שחרור עקב תיק פתוח (מלשב)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

JohnDoe2
יצירת קשר:

שחרור עקב תיק פתוח (מלשב)

הודעהעל ידי JohnDoe2 » 17 מרץ 2017 17:42

---
נערך לאחרונה על ידי JohnDoe2 ב 09 מאי 2017 13:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
JohnDoe2
יצירת קשר:

Re: שחרור עקב תיק פתוח (מלשב)

הודעהעל ידי JohnDoe2 » 25 מרץ 2017 14:11

מישהו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 מרץ 2017 16:06

תיק פתוח עלול לגרור פטור משירות בגין אי התאמה...
חקירות משטרתיות מעמיסות לחץ נפשי מאוד כבד על הנחקר
במיוחד כשמדובר בבני נוער מה שעלול כמובן להוביל להפרעות נפשיות
הייתי ממליץ לך לבקר פסיכיאטר באופן תדיר ולקבל ממנו הערכה נפשית
או לפנות לפסיכאטר שמתמחה בחוות דעת לצבא.

אם תוכל לפרט קצת יותר על העבירה שאתה חשוד בה זה יכול להיות מאוד מועיל בהכוונה.. אם מדובר בעבירה ראשונה
מסוג חטא כגון גניבה... או באופן כללי עבירות שהמאסר עליהן במידה ואתה מורשע הוא פחות מ3 חודשים
ככל הנראה הצבא לא יפטור בגין אי התאמה... לפי מה שאתה אומר אתה עומד לקראת משפט לכן אני מסיק
שהעבירה שאתה חשוד בה היא עבירה שהמאסר עליה הוא עד 3 שנים או עבירה מסוג פשע שמקנה מאסר ארוך יותר אם אתה מתאים
למה שתיארתי סביר להניח שהצבא יפטור אותך משירות. טכנית יש נוהל של הצבא לא לגייס מלשב עד סיום המשפט
ועד סיום העונש מאוד יעזור אם תפרט קצת יותר על סוג העבירה שאתה מואשם בה ועל הסבירות שייתקיים משפט
והאם בסופו של המשפט ייתכן שתקבל עונש מאסר או כל עונש מסוג אחר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 מרץ 2017 16:11

אגב סביר להניח שלקבן אין גישה למידע אודות המיונים שעברת גם אם כן
מיונים לחיל המודיעין לא מעידים על שום דבר... לכל היותר על הנתונים
שלך (פרופיל נמוך יחסית בדרך כלל, קבא ודפר גבוהים)
JohnDoe2
יצירת קשר:

הודעהעל ידי JohnDoe2 » 05 אפריל 2017 14:08

--
נערך לאחרונה על ידי JohnDoe2 ב 09 מאי 2017 13:11, נערך פעם 1 בסך הכל.
Dirt

הודעהעל ידי Dirt » 11 אפריל 2017 19:25

אהלן, גם לי היה תיק פתוח במשטרה על עבירות רכוש.
לא גייסו אותי עד שהתיק נסגר, וכל הזמן שהתיק היה פתוח היייתה מישהי בלשכת גיוס שהיא משקית ר"פ שהייתה מתקשרת ושואלת אותי מה נסגר עם ממשפט ולצלם לה פרוטוקולים.
יום אחד גם הגעתי ללשכת גיוס לסגן מפקד לשכה והיה לי ראיון איתו והסברתי לו למה אני כן רוצה להתגייס והייתי ממש צריך לשכנע אותו.
היו גם מלשב"ים שבאו לראיון אצלו גם כנראה גם בגלל תיקים פתוחים וקיבלו פטור באותו היום.

מה שאני בא להסביר פה, שכנראה אם יש לך תיק פתוח ואתה לא רוצה להתגייס, אז לא יגייסו אותך.
אורחחחחח

הודעהעל ידי אורחחחחח » 14 אפריל 2017 14:40

אני מצטער שכחתי להגיב בחזרה...

מאוד סביר להניח שלא יגייסו אותך. כל עוד מתנהל משפט לא יכולים לגייס אותך. במיוחד שמדובר בעבירות
מסוג פשע ככל הנראה אתה תקבל פטור מאי התאמה. לכן כדאי לך לחכות ולראות מה יקרה בקשר
לפטור מאי התאמה.

כמובן שבפגישה עם הקב״ן כדאי לך לתאר את מה שקורה עם המשפט איך זה השפיע עליך נפשית
הוציא אותך משגרת חיים נורמטיבית וכו׳.

אם מחליטים לא להביא לך פטור מאי התאמה (תרחיש שאינו סביר) אז תוכל לפנות להליך לקבלת פטור
נפשי. עכשיו דע לך ללא אבחנה מגורם מוסמך עם עדיפות לפסיכיאטר לא תוכל לקבל פטור נפשי מפני שהוא
שמתבסס באופן בלעדי על הפרעה נפשית ספציפית. במקרה שכזה עומדות מולך שתי אפשרויות.

הראשונה לגשת לפסיכיאטר ולבקר אותו באופן קבוע תוך מסירת תיאור לגבי הבעיות הנפשיות
שאתה מרגיש שאתה חווה. תסמינים כגון חרדה דיכאון וכו׳ מדובר בתהליך יותר ארוך אך הצבא מתייחס ברצינות
לאבחנות שמבוססות על טיפול ממושך בן יותר מכמה חודשים.

השנייה לרשום בגוגל ״חוות דעת פסיכיאטריות לצבא״ מומלץ להגיע לפסיכיאטר שמתמחה בחוות דעת צבאיות
לתאר את התסמינים שאתה חווה הוא מאבחן את ההפרעה הנפשית שלך ומנפיק לך חוות דעת שאותה אתה מגיש לצבא
והם מפנים אותך לפסיכיאטר צבאי שבודק האם אתה עומד בתנאים לקבלת פטור.

אבל שוב ממליץ לך קודם לחכות בדבר ההחלטה לגבי פטור מאי התאמה ואז להתחיל לפעול בעניין הצבא. גם ככה עד שלא יסתיים המשפט לא יגייסו אותך.
JohnDoe2
יצירת קשר:

הודעהעל ידי JohnDoe2 » 19 אפריל 2017 16:54

אורחחחחח כתב:אני מצטער שכחתי להגיב בחזרה...

מאוד סביר להניח שלא יגייסו אותך. כל עוד מתנהל משפט לא יכולים לגייס אותך. במיוחד שמדובר בעבירות
מסוג פשע ככל הנראה אתה תקבל פטור מאי התאמה. לכן כדאי לך לחכות ולראות מה יקרה בקשר
לפטור מאי התאמה.

כמובן שבפגישה עם הקב״ן כדאי לך לתאר את מה שקורה עם המשפט איך זה השפיע עליך נפשית
הוציא אותך משגרת חיים נורמטיבית וכו׳.

אם מחליטים לא להביא לך פטור מאי התאמה (תרחיש שאינו סביר) אז תוכל לפנות להליך לקבלת פטור
נפשי. עכשיו דע לך ללא אבחנה מגורם מוסמך עם עדיפות לפסיכיאטר לא תוכל לקבל פטור נפשי מפני שהוא
שמתבסס באופן בלעדי על הפרעה נפשית ספציפית. במקרה שכזה עומדות מולך שתי אפשרויות.

הראשונה לגשת לפסיכיאטר ולבקר אותו באופן קבוע תוך מסירת תיאור לגבי הבעיות הנפשיות
שאתה מרגיש שאתה חווה. תסמינים כגון חרדה דיכאון וכו׳ מדובר בתהליך יותר ארוך אך הצבא מתייחס ברצינות
לאבחנות שמבוססות על טיפול ממושך בן יותר מכמה חודשים.

השנייה לרשום בגוגל ״חוות דעת פסיכיאטריות לצבא״ מומלץ להגיע לפסיכיאטר שמתמחה בחוות דעת צבאיות
לתאר את התסמינים שאתה חווה הוא מאבחן את ההפרעה הנפשית שלך ומנפיק לך חוות דעת שאותה אתה מגיש לצבא
והם מפנים אותך לפסיכיאטר צבאי שבודק האם אתה עומד בתנאים לקבלת פטור.

אבל שוב ממליץ לך קודם לחכות בדבר ההחלטה לגבי פטור מאי התאמה ואז להתחיל לפעול בעניין הצבא. גם ככה עד שלא יסתיים המשפט לא יגייסו אותך.

תודה על התגובה,
האם בהינתן מצב שבו אני מציג מצוקה נפשית בפני קב"ן הוא עדיין לא ימליץ לפטור נפשי? האם במידה והפגישה תסתיים בפטור על אי התאמה יהיה ניתן לשלוח חוות דעת פסיכיאטרית, כלומר לשנות את עילת הפטור? אין ביכולתי כרגע לקבל חוות דעת פסיכיאטרית בשל העלות הכבדה הכרוכה בכך..
תודה רבה.
JohnDoe2
יצירת קשר:

הודעהעל ידי JohnDoe2 » 25 אפריל 2017 13:14

עדכון: הייתי אצל קבן ואכן היא שמעה כמה המצב קשה והמליצה לי ללכת עוד היום ולהוציא חוות דעת פסיכיאטרית ולשלוח להם.
לאחר מכן הייתי בשיחה בלשכת המפקד(?) ששאלה אותי שאלות על התיק הפלילי, לאחר מכן היא אמרה שהם ישקלו לתת לי פטור (מניח שמטעמי אי התאמה).
כששאלתי אותה אם אני צריך לשלוח חוות דעת פסיכיאטרית היא אמרה שבמידה ויתנו לי פטור אז אני לא אצטרך לשלוח.

השאלה היא כזו: האם בכל זאת כדאי להוציא ולשלוח מהר, או שפספסתי את ההזדמנות שלי ושעדיף להמתין עם זה?
תודה רבה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אפריל 2017 23:19

אין טעם ללכת לפסיכיאטר, אני מניח שתקבל פטור בגלל התיק הפלילי. בהצלחה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 29 אורחים