עצות... איך אני ממשיך

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

here
יצירת קשר:

עצות... איך אני ממשיך

הודעהעל ידי here » 16 נובמבר 2016 18:51

שלום, אומר מראש שאני מבקש לקבל תגובות מושכלות מאנשים שחוו או מכירים היטב את הסיטואציות.

לפני כחודשיים התגייסתי למשטרה צבאית, עם חשש מראש שלא אמצא את עצמי בצבא. לאחר כשבוע הבנתי שזה לא המקום בשבילי וזה רק התחזק עם הזמן... בפגישה השנייה שלי עם הקבנית אמרתי שאני חושב לפגוע בעצמי וישר העיפו אותי מהחיל ושלחו אותי לבקום. בבקום ראיתי קבנית נוספת, שהעלתה לי את הקהס מ42 ל43 וטענה שהיא לא רואה כרגע משהו שמצדיק שחרור מידי, כי היא לא מזהה מחלת נפש. לאחר מכן נשלחתי ליחידה קטנה בבסיס פתוח שאני עושה שם יומיות. לאחר יומיים בבסיס אמרו לי שאוכל לראות קבנית רק עוד שבועיים ואמרתי שאני לא מסוגל לחכות אני אפגע בעצמי. משם המפקד לקח אותי למיון שראיתי שם פסיכיאטר אזרחי, שנתן לי המלצה לראות פסיכיאטר צבאי- בדוח הוא כתב שאני עם חשש לדיכאון וחרדתי קל, ודי פסל אפשרות שאתאבד, ביקש שיבחנו אפשרות לטיפול תרופתי או שחרור מהצבא.
לאחר מכן שלשום ראיתי את הקבנית בבסיס החדש, ולאחר שיחה ארוכה היא התרשמה שאין צורך כרגע בשחרור ולא המליצה עליי לשחרור, אך הפנתה אותי לפסיכיאטר צבאי כי הייתה חייבת בגלל ההמלצה של הפסיכיאטר האזרחי. היא אמרה שהיא רוצה שנעשה טיפול יחד כי היא רואה שאני במצוקה.
בסופו של דבר הם לא מרגישים כרגע סכנה מיידית לחיים שלי והתחושה שלי שמורחים אותי בגלל זה.
כרגע אני מחכה שיתנו לי תור לפסיכיאטר צבאי וזה מתעכב... בבסיס המפקד זרק אותי לעבוד במחסן שלא אפריע לו בעין, ואין לי כמעט קשר איתו.
אני כותב את זה פה כדי לקבל עצות מה הצעדים שעליי לעשות כרגע, בין אם נפקדות ולחזור משוגע לבסיס ובין אם להמשיך לעבוד עם פרצוף אפאתי ואיטי כרגיל, או פשוט לשבת ולא להגיב לאף אחד.
אני חושש מאוד שבגלל שאין המלצה מהקבנית הפסיכיאטר פשוט יחזיר אותי ליחידה ויגיד לי לחכות עד הפגישה הבאה עם הקבנית שהיא עוד חודש.
בסופו של דבר אני לא באמת רוצה לפגוע בעצמי, ואני יוצא על נפשי כי אין אפשרות לצאת בדרך אחרת כי הצבא לא יכול לראות את הפרט בסופו של יום.

אשמח לקבל הרבה תגובות גם אם יחזרו על עצמן... תודה
ido0087
יצירת קשר:

Re: עצות... איך אני ממשיך

הודעהעל ידי ido0087 » 16 נובמבר 2016 19:49

תשמע אני במצב די דומה אבל אני גם מוסיף המון לחץ מההורים ובכללי ביום יום אני מראה שאני לא מסוגל לתפקד , מוציא גימלים ובבסיס אני משוגע לא קטן
אלה דברים שיעזרו לך לגרום למפקדים להבין שאתה במצוקה אמיתית ושבמילא אתה לא תתרום להם ..
בכל מקרה מקווה שתצליח אני יודע מה אתה עובר גם אני באותה סיטואציה , הסיוט של שנינו יעבור מתישהו..
here
יצירת קשר:

הודעהעל ידי here » 17 נובמבר 2016 09:14

תודה... אשמח לעוד עצות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 נובמבר 2016 11:16

אם ברצונך להשתחרר כמה שיותר מהר בלי יותר מידי מריחות עליך להקצין את המצב שזה אומר העברת אחריות למפקד / קב"ן ,
בצבא כל אחד מחפש כסת"ח לעצמו .
אם ההורים תומכים במצבך עליהם לדבר עם המפקד ולהודיע לו שאינך יכול לשאת נשק בשום מצב כולל יציאות .
בדרך כלל פטור מנשק = פטור מצבא, כמובן יועיל גם לא לתפקד בבסיס .

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים