עד כמה שונה היחס שקבן נותן לסוגים שונים של חיילים

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

luis
יצירת קשר:

עד כמה שונה היחס שקבן נותן לסוגים שונים של חיילים

הודעהעל ידי luis » 16 ספטמבר 2016 15:13

לקח לי קצת זמן לנסח את הכותרת. התייאשתי באמצע.
בכל מקרה, אני רואה כאן הרבה חיילים שמתלוננים על זלזול מצד הקבנים, הפסיכיאטרים בצבא.
השאלה שלי, האם מדובר בחיילים קרביים בעיקר למשל? או כל דבר אחר?
אני קצת חושש שאסבול בצבא ולא אסתדר, אם זה מבחינת ניקיון (אני נגעל מכל דבר קטן) או דברים אחרים שאני לא רוצה להוסיף. אבל אני לא בטוח אם לחתור לשחרור לפני הצבא או שאני רוצה לנסות קודם את הצבא כי אולי זאת תהיה מסגרת שתעזור לי בתור בן אדם. אני רוצה לוודא אבל שאני לא נכנס למקום שממנו אין מצב לקבל עזרה ותמיכה במידה ואני צריך
אמר לי קבן לשעבר שאני אישית, יהיה לי יחס סביר מצד הקבנים בצבא מכיוון שאני מויינתי אחרי מבחנים לתפקיד די טוב שעוסק במחשבים(לא כל כך מעוניין לפרט יותר מזה). כלומר אני אמור להיות במקום שהחיילים פחות ערסים וכדומה (מקווה)
האם יש הבדל בין איך שקבנים מתייחסים לקרביים, ג'ובניקים, או לא יודע מה

לא יודע אם ניסחתי את כל זה איך שרציתי אבל אם יש לכם משהו לומר בנושא שיתרום אני אשמח
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: עד כמה שונה היחס שקבן נותן לסוגים שונים של חיילים

הודעהעל ידי Sunshine » 25 ספטמבר 2016 10:50

luis כתב:לקח לי קצת זמן לנסח את הכותרת. התייאשתי באמצע.
בכל מקרה, אני רואה כאן הרבה חיילים שמתלוננים על זלזול מצד הקבנים, הפסיכיאטרים בצבא.
השאלה שלי, האם מדובר בחיילים קרביים בעיקר למשל? או כל דבר אחר?
אני קצת חושש שאסבול בצבא ולא אסתדר, אם זה מבחינת ניקיון (אני נגעל מכל דבר קטן) או דברים אחרים שאני לא רוצה להוסיף. אבל אני לא בטוח אם לחתור לשחרור לפני הצבא או שאני רוצה לנסות קודם את הצבא כי אולי זאת תהיה מסגרת שתעזור לי בתור בן אדם. אני רוצה לוודא אבל שאני לא נכנס למקום שממנו אין מצב לקבל עזרה ותמיכה במידה ואני צריך
אמר לי קבן לשעבר שאני אישית, יהיה לי יחס סביר מצד הקבנים בצבא מכיוון שאני מויינתי אחרי מבחנים לתפקיד די טוב שעוסק במחשבים(לא כל כך מעוניין לפרט יותר מזה). כלומר אני אמור להיות במקום שהחיילים פחות ערסים וכדומה (מקווה)
האם יש הבדל בין איך שקבנים מתייחסים לקרביים, ג'ובניקים, או לא יודע מה

לא יודע אם ניסחתי את כל זה איך שרציתי אבל אם יש לכם משהו לומר בנושא שיתרום אני אשמח

תראה, בעיקרון אין שום נהלים הגורמים לקב"ן להבדיל בין חייל אחד לאחר, אך כמובן שבמבחן המציאות הקב"נים לא מתייחסים כולם אותו דבר לכל החיילים.
זה יכול להיות תלוי בתפקיד (לדוגמא מקרבי שהוא לא סיירת מובחרת שם מי שלא רוצה להיות נושר בדרך כלל יותר קשה לצאת) זה יכול להיות תלוי ביחידה (לדוגמא ביחידה של נהגי משא סביר להניח שהיחס של הקב"ן יהיה פחות טוב ורציני מכיוון שהרבה אנשים מאד סובלים בתפקיד ומנסים למצוא את דרכם החוצה על ידי הקב"ן) וזה יכול להיות תלוי בקב"ן עצמו (לדוגמא קב"ן שהוא גזען ומתייחס פחות ברצינות לבעיות של אנשים שחומי עור, או קב"ן שהוא פחות אמפטי וכ'ו).
בקיצור - אין איך לתחום את את היחס שקב"נים נותנים ולנסות להפשיט את היחס ולהכיל אותו על כולם, כי קב"נים הם אנשים שונים שעובדים במקומות שונים בצבא ולכן בכל מקום זה שונה ותלוי בקב"ן, ביחידה, בעומס שיש על מדור בריאות הנפש באותה יחידה וכ'ו.

בכל מקרה - באופן כללי במידה ותבחר להתגייס ולא יהיה לך טוב אתה עשוי להגיע לקב"ן שמיד יראה את המצוקה שלך וירצה לעזור לך ואתה גם עלול להגיע לקב"ן שיעשה לך את המוות ויתנכל לך. כל מקרה לגופו.

הרבה בהצלחה
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
luis
יצירת קשר:

Re: עד כמה שונה היחס שקבן נותן לסוגים שונים של חיילים

הודעהעל ידי luis » 31 אוקטובר 2016 08:29

שלום סאנשיין
תודה רבה על התגובה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”