שאלה על שירות לאומי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

asasdin
יצירת קשר:

שאלה על שירות לאומי

הודעהעל ידי asasdin » 07 אוקטובר 2014 14:35

בבקשה צריך קצת עזרה אם מישהו מבין משהו בשירות לאומי,
אוקי אז אני עומד לקבל את הפטור אוטוטו נשאר לי וועדה רפואית שזה חרטא...
שירתתי 3 חודשים ואני רוצה להמשיך בשירות לאומי - זה נישמע לי ממש כיף דווקא להמשיך לשנה עם עוד אנשים כמוני שמעדיפים את זה על הצבא,
אז השארתי מייל בעמותת שלומית שמצאתי בגוגולל והתקשרו אלי עכשיו ודיברתי עם מישהי בטלפון ,7 דקות רק מסרתי פרטים על עצמי עד שהיא שאלה על מה קיבלתי פטור ,ואז אמרתי לה "רפואי" כי אני לא רוצה לומר לה שסתם העדפתי את זה על הצבא ,כאילו כן נכנסתי לדיכאון אבל לא ברמה שסיפרתי לקבן ולפסיכי כי הרי ככה זה , ואז היא אמרה שהיא חייבת לדעת על מה הפטור רפואי או נפשי,אמרתי לה שאני לא יודע אם אני רוצה לספר ואני יחזור אליה עם תשובה כשיהיה לי פטור ביד
אז מישהו פה יודע אולי אם אני באמת חייב לספר להם , ואם הם יכולים לבדוק ולדעת על מה הפטור ואיזה סעיף בדיוק?
היא אמרה לי שלדוגמה אם אני אומר שהפטור על נפשי אז הם רוצים שאני ידבר עם פסיכולוגית/פסיכיאטר כדי לאשר שאני כשיר
אני לא יודע אם להגיד את האמת פשוט
אורח

Re: שאלה על שירות לאומי

הודעהעל ידי אורח » 07 אוקטובר 2014 17:38

asasdin כתב:בבקשה צריך קצת עזרה אם מישהו מבין משהו בשירות לאומי,
אוקי אז אני עומד לקבל את הפטור אוטוטו נשאר לי וועדה רפואית שזה חרטא...
שירתתי 3 חודשים ואני רוצה להמשיך בשירות לאומי - זה נישמע לי ממש כיף דווקא להמשיך לשנה עם עוד אנשים כמוני שמעדיפים את זה על הצבא,
אז השארתי מייל בעמותת שלומית שמצאתי בגוגולל והתקשרו אלי עכשיו ודיברתי עם מישהי בטלפון ,7 דקות רק מסרתי פרטים על עצמי עד שהיא שאלה על מה קיבלתי פטור ,ואז אמרתי לה "רפואי" כי אני לא רוצה לומר לה שסתם העדפתי את זה על הצבא ,כאילו כן נכנסתי לדיכאון אבל לא ברמה שסיפרתי לקבן ולפסיכי כי הרי ככה זה , ואז היא אמרה שהיא חייבת לדעת על מה הפטור רפואי או נפשי,אמרתי לה שאני לא יודע אם אני רוצה לספר ואני יחזור אליה עם תשובה כשיהיה לי פטור ביד
אז מישהו פה יודע אולי אם אני באמת חייב לספר להם , ואם הם יכולים לבדוק ולדעת על מה הפטור ואיזה סעיף בדיוק?
היא אמרה לי שלדוגמה אם אני אומר שהפטור על נפשי אז הם רוצים שאני ידבר עם פסיכולוגית/פסיכיאטר כדי לאשר שאני כשיר
אני לא יודע אם להגיד את האמת פשוט

אתה יכול להגיד את האמת, אבל אתה לא חייב. הם לא יכולים לבדוק דברים כאלה.

חשוב שתדע שיש כמה עמותות - ולא אצל כולן יש את המדיניות החדשה\ישנה הזו. נסה את הדרך האסרטיבית, כלומר, לגשת לשם עם כל מה שצריך ולעבור את הראיון הראשוני ולומר שאתה כן רוצה להתנדב אבל לא חייב על פי חוק לומר מה הייתה הסיבה. זה כבר די מראה על הכשירות שלך ולפעמים הם מוותרים ולא ממשיכים הלאה.

בכל מקרה - גם אם תגיד, זה לא באמת יפגע בך. זה יכול להגמר כבר בראיון עם הרכזת, או שיגידו לך שאתה צריך גם לעבור שיחה עם עובדת סוציאלית (ממש לא פסיכולוג או פסיכיאטר, את העמותה מלווה רק עו"ס ואני עוד לא שמעתי על מקרים שבהם הפנו לפסיכולוג או פסיכיאטר).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 07 אוקטובר 2014 23:31

אני רוצה לחדד משהו. לא רק שהם לא יכולים לבדוק את זה, זה גם לא חוקי לשאול אותך על איזה סעיף קיבלת פטור. מידע רפואי הוא מידע חסוי ואין להם זכות לדרוש ממך לפרט על איזה סעיף שחררו אותך. אם יש להם הצדקה לבדוק כשירות, ואני די בטוח שאין להם, לכל היותר הם יכולים להפנות אותך שתעבור בדיקת כשירות אצל רופא (שלך או שלהם) והרופא בתורו רשאי רק לחתום על אישור שאתה כשיר לתפקיד. אז שיהיה לך ברור שהיא שיקרה לך שהיא צריכה את המידע הזה. אני לא יודע כמה אתה רוצה להתעקש איתם, אבל שתדע שהצדק איתך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אוקטובר 2014 09:40

במילא רגוע כתב:אני רוצה לחדד משהו. לא רק שהם לא יכולים לבדוק את זה, זה גם לא חוקי לשאול אותך על איזה סעיף קיבלת פטור. מידע רפואי הוא מידע חסוי ואין להם זכות לדרוש ממך לפרט על איזה סעיף שחררו אותך. אם יש להם הצדקה לבדוק כשירות, ואני די בטוח שאין להם, לכל היותר הם יכולים להפנות אותך שתעבור בדיקת כשירות אצל רופא (שלך או שלהם) והרופא בתורו רשאי רק לחתום על אישור שאתה כשיר לתפקיד. אז שיהיה לך ברור שהיא שיקרה לך שהיא צריכה את המידע הזה. אני לא יודע כמה אתה רוצה להתעקש איתם, אבל שתדע שהצדק איתך.

בתור מי שאמר את האמת כי אין לו מה להסתיר - לא נפגעתי מזה. הצעד הזה הוא לא לרעתך והמידע הזה לא נשמר בשום מקום.

ויתור סודיות רפואית - עמותת הפעלת מתנדבים בשירות, באופן דומה לצה"ל, לא נמצאים במעמד של מעסיק. לא רק שמותר להם לשאול (למרות שבפועל אין להם אפשרות לבדוק כי לא ניתנו כלים כאלו), גם מגיע שלב במילוי טפסי ההרשמה שבו יש שאלון רפואי והמועמד מתחייב למסור נתונים נכונים ושלא להסתיר מידע רפואי. המצב המשפטי מורכב, אבל עד עכשיו לא מקרה מקרה שבו מתנדב הוענש. אבל אין פה משהו לא חוקי, הדרישה עצמה חוקית ומתאפשרת על ידי המנהלת.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 אוקטובר 2014 12:01

אני לא עורכת דין, וזה נושא מורכב, וייתכן שטעיתי שאמרתי שזה לא חוקי, אבל להבנתי חלק ממה שאתה אומר גם לא מסתדר. עמותת שירות לאומי היא לא במעמד של מעסיק, אבל היא גם לא במעמד של הצבא. ייתכן שכחלק מהמנדט של העמותות האלה ממשרד הביטחון הוא גם מסמיך אותן לסנן לפי כשירות רפואית, אבל זה לא נשמע לי סביר, גם כי אלו עמותות אזרחיות ולא חברות ממשלתיות וגם בהתחשב בסוג התפקידים שיש בשירות לאומי, שלמידעתי אף אחד מהם לא דורש בדיקת כשירות רפואית.

זה שהם יכולים לשאול וזה שמותר לך לענות עדיין לא אומר שזה חוקי. אנשים וחברות ועמותות עושים דברים לא חוקיים כל הזמן, ואף אחד לא מתייחס, והעולם ממשיך להסתובב. זה שהמנהלת מאפשרת לא אומר שמותר לה לאפשר. מחר היא גם תחליט לעשות תחקיר סיווג ביטחוני לכולם, גם זה נשמע לך סביר או חוקי? באיזה סיטואציה / איזו הצדקה יש בשירות לאומי לשאול אנשים אם הם השתחררו על סעיף נפשי ולשלוח אותם לאבחון כשירות? אני עדיין תוהה מה הטעם בשאלה. הכיוונים היחידים שזה לוקח אותי אליהם זה כיוונים של אפליה. אני לא יודע מה הטעם בשאלה, אבל יש לה טעם מר. אני לא יודע על סמך מה את אומר שעד עכשיו לא היה מקרה שבו מתנדב הוענש, זאת נשמעת אמירה גורפת אפילו בשביל מנכלית שלומית, שלא בהכרח יודעת כל מה שקורה בשטח בארגון, או מה קורה בארגונים אחרים, ואתה לא מנכלית שלומית, נכון? ומבחינתי, לשלוח אנשים שיצאו עם סעיף נפשי לאבחון, בשביל שירות לאומי, זה כבר סוג של עונש, גם אם אחרי זה לא מפלים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אוקטובר 2014 14:58

במילא רגוע כתב:אני לא עורכת דין, וזה נושא מורכב, וייתכן שטעיתי שאמרתי שזה לא חוקי, אבל להבנתי חלק ממה שאתה אומר גם לא מסתדר. עמותת שירות לאומי היא לא במעמד של מעסיק, אבל היא גם לא במעמד של הצבא. ייתכן שכחלק מהמנדט של העמותות האלה ממשרד הביטחון הוא גם מסמיך אותן לסנן לפי כשירות רפואית, אבל זה לא נשמע לי סביר, גם כי אלו עמותות אזרחיות ולא חברות ממשלתיות וגם בהתחשב בסוג התפקידים שיש בשירות לאומי, שלמידעתי אף אחד מהם לא דורש בדיקת כשירות רפואית.

זה שהם יכולים לשאול וזה שמותר לך לענות עדיין לא אומר שזה חוקי. אנשים וחברות ועמותות עושים דברים לא חוקיים כל הזמן, ואף אחד לא מתייחס, והעולם ממשיך להסתובב. זה שהמנהלת מאפשרת לא אומר שמותר לה לאפשר. מחר היא גם תחליט לעשות תחקיר סיווג ביטחוני לכולם, גם זה נשמע לך סביר או חוקי? באיזה סיטואציה / איזו הצדקה יש בשירות לאומי לשאול אנשים אם הם השתחררו על סעיף נפשי ולשלוח אותם לאבחון כשירות? אני עדיין תוהה מה הטעם בשאלה. הכיוונים היחידים שזה לוקח אותי אליהם זה כיוונים של אפליה. אני לא יודע מה הטעם בשאלה, אבל יש לה טעם מר. אני לא יודע על סמך מה את אומר שעד עכשיו לא היה מקרה שבו מתנדב הוענש, זאת נשמעת אמירה גורפת אפילו בשביל מנכלית שלומית, שלא בהכרח יודעת כל מה שקורה בשטח בארגון, או מה קורה בארגונים אחרים, ואתה לא מנכלית שלומית, נכון? ומבחינתי, לשלוח אנשים שיצאו עם סעיף נפשי לאבחון, בשביל שירות לאומי, זה כבר סוג של עונש, גם אם אחרי זה לא מפלים.

מבלי לחוות דעה על האפליה - כי זה לא נושא הדיון,

אין עם זה בעייה משפטית(חוקית, מנהלית או חוקתית) מסיבה אחת פשוטה - המתנדב מוסר לעמותה או למקום השירות את המידע הרפואי מרצונו החופשי באמצעות חתימה על וס"ר או שאלון רפואי (ואני מסכים שהוא נראה תמים ולא מזיק). אף אחד לא מחייב אותו לעשות זאת לא בחוק ולא בשום דרך אחרת, בסך הכל מבקשים ממנו לעשות זאת כחלק מתהליך ההרשמה ושואלים אותו את השאלה הזו בראיון. אפילו ציינתי שעד עכשיו לא שמעתי על מישהו שהסתיר מידע או שיקר והוענש על כך.
יש לו אלטרנטיבה - לא לשרת. למפעילות גם יש אלטרנטיבה - לא להפעיל.
במקרים בהם המתנדב יתעקש למלא את הטפסים בצורה חלקית ולענות לשאלות בראיון בצורה חלקית - בהחלט ייתכן שהעמותה לא תאפשר לו להתנדב. דווקא על הפגישה עם העובדת הסוציאלית הם לא יתעקשו, בוודאי לא במקרה שבו המראיינת מתרשמת שלא מדובר בהפרעה נפשית חמורה (הייתי גם מתקשה לקרוא לזה 'אבחון כשירות' ברצינות).
כל מתנדב עובר תהליך מיון שבסופו יכולים להגיד לו גם שהוא לא מתאים. הסינון מתבצע על פי מספר קריטריונים, מצב נפשי הוא אחד מהם אבל זה לא שכיח.

בהחלט יש מתנדבים שעוברים תחקיר סיווג בטחוני (כי הם משובצים במערכת הבטחון) ואתה כנראה לא מודע לכך שיש גם תקנים במערכת הבריאות. במקרים כאלה מקומות השירות והעמותות מחוייבים לבדוק את מצבו של המתנדב. למעשה, אם לא היו עושים זאת - הציבור היה נפגע מכך ואז זה באמת לא היה חוקי. למשל, יש בני ובנות שירות גם בבתי מרקחת, בתפקידי סיעוד, בגנים זואולוגיים, במפעלים לטקסטיל וכו'. לדוגמה, מצב שבו אדם עם הפרעה נפשית משובץ כעובד סיעוד הוא מצב שבו יש סכנה גם למתנדב, גם למטופל וגם לצוות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אוקטובר 2014 16:26

במילא רגוע כתב:אני לא עורכת דין, וזה נושא מורכב, וייתכן שטעיתי שאמרתי שזה לא חוקי, אבל להבנתי חלק ממה שאתה אומר גם לא מסתדר. עמותת שירות לאומי היא לא במעמד של מעסיק, אבל היא גם לא במעמד של הצבא. ייתכן שכחלק מהמנדט של העמותות האלה ממשרד הביטחון הוא גם מסמיך אותן לסנן לפי כשירות רפואית, אבל זה לא נשמע לי סביר, גם כי אלו עמותות אזרחיות ולא חברות ממשלתיות וגם בהתחשב בסוג התפקידים שיש בשירות לאומי, שלמידעתי אף אחד מהם לא דורש בדיקת כשירות רפואית.

ועוד דבר שחשוב לציין - רשות השירות הלאומי אזרחי היא רשות מנהלית (תחת משרד המדע והטכנולוגיה).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אוקטובר 2014 16:28

אורח כתב:

ועוד דבר שחשוב לציין - רשות השירות הלאומי אזרחי היא רשות מנהלית (תחת משרד המדע והטכנולוגיה).

ועוד פרט - הרשות בעצם מנהלת את העמותות, הא מתערבת בהפעלה, העמותות חייבות לדווח לה ולבקש ממנה אישור לכל שינוי. עמותות ההפעלה בעצמן אפילו לא מעבירות את דמי השירות.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 אוקטובר 2014 21:22

"מבלי לחוות דעה על האפליה - כי זה לא נושא הדיון" אפליה זה חלק מהדיון, זה הלב של הדיון, החשד המתעורר שמטרת השאלה על סעיף השחרור היא ליצור אפליה מסוימת. במידה מסוימת ההיכנסות שלך לשאלות של פרוטוקולים היא התחמקות מלב הנושא. ותסלח לי, אבל ההבטחה שלך שאף מתנדב לא נפגע מכך לא מרגיעה אותי כלל.

"המתנדב מוסר לעמותה או למקום השירות את המידע הרפואי מרצונו החופשי" כל מה שכתבת אחרי זה סותר את הטענה שלך שמדובר ברצון חופשי. אם אתה מתנה את השירות הלאומי במענה על שאלון רפואי, אתה מאלץ מועמדים לענות על שאלון רפואי, זה לא רצון חופשי. לא למלא ולא לשרת זה לא אלטרנטיבה, זה לא בחירה של המועמד, זה עונש למי שלא ממלא את השאלון. אתה לא מבין את כל זה? אם מקום עבודה, או קרן מלגות, או ביטוח לאומי, שואלים אותך על הנטיות המיניות שלך בטופס הרשמה, אתה לא יכול להגיד שזה לא אפליה כי לא מכריחים אנשים לענות, כי מי שלא רוצה לענות שלא יגיש מועמדות ובעיה שלו. אנשים הרבה פעמים לא מודעים לכך שהם לא חייבים לענות, או שאסור היה לשאול אותם משהו, וזה שהם עונים לא מכשיר שאלה פסולה.

"(הייתי גם מתקשה לקרוא לזה 'אבחון כשירות' ברצינות)" נכון, זה לא אבחון כשירות רציני, אבל איכשהו, בעיניך, זה לגיטימי. זה שזה עלוב ומגוחך ולא מוסמך אולי גורם לך להתייחס לזה בביטול, לי זה רק מכעיס יותר החוצפה והגסות.

"כל מתנדב עובר תהליך מיון שבסופו יכולים להגיד לו גם שהוא לא מתאים. הסינון מתבצע על פי מספר קריטריונים, מצב נפשי הוא אחד מהם אבל זה לא שכיח" אתה בעצמך אומר שהם לא מוסמכים ושאין להם כלים לאבחן, אבל עדיין נשמע לך סביר שכשירות נפשית תהיה אחד הקריטריונים. אבל אנחנו לא מדברים על האם מראיין צריך לכלול את ההתרשמות הלא מקצועית שלה ממצבו הנפשי של המועמדת, אנחנו מדברים על לשאול מועמדת על איזה סעיף רפואי הוא שוחרר מהצבא. ואגב, אם היה בסמכותם לקבל את המידע הזה, הם היו יכולות לקבל אותו ישירות מהצבא, לא להסתמך על זה שתספר להם.

"בהחלט יש מתנדבים שעוברים תחקיר סיווג בטחוני (כי הם משובצים במערכת הבטחון)" למידעתי אין מתנדבות שירות לאומי במערכת הביטחון. ניאלץ לא להסכים. בכל מקרה, הנקודה שלי לגבי תחקיר לא היתה האם יש תפקידים שמצריכים תחקיר בטחוני, הנקודה שלי היתה בתור דוגמה, שהמנהלת של השירול תחליט ממחר לעשות לכולם, או רק לקבוצה מסוימת, תחקיר בטחוני בלי קשר לצרכי התפקיד, ואתה תטען שזה חוקי או לגיטימי ואני אומר שלא.

"אתה כנראה לא מודע לכך שיש גם תקנים במערכת הבריאות. במקרים כאלה מקומות השירות והעמותות מחוייבים לבדוק את מצבו של המתנדב. למעשה, אם לא היו עושים זאת - הציבור היה נפגע מכך ואז זה באמת לא היה חוקי. למשל, יש בני ובנות שירות גם בבתי מרקחת, בתפקידי סיעוד, בגנים זואולוגיים, במפעלים לטקסטיל וכו'. לדוגמה, מצב שבו אדם עם הפרעה נפשית משובץ כעובד סיעוד הוא מצב שבו יש סכנה גם למתנדב, גם למטופל וגם לצוות" לא, הם לא. מתנדבות במערכת הבריאות אסור להן להתקרב למשהו שנראה אפילו כמו טיפול רפואי. מה שאתה אומר בעצם זה שיש סגל שלם של אנשים שעוברים שנים של לימודים והסמכות לפני שמותר להם לגעת באדם לצורך טיפול רפואי, ואז יש קבוצה של צעירות ללא כל הכשרה או הסמכה שמבצעות פעולות רפואיות שעלולות לסכן את החולה או את הסגל? וכדי למנוע את אותו אסון רפואי הן עוברות את האבחון המעמיק של שאלון רפואי בעמותה? המתנדבות בשירול הן או בתפקידי מנהלה או בתפקידים שכל מתנדב מהרחוב יכול לעשות. למתנדבת שירות לאומי אסור לשים פלסטר, או לתת תרופות. תפקידים סיעודיים, לעומת זאת, לא דורשים הכשרה, ואין בהם סיכון מעבר לסיכון רגיל של להתעסק עם אנשים. להחליף חיתול, לרחוץ ולהאכיל כל אידיוט יכול לעשות וכל אידיוט לא מסכנת אף אחד בתפקיד כזה. לגבי הגנים הזואולוגיים אני לא יודעת להגיד, זה נכון, כנל לגבי תעשיית הטקסטיל.

"רשות השירות הלאומי אזרחי היא רשות מנהלית (תחת משרד המדע והטכנולוגיה). הרשות בעצם מנהלת את העמותות, הא מתערבת בהפעלה, העמותות חייבות לדווח לה ולבקש ממנה אישור לכל שינוי. עמותות ההפעלה בעצמן אפילו לא מעבירות את דמי השירות." קודם כל, לא שזה משנה, כרגע היא תחת המשרד לאזרחים ותיקים. שנית, המערך הפורמלי אכן מורכב, אבל אי אפשר לומר שהרשות מנהלת את העמותות. הרשות מפקחת באופן רחב על פעולת העמותות, והיא אחראית על העברת הכספים למתנדבות, אבל העמותות עצמן עצמאיות. בכל מקרה, הנקודה שלי היתה שזה שהן פועלות תחת הסמכה של רשות ממשלתית לא אומר שהן זוכות לסמכויות של משרד ממשלתי. לא שלמשרד ממשלתי אוטומטית מותר לשאול כל דבר שהוא רוצה, אבל הן אפילו לא זה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 אוקטובר 2014 23:12

במילא רגוע כתב:"מבלי לחוות דעה על האפליה - כי זה לא נושא הדיון" אפליה זה חלק מהדיון, זה הלב של הדיון, החשד המתעורר שמטרת השאלה על סעיף השחרור היא ליצור אפליה מסוימת. במידה מסוימת ההיכנסות שלך לשאלות של פרוטוקולים היא התחמקות מלב הנושא. ותסלח לי, אבל ההבטחה שלך שאף מתנדב לא נפגע מכך לא מרגיעה אותי כלל.

"המתנדב מוסר לעמותה או למקום השירות את המידע הרפואי מרצונו החופשי" כל מה שכתבת אחרי זה סותר את הטענה שלך שמדובר ברצון חופשי. אם אתה מתנה את השירות הלאומי במענה על שאלון רפואי, אתה מאלץ מועמדים לענות על שאלון רפואי, זה לא רצון חופשי. לא למלא ולא לשרת זה לא אלטרנטיבה, זה לא בחירה של המועמד, זה עונש למי שלא ממלא את השאלון. אתה לא מבין את כל זה? אם מקום עבודה, או קרן מלגות, או ביטוח לאומי, שואלים אותך על הנטיות המיניות שלך בטופס הרשמה, אתה לא יכול להגיד שזה לא אפליה כי לא מכריחים אנשים לענות, כי מי שלא רוצה לענות שלא יגיש מועמדות ובעיה שלו. אנשים הרבה פעמים לא מודעים לכך שהם לא חייבים לענות, או שאסור היה לשאול אותם משהו, וזה שהם עונים לא מכשיר שאלה פסולה.

"(הייתי גם מתקשה לקרוא לזה 'אבחון כשירות' ברצינות)" נכון, זה לא אבחון כשירות רציני, אבל איכשהו, בעיניך, זה לגיטימי. זה שזה עלוב ומגוחך ולא מוסמך אולי גורם לך להתייחס לזה בביטול, לי זה רק מכעיס יותר החוצפה והגסות.

"כל מתנדב עובר תהליך מיון שבסופו יכולים להגיד לו גם שהוא לא מתאים. הסינון מתבצע על פי מספר קריטריונים, מצב נפשי הוא אחד מהם אבל זה לא שכיח" אתה בעצמך אומר שהם לא מוסמכים ושאין להם כלים לאבחן, אבל עדיין נשמע לך סביר שכשירות נפשית תהיה אחד הקריטריונים. אבל אנחנו לא מדברים על האם מראיין צריך לכלול את ההתרשמות הלא מקצועית שלה ממצבו הנפשי של המועמדת, אנחנו מדברים על לשאול מועמדת על איזה סעיף רפואי הוא שוחרר מהצבא. ואגב, אם היה בסמכותם לקבל את המידע הזה, הם היו יכולות לקבל אותו ישירות מהצבא, לא להסתמך על זה שתספר להם.

"בהחלט יש מתנדבים שעוברים תחקיר סיווג בטחוני (כי הם משובצים במערכת הבטחון)" למידעתי אין מתנדבות שירות לאומי במערכת הביטחון. ניאלץ לא להסכים. בכל מקרה, הנקודה שלי לגבי תחקיר לא היתה האם יש תפקידים שמצריכים תחקיר בטחוני, הנקודה שלי היתה בתור דוגמה, שהמנהלת של השירול תחליט ממחר לעשות לכולם, או רק לקבוצה מסוימת, תחקיר בטחוני בלי קשר לצרכי התפקיד, ואתה תטען שזה חוקי או לגיטימי ואני אומר שלא.

"אתה כנראה לא מודע לכך שיש גם תקנים במערכת הבריאות. במקרים כאלה מקומות השירות והעמותות מחוייבים לבדוק את מצבו של המתנדב. למעשה, אם לא היו עושים זאת - הציבור היה נפגע מכך ואז זה באמת לא היה חוקי. למשל, יש בני ובנות שירות גם בבתי מרקחת, בתפקידי סיעוד, בגנים זואולוגיים, במפעלים לטקסטיל וכו'. לדוגמה, מצב שבו אדם עם הפרעה נפשית משובץ כעובד סיעוד הוא מצב שבו יש סכנה גם למתנדב, גם למטופל וגם לצוות" לא, הם לא. מתנדבות במערכת הבריאות אסור להן להתקרב למשהו שנראה אפילו כמו טיפול רפואי. מה שאתה אומר בעצם זה שיש סגל שלם של אנשים שעוברים שנים של לימודים והסמכות לפני שמותר להם לגעת באדם לצורך טיפול רפואי, ואז יש קבוצה של צעירות ללא כל הכשרה או הסמכה שמבצעות פעולות רפואיות שעלולות לסכן את החולה או את הסגל? וכדי למנוע את אותו אסון רפואי הן עוברות את האבחון המעמיק של שאלון רפואי בעמותה? המתנדבות בשירול הן או בתפקידי מנהלה או בתפקידים שכל מתנדב מהרחוב יכול לעשות. למתנדבת שירות לאומי אסור לשים פלסטר, או לתת תרופות. תפקידים סיעודיים, לעומת זאת, לא דורשים הכשרה, ואין בהם סיכון מעבר לסיכון רגיל של להתעסק עם אנשים. להחליף חיתול, לרחוץ ולהאכיל כל אידיוט יכול לעשות וכל אידיוט לא מסכנת אף אחד בתפקיד כזה. לגבי הגנים הזואולוגיים אני לא יודעת להגיד, זה נכון, כנל לגבי תעשיית הטקסטיל.

"רשות השירות הלאומי אזרחי היא רשות מנהלית (תחת משרד המדע והטכנולוגיה). הרשות בעצם מנהלת את העמותות, הא מתערבת בהפעלה, העמותות חייבות לדווח לה ולבקש ממנה אישור לכל שינוי. עמותות ההפעלה בעצמן אפילו לא מעבירות את דמי השירות." קודם כל, לא שזה משנה, כרגע היא תחת המשרד לאזרחים ותיקים. שנית, המערך הפורמלי אכן מורכב, אבל אי אפשר לומר שהרשות מנהלת את העמותות. הרשות מפקחת באופן רחב על פעולת העמותות, והיא אחראית על העברת הכספים למתנדבות, אבל העמותות עצמן עצמאיות. בכל מקרה, הנקודה שלי היתה שזה שהן פועלות תחת הסמכה של רשות ממשלתית לא אומר שהן זוכות לסמכויות של משרד ממשלתי. לא שלמשרד ממשלתי אוטומטית מותר לשאול כל דבר שהוא רוצה, אבל הן אפילו לא זה.

נכון, מדובר באפליה לכל דבר ועניין. אני מסכים עם פילוסופיית המוסר שלך. לא מדובר בהבטחה כי אם בהתרשמות שלי כמתנדב ובמקרים מסוימים כצופה מהצד. לא אמרתי שזה לגיטימי לדעתי, התכוונתי שזה נחשב לגיטימי בחברה שבה אנו חיים.

גם פה המצב מורכב והסיבה היא פוליטית (מפלגתית-קואליציונית). הרשות נמצאת תחת הסמכות של משרד המדע והטכנולוגיה (האתר אפילו בנוי באופן כזה) ואילו השר הממונה הוא השר לאזרחים ותיקים.
מקור: הארץ. http://www.haaretz.co.il/news/orly/1.2398005
"באופן תמוה נמצא "השירות האזרחי לאומי" תחת סמכות משרד המדע דווקא. לא משרד הביטחון אחראי, אפילו לא משרד הרווחה, שהיה אחראי בעבר, ושתנאי השירות מפורטים בתקנות הביטוח הלאומי הכפוף לו, או משרד ראש הממשלה, שאליו הועברו הסמכויות כשהורחב חוק השירות הלאומי. רשות השירות הלאומי הועברה למשרד המדע באחד ההסכמים הקואליציוניים, ושם היא נמצאת כבר שש שנים, כאשר שבע עמותות שונות מנהלות את השירות בפועל והשר הממונה הוא השר לאזרחים ותיקים, אורי אורבך. למעשה, לא נקבע סופית מי אחראי עליו. "

העמותות אכן מוסמכות על ידי המדינה. מהצבא הם לא יקבלו את זה כי הם לא חלק ממערכת הבטחון וזה אכן מנוגד לחוקים. אני מסכים שהשאלה אם אכן יש להם סמכות היא שאלה מעניינת (ואין עליה תשובה חד משמעית וגורפת, כי מצד אחד אתה צודק ומצד שני יש תקנים שבהם מקום השירות דורש את המידע), אבל לצערי הרב היא מתייתרת:

חוק "חוק זכויות החולה, תשנ"ו-1996":
"20. (א) מטפל או מוסד רפואי רשאים למסור מידע רפואי לאחר בכל אחד מאלה: (1) המטופל נתן את הסכמתו למסירת המידע הרפואי;"

הסכמתו - קשה לי להאמין שהכוונה היא להסכמה חופשית כפי שאתה מבין אותה (פרשנות שמאלית-רדיקלית).

אתה קובע קביעה נחרצת והאמירה הזו לא נכונה. זה לא המצב בשטח וזה מעיד על חוסר ידע, הבנה והתמצאות בנושא השירות הלאומי והאזרחי (ואולי זה עדיף). אני משרת, אני מכיר יותר מעמותה אחת ודיברתי עם יותר מעו"ס אחת ועם הרבה רכזות ומראיינות. יש אמנם הרבה מאוד תפקידי מנהלה ותפקידים "שכל מי שבא מהרחוב יכול לעשות", אבל אלו לא כל התקנים הקיימים ויש תקנים "אפורים". כשהייתי צריך לשרת בבית חולים בתקן לא-תקן, עברתי בדיקה אצל רופא תעסוקתי וחוסנתי (מעבר לכך שהייתי צריך להביא אישור בריאות סטנדרטי מרופא המשפחה בקופת החולים שלי) על ידי אחות. זו חוויה אישית שלי שבה מה שעברתי בעמותה לא הספיק למקום השירות (מדובר, אחריי הכל, בקופת חולים). במקרה הזה, אגב, דווקא העמותה הנחתה שאת מה שסיפרתי בראיון אני לא חייב להגיד במקום השירות.
כוונתי הייתה לסיעוד במחלקות בבתי חולים, כלומר - עזרה לאחיות. לא מטפלים סיעודיים (שגם הם יכולים להיחשף למחלות ולהעביר אותן ולכן עוברים בדיקה וחיסון). אכן, לצערי הרב, במקרים רבים בנות ובני שירות משתלבים גם בבדיקות רפואיות (למשל, לומדים לעשות אק"ג) או נותנים תרופות בבתי המרקחת ללא ההכשרה של סייע רוקח או רוקח. אני אומר לך את כמי שנחשף לזה בעצמו ואף מתנגד לכך.
תקני שירות במערכת הבטחון קיימים, ראה באתר של הרשות:
http://ncs.gov.il/ncs/Pages/Mattat.aspx ... /search_ns
שם גם תוכל לראות תקנים בתחום הבריאות.

אני רק לא מבין למה זה עונש לא לשרת. כי נמנע מאנשים הון תרבותי, חברתי ופוליטי? כי בחברה הישראלית נהוגה אפליה של אנשים שלא משרתים? הרי אנחנו מאמינים שהשירות הוא ניצול ושורש כל רע... אז למה פתאום זה עונש? אולי זו דווקא מתנה בדמות אפשרות להכנס לשוק התעסוקה מוקדם יותר?

"המפעל בדימונה", אלבר - לא קשור לתעשיית הטקסטיל. 'המפעל בדימונה'. גם שם יש.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 אוקטובר 2014 11:15

"הסכמתו - קשה לי להאמין שהכוונה היא להסכמה חופשית כפי שאתה מבין אותה (פרשנות שמאלית-רדיקלית)." החוק מאפשר לך לאשר מסירת מידע רפואי עליך כשזה מטעמך, מרצונך, ולצרכיך, למשל לצורך קבלת טיפול, או לצורך תביעה. פה מדובר בצורך או רצון או לא יודע מה של העמותה, בניגוד לרצון שלך, כמו שהבנאדם עצמו אמר. אם אתה חותם, הם יכולים לקבל את המידע, אבל לא על זה מדובר, מדובר על מצב הפוך, שאני לא רוצה למסור מידע ומאלצים אותי או למסור מידע או לא לקבל גישה לשירות שאני רוצה לקבל. אתה שוב הופכת את היוצרות, ומתייחס למצב קיים מעוות בתור מצב סביר ותקין. כל מידע שמעסיק, או עמותת שירול, מבקשים ממך, אמור להיות מסויג בכך שהן צריכות אותו, בטח ובטח כשעולה חשד שהמידע משמש לאפליה נגדך. זה שהסכמת למסור את המידע לא מבטל עת העיוות ולא מכשיר את השרץ. שום דבר מזה הוא לא שמאל רדיקלי, אם כבר זה שמאל מאוד ליברלי, של מנהל תקין וכל הבולשיט הזה.

"יש תקנים "אפורים"." לא אמרתי שאין. אני מדבר על הרוב הגדול, המוחץ, של התפקידים, שלא דורשים שום דבר מעבר לראיון קבלה כללי. סייעות בגנים למשל אני מצפה שיתייחסו בראיון לגישה הפדגוגית של המועמדת. אבל שוב, בפעם השלישית, לשאול אם השתחררת על סעיף נפשי מהצבא זה לא סינון של כשירות נפשית, ואין בשירול תפקידים שדורשים את הסינון הזה, ואם היה זאת לא הדרך. אתה כל הזמן בורח מהשאלה על הפרק, השאלה על סעיף השחרור מהצבא, לדיון סופר רחב על כשירות ולגיטימיות לאסוף מידע.

"כוונתי הייתה לסיעוד במחלקות בבתי חולים" גם סיעוד בבית חולים אמור להסתכם בפעולות בסיסיות, אוכל, רחצה, ללוות מטופל ממחלקה למחלקה, בטח לא משהו שמתקרב לטיפול רפואי. אז מצד אחד אתה חושב שזה ששירולים עורכים בדיקות או נותנים תרופות זה לא בסדר, אבל מצד שני אם זה המצב הקיים, אז הכל בסדר, ואין מה לעשות ואין מה להתלונן.

"תקני שירות במערכת הבטחון קיימים" תקני שירות לאומי בקבטיות של התנחלויות זה לא תקנים במערכת הביטחון. ערימת החרא הלא חוקי וההזוי שהוא מערך הביטחון בהתנחלויות זה נושא נפרד בפני עצמו, ואני מעדיף לא להיכנס אליו. אני בספק אם מתנדבות בקבטיות של התנחלויות צריכות לעבור תחקיר ביטחוני, רוב הסיכויים שכולם שם כבר מכירים אותם. אבל גם אם כן, זה טיפה בים הקטן של שירות לאומי, ושוב, לא נוגע לנקודה שלי, ששוב אתה לא עונה לי עליה, אם זה סביר שזה שהמנהלת של שלומית תחליט מחר לעשות תחקיר בטחוני למועמדים בלי קשר לצורך של התפקיד. את לא עונה לי כמעט על שום דבר מהטענות שלי, רק מתווכח עם השוליים של הטענות.

"מה זה עונש לא לשרת" עוד דיון אידיאולוגי שלא קשור לשאלה? העונש של לא לשרת זה לא מבחינתי, זה מבחינת מי שרוצה לשרת וזה נמנע ממנו אם הוא לא מסכים לוותר על מידע רפואי, שזה אחד המידע הכי פרטי ואישי שיש לנו, כי כמה בירוקרטים החליטו שזה לא צריך להפריע לו למסור אותו ושהן ממש צריכות את המידע הזה כדי מה. אני יכול גם להתנגד למוסד הנישואים וגם להתנגד לאפליית להטב ולא יהודים בנישואים, זה לא סותר. אני סולד ממוסד השירול, ועדיין מתנגד לאפליה בשירול.

""המפעל בדימונה", אלבר - לא קשור לתעשיית הטקסטיל. 'המפעל בדימונה'. גם שם יש" אנחנו שוב ניאלץ לא להסכים. גם אם יש שירול בכור בדימונה, ואני בספק רב, זה כל כך דוגמה קיצונית שלא קשור לכלום, בטח לא לדיון הזה. ולהבא, קוראים לזה מפעל הטקסטיל בדימונה, לא תעשיית הטקסטיל. אפשר בהזדמנות גם לשאול מי את?
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אוקטובר 2014 11:44

במילא רגוע כתב:"הסכמתו - קשה לי להאמין שהכוונה היא להסכמה חופשית כפי שאתה מבין אותה (פרשנות שמאלית-רדיקלית)." החוק מאפשר לך לאשר מסירת מידע רפואי עליך כשזה מטעמך, מרצונך, ולצרכיך, למשל לצורך קבלת טיפול, או לצורך תביעה. פה מדובר בצורך או רצון או לא יודע מה של העמותה, בניגוד לרצון שלך, כמו שהבנאדם עצמו אמר. אם אתה חותם, הם יכולים לקבל את המידע, אבל לא על זה מדובר, מדובר על מצב הפוך, שאני לא רוצה למסור מידע ומאלצים אותי או למסור מידע או לא לקבל גישה לשירות שאני רוצה לקבל. אתה שוב הופכת את היוצרות, ומתייחס למצב קיים מעוות בתור מצב סביר ותקין. כל מידע שמעסיק, או עמותת שירול, מבקשים ממך, אמור להיות מסויג בכך שהן צריכות אותו, בטח ובטח כשעולה חשד שהמידע משמש לאפליה נגדך. זה שהסכמת למסור את המידע לא מבטל עת העיוות ולא מכשיר את השרץ. שום דבר מזה הוא לא שמאל רדיקלי, אם כבר זה שמאל מאוד ליברלי, של מנהל תקין וכל הבולשיט הזה.

"יש תקנים "אפורים"." לא אמרתי שאין. אני מדבר על הרוב הגדול, המוחץ, של התפקידים, שלא דורשים שום דבר מעבר לראיון קבלה כללי. סייעות בגנים למשל אני מצפה שיתייחסו בראיון לגישה הפדגוגית של המועמדת. אבל שוב, בפעם השלישית, לשאול אם השתחררת על סעיף נפשי מהצבא זה לא סינון של כשירות נפשית, ואין בשירול תפקידים שדורשים את הסינון הזה, ואם היה זאת לא הדרך. אתה כל הזמן בורח מהשאלה על הפרק, השאלה על סעיף השחרור מהצבא, לדיון סופר רחב על כשירות ולגיטימיות לאסוף מידע.

"כוונתי הייתה לסיעוד במחלקות בבתי חולים" גם סיעוד בבית חולים אמור להסתכם בפעולות בסיסיות, אוכל, רחצה, ללוות מטופל ממחלקה למחלקה, בטח לא משהו שמתקרב לטיפול רפואי. אז מצד אחד אתה חושב שזה ששירולים עורכים בדיקות או נותנים תרופות זה לא בסדר, אבל מצד שני אם זה המצב הקיים, אז הכל בסדר, ואין מה לעשות ואין מה להתלונן.

"תקני שירות במערכת הבטחון קיימים" תקני שירות לאומי בקבטיות של התנחלויות זה לא תקנים במערכת הביטחון. ערימת החרא הלא חוקי וההזוי שהוא מערך הביטחון בהתנחלויות זה נושא נפרד בפני עצמו, ואני מעדיף לא להיכנס אליו. אני בספק אם מתנדבות בקבטיות של התנחלויות צריכות לעבור תחקיר ביטחוני, רוב הסיכויים שכולם שם כבר מכירים אותם. אבל גם אם כן, זה טיפה בים הקטן של שירות לאומי, ושוב, לא נוגע לנקודה שלי, ששוב אתה לא עונה לי עליה, אם זה סביר שזה שהמנהלת של שלומית תחליט מחר לעשות תחקיר בטחוני למועמדים בלי קשר לצורך של התפקיד. את לא עונה לי כמעט על שום דבר מהטענות שלי, רק מתווכח עם השוליים של הטענות.

"מה זה עונש לא לשרת" עוד דיון אידיאולוגי שלא קשור לשאלה? העונש של לא לשרת זה לא מבחינתי, זה מבחינת מי שרוצה לשרת וזה נמנע ממנו אם הוא לא מסכים לוותר על מידע רפואי, שזה אחד המידע הכי פרטי ואישי שיש לנו, כי כמה בירוקרטים החליטו שזה לא צריך להפריע לו למסור אותו ושהן ממש צריכות את המידע הזה כדי מה. אני יכול גם להתנגד למוסד הנישואים וגם להתנגד לאפליית להטב ולא יהודים בנישואים, זה לא סותר. אני סולד ממוסד השירול, ועדיין מתנגד לאפליה בשירול.

""המפעל בדימונה", אלבר - לא קשור לתעשיית הטקסטיל. 'המפעל בדימונה'. גם שם יש" אנחנו שוב ניאלץ לא להסכים. גם אם יש שירול בכור בדימונה, ואני בספק רב, זה כל כך דוגמה קיצונית שלא קשור לכלום, בטח לא לדיון הזה. ולהבא, קוראים לזה מפעל הטקסטיל בדימונה, לא תעשיית הטקסטיל. אפשר בהזדמנות גם לשאול מי את?

אז אל תהיה בספק, כי זה אחד התקנים שמוצעים לבני שירות באחת מהעמותות וממש לא דוגמה קיצונית. יש בני ובנות שירות גם בשב"כ, במשטרה, בשב"ס, במשרד הבטחון וכו'. אם זה נראה לך הזוי, מה דעתך על שיטור משמר האזרחי במסגרת 'מעורבות חברתית'? מה דעתך על מד"א במסגרת 'מחויבות אישית' (המתנדבים עוזרים לפרמדיקים באמבולנס, בדברים הכי רגישים). 'במפעלים לטקסטיל' אמרתי ואחר כך 'המפעל בדימונה'. אתה אמרת 'תעשיית הטקסטיל' ולא אני.

זה מה שאני מנסה להגיד בזהירות ותוך הסתייגות. לא נמנע מאנשים שלא מוסרים את כל המידע הרפואי להתקבל לשירות כלשהו. זה לא שיש לעמותה את הכלים להשוות את הנתונים האלו. יש מקומות שירות שמסננים על פי המצב הבריאותי וזה לא נעשה בשלב העמותות.

זה בדיוק העניין, זו לא טיפה בים. הצצת בעמוד הראשון של התוצאות ושוב קבעת קביעה נחרצת. חבל.

בוודאי שזה לא סביר, רק שיש הבדל עצום בין תחקיר בטחוני לבין שאלון מידע רפואי. אני גם חושב שזה קשור לביטוח וכל העניינים הכספיים מסביב.

"אבל שוב, בפעם השלישית, לשאול אם השתחררת על סעיף נפשי מהצבא זה לא סינון של כשירות נפשית, ואין בשירול תפקידים שדורשים את הסינון הזה, ואם היה זאת לא הדרך. אתה כל הזמן בורח מהשאלה על הפרק, השאלה על סעיף השחרור מהצבא, לדיון סופר רחב על כשירות ולגיטימיות לאסוף מידע. " - אני לא אמרתי בשום שלב שאין מה לבקר. עכשיו הבנתי, אתה צודק. זה אכן בעייתי. רק אוסיף שכן יש תפקידים שדורשים את הסינון הזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אוקטובר 2014 11:48

במילא רגוע כתב:"הסכמתו - קשה לי להאמין שהכוונה היא להסכמה חופשית כפי שאתה מבין אותה (פרשנות שמאלית-רדיקלית)." החוק מאפשר לך לאשר מסירת מידע רפואי עליך כשזה מטעמך, מרצונך, ולצרכיך, למשל לצורך קבלת טיפול, או לצורך תביעה. פה מדובר בצורך או רצון או לא יודע מה של העמותה, בניגוד לרצון שלך, כמו שהבנאדם עצמו אמר. אם אתה חותם, הם יכולים לקבל את המידע, אבל לא על זה מדובר, מדובר על מצב הפוך, שאני לא רוצה למסור מידע ומאלצים אותי או למסור מידע או לא לקבל גישה לשירות שאני רוצה לקבל. אתה שוב הופכת את היוצרות, ומתייחס למצב קיים מעוות בתור מצב סביר ותקין. כל מידע שמעסיק, או עמותת שירול, מבקשים ממך, אמור להיות מסויג בכך שהן צריכות אותו, בטח ובטח כשעולה חשד שהמידע משמש לאפליה נגדך. זה שהסכמת למסור את המידע לא מבטל עת העיוות ולא מכשיר את השרץ. שום דבר מזה הוא לא שמאל רדיקלי, אם כבר זה שמאל מאוד ליברלי, של מנהל תקין וכל הבולשיט הזה.

אגב, אם תחפש בגוגל את חוק השירות הלאומי-אזרחי החדש תמצא בחוק סעיפים על "שירות אזרחי-בטחוני". את אותם התקנים שהיו גם בעבר מקצים עכשיו גם לחרדים. יש אפילו שירות לאומי במוסד (מבחינת המערכת זה לא משנה אם מדובר בתקן מנהלתי, ברור שבזה מדובר פחות או יותר, מה שמשנה זה למה המתנדב נחשף).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 אוקטובר 2014 16:16

אין לי רצון להיכנס לסבך הבירוקרטיה של המסגרות השונות של שירות לאומי. אני כלל לא התייחסתי לשירות לאומי לגברים חרדים, שזו מסגרת נפרדת ושונה לגמרי, וחוץ ממנה יש גם מסגרת שלישית של חיילות שמסופחות למשרדי ממשלה שלא נגענו בה, כי כל הדיון הזה נבע מדוגמה שולית שהעליתי ואתה נתלה עליה. הדיון השולי הזה ממש לא מעניין אותי להיכנס אליו, ובהתחשב בהתעלמות מהטענות שלי לטובת חפירה על נבכי הבירוקרטיה, אין לי כוונה לחזור על טענות. אבל היה משעשע קלות.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אוקטובר 2014 16:20

במילא רגוע כתב:אין לי מה להוסיף, ואין לי רצון לחזור. היה משעשע.

אני עוד צריך לענות לך על השאלה האחרונה.

יצא לנו קצת שיח-חירשים...

אני לוקח על עצמי את כל האשמה, את כולה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 אוקטובר 2014 16:26

הרחבתי קצת את התגובה האחרונה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אוקטובר 2014 16:32

במילא רגוע כתב:אין לי רצון להיכנס לסבך הבירוקרטיה של המסגרות השונות של שירות לאומי. אני כלל לא התייחסתי לשירות לאומי לגברים חרדים, שזו מסגרת נפרדת ושונה לגמרי, וחוץ ממנה יש גם מסגרת שלישית של חיילות שמסופחות למשרדי ממשלה שלא נגענו בה, כי כל הדיון הזה נבע מדוגמה שולית שהעליתי ואתה נתלה עליה. הדיון השולי הזה ממש לא מעניין אותי להיכנס אליו, ובהתחשב בהתעלמות מהטענות שלי לטובת חפירה על נבכי הבירוקרטיה, אין לי כוונה לחזור על טענות. אבל היה משעשע קלות.

זו לא מסגרת נפרדת ושונה לגמרי. חרדים ניגשים בדיוק לאותם התקנים ושירות אזרחי-בטחוני קיים ולא מעט זמן.

אתה נוגע בבירוקרטיה ולא רוצה לדבר על בירוקרטיה? נו, טוב. אני בכוונה לא רציתי להכנס לדיון המשמעותי והמרתק שהעלית כי אני לא חושב שזה הנושא וגם כי בסופו של דבר אנחנו מסכימים. אתה פשוט משכנע את המשוכנע.

חיילות - זה צבא.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 אוקטובר 2014 18:11

טעות שלי, הייתי צריך להישאר עם התגובה הקצרה. ככה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 אוקטובר 2014 18:25

במילא רגוע כתב:טעות שלי, הייתי צריך להישאר עם התגובה הקצרה. ככה.

אז אתה לא רוצה שאענה? :lol:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 21 אורחים