עזרה-עריקות

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108620 הגב
    ליטל200
    חבר

היי אני חיילת קרוב לשנה ו4 חודש . מתוכם אני עריקה כמעט חצי שנה .
    הכל התחיל ששירתתי בהתחלה בשח"ם(משטרה כחולה) … שירתתי ביחידה הזו קרוב ל חצי שנה ולאחר מכן הגשתי טופס 55 לחזרה לצה"ל .
    מכמה סיבות : עברתי הטרדה מינית מצד שוטר .
    הייתי אמורה להגיש תלונה במח"ש אבל העדפתי לסגור את הסיפור הזה רגיל ופשוט לחזור לצה"ל .
    אני באה מבית בעייתי ההורים שלי גרושים אני חייה עם אמא שלי לבד , אמא שלי היא אישה חולה מאוד וקשה לה לממן לבד את השכירות ואת שאר החשבונות ולכן זו שצריכה לעזור לה .
    המצב הכלכלי מאוד קשה .
    בהתחלה העדפתי לצאת מהצבא לא לחזור לצה"ל אבל עדיין לא עברה שנת שירות וזה היה קשה ולא רציתי בכלל לחשוב על עריקות .
    כשהגעתי לצה"ל ביקשתי שישימו אותי בבסיס של יומיות . ואכן המשקית ת"ש הביאה לי ת"ש של יומיות והגעתי לבסיס בבאר שבע.
    אני גרה במושב ליד יבנה שלהגיע לבסיס הזה זה לפחות 3 שעות נסיעה בלי הגזמה וכל פעם אני מגיעה הביתה ב8 או 9 בערב וכבר כמעט אין אוטובוסים לבית שלי.
    בנוסף לכל לאור ההתרחשויות שעברתי במשטרה … זה שינה לי את כל החיים .. המצב הנפשי שלי מאוד מדורדר .
    לא הייתי סומכת על המפקד שלי ולא פעם או פעמיים העדפתי שתהיה לי מפקדת וביקשתי ואף אחד לא התייחס !.
    התחלתי ת"ש בבסיס וכל פעם המשקית ת"ש הייתה מנפנפת אותי ומודיעה לי שחסרים לי טפסים והכל היה בידיים שלי .
    פעם אחת ניסתילהעמיד אותה במבחן והחבאתי אחד מהטפסים והגשתי לה את כל הטפסים חוץ מטופס אחד היא הודיעה לי שחסר לי טופס ושאלתי אם זה רק הטופס הזה היא ענתה לי שכן וכשהבאתי לה פתאום שוב התחילו התירוצים .
    הודעתי על כך למפקד שלי והוא החליט להתעלם מזה .
    לא היה לי נוח ובבסיס הזה וכל יום שהיה עובר זה היה כמו הישרדות בשבילי , רציתי טופס 55 אבל גם לא קיבלתי יחס .
    אז התחילו לבוא להם ימי הגימלים שלי .. והתחלתי להוציא גימלים . גם על חשבון ימי שמירות שכללו סופ"ש שאין מצב שהייתי סוגרת סופ"ש ומשאירה את אמא שלי לבד .
    אני באה מביית מאוד בעייתי כבר אמרתי לכם . יש לי עוד אחיות אבל אף אחת לא טורחת לעזור כולן עם המשפחה שלהם בערים השונות ורק אני נשארתי עם אמא שלי .
    יום אחד שהגעתי לבסיס המפקד בכוונה השאיר אותי עד שעה 8 בבסיס ושכבר הייתי צריכה לחזור הביתה לא היו אוטובוסים לחזור . הייתי צריכה להטריח את חבר שלי שיבוא לאסוף אותי מיבנה עד לבאר שבע שיקח אותי .
    למחרת הרגשתי על הפנים לא יכולתי לזוז התקשרתי למפקד שלי מלא פעמים והוא לא ענה ולא יכולתי לקום מהמיטה . אז הודעתי לפקיד שעובד איתי שאני לא יוכל להגיע והוא אמר שאין בעיה הוא ימסור ושאני ירגיש טוב הוא חישב לי את זה כיום ד'. כביכול .
    למחרת שאני מגיעה לבסיס המפקד מודיעה לי שאני עולה משפט .
    מפה לשם בקיצור עליתי משפט .. ויש לציין שזה משפט רקאשון שלי ללא הזהרות ללא תנאים וללא שום דבר .
    סיפרתי אחד על אחד למפקד ששפט אותי והוא בא בתגובה שהסיפור שלי מצוץ מהאצבע ושאני מקבלת 21 יום.
    זה היה שוק מוחלט אצלי .
    יש עוד מלא דברים שלא סיפרתי , זה פשוט חוויה לאר נעימה בכלל
    ועכשיו לאור העובדה שאין לי מושג איך הולך בצה"ל ושיכולתי להגיש ערעור ולא ידעתי .
    פשוט לקחתי את הרגליים שלי והלכתי הביתה .
    אכן זה מסתבך וזה נקרא בריחה אני יודעת.
    בנוסף במהלך החודש הראשון שנקרא ניפקדות לא קיבלתי פעם אחת ביקור הבייתה רק שלחו לי מכתב . לא טרחו לא כלום.
    לא שציפיתי לזה .

השאלה שלי היא כזו . אני יודעת שאני הולכת לאכול אותה מבחינת כלא .
    אבל מה אני עושה ?! איך אני יכולה לגרום שיקלו בעונש ? כי אני לא יכולה להשאיר את אמא שלי לבד במיוחד שאנחנו גרים גם בשכונה בעייתית .
    ואיך לעזאזל אני יוצאת מהצבא ?!?

אני יודעת שזה ארוך ואני אשמח אם תקדישו לי את הטיפה מזמנכם כי אני באמת שאני כבר אובדת עצות .
    תודה לעוזרים ! 😥

#175125 הגב

המצב הוא כזה:את פתחת חזית מול הצבא(נפקדות) וכרגע מחכים רק שתחזרי כדי להעניש אותך.
    מה שאת צריכה לעשות הוא למגן את עצמך ויש מספר אפשריות:

1)לפני שאת חוזרת,את הולכת לפסיכיאטר אזרחי ומוציאה חו"ד שאת לא כשירה לצה"ל.

2)לנסוע לברה"ן תל-השומר ולראות קב"ן כלל צה"לי בטענה שאין עם מי לדבר בבסיס שלך והמצב של קשה.

3)לחזור לבסיס ורגע לפני המשפט לאיים בהתאבדות ולהגיע למיון פסיכיאטרי(אבל שם להסיר את האיום כדי לא להתאשפז).

4)בתור בחורה גם תמיד יש את אפשרות החתונה הפיקטיבית.

#175127 הגב
    ליטל200
    חבר

אבל אם במידה ואני עושה את התהליך של הפסיכיאטר אזרחי… וקיבלתי חוות דעת נגיד לצאת ..
    מה אני עושה הלאה? למי אני פונה ?
    האם אני אמורה לחזור ליחידה שלי ?
    ומה הסיכוי שאם יש לי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי לצאת מהצבא … האם אני יקבל כלא ? וכמה זמן ?! …

#175128 הגב
    Spor
    חבר

אני אגלה לך סוד קטן מהמערכת – כרגע פלוגה 400 [כלא הבחורות] סובל מעומס יתר.
    רוב הסיכויים שלא תקבלי כלא גם ככה.

#175129 הגב
    ליטל200
    חבר

חיחח נו אז מה אני יקבל ?!
    אחרי 5 חודשים של עריקות לא יגידו לי ביי ביי בלי איזה עונש אני בטוחה …

#175130 הגב
    Anonymous
    חבר

לעריקה ובצדק
    תתחתני פיקטיבית עם חבר שלך או מכר אחר
    או לחלופין חוד אי כשירות במיון עם הסרת איום התאבדות
    אחרי שתקבלי בתקווה 21 לא יהיה להם כל כך מה לתת לך
    אבל אני לא סגור אם את עריקה או נמלטת.
    תכלס גזרו עליך עונש מאסר ואת ברחת. זה נראה לי הרבה יותר מסובך מהמקרה הקלאסי.

#175151 הגב
    timmy
    חבר

ורצוי להתקשר לנציבות קבילות החיילים ולהתייעץ איתם בנוגע לנושא !

אני הייתי נכנס בכושלשאראבק של המפקד שלך במצב הזה 👿 😈

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
מענה ל־עזרה-עריקות
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120