האם כדאי ללכת לפיכיאטר אזרחי כשאני כבר בשירות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

bbas121
יצירת קשר:

האם כדאי ללכת לפיכיאטר אזרחי כשאני כבר בשירות

הודעהעל ידי bbas121 » 21 ספטמבר 2014 16:04

אני כבר יותר מחצי שנה בשירות יש לי היסטוריה ארוכה עם השיחות עם קפסית שתי פגישות בירפא ושלוש פסיכיאטרים במיון
זה נשמע די הרבה אבל לא ראיתי מזה כלום חוץ מק"הס 42
אני כרגע נפקד וכבר אין לי כוח יותר האם להמשיך להתעקש לצאת בדרכים הצבאיות
או שללכת לפסיכיאטר אזרחי כי אני מרגיש שהקפסית לא שמה עליי
ואם אני כן ילך לפסיכיאטר אזרחי האם אני משלם לו הוא פשוט רושם המלצה שאני לא מתאים לשרות או שצריך כרגיל להתנהג לפי הטרגט
וגם אם כן יהיה לי את ההמלצה הזאת עד כמה זה יעזור לי , האם באמת באורח קסם זה יוצאי אותי מהצבא?
katya

Re: האם כדאי ללכת לפיכיאטר אזרחי כשאני כבר בשירות

הודעהעל ידי katya » 21 ספטמבר 2014 16:08

תקבול את הקפסית בטענה שהיא אמרה לך "לך תתאבד" ותקבל קפ"ס אחר
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 ספטמבר 2014 16:21

"וגם אם כן יהיה לי את ההמלצה הזאת עד כמה זה יעזור לי , האם באמת באורח קסם זה יוצאי אותי מהצבא?" השיקול המרכזי בשלב הזה זה ההתרשמות של הקפסית ממך, והתפקוד שלך בצבא. חוות דעת אזרחית יכולה לעזור לשכנע (בהנחה שהפסיכי האזרחי מתאר מצוקה נפשית חריפה), אבל זה ממש לא מטה קסמים שמשחרר אוטומטית, רחוק מכך.

"ואם אני כן ילך לפסיכיאטר אזרחי האם אני משלם לו הוא פשוט רושם המלצה שאני לא מתאים לשרות או שצריך כרגיל להתנהג לפי הטרגט" בתוך הפסיכי האזרחי יש שלוש קבוצות. יש קבוצה שלא מתעסקים כלל בחוות דעת לצבא, יש קבוצה שמשלמים להם סכום שנחשב סביר לחוות דעת ממומחה בביקור פרטי (עד 2000 שקל להערכתי) והן עושות לך אבחון כמו הקפסית וכותבים חוות דעת כנה, ויש קבוצה שמשלמים להם אלפי שקלים והם מפברקים חוות דעת חריפה בלי קשר להתרשמות ממך. בהתחשב בעלות הגבוהה ובאפקטיביות המאוד המוגבלת של שתי האופציות, אני לא ממליצה על אף אחת מהן. אבל הרבה אנשים מרגישים תקועים ויש מעט דברים שאפשר להפעיל לטובתך וזה אחד מהם אז אני גם לא נגד, אבל בהחלט נגד הדימוי שיש לזה כאילו זה מטה קסמים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
bbas121
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bbas121 » 21 ספטמבר 2014 16:32

חבר שלי יצא מהצבא אחרי שהוא נשכב על הכביש בבסיס, אני לא מתכוון לעשות את זה אבל באופן כללי אם הקפסית רואה שאני לא בדיכאון אבל אני מוכן לעשות כל דבר בשביל לא לשרת אז גם יוצאיו אותי נכון?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 ספטמבר 2014 18:13

תיזהר מסיפורים של אנשים שהולכים לפי התסריט של עשיתי משהו וישר שחררו אותי. קח בחשבון שהאדם עצמו בדרך כלל לא יודע מה הקבן רואה ומה משכנע אותו, ושאנשים, אחרי שהם משתחררים, מתאמצים להמעיט במצוקה הנפשית האמיתית שהיתה להם, מתוך בושה, ומתמקדים באיזה מהלך שהם יזמו, שלא מעיד בכלל על מצוקה נפשית כי זה הכל הצגה ;) ;) שהוא ורק הוא הביא לשחרור.

ההערכה שלי היא שמהלכים כאלה, בלי אינדיקציות אחרות למצוקה נפשית, ואינדיקציות לכך שאתה מנסה לתמרן את המערכת, מסמנות אותך כמתחזה, והאחריות הראשונה והעליונה של קבנים, אפרנטלי, זה לסנן מתחזים. כמו ניסיונות אובדניים, עצם המעשה לא מבטיח כלום, זה תלוי איך זה מתפרש, מה הרושם שאתה יוצר, ואם הרושם הוא שאתה רק ממציא ורק מנסה לתמרן את המערכת זה בעיקר יפעל נגדך. גם אם יש בזה אלמנט של ייאוש, ייאוש לכשעצמו לא מספיק כדי לשחרר אותך. יש הרבה אנשים שממש רע להם בצבא והרבה אנשים שממש רוצים לצאת, זה לא קריטריון שמעניין את הקבן, אם בכלל להיפך, זה הנורמלי שלו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים