האם כדאי לסרב צו ראשון?

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #108030 הגב
    big123
    חבר

אם בכל מקרה אין בכוונתי להתגייס, האם מומלץ להתחיל במדיניות הסרבנות כבר מהצו הראשון או שמומלץ להמתין למועד הגיוס ולמעשה לא להתייצב בבקו"ם באותו תאריך? או שאולי כדאי כבר בצו הראשון לא להתייצב?

#172441 הגב
    Spor
    חבר

אל שניהם יבואו לקחת אותך מ"צ.
    ההבדל הוא שהיום, אתה לא תשב על זה בכלא.
    ביום הגיוס – כן.

#172442 הגב
    big123
    חבר

השאלה היא בעצם, האם הסירוב להגיע לצו הראשון, מקדם אותי לאנשהו בתהליך השחרור מצה"ל או שעדיף לעבור אותו כמו כולם ואת הסירוב בעצם לבצע ביום הגיוס?

#172444 הגב
    organo
    חבר

חפש בגוגל "טרגט 21", זה השיטה הכי מהירה לצאת מצה"ל.
    על סרבנות אתה סתם תשב הרבה זמן, אם לא תתייצב זה רק יעכב ויקשה על תהליך השחרור שלך.
    הרי אתה רוצה לקבל פטור, אם תהיה עריק זה לא יזרז את הצבא לתת לך פטור, להיפך.

#172453 הגב
    Anonymous
    חבר

כלומר, עדיף לקרוא את טרגט 21 ולהתחיל לפעול על פיו כבר בצו הראשון?

#172456 הגב
    organo
    חבר

כן ברור, אני גם מצפה שיהיה לך תהליך מאוד קל אם אתה מתחיל כבר מצו ראשון.
    תזכור, זה לא שאתה לא רוצה – אתה לא יכול.

#172479 הגב
    big123
    חבר

מאוד מודה לך… רק עוד שאלה: יש כמה אנשים רמי דרג בצה"ל בעלי תפקידים חשובים בתחום הגיוס וכוח האדם (לא משנה כרגע מה הקשר שלי אליהם) שחשוב להם מאוד שאני אתגייס ולמיטב הבנתי מתכוונים לפעול כדי להקשות עלי את תהליך השחרור… השאלה היא אם יש מה לעשות בנידון והאם באמת הם מסוגלים לסכל את התהליך שלי?

#172481 הגב
    דונגל
    חבר

יש לאנשים כאלה השפעה, אבל לא תמיד הם באמת משקיעים בזה וחוץ מזה, יש אנשים בצבא שהם כן ישרים, ואם תקבל המלצה מפסיכיאטר, אז אתה תצא.
    בא נגיד ככה – אל תחשוב על זה בינתיים. מה שאתה צריך זה לקבל את ההמלצה של ה21.

אגב, דיברת על "לסרב". שים לב שסרבנות בקונטקסט הישראלי בדרך כלל מתייחסת לעניין יותר פוליטי/מוסרי (אבל גם 21). אם במקרה התכוונת לסרבנות פוליטית וכלא וכל זה, זה גם אפשרי, אבל הרבה פחות מומלץ מבחינת זמנים.

#172493 הגב
    big123
    חבר
    quote דונגל:

יש לאנשים כאלה השפעה, אבל לא תמיד הם באמת משקיעים בזה וחוץ מזה, יש אנשים בצבא שהם כן ישרים, ואם תקבל המלצה מפסיכיאטר, אז אתה תצא.
    בא נגיד ככה – אל תחשוב על זה בינתיים. מה שאתה צריך זה לקבל את ההמלצה של ה21.

אגב, דיברת על "לסרב". שים לב שסרבנות בקונטקסט הישראלי בדרך כלל מתייחסת לעניין יותר פוליטי/מוסרי (אבל גם 21). אם במקרה התכוונת לסרבנות פוליטית וכלא וכל זה, זה גם אפשרי, אבל הרבה פחות מומלץ מבחינת זמנים.

אחת הסיבות שאני לא מעוניין לשרת היא פוליטית, אך סיבה נוספת היא למעשה חוסר התאמה מוחלט וקושי בקבלת מרות מהסוג המקובל בצה"ל… אני מבחינתי מחפש את הדרך הקלה ביותר לשחרור מהיר ובכמה שפחות עלויות כספיות.

#172494 הגב
    דונגל
    חבר

הדרך הכי קלה היא 21 לרוב האנשים הבריאים.
    יש הרבה שיטות, ואתה רק צריך להתחבר לזה. חבר שלי רצה להתגייס אבל לא קיבלו אותו, בגלל שהוא הסביר בצורה יפה כמה הוא מעוניין לחסל ערבים וכאלה דברים.

#172501 הגב
    Anonymous
    חבר

שום קצין בצה"ל,גם אם יש לו חרבות על הכתפיים לא יכול להילחם בהחלטת רופא מומחה(פסיכיאטר).סתם שתדע שאם הצבא לא מכיר בהחלטת מומחה,זאת עילה לתביעה,אם וכאשר ייגרם לך נזק מהחלטת הצבא.

ואתה במצב מציון,התפכחת מוקדם על תתחייל בבאק"ם,תדרוש קב"ן ויהיה טוב.

#172510 הגב
    big123
    חבר

מודה לכולם מאוד! אני שמח לשמוע שאני במצב מצויין! מאחר ויש לי כישורי משחק לא רעים, האם כדאי לנצל אותם אצל הקב"נ? באיזה אופן ובאיזה מידה (בכל זאת, גם למצב נפשי גרוע ביותר יש גבול… אני לא יכול להתחיל להמרח לו על הרצפה מרוב בכי…)?

#172523 הגב
    organo
    חבר

לכל השאלות האלה יש תשובות מצוינות במדריך טרגט 21.
    בגדול פשוט תבנה דמות מבעיות שיש לך, רק ממש תקצין, בתוספת התסמינים הנפוצים של דכאון
    שרשומים במדריך.
    אם אחרי שקראת עדיין משהו לא ברור, אתה מוזמן לשאול פה.

מוצגות 13 תגובות – 1 עד 13 (מתוך 13 סה״כ)
מענה ל־האם כדאי לסרב צו ראשון?
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו