קב"ן בכלא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

yaron44
יצירת קשר:

קב"ן בכלא

הודעהעל ידי yaron44 » 20 ספטמבר 2014 19:02

אחרי שהסגרתי את עצמי לכלא אני מבקש לראות קב"ן - במטרה לקבל פטור.

1) תוך כמה זמן הם צריכים לתת לי לראות קב"ן ? ( יש לי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי שכותב שאני לא מסוגל לשרת וזה סיכון לגייס אותי - אם זה עוזר בזירוז התהליכים למי אני אמור לראות תחוות דעת הזאת ? )

2) בתחילת השיחה עם הקב"ן הוא בטח ישאל אותי " למה בעצם באתה אליי?" או "מה הבעיה?"
זה בסדר להגיד לו את מטרת הפגישה - "אני רוצה לצאת מהצבא" - או שאסור/עדיף שלא להצהיר על זה .

3) במהלך השירות שלי בכלא לשחק אותה בדיכאון כזה ולא לתקשר עם הסביבה/לא לאכול - כי אולי הם בודקים אם אתה באמת בדיכאון ע"י ההתנהלות שלך בכלא ?

4) כמה זמן בערך נמשכת השיחה עם הקב"ן - וכמה זמן עם הפסיכיאטר (פסיכיאטר וקב"ן של הכלא ) ?

5) אני עריק 4 חודשים . כדאי לי ללכת לברה"ן ? מה אני צריך לעשות כדי שהם יקבלו אותי ? וחוות דעת שלהם זה כמו חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי או יותר טוב ?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: קב"ן בכלא

הודעהעל ידי במילא רגוע » 20 ספטמבר 2014 19:13

"תוך כמה זמן הם צריכים לתת לי לראות קב"ן ?" רשמית שבועיים. בפועל לך תדע.

"זה בסדר להגיד לו את מטרת הפגישה" כן

"במהלך השירות שלי בכלא לשחק אותה בדיכאון כזה" כן. הקבן מקבל דיווח עליך מהמפקדים.

"כמה זמן בערך נמשכת השיחה עם הקב"ן - וכמה זמן עם הפסיכיאטר (פסיכיאטר וקב"ן של הכלא )" בערך רבע שעה, או יותר, בערך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 20 ספטמבר 2014 19:39

במילא רגוע כתב:"במהלך השירות שלי בכלא לשחק אותה בדיכאון כזה" כן. הקבן מקבל דיווח עליך מהמפקדים.

אז מה איך להתנהל ? לסרב פקודות בטענה ש"אין לי כוח . אני לא מסוגל" / "אני צריך לראות קבן אני לא מרגיש טוב" ?
- לאכול מעט , להתקלח פעם ב3 ימים ? לדבר באדישות/חוסר אנרגיה ?

מה עוד ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 ספטמבר 2014 20:44

yaron44 כתב:
במילא רגוע כתב:"במהלך השירות שלי בכלא לשחק אותה בדיכאון כזה" כן. הקבן מקבל דיווח עליך מהמפקדים.

אז מה איך להתנהל ? לסרב פקודות בטענה ש"אין לי כוח . אני לא מסוגל" / "אני צריך לראות קבן אני לא מרגיש טוב" ?
- לאכול מעט , להתקלח פעם ב3 ימים ? לדבר באדישות/חוסר אנרגיה ?

מה עוד ?

סירוב פקודה זה לא חוסר תפקוד. על סירוב פקודה שופטים.

מה שתחליט. יש עוד הרבה דרכים לשדר שאתה לא במצב טוב.
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 20 ספטמבר 2014 22:38

אורח כתב:סירוב פקודה זה לא חוסר תפקוד. על סירוב פקודה שופטים.

הבנתי.

ומה בקשר לברה"ן ? אם אני יילך אליהם הם יקבלו אותי ?
והצבא לוקח תחוות דעת שלהם יותר ברצינות מאשר חו"ד של מפסיכיאטר אזרחי ?- אם הם ממליצים לשחרר אותי מהצבא אז הצבא ישר מביא לי פטור ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 ספטמבר 2014 05:56

yaron44 כתב:
אורח כתב:סירוב פקודה זה לא חוסר תפקוד. על סירוב פקודה שופטים.

הבנתי.

ומה בקשר לברה"ן ? אם אני יילך אליהם הם יקבלו אותי ?
והצבא לוקח תחוות דעת שלהם יותר ברצינות מאשר חו"ד של מפסיכיאטר אזרחי ?- אם הם ממליצים לשחרר אותי מהצבא אז הצבא ישר מביא לי פטור ?

ברה"ן היא מרפאת בריאות נפש, כך שכעקרון הם אמורים... לפעמים הם משקרים ומנסים שלא - כך שזה תלוי בחוו"ד, בהתמדה, בהתנהגות וכו'.

ברה"ן לא נותנים חוות דעת. קב"נים ופסיכיאטרים צבאיים כותבים לפעמים סיכומי פגישה ולפעמים אפילו המלצות, אתה לא מקבל אותן (בניגוד לחוות הדעת) והן מועברות בתוך המערכת הצבאית מגורם מטפל אחד לאחר. ברור שלעניין השחרור, יש חשיבות רק למטפלים בצבא ואילו חוות הדעת מהאזרחות יכולה רק "לעזור", כלומר להעביר אינפורמציה בצורה מהירה יותר ולזרז את התהליך. יש לה חשיבות בעיניי הקב"ן, אבל רק להמלצת הקב"ן יש חשיבות בתוך המערכת.
katya

הודעהעל ידי katya » 21 ספטמבר 2014 15:58

אם אתה עריק אז תשיג חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ותשלח אותה לברה"ן והם ייקבעו לך פגישה עם קבן/פסיכיאטר צבאי(יכולים גם לא לקבוע אבל אם החוות דעת תיהיה חמורה מספיק הם יקבעו)
ואם תקבל פרופיל 21 לפני שתסגיר את עצמך זה מאד יקל על העונש.
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 21 ספטמבר 2014 17:35

katya כתב:אם אתה עריק אז תשיג חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ותשלח אותה לברה"ן והם ייקבעו לך פגישה עם קבן/פסיכיאטר צבאי(יכולים גם לא לקבוע אבל אם החוות דעת תיהיה חמורה מספיק הם יקבעו)
ואם תקבל פרופיל 21 לפני שתסגיר את עצמך זה מאד יקל על העונש.

החוות דעת חמורה מאוד!!!

לא הבנתי , לברה"ן יש את הזכות/יכולת לקבוע לי פרופיל 21 ?

זאת אומרת שאם ברה"ן נותנים לי פרופיל 21 זה שווה ערך לפרופיל 21 שפסיכיאטר צבאי נותן לי ?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 ספטמבר 2014 18:15

כן, בברהן יושבים קבנים, ולהם אותן סמכויות לקבוע לך פרופיל נפשי כמו קבנים מהיחידה שלך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 21 ספטמבר 2014 18:44

במילא רגוע כתב:כן, בברהן יושבים קבנים, ולהם אותן סמכויות לקבוע לך פרופיל נפשי כמו קבנים מהיחידה שלך.

טוב לדעת !

חבל שלא ידעתי את זה קודם .

אז רגע , אם אני עריק 4 חודשים וישלח להם את החוות דעת בפקס , איך אני יידע אם הם קבעו לי תור ?

והאם היית ממליץ לי ללכת לראות קב"ן בברהן לפני שאני מסגיר את עצמי לכלא - או שעדיף לי לראות קבן בכלא ( בגלל שהקבנים
בברהן יותר קשוחים ולא ממהרים לתת פטור - או משהו כזה ) ?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 ספטמבר 2014 19:38

"איך אני יידע אם הם קבעו לי תור?" בטלפון? בכל מקרה, חוות דעת ממטפל אזרחי לא שווה להפניה מרופא צבאי, זה לא מקנה לך זכות לתור. הרבה אנשים באים לברהן בלי תור.

"ללכת לראות קב"ן בברהן לפני שאני מסגיר את עצמי לכלא - או שעדיף לי לראות קבן בכלא" כמה שיותר קבנים יותר טוב, אין שום יתרון בלשמור את עצמך לקבן הנכון, שגם אין כזה דבר קבן נכון.
- מלכוד-22
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 21 ספטמבר 2014 19:49

במילא רגוע כתב:"איך אני יידע אם הם קבעו לי תור?" בטלפון? בכל מקרה, חוות דעת ממטפל אזרחי לא שווה להפניה מרופא צבאי, זה לא מקנה לך זכות לתור. הרבה אנשים באים לברהן בלי תור.

"ללכת לראות קב"ן בברהן לפני שאני מסגיר את עצמי לכלא - או שעדיף לי לראות קבן בכלא" כמה שיותר קבנים יותר טוב, אין שום יתרון בלשמור את עצמך לקבן הנכון, שגם אין כזה דבר קבן נכון.

אוקיי .

איך בדיוק אני יוכל להיכנס לתוך הברהן בתל השומר ? אני עריק 4 חודשים ישר יכניסו אותי לכלא.

דבר שני , לפי מה שהבנתי בגלל שאני עריק הם לא יקבלו אותי .

דבר שלישי , כמה זמן אני יצטרך לחכות שם? ( אם זה כמה שעות לא שווה לי - גם רוב הסיכויים שלא יקבלו אותי מה יצא לי מזה )

דבר אחרון , חלק מהסיפור שבניתי זה שאני לא בקשר עם ההורים ( ככל שיש פחות קשרים חברתיים/משפחתיים ככה הסיכוי להתאבד יותר גדול ) לכן אני לא יכול לבוא עם ההורים , ואם אני יבוא לבד בכלל אין לי סיכוי כי לא ישימו עליי בכלל .

* בעצם אני יוותר על ברהן כי הם לא ישימו עליי לפי התגובה הזאת - http://www.army.co.il/forum/post/59048
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 ספטמבר 2014 20:09

"איך בדיוק אני יוכל להיכנס לתוך הברהן בתל השומר ? אני עריק 4 חודשים ישר יכניסו אותי לכלא." משטרה צבאית לא יושבת שם בשער, ולמידעתי הם לא מזמנים משטרה צבאית עליך (אלא אם כן אתה מתנהג באלימות ומתפרע). כל הפואנטה של הברהן היא שזה המקום האחד שבו גם עריקים יכולים לבוא ולראות קבן, כדי שאם אתה במצוקה נפשית עדיין תהיה לך כתובת לאבחון וטיפול. זה בולשיט של תקנות כמובן, הם לא באמת מעוניינים לטפל בך, אבל זה משמעותי שהמנדש של המקום הוא לקבל עריקים, לא ללכוד אותם.

"דבר שלישי , כמה זמן אני יצטרך לחכות שם? ( אם זה כמה שעות לא שווה לי - גם רוב הסיכויים שלא יקבלו אותי מה יצא לי מזה )" בעסה לך. קל זה לא.

"דבר אחרון , חלק מהסיפור שבניתי זה שאני לא בקשר עם ההורים ( ככל שיש פחות קשרים חברתיים/משפחתיים ככה הסיכוי להתאבד יותר גדול ) לכן אני לא יכול לבוא עם ההורים , ואם אני יבוא לבד בכלל אין לי סיכוי כי לא ישימו עליי בכלל ." לתכנן ולהעריך זה דבר אחד, להחליט מה אנשים חושבים ומה יקרה בסיטואציה שאתה כמעט לא מכיר זה הזוי. המצב במציאות הוא שכל אחד שמתעקש ולא קונה את השקרים שלהם יכול לראות קבן בברהן, וכמה שיותר קבנים יותר טוב, וכל השאר זה תירוצים, אולי טובים, אולי באמת לא תלך, החלטה שלך, למה לא כדאי.
- מלכוד-22
yaron44
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yaron44 » 21 ספטמבר 2014 20:19

במילא רגוע כתב:"איך בדיוק אני יוכל להיכנס לתוך הברהן בתל השומר ? אני עריק 4 חודשים ישר יכניסו אותי לכלא." משטרה צבאית לא יושבת שם בשער, ולמידעתי הם לא מזמנים משטרה צבאית עליך (אלא אם כן אתה מתנהג באלימות ומתפרע). כל הפואנטה של הברהן היא שזה המקום האחד שבו גם עריקים יכולים לבוא ולראות קבן, כדי שאם אתה במצוקה נפשית עדיין תהיה לך כתובת לאבחון וטיפול. זה בולשיט של תקנות כמובן, הם לא באמת מעוניינים לטפל בך, אבל זה משמעותי שהמנדש של המקום הוא לקבל עריקים, לא ללכוד אותם.

"דבר שלישי , כמה זמן אני יצטרך לחכות שם? ( אם זה כמה שעות לא שווה לי - גם רוב הסיכויים שלא יקבלו אותי מה יצא לי מזה )" בעסה לך. קל זה לא.

"דבר אחרון , חלק מהסיפור שבניתי זה שאני לא בקשר עם ההורים ( ככל שיש פחות קשרים חברתיים/משפחתיים ככה הסיכוי להתאבד יותר גדול ) לכן אני לא יכול לבוא עם ההורים , ואם אני יבוא לבד בכלל אין לי סיכוי כי לא ישימו עליי בכלל ." לתכנן ולהעריך זה דבר אחד, להחליט מה אנשים חושבים ומה יקרה בסיטואציה שאתה כמעט לא מכיר זה הזוי. המצב במציאות הוא שכל אחד שמתעקש ולא קונה את השקרים שלהם יכול לראות קבן בברהן, וכמה שיותר קבנים יותר טוב, וכל השאר זה תירוצים, אולי טובים, אולי באמת לא תלך, החלטה שלך, למה לא כדאי.

הבנתי .

קראתי באינטרנט שצהל נרתע ולא מתעסק עם אנשים שמצהירים שהם "מכאיבים לעצמם" ונוטה לשחרר אותם די מהר .

ולכן אני מתלבט אם בפגישה עם הקב"ן כשהוא ישאל אותי "חשבתה פעם לפגוע בעצמך?"

אז להגיד לו "כל יום."

אז הוא ישאל "מה כל יום , מה אתה חושב?"

"אני דוקר את עצמי עם מחט . כדי לא להרגיש את הסבל. ( או כל שטות/המצאה אחרת בסגנון של הכאבה עצמית) .

* או שעדיף בכלל לענות ב : "חשבתי לבלוע תכדורי אופטלגין שאגרתי במגירה (או משהו בסגנון - כמובן אני ימציא משהו יותר מקורי) .
אנדריי

הודעהעל ידי אנדריי » 19 אוקטובר 2014 02:07

כן אני כמה וכמה פעמיים חתכתי את עצמי ולקחתי כדורים לא משהו רציני כמה כדורי אדוויל
תעשה כמה שריטות ביד זה לא כואב כולם פה נשרטו מתישהו בחיים, תגיד לו שאתה חותך את עצמך כדי לשחרר לחץ ועצבים
ושאתה עושה את זה על בסיס יום יומי
אם ישאלו אותך האם יש לך נטיות אובדניות והאם חשבת איך להתאבד, אתה צריך ליהות סגור על הדרך שלך כדי שידע שאתה רציני
תגיד לו שחשבת לחתוך ורידים במקלחת או באמטיה אם ישאלו למה תגיד כדי שהדם לא יקריש (יתקשה)
כשאני הייתי במעצר, זה לא בדיוק כמו הכלא, התנהגתי ביומיים האשונים ממש בדיכאון המדכיות ידעו שאני "לוקח" כדורים נגד דיכאון
עשיתי לעצמי כמה שריטות איך שהם ראו אותי שלחו אותי לקבן ומשם ישר לפסיכיאטר כימעט שלחו אותי לכלא לבידוד גם
בכלא ישלחו אותך לבידוד כנראה ותקבל ישר קב"ן
אנדריי

הודעהעל ידי אנדריי » 19 אוקטובר 2014 02:11

אם אתה מרגיש שהגעת לקצה ואתה מרגיש שאין דרכים אחרות חוץ מלעשות משהו ממש קיצוני
אבל זה לא בשביל הכלא זה בשביל הבסיס
תקח חבילה עדיף גדולה של כדורי אדוויל תקח מחט תעשה חור בכל כדור ותרוקן דרך החור את הנוזל שבפנים
תחזיר לחבילה תתנהג ממש בידכאון ותבלע את החבילה של הכדורים כשהמפקדים/חיילים רואים את זה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 אוקטובר 2014 05:46

אנדריי כתב:אם אתה מרגיש שהגעת לקצה ואתה מרגיש שאין דרכים אחרות חוץ מלעשות משהו ממש קיצוני
אבל זה לא בשביל הכלא זה בשביל הבסיס
תקח חבילה עדיף גדולה של כדורי אדוויל תקח מחט תעשה חור בכל כדור ותרוקן דרך החור את הנוזל שבפנים
תחזיר לחבילה תתנהג ממש בידכאון ותבלע את החבילה של הכדורים כשהמפקדים/חיילים רואים את זה

אין שום צורך לפגוע בעצמך. יכולה להיות לזה אפילו השפעה שלילית על התהליך.
katya

הודעהעל ידי katya » 19 אוקטובר 2014 15:06

אל תפרט איך אתה מדמיין שתפגע בעצמך תגיד פשוט "לא יודע"
ואם תגיד בכלא שיש לא מחשבות אובדניות יכניסו לבידוד אז לא כזה כדאי
katya

הודעהעל ידי katya » 19 אוקטובר 2014 15:07

לא=לך
אנדריי

הודעהעל ידי אנדריי » 19 אוקטובר 2014 20:20

בידוד כן זה נשמע נורא אני אף פעם לא הייתי שם אבל אני מנחש שזה לא כיף חיים אבל אם אתה רוצה ללכת עם זה עד הסוף אל תפחד מבידוד
אולי זה לא הכי כיף שבעולם אבל זה רק לכמה ימים ואתה תקבל ישר קבן
תחשוב על זה שעדיף כמה ימים בבידוד לשדר מצוקה ולצאת מהצבא מהר מאשר ליהות עוד כמה חודשים לפחות בתוך המערכת
katya

הודעהעל ידי katya » 20 אוקטובר 2014 15:23

אתה מדבר כאילו הוא חייב להיכנס לבידוד כדי לקבל פרופיל 21.
מה שממש לא נכון.
וגם אפשר לראות קבן לפני הכלא בברהן עם חוות דעת של פסיכי אזרחי
bbas121
יצירת קשר:

הודעהעל ידי bbas121 » 20 אוקטובר 2014 23:27

כל מה שכתבתי פה לגבי פגיע עצמית זה רק אם אתה מרגיש שממש אין לך ברירה כמובן שאנשים משתחררים בלי בידוד בלי כלא
ידידה שלי שבאמת הייתה בדיכאון השתחררה בלי כלא בלי עירקויות בלי כלום שפוט כי היא באמת הייתה בדיכאון
אני לא מועדד שום פגיע עצמית זה רק אם אתה מרגיש שממש אין לך ברירה ואף אחד לא מוכן להקשיב

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 19 אורחים