שינוי טקטיקת יציאה ממילואים באמצע התהליך

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dor93
יצירת קשר:

שינוי טקטיקת יציאה ממילואים באמצע התהליך

הודעהעל ידי dor93 » 16 פברואר 2016 13:55

היי חברים, מה נשמע? לפני שאני פותח את דבריי אני חייב להגיד שיש לכם פה פורום וארגון מדהים שעוזר להרבה אנשים להשתחרר מהמטומטם והבזוי שבארגוני תבל!
לעניינינו-

השתחררתי לפני שנה משירות קרבי מלא כחי"רניק. כמה שנים לפני הגיוס (אזור כיתה ט') עשיתי ניתוח בברך, שעד היום יש לי סימן ממנו אבל הוא לא מגביל אותי כלל, וגם לצבא בכלל לא הזכרתי אותו בצו ראשון או משהו - פשוט באתי כמו ילד מורעל ועשיתי את השירות שלי בשקט. כמובן ששובצתי למילואים ואני צופה שבתור חי"רניק יזמברו אותי בהם עד צאת הנשמה. כמובן שלא מתאים לי - אני את שלי למדינה נתתי, ועכשיו שתעזוב אותי לחיות את החיי הקשים ממילא במדינה הזאת. לא מתאים לי שבאמצע תקופת מבחנים באוניברסיטה יקפיצו אותי בשביל איזה אימון שטותי או לשמור על איזו אנטנה מסריחה.
בזמן האחרון התחילו לי קצת כאבים באזור הניתוח בברך (לא משהו רציני, אבל מספיק בשבילי כדי לשחק עליו בשביל לצאת מהמילואים) - הייתי אצל רופא משפחה ואצל אורתופד, ופיקססתי ליחידה שלי את הטפסים כדי שתקבע לי ועדה רפואית. אחרי בערך חודש הם החזירו לי מכתב שאני צריך להשלים טופס מעוד אורתופד (-בשביל מה?!), אז קבעתי עוד אחד לעוד שבוע.

מכאן, יש לי כמה שאלות אליכם-

1. אחת המש"קיות במשרד הקישור אמרה לי בטלפון שכל עוד אני בתהליך של ועדה רפואית - לא יזמנו אותי למילואים. יש אמת בדבריה? כי אם כן אני פשוט אמשוך את התהליך הזה כמה שניתן.
2. מה הסיכוי לצאת מהמילואים - או אפילו לעבור ליחידה עורפית שעושה יומיים בשנה - בדרך הזאת?
3. במידה והדרך הזאת לא בעלת סיכויים טובים להצליח, ואני אפנה לדרך אחרת - נפשית או מצפונית - האם אני פוגע לעצמי בסיכוי לפטור? - שכן אולי הצבא יסתכל ויגיד "אה, יש לו כאבים בברך וממש במקרה הוא פתאום שולח לנו גם שהוא לא יכול להחזיק נשק וזה עושה לו סיוטים בלילה/הוא פצפיסט ולא מאמין באלימות... הוא מסבן אותנו כל מה שהוא רוצה זה לצאת ממילואים" ולא ישחררו אותי? מה אתם אומרים?
4. אם אין בעיה להחליף טקטיקה - על איזו דרך (נפשית/מצפונית) הייתם ממליצים לי יותר בהתאם למצב שלי, ומה כל אחת מהן דורשת? (ומה העלויות שלה כמובן, כי הבנתי שאם אני בוחר בדרך הנפשית אני צריך להיפרד מכמה מאות שקלים בשביל פסיכיאטר...).

בבקשה שכל מי שעונה לי זה אחד שמבין ויודע ממקור ראשון, ולא מסתמך בתגובתו על שמועות והשערות.
תודה רבה מראש חברים והמשך שבוע נפלא :)
סמל אישי של המשתמש
Sunshine
יצירת קשר:

Re: שינוי טקטיקת יציאה ממילואים באמצע התהליך

הודעהעל ידי Sunshine » 17 פברואר 2016 12:16

dor93 כתב:היי חברים, מה נשמע? לפני שאני פותח את דבריי אני חייב להגיד שיש לכם פה פורום וארגון מדהים שעוזר להרבה אנשים להשתחרר מהמטומטם והבזוי שבארגוני תבל!
לעניינינו-

השתחררתי לפני שנה משירות קרבי מלא כחי"רניק. כמה שנים לפני הגיוס (אזור כיתה ט') עשיתי ניתוח בברך, שעד היום יש לי סימן ממנו אבל הוא לא מגביל אותי כלל, וגם לצבא בכלל לא הזכרתי אותו בצו ראשון או משהו - פשוט באתי כמו ילד מורעל ועשיתי את השירות שלי בשקט. כמובן ששובצתי למילואים ואני צופה שבתור חי"רניק יזמברו אותי בהם עד צאת הנשמה. כמובן שלא מתאים לי - אני את שלי למדינה נתתי, ועכשיו שתעזוב אותי לחיות את החיי הקשים ממילא במדינה הזאת. לא מתאים לי שבאמצע תקופת מבחנים באוניברסיטה יקפיצו אותי בשביל איזה אימון שטותי או לשמור על איזו אנטנה מסריחה.
בזמן האחרון התחילו לי קצת כאבים באזור הניתוח בברך (לא משהו רציני, אבל מספיק בשבילי כדי לשחק עליו בשביל לצאת מהמילואים) - הייתי אצל רופא משפחה ואצל אורתופד, ופיקססתי ליחידה שלי את הטפסים כדי שתקבע לי ועדה רפואית. אחרי בערך חודש הם החזירו לי מכתב שאני צריך להשלים טופס מעוד אורתופד (-בשביל מה?!), אז קבעתי עוד אחד לעוד שבוע.

מכאן, יש לי כמה שאלות אליכם-

1. אחת המש"קיות במשרד הקישור אמרה לי בטלפון שכל עוד אני בתהליך של ועדה רפואית - לא יזמנו אותי למילואים. יש אמת בדבריה? כי אם כן אני פשוט אמשוך את התהליך הזה כמה שניתן.
2. מה הסיכוי לצאת מהמילואים - או אפילו לעבור ליחידה עורפית שעושה יומיים בשנה - בדרך הזאת?
3. במידה והדרך הזאת לא בעלת סיכויים טובים להצליח, ואני אפנה לדרך אחרת - נפשית או מצפונית - האם אני פוגע לעצמי בסיכוי לפטור? - שכן אולי הצבא יסתכל ויגיד "אה, יש לו כאבים בברך וממש במקרה הוא פתאום שולח לנו גם שהוא לא יכול להחזיק נשק וזה עושה לו סיוטים בלילה/הוא פצפיסט ולא מאמין באלימות... הוא מסבן אותנו כל מה שהוא רוצה זה לצאת ממילואים" ולא ישחררו אותי? מה אתם אומרים?
4. אם אין בעיה להחליף טקטיקה - על איזו דרך (נפשית/מצפונית) הייתם ממליצים לי יותר בהתאם למצב שלי, ומה כל אחת מהן דורשת? (ומה העלויות שלה כמובן, כי הבנתי שאם אני בוחר בדרך הנפשית אני צריך להיפרד מכמה מאות שקלים בשביל פסיכיאטר...).

בבקשה שכל מי שעונה לי זה אחד שמבין ויודע ממקור ראשון, ולא מסתמך בתגובתו על שמועות והשערות.
תודה רבה מראש חברים והמשך שבוע נפלא :)

תשובות לשאלות:

1. בקשר למה שהמש"קית אמרה לך - אין לנו מידע מדויק בקשר לזה, בעיקר לא בתחום המילואים, אבל עד כמה שידוע לנו לא קיים דבר כזה "תהליך של ועדה רפואית" , כלומר, ועדה רפואית זה משהו חד פעמי ולא תהליכי. קשה לנו להאמין שאכן לא יזמנו אותך גם במידה והתחלת באיזה שהוא תהליך של הגשת מסמכים אבל אנחנו לא יודעים בוודאות.

2. הסיכוי לצאת ממילואים הוא גבוה מאד. בסופו של דבר, בערך 90% מהאנשים שיש להם חובת מילואים מצליחים לקבל פטור ממילואים. כך שהסיכויים גבוהים מאד ואם תתעקש על כך תוכל לצאת.

3. סביר להניח שלא תפגע לעצמך בפטור במידה ותחליף את הדרך שבה אתה מעוניין לצאת מרפואית לנפשית.
א. ידוע לנו על מקרים רבים בהם בן אדם ניסה לפנות ליותר מאפיק אחד של יציאה מהצבא אחרי שנכשל בדרך אחת/פשוט החליט להחליף באמצע
ב. קורה הרבה פעמים שבן אדם עשוי להיות גם במצב נפשי שלא מאשר לו לעשות מילואים וגם עם בעיות ברכיים. אין סתירה בין הדברים

4. כעיקרון - הסיכויים לצאת על נפשי הם בד"כ גבוהים יותר (מבחינה סטטיסטית ומבחינת אחוזי פטורים על כל אחד מהדברים).

הרבה בהצלחה
לשאלות ולעזרה אישית, מוזמנות ומוזמנים לפנות לרשת הליווי של פרופיל חדש כאן:

במייל -info@newprofile.org
או
באסאמאסים/וואטסאפ למספר הבא - 050-2905588
dor93
יצירת קשר:

Re: שינוי טקטיקת יציאה ממילואים באמצע התהליך

הודעהעל ידי dor93 » 17 פברואר 2016 15:16

תודה רבה חבר!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר