יש מספיק פורומים של מורעלים בשביל שתוכל להגיב בהם, כאן זה לא המקום.

Danidin100
    חבר

איך בדיוק בגלל שהשוק הוא פרטי זה נותן יתרון לאלו שלא עשו צבא?

quote :

שוב,כמו שאמרתי רוב אנשי התקשורת והאקדמיה בארץ וגם חלק מהמשפטנים הם "אנטי צבא" בדעותיהם, לכן זה תלוי על מי אתה נופל.כמו שאתה יכול ליפול על מורעל, אתה יכול להיות יוצא סיירת וליפול על פציפיסט.

יש אנשי תקשורת ואקדמיה ששייכים פוליטית לשמאל בדעותיהם וחלק גם לשמאל הקיצוני. זה מתבטא בכך שהם חושבים שיש להחזיר את השטחים שנכבשו במלחמת ששת הימים לפלשתינים וכו' אבל רובם ככולם דוחים מכל וכל השתמטות מהצבא ולא חושבים שזה הפתרון.

לגבי ערבים- הם מופלים לרעה במיוחד במציאת תעסוקה וזה לא יסתיים מחר או מחרתיים.

אתה הוא זה שממציא עובדות. אני מספר את האמת מהשטח. אני לא חושב שאתם מנסים לשקר למישהו, אלא פשוט ככה אתם חושבים. אתם אופטימיים מידי וחושבים שזה מאוד קל למצוא עבודה, שייקחו אותך בגלל ה"כישורים" שלך. איך יכולים לדעת שיש לך כישורים מדף קורות החיים שלך? דווקא להיפך. אם מישהו שירת בצבא, היה בתפקיד טוב שכלל התמודדות עם לחצים, פיקוד על אנשים וכדומה זה דווקא יכול להעיד שיש לו כישורים, לעומת מישהו שלא עשה צבא ואז אין שום דבר שיכול להעיד על כישורים.

יש אחוז גדול של חיילים שלא משרתים בתפקידים "טובים" ומן היוצא בזה גם לא בתפקידים פיקודיים או כאלה שדורשים עבודה תחת לחץ.

למעשה,זה אחוז גדול מידי.חיילים שבאים (ויש הרבה כאלה) כל יום לבסיס בשביל לבזבז זמן, לא יתקדמו בעתיד בזכות השירות הצבאי שלהם.

לגבי דעת האקדמיה על הצבא והשתלבות הערבים בתעסוקה-תבדוק שוב.

Anonymous
    חבר

שמע שמע ואם אני אמן,כן נכנס בי חיידק המשחק מגיל 0.
    אתה חושב שאני אלך לאודישן ויעניין להם תצורה אם עשיתי צבא? או אם אני משחק טוב?!

בקיצור כולכם מבלבלים את המוח יש כאן תשובה ברורה והיא בסך הכל מילה אחת פשוטה:

מזל

Spor
    חבר

אוקיי, דנידין. אני אזרום איתך.
    ישלי אזרחות אירופאית. אני לא מתכנן להשאר בארץ.
    אני גם לא מתכנן למשרת היי-טק, אף פעם. לא בארץ, לא בחו"ל.
    איך בגרמניה, לדוגמה, כאשר אני ניגש ללימודי אדריכלות,
    יעניין אותם אם עשיתי בארץ צבא?
    אתם אוהבים לדבר על זה, כאילו משרות כאלה רק מחפשות את מי להעסיק.
    כאילו כולנו כאן מיועדים לזה. תתפלא.
    יש כאן אנשים שיצאו מהצבא, וגם עם שירות מלא, ספק היו מגיעים לשם.
    אז מזל שאנחנו לא אומרים פה 'חבל, יצאתם מהצבא, עכשיו לא תוכלו להיות ראש ממשלה! זהו, הלך עליכם!'.
    נכון, יש מעסיקים שלא רואים בעין יפה אנשים שלא סיימו צבא כי זה מצביע על כך שאין להם עקביות.
    לגבי הבדיחה הכושלת שלך עם הרחת הטפסים – אתה קורא בטופס על בחור שלא עשה צבא,
    אבל הוא בוגר קורס מחשבים, טכנאי רשתות, בוגר מגמה אלקטרונית, בעל תואר ראשון, עם המלצות מצורפות.
    נכון, הוא בטח יגיד 'הוא לא עקבי!', אבל מצד שני, הוא ייזמן אותו לראיון עבודה לבדוק את זה.
    בגיל 25 אתה, אגב, גם יכול להגיד שעשית שירות מלא, אף אחד לא יתחקר אותך.

רוב הפורום הזה הוא אנשים בני 20, 22 טופ,
    מה יש להם לבנות כרגע על משרת היי-טק?
    את רומא לא בנו ביום אחד. קודם עובדים בעבודות טינופת,
    ואז מתקדמים.

quote Danidin100:

אני כמובן מצטער, אבל לא יכולתי אלא לצחוק על הודעתך. אתה לא מורעל, פשוט שטוף-מוח קצת. תגיד לי בבקשה מר. בחור, מה אתה עושה עכשיו? אתה עובד?

רגע..

quote :

איך הוא אמור לדעת מהקורות חיים שלך שיש לך כישורים? הוא אמור להריח את הדף ולהחליט שיש לך כישורים?

ואם שירתת, אז הוא יריח וידע שיש לך כישורים? או שהוא ינגב את התחת בדף ואז ידע?

quote :

ברור שזה קשה להתקבל למשרות נחשקות מלכתחילה אבל למועמד שעשה צבא ולמד במוסד טוב עם ציונים טובים יש לפחות סיכוי

אם תשמיט את הקטע של הצבא, משפט זה ישמע נכון.

quote :

זה הכל תחרות ומי שלא עשה צבא הפסיד מראש בתחרות הזאת.

הו כן, כי כנראה זה ששטפתי רצפות במטבח יעזור לי להיות טכנאי מחשבים\רשתות.

quote :

אני מכיר הרבה חבר'ה שלא היו בצבא ולאף אחד מהם אין עתיד.

דוגמאות בבקשה? הוכחות? ז"א גם לך אין עתיד ד"א.

quote :

אתם לא מספרים את האמת ובסוף אנשים נדפקים בגללכם.

אני אישית מכיר אנשים שלא עשו צבא, מסיבה כזו או אחרת, ותאמין לי, הם השיגו יותר ממה שאתה אי-פעם תשיג.

תודה רבה על ההקשבה.

Anonymous
    חבר

danidin, למה שלעשרות אנשים שגולשים בפורום באופן קבוע(לא מדבר על האנשים המתחלפים) יהיה אינטרס לשקר בנוגע לחיים שלהם ושל חברים שלהם שלא עשו צבא? הרי אם באמת החיים שלהם היו כשלון גדול בגלל אי עשיית הצבא, הפתרון פשוט – גיוס לצה"ל/התנדבות לצה"ל מחדש , זה תמיד אפשרי.
    אז אין להם שום אינטרנט לומר לך ולשאר הגולשים שהחיים שלהם דבש בזמן שהחיים שלך חרא בגלל שלא עשו צבא, בגלל שאם החיים שלהם באמת חרא הם פשוט יתקנו את זה(ע"י התנבדות לצה"ל/גיוס).

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 49 סה״כ)
  • הדיון 'כל מי שחושב לא להתגייס- אתם תידפקו במציאת תעסוקה וגם חברתית' סגור לתגובות חדשות.

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו