פגישה עם פסיכיאטר בירפ"א

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

John158
יצירת קשר:

פגישה עם פסיכיאטר בירפ"א

הודעהעל ידי John158 » 20 מרץ 2017 19:01

שלום,
אני משרת בחיל האוויר שנתיים.
אני כבר לא מסוגל לשרת, אני כל הזמן בלחצים, כל הזמן חושב מחשבות על הצבא, מרגיש שהצבא חונק אותי ושאני חסר אונים, אין לי חברים, קשה לי לישון ובזמן האחרון זה הולך גובר.

הייתי בחודשים האחרונים אצל שני קפסים מהיחידה שלי, סיפרתי להם והבהרתי להם את המצוקות שלי ומה אני מרגיש, הם לא בדיוק עזרו לי ובעיקר רצו לתת לי טיפול תרופתי או פסיכולוגי שאותו דחיתי כל פעם. לאחר שיחה עם אחד מהקפסים הייתה לי פגישה עם ההורים ששם הם הבהירו לקפס שאני לא מסוגל להישאר יותר בצבא ושהם לא מוכנים שאני אשאר שם, הוא כמובן היה בשלו והמשיך להתעקש על טיפולים, לאחר התעקשויות מרובות של ההורים הוא הפנה אותי לפסיכיאטר ביחידה.

הפגישה עם הפסיכיאטר הייתה לאחר כמה ימים ללא ההורים, שם הסברתי לו בפירוט רב על המצב והוא גם אמר לי שהוא מבין את כל הבעיות שלי ושהוא יכול להציא רק טיפולים וכדורים שיעזרו לי בשינה, הוא גם חזר ואמר שאני סותר את עצמי בזה שאני מבקש עזרה אבל לא מוכן לקבל מה שהם מציעים לי. ראיתי שזה לא הולך לשום מקום אז ניסיתי שהוא ייפגש עם ההורים כדי שהם יסבירו לו יותר טוב את המצב והוא לא הסכים ואמר שהסברתי את המצב מצוין ושהוא לא צריך שההורים שלי יבואו לפגישה כדי לשכנע אותו לשחרר אותי.

לאחר שלחצנו אני וההורים שלי על הקפס שקובע את התורים הוא קבע לי תור לפסיכיאטר בירפ"א.
יש לי מספר שאלות בנושא:
האם זה שהוא הפנה אותי לירפא ללא חוות דעת יכול לפגוע בי? (בנוסף יש לי חוות דעת מגורם אזרחי)
לא כתוב בזימון משהו על הורים, אני רוצה להביא את ההורים שלי בכל מקרה יכולה להיות עם זה בעיה ?
איך אני משכנע את הפסיכיאטר שרק שחרור יכול לעזור לי וממש קשה לי בצבא ושאני לא יכול להמשיך ? על מה צריך לשים דגש? מה אני עושה במקרה שהוא לא עוזר לי?(אם אני חוזר ליחידה אין לי הרבה מה לעשות ואני מפחד שביחידה שלא יפנו אותי לשם שוב). מה אני אומר לו כשהוא מציע לי טיפולים ואומר שזה הדבר היחיד שיש לו לתת לי?

תודה לעוזרים.
John158
יצירת קשר:

Re: פגישה עם פסיכיאטר בירפ"א

הודעהעל ידי John158 » 01 אפריל 2017 22:14

UP
נערה בהפרעה

הודעהעל ידי נערה בהפרעה » 02 אפריל 2017 08:22

1. לא, יש לו את החוות דעת של הקבן. אבל אם יש לך משהו מגורם אזרחי תביא.
2. כי אתה לא אמור להביא הורים. אם תביא את ההורים תצטרך אישור של ירפא להכניס אותם לבסיס, במידה והם לא יאשרו הם פשוט לא יכנסו.
3. מראה לו שאתה באמת לא מסוגל להשאר מאשר להסביר לו ולהתחנן שישחרר אותך.
4. אתה יכול להתעקש שם ולהראות לו בהתנהגות שאתה לא מסוגל לחזור.
John158
יצירת קשר:

הודעהעל ידי John158 » 02 אפריל 2017 16:48

נערה בהפרעה כתב:1. לא, יש לו את החוות דעת של הקבן. אבל אם יש לך משהו מגורם אזרחי תביא.
2. כי אתה לא אמור להביא הורים. אם תביא את ההורים תצטרך אישור של ירפא להכניס אותם לבסיס, במידה והם לא יאשרו הם פשוט לא יכנסו.
3. מראה לו שאתה באמת לא מסוגל להשאר מאשר להסביר לו ולהתחנן שישחרר אותך.
4. אתה יכול להתעקש שם ולהראות לו בהתנהגות שאתה לא מסוגל לחזור.

תודה רבה על התגובה.
הפסיכיאטר שאני הולך אליו הוא הפסיכיאטר החיילי האם זה אומר משהו ?
האם זה אפשרי לשכנע את הפסיכיאטר לשחרור למרות שכל הזמן הקפס שלי אומר שהוא לא רואה סיבה לשחרר?
בנוסף, הייתי במיון וקיבלתי חוות דעת מפסיכיאטר, עד כמה באמת מסתכלים על ההמלצות של החוות דעת הזו?

תודה על העזרה.
נערה בהפרעה

הודעהעל ידי נערה בהפרעה » 02 אפריל 2017 18:38

1. לא, פשוט יש לו יותר סמכות.
2. אפשרי לגמרי שהפסיכיאטר ירצה לשחרר למרות מה שאמר הקפס אבל זה מוריד מהסיכוי, כי הוא לוקח את זה בחשבון
3. מסתכלים על ההמלצה ממיון אבל כמו שרשמתי למעלה, זה יכול לעזור לך אבל בסופו של דבר זה החלטה של הפסיכי עצמו.

אגב, שמתי לב שכתבת את ההודעה לפני כמה ימים, עדיין לא פגשת אצ הפסיכיאטר? איפה אתה עד אז?
Me112

הודעהעל ידי Me112 » 02 אפריל 2017 21:26

סתם שתדע, הייתי בירפא היום והפסיכיאטר החיילי (אליוט) נמצא בחו"ל כרגע..אז יש מצב שאתה לפסיכיאטר אחר - לא שזה משנה.
שים לב שאתה פועל בדיוק על פי הכללים כדי לוודא שלא תגיע לשם שוב.
John158
יצירת קשר:

הודעהעל ידי John158 » 02 אפריל 2017 21:47

נערה בהפרעה כתב:1. לא, פשוט יש לו יותר סמכות.
2. אפשרי לגמרי שהפסיכיאטר ירצה לשחרר למרות מה שאמר הקפס אבל זה מוריד מהסיכוי, כי הוא לוקח את זה בחשבון
3. מסתכלים על ההמלצה ממיון אבל כמו שרשמתי למעלה, זה יכול לעזור לך אבל בסופו של דבר זה החלטה של הפסיכי עצמו.

אגב, שמתי לב שכתבת את ההודעה לפני כמה ימים, עדיין לא פגשת אצ הפסיכיאטר? איפה אתה עד אז?

תודה על התגובה.
עוד לא פגשתי את הפסיכיאטר החיילי לצערי, לחצתי עליהם שיקדימו לי את התור וכלום לא עזר לכן הלכתי למיון.
התור מתקיים השבוע וזה נראה שזה הולך לכיוון של הקלות בתש,
משהו שבכלל לא יעזור לי ואני לא יודע איך לגרום לקפס להבין שזה לא יעזור עד הפגישה שלי עם הפסיכיאטר.

Me112 כתב:סתם שתדע, הייתי בירפא היום והפסיכיאטר החיילי (אליוט) נמצא בחו"ל כרגע..אז יש מצב שאתה לפסיכיאטר אחר - לא שזה משנה.

מוזר כי בזימון הוא כתוב, וגם הקפס שלי דיבר איתו.
נערה בהפרעה

הודעהעל ידי נערה בהפרעה » 03 אפריל 2017 10:16

John158 כתב:
נערה בהפרעה כתב:1. לא, פשוט יש לו יותר סמכות.

תודה על התגובה.
עוד לא פגשתי את הפסיכיאטר החיילי לצערי, לחצתי עליהם שיקדימו לי את התור וכלום לא עזר לכן הלכתי למיון.
התור מתקיים השבוע וזה נראה שזה הולך לכיוון של הקלות בתש,
משהו שבכלל לא יעזור לי ואני לא יודע איך לגרום לקפס להבין שזה לא יעזור עד הפגישה שלי עם הפסיכיאטר.

Me112 כתב:סתם שתדע, הייתי בירפא היום והפסיכיאטר החיילי (אליוט) נמצא בחו"ל כרגע..אז יש מצב שאתה לפסיכיאטר אחר - לא שזה משנה.

מוזר כי בזימון הוא כתוב, וגם הקפס שלי דיבר איתו.

יש שם עוד פסיכיאטר חוץ מאליוט שכנראה תפגוש אותו, אבל זה לא באמת כזה משנה.
ועל פי איך שמורחים אותך זה באמת נראה כמו הקלות
John158
יצירת קשר:

הודעהעל ידי John158 » 07 אפריל 2017 16:38

עדכון:
נפגשתי עם הפסיכיאטר לפני כמה ימים, זה היה הפסיכיאטר החיילי, הוא דיבר מהר ולא מובן וניסה לנפנפף אותי משם.
הוא התעקש שאני אלך לטיפול ושהוא חושב שאפשר לעזור לי לסיים את השירות, אמרתי לו שאני לא מסוגל והוא לא הקשיב לי אז נשארתי בחדר שלו אחרי שהשיחה נגמרה וכשלא הייתה ברירה יצאתי וחיכיתי בחוץ בין שעה לשעתיים.
הוא המליץ לי כמה דברים: מעקב קפס ביחידה, קהס 42(הת"ש 2) למרות שיש לי את התש הזה כבר ממשקית תש והוא יודע את זה(למה הוא מזלזל בי כל כך הרי זה ברור שזה לא יעזור לי אם אני כבר נמצא עם ההקלות האלה), ועדה אינטגרטיבית וטיפול פסיכולוגי.

איך אני ממשיך מכאן אני לא מסוגל יותר הוא לא מקשיב ועשה רק מה שהקפס מהיחידה אמר לו כל מה שהוא המליץ לי לא עוזר לי בשום צורה אני לא יודע מה לעשות.

עזרה בבקשה.
John158
יצירת קשר:

הודעהעל ידי John158 » 16 אפריל 2017 11:40

up
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אפריל 2017 23:26

עריקות/נפקדות וקב"ן. בהצלחה!
John158
יצירת קשר:

הודעהעל ידי John158 » 29 אפריל 2017 10:16

יש עידכון חייב עזרה

ביום רביעי הרגשתי ממש לא טוב, הלכתי לקפס והוא קיבל אותי בלי תור. הסברתי לו שוב מה אני מרגיש והוא שוב היה בשלו ואמר שאין לו איך לעזור, אז הלכתי משם בעצבנים והלכתי אחרי זה הביתה - דפקתי נפקדות. אני לא רוצה לפרט פה כי קשה לי אבל מצאתי את עצמי במיון עד 4 בבוקר כי ניסיתי לעשות משהו.
במיון הפסיכיאטר כתב בהמלצות שאני חייב לראות ב8 בבוקר פסיכיאטר צבאי במרפאת ברהן. כשהלכתי לברהן אמרו שאני שייך לירפא אז הלכתי לירפא,
חשבתי שאני אקבל תור אבל מסתבר שאני תמים וזה לא מספיק חירום בשביל חיל האוויר. הפקיד שם אמר שניסה לקבוע לי תור ובאותו יום היה רק פסיכיאטר אחד עמוס באנשים,
הוא טען שהתקשר לקפס שלי והוא אמר שיקבע לי תור ליום ראשון. חשבתי לעצמי שזה פשוט לא הגיוני שאני אחכה עד יום ראשון ולא קיבלתי את זה אז חזרתי לברהן של חיל ירוק שינסו לקבל אותי וטענו שאין להם סמכות עליי והם לא יכולים לקבוע עלי דברים, ושם עוד פעם דיברו עם הקפס שלי שטען שיש לי תור לקפס ביום ראשון.

אני חייב עזרה אני לא יודע מה לעשות, לא מתייחסים אלי מנפנפים אותי אני כבר לא יודע מה לעשות. נראה שהקפס שלי עושה דווקא ואני לא יודע מה לעשות אני לא מבין אותו.
אם ביום ראשון הקפס ביחידה יגיד שאני בסדר אני באמת לא יודע מה אעשה. זה נראה שרק אם התאבד להם מול העיניים הם יעשו משהו אני באמת לא מבין מה קורה פה.
כתוב במפורש שאני חייב לראות פסיכיאטר אבל הקפס שלי קובע לי תור לקפס במקום פסיכיאטר מה הולך פה אני לא מבין.

עזרה בבקשה דחוף
אינשם

הודעהעל ידי אינשם » 13 דצמבר 2017 14:18

ככ
לאמבין

הודעהעל ידי לאמבין » 13 דצמבר 2017 16:31

אינשם כתב:ככ

אהלן אני בסיפור דומה
אני כבר הייתי אצל אליוט פעם אחת והוא החליט שאני צריך להמשיך טיפול ביחידה עם הקפסית
אחרי מפגש עם קפסית חדשה אמרתי לה שנסיתי להתאבד והיא ראתה שחתכתי לעצמי את היד
היא נלחצה רצתה להכניס אותי לנוהל אבל היא ראתה
שעצם זה שהחריכו לישון בבסיס בגלל התפקוד הלקוי עושה לי יותר רע גרם לה להיות בדילמה מה לעשות איתי והיא רצתה שאתחייב שלא אפגע בעצמי
אחרי זה היא אמרה לי לצאת היא התייעצה עם אליוט והמפקד גף שלי והחליטה לשחרר אותי הביתה ושאני אפסיק לישון בבסיס אבל אמשיך להגיע כל יום ככה שבוע וחצי עד הפגישה הבא עם אליוט להערכת מצב
עכשיו הדילמה היא איך להתנהל בשיחה עם אליוט למה בקודמת הבין שאני רוצה לצאת ולא מוכן לקבל טיפול תרופתי ולדעתו שחרור זה לא פתרון נחוץ

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים