עזרה לחברה שלי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #107688 הגב
    Anonymous
    חבר

חברה שלי עריקת גיוס כבר חצי שנה , היא מעוניינת לצאת על נפשי , יש לה המלצה של פסיכאטר לשחרור מהצבא .

מה התהליך של בן אדם שהוא עריק לצאת מהצבא בלי לבלות את זמנות בכלא ?

תודה .

#170440 הגב
    דונגל
    חבר

זה לא ממש משהו בטוח, אבל ככה:
    1. זה לא נורא אם היא תיכנס לכלא פעם אחת, וכדאי שתכין אותה נפשית. למעשה, זה לא נורא גם פעמיים. זה עדיין יהיה הרבה פחות זמן מלהיות בצבא.
    לא שאני אומר שזה יגיע לזה, אבל צריך להיות מוכנים נפשית.

2. לתהליך עצמו: עדיף שמישהו מטעמה יתקשר, ועדיף אחד מבני המשפחה כמו אמא/אבא וכן הלאה לברה"ן תל השומר (שזה המרכז של ברה"ן ( == בריאות הנפש)) ויבקש לדבר עם מישהו על הבת שלו, ויתאר את המצב הנורא שלה, לא אוכלת, לא מדברת, פוחדת כל הזמן, פוחדת שיתפסו, פוחדת לשרת. לא ישנה, וכן הלאה. לפעמים נעלמת וכאלה.
    עדיף עם קצת דרמה.

לשאול מה אפשר לעשות ולהגיד שיש המלצה מפסיכיאטר לשחרור מצה"ל ושוב – שהמצב מאוד קשה.

בנקודה הזאת יכול להיות שיגידו לה שהיא צריכה קודם לעבור בכלא – אז צריך להתעקש ולהגיד שכן יש המלצה מפסיכיאטר (תחשוב בהגיון – אין סיבה שהיא תעבור דרך בית הכלא לפני הקב"ן).
    קח בחשבון שיש כאן בפורום מקרים של אנשים שהיו עריקים וכן קיבלו קב"ן ופסיכיאטר מבלי להיכנס לכלא והשתחררו.
    וקח בחשבון שיש לא מעט מקרים שאנשים כן נדרשו לעבור דרך הכלא.

מה שחשוב זה להתעקש קודם. להפעיל כמה שיותר בני משפחה. אם יש מישהו מתוך הצבא – עוד יותר טוב (ובדרך כלל יש איזה קצין בדרגה גבוהה במשפחה /חברים של המשפחה).
    זה כמובן במידה והמשפחה מסייעת. במידה ולא – לעשות מה שאפשר כחברים.

ואפשר לבוא לדווח מה קרה

#170443 הגב
    Anonymous
    חבר

וואו תודה על ההודעה המפורטת הכנסת לי ידע שחדש לי.

היא הציעה את עצמה בתור הגוף שיתקשר ויגיד שהיא כך וכך

הרי לא יכולים לעלות עליה שזאת היא עשתה את הטלפון נכון?

ככה זה גם יהיה הרבה יותר אמיתי

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
מענה ל־עזרה לחברה שלי
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120