חוות דעת לגבי התהליך

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

DRS123
יצירת קשר:

חוות דעת לגבי התהליך

הודעהעל ידי DRS123 » 18 ספטמבר 2014 21:09

טוב, הגעתי אחרי טירונות לשירות סדיר בבסיס חיל אוויר קל"ב, בעל פרופיל 64 עקב תת משקל. עקב כך שלמדתי בבית ספר שהוא נמצא בבסיס גם למדתי שם מקצוע צבאי (טנכי חיל אויר) עוד לפני הגיוס, המשכתי ליג' יד' הנדסאי חשמל וסיימתי בהצלחה.

קיבלתי שחור בעיינים כשהגעתי לגף החדש נאמר לי 11/3 בפירוש ומשם נהייתי קלבלב (קרוב לבית לא בבית). החלטתי ללכת לקפ"ס בבסיס, הייתי אצלו פעמיים קיבלתי בעיטה בתחת ודלת בפנים.
חבר המליץ לי לפתע לקרוא את טארגט 21 עליו לא ידעתי לפני אז כך יצא קראתי וקראתי וקראתי.

התחלתי לשקוע בדיכאון עד כדי מצב סיסטמטי, שיחקתי את עצמי כל כך בדיכאון שהרגשתי לפעמים שאני באמת סובל מדיכאון, לאחר כחודש במצב הזה המפקדים כבר הפסיקו לתקשר איתי כלל כל הגף ידע על מצבי ואיך אני נראה ובכל זאת אף אחד לא הפנה אותי שוב ואף לא המליץ לי לראות קפ"ס.

הגיע יום בהיר אחד שנמאס לי לחכות חזרתי לחדר אחרי יום עבודה שכביכול מאז שאני שם אני כלל לא עובד, ביימתי ניסיון התאבדות בהרעלת כדורים, משם מרפאה - נוהל התאבדות פסיכיאטר במיון. לא נתן לי הרבה סה"כ לא שיחקתי תתפקיד טוב במיון עקב לחץ מההורים כשהם לפתע הופיע בווילון של המיון. חזרתי לבסיס אחרי יומיים גימלים נפשיים והפנו אותי לקפ"ס. שיחקתי תמשחק אצל הקפסית ואחרי שעה ומשהו של שיחה קיבלתי חמישה גימלים נפשיים שבסופם אני אמור להתייצב בירפ"א (תל השומר) לפגישה עם הפסיכיאטר שבו הוא מחליט האם לשחרר אותי משירות.

שאלות:
1. האם יש הבדל בקושי בין שחרור של חייל רגיל לבין שחרור של הנדסאי אחרי שמומן 80% שכר לימודי?
2. האם יכולים לקנוס אותי על שכר הלימודים במידה ושיחררו אותי?
3. אשמח לחוות דעת כללית לגבי התהליך והאם יש סיכוי טוב לשחרר אותי אם אמשיך איך שהייתי?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: חוות דעת לגבי התהליך

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 ספטמבר 2014 21:36

"1. האם יש הבדל בקושי בין שחרור של חייל רגיל לבין שחרור של הנדסאי אחרי שמומן 80% שכר לימודי?" יש הבדל בקושי, אבל זה לא מדיד שאפשר להגיד לך כמה יותר קשה, וזה תלוי בהרבה דברים לא רק בסטטוס שלך אז זה גם יכול להיות יותר קל מלהרבה חיילים רגילים. אבל בעיקרון, ככל שערכך לצבא גבוה יותר, ככה הם פתאום לא ממהרים לשחרר ופתאום מנסים טיפול תרופתי ולמשוך אותך באף.

"2. האם יכולים לקנוס אותי על שכר הלימודים במידה ושיחררו אותי?" זה לא לקנוס אותך, זה לדרוש את שכר הלימוד. דווקא קראתי את חוזה העתודה הטכנית לא מזמן אבל מי זוכרת. תקרא בחוזה. רוב הסיכויים שזה נתון לשיקול דעתן, ורוב הסיכויים שאם אתה משתחרר מסיבה "לגיטימית" ולא פורש, בטח אם זה אחרי הגיוס, אז לא דורשים.

"3. אשמח לחוות דעת כללית לגבי התהליך והאם יש סיכוי טוב לשחרר אותי אם אמשיך איך שהייתי?" כן, זה התהליך, סיכוי טוב לשחרר אותך אם תמשיך, כמו כולם, זה תהליך שעיקרו זה התמדה ומי שמתמיד יוצאת.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
willkins
יצירת קשר:

הודעהעל ידי willkins » 20 ספטמבר 2014 15:27

נשמע לפי מה שתיארת שאתה במצב טוב, ושעם תמשיך עכשיו ככה עם הקפ"סים תהיה בחוץ.

תיאורטית הם יכולים לדרוש חזרה את הכסף שהם השקיעו בך, אבל להבנתי זה משהו שהם עושים רק לעיתים רחוקות ובנסיבות מיוחדות. סיכוי טוב שאם תצא על נפשי הם לא יעשו את זה ופשוט יעלמו לך מהחיים (שזה נחמד).

בהצלחה.
DRS1232

הודעהעל ידי DRS1232 » 22 ספטמבר 2014 13:01

טוב, אז נכנסתי לפסיכיאטר ואחרי כשלוש דקות כבר יצאתי, לכאורה הוא אמר לי שלום איך אני יכול לעזור לך אמרתי לו שהפנו אותי ואמרו לי שאני סובל מדיכאון. אחרי הוא אמר לי טוב תצא לקבלה תחכה ואני אקרא לך שוב, הלך התייעץ עם פסיכיאטר אחר וחזר אלי אמר לי בוא כנס, הביא לי מרשם לתרופה וגימלים שבוע, אמר מבחינתו התרופה תועיל רק בעוד חודש אז כנראה שאני אשאר כל הזמן הזה בבית, אמר לי לבוא בסוף הגימלים בעוד שבוע שוב לשם אבל נראה לי שכבר אצל פסיכיאטר אחר כי הוא גם נכנס לרגע למשרד לראות אותי.

בכל מקרה, מה הלאה? אמשיך עם התהליך ואגיד שהכדורים לא עוזרים, אבל איך אני גורם להם לשחרר אותי משירות?
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 22 ספטמבר 2014 13:10

שכחתי לציין ואני לא מצליח לערוך את ההודעה מעלי אז אני מוסיף.

ככל הנראה הוא אמר לי שעברתי דברים קשים בחיים (כביכול סיפרתי שעבדתי לפני כשנתיים בקיוסק וניסו לחטוף אותי מאוחר בלילה כשסגרתי את המקום.)
ולפי מה שנראה לי הוא מאמין שמכך אני סובל מדיכאון לא יודע איפה ההקשר אבל אנערף.

יש למישהו עצות? איך אני חוטר לשיחרור?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 22 ספטמבר 2014 17:17

נשמע שהתקדמת צעד גדול לקראת שחרור, אם הוא נותן לך גימלים לחודש זה אומר במבחינתו, בצבא, במצבך הנוכחי, אתה לא צריך להיות, ונראה עוד חודש אם הכדורים עוזרים נבדוק שוב את מצבך. אז אם בעוד חודש מצבך לא משתפר, או מחמיר, הוא או ינסה כדורים אחרים או ישחרר אותך. בדרך כלל הייתי אומר שיש סיכוי טוב שהוא ישחרר אותך בעוד חודש, אבל כמו שכבר סיפרתי, עם עתודאים הם פתאום נזכרים כן לנסות לטפל ולהשאיר אותך, אז ייתכן שזה יימשך עוד כמה זמן, אבל בגדול אתה בהחלט בכיוון לשחרור.

הקשר בין טראומה שעוברים למה שמכונה פוסט טראומה ולדיכאון הוא קשר מבוסס היטב. גם אם אתה לא מרגיש את זה, גם אם זה לא עולה בשום הקשר במשך שנים, טראומה בעברך יכולה להוביל לבעיות נפשיות שלכאורה כלל לא קשורות לטראומה שנים אחרי זה. לא ראית סופרנוס?
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 29 ספטמבר 2014 11:16

חזרתי אחרי פגישה נוספת עם פסיכיאטר בירפ"א אחרי שיחה איתו הוא אמר לי לצאת מהחדר לכמה דקות הוא קרא לפסיכיאטר שאיתו להתייעצות ואחרי זה אמר לי פשוט לחזור לחדר, ומשם לחזור ליחידה, שאני אטופל באמצעות הכדורים שנתנו לי ואני אראה פסיכיאטר בבסיס.

מה אני אמור לעשות עכשיו? כנראה שזה לא עבד עליו ואני לא יודע אם לחזור או כבר להיות עריק.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 ספטמבר 2014 14:16

אה, אני לא הבנתי אותך נכון, חשבתי שאתה אומר שהוא מתכוון לתת לך גימלים לחודש, לא רק לשבוע ובינתיים נחכה אם הכדורים יעזרו עוד חודש.
ההמשך זה כרגיל, להמשיך לנסות לראות קבן, להפעיל לחץ על המערכת, להראות שמצבך גרוע ואולי אפילו מחמיר.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 ספטמבר 2014 16:04

DRS123 כתב:חזרתי אחרי פגישה נוספת עם פסיכיאטר בירפ"א אחרי שיחה איתו הוא אמר לי לצאת מהחדר לכמה דקות הוא קרא לפסיכיאטר שאיתו להתייעצות ואחרי זה אמר לי פשוט לחזור לחדר, ומשם לחזור ליחידה, שאני אטופל באמצעות הכדורים שנתנו לי ואני אראה פסיכיאטר בבסיס.

מה אני אמור לעשות עכשיו? כנראה שזה לא עבד עליו ואני לא יודע אם לחזור או כבר להיות עריק.

עריק? למה? במה זה בדיוק יעזור?

חוסר תפקוד.
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 29 ספטמבר 2014 17:21

אבל ברגע שאני ניהיה עריק, אני בעצם מתנתק מכל המערך הצבאי, כן בכל זאת יש לי זמן ללכת לעבוד ולאסוף חוות דעת מפסיכולוגים ופסיכיאטרים אזרחיים אבל זה לקיחת סיכון בלקבל בסופו של דבר פסיכיאטר בירפ"א בהיותי עריק והתשובה תיהיה, שאין לו במה לעזור עד שאני לא יסגיר את עצמי לכלא.

אז כנראה שאצטרך לחזור ליחידה ולעשות הכל מחדש דיכאון נוהל קפ"ס וכו' רק עכשיו עם קצת עבר.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 ספטמבר 2014 19:56

כשפקס אומר לך שאין לו מה לעשות בשבילך רק אם תלך לכלא, כבר מהחלק של אין לו מה לעשות בשבילך אתה אמור לדעת שהוא או משקר או מאיים, שהוא מנסה לנפנף אותך, וכלא זה חלק מהנפנוף, זאת לא תוכנית הבראה מיוחדת שרק אחרי שתעבור אותה הוא יוכל להתייחס אליך.
- מלכוד-22
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 01 אוקטובר 2014 09:54

טוב, חזרתי לבסיס והיה לי שיחה עם מפקד הגף שלי, הציע לי מחלקות אחרות לעבור אליהם או גפים אחרים, המליץ לי לא להשתחרר, דיבר עם הקפ"ס ואמר שהוא לא יכול לתפקד במצב הזה ונקבע לי שוב שיחה עם אותו קפ"ס שהייתי אצלו בהתחלה, אמר לי ללכת הביתה ולחשוב על זה.

אז איך אני ממשיך חוזר לאותה קפס"ית ועוד פעם ממשיך בדרך הכדורים לא עוזרים, אני ממשיך לסבול רוצה להשתחרר?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אוקטובר 2014 16:34

DRS123 כתב:טוב, חזרתי לבסיס והיה לי שיחה עם מפקד הגף שלי, הציע לי מחלקות אחרות לעבור אליהם או גפים אחרים, המליץ לי לא להשתחרר, דיבר עם הקפ"ס ואמר שהוא לא יכול לתפקד במצב הזה ונקבע לי שוב שיחה עם אותו קפ"ס שהייתי אצלו בהתחלה, אמר לי ללכת הביתה ולחשוב על זה.

אז איך אני ממשיך חוזר לאותה קפס"ית ועוד פעם ממשיך בדרך הכדורים לא עוזרים, אני ממשיך לסבול רוצה להשתחרר?

פונה אליה שוב? מנסה לעקוף אותה? אויל להתלונן לגורמים שמעליהם וליצור לחץ? מה עם חוות דעת?
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 20 אוקטובר 2014 20:41

אוקי, אז אחרי תקופה די ארוכה שהייתי בבית עקב החגים חזרתי לבסיס וראיתי קפ"סית, אותה אחת שהייתי אצלה מלכתחילה.
אמרה לי שאני לא אשתחרר כי אני לא סובל ממחלה נפשית ואני צריך להמשיך עם הכדורים ולראות קפ"ס לביקורת כל כמה זמן.
אמרה שההתרשמות האחרונה של הפסיכיאטר בירפא הייתה שונה מהפסיכיאר הראשון בירפא ומההתרשמות שלה ולכאורה אולי אני קצת מגזים עם ההתנהגות ואני לא מעוניין להרים את עצמי כי אולי נוח לי במצב הזה (או בקיצור חושבים שאני חרטטן). בכל מקרה אמרתי לה שכנראה אני לא אחזור בעוד שבועיים ולא כי אני אהיה עריק.
יצאתי מהמשרד והמשכתי בחזרה למקום העבודה שלי, כשחזרתי לשם ראיתי את המפקד גף שלי שהודיעה לי שהוא דיבר עם הקפ"סית וכנראה תיהיה לי וועדה בירפא.

השאלה שלי כזאת, וועדה בירפא זאת כנראה וועדת כשירות נכון?
כי וועדה רפואית לא תיהיה לי כי אף פסיכיאטר/קפ"ס לא הפנה אותי לוועדה או הוריד לי פרופיל.

עריכה:

בסוף זה אכן וועדת כשירות שבה אני אמור להתייצב לאבחון פסיכאטרי בנוכחות ההורים, מה זה אומר?
יש סיכוי טוב להשתחרר מצה"ל לאחר הפגישה הזאת?

תודה על העזרה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2014 08:45

מישהו יודע משהו על זה? זה דחוף
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 23 אוקטובר 2014 13:14

פגישה עם ההורים היא שלב טוב, שים לב שהם יחזקו את הסיפור שלך. זה אומר שהם מאמינים לך :)
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 26 אוקטובר 2014 18:43

ההורים יחזקו את הסיפור שלי אבל מה לגבי זה שהם לא מאמינים לי? נשמע קצת מוזר שפתאום מודיעים לי על וועדת כשירות לפתע.
DRS123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי DRS123 » 31 אוקטובר 2014 00:44

בסוף אחרי שהייתי בוודעדת כשירות הפסיכיאטר אמר לי ולאמא שלי שאני מקבל פרופיל 45 נפשי ואני אעשה תפקיד יומיות קל כמו פקיד או טבח ואחזור כל יום הביתה, שיקבע לי פגישות תוך כדאי עם הקפ"ס והפסיכיאטר בבסיס ואני אמשיך בטיפול התרופתי. אמר לי לנסות למשך חודש חודשיים ואם אני לא אסתדר נתכנס שוב ונחליט על השחרור לי. כל זה בכדאי לא להרוס לי תחיים ולצאת לאזרחות בפרופיל 21.
עכשיו השאלה שלי מה יקרה הלאה כי לפי מה שאני יודע אני עובר שבוע הבא וועדה רפואית שמורידה אותי ל45 ומשם אני אצטרך לחכות לקבל וועדת שבצ"ר (שיבוץ מחדש).
מישהו יודע לאיזה תפקידים אני אגיע? והאם במצב הנתון יהיה לי קל יותר להשתחרר כבר?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 3 אורחים