לצאת מטירונות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

צריךעזרהדחוף
יצירת קשר:

לצאת מטירונות

הודעהעל ידי צריךעזרהדחוף » 16 ספטמבר 2014 20:34

שלום,

חברה שלי כרגע בטירונות, המצב שלה נוראי והיא רק התחילה לא ממזמן והמצב רק מחמיר.
היא במצב של מישהי שצריכה פרופיל 21 אבל היא מפחדת מההשלחות של זה ואני לא רוצה ללחוץ עלייה שאין עם זה בעיות כי היא באמת לא במצב של לשמוע שכנועים ש21 זה בסדר, במיוחד כשאני בעצמי לא כ"כ משוכנע.

בשביל פתרון עכשווי היא צריכה להגיעה הביתה, היא לא במצב של להשאר שם והמפקד שלה אומר שהיא לא צריכה קב"ן ושהוא יקבע מתישהו ושהכל יהיה בסדר.
האם יש דרך איכשהו בצורה מיידית לדחות טירונות או איכשהו לשלוח אותה הביתה בלי לחכות עד החגים?

בשביל פתרון לטווח ארוך
היא רוצה להשתמט.
אנחנו רצינו להתחתן גם ככה אם לא היה צבא, אז האופצייה הזאתי היא האופצייה שהכי נשקלת. יש באתר "הדרכה" על איך להשתמט ע"י חתונה אבל לא ככ הבנתי ממנה משהו.
להתחתן בארץ אנחנו לא יכולים.
האם היא יכולה עכשיו להגיד שהיא הולכת להתחתן ולקבל אישור לטוס לחו"ל?
האם צריך לעשות משהו בישראל לפניי שמתחתנים בחו"ל? האם יש עוד משהו חשוב לדעת?

תודה רבה מראש, ותענו מהר בבקשה, אני לא יכול לתאר עד כמה רע המצב שלה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: לצאת מטירונות

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 ספטמבר 2014 00:57

"היא במצב של מישהי שצריכה פרופיל 21 אבל היא מפחדת מההשלחות של זה" ההשלכות של נישואים גרועות בהרבה. אולי כדאי שקודם תתוודעו לנושא של גירושים ובתי דין רבניים ודיני מזונות.

"האם יש דרך איכשהו בצורה מיידית לדחות טירונות או איכשהו לשלוח אותה הביתה בלי לחכות עד החגים?" גימלים? קשה לי לחשוב על משהו אחר שייתן לה להיות בבית בזמן שהיא אמור להיות בצבא.

"האם היא יכולה עכשיו להגיד שהיא הולכת להתחתן ולקבל אישור לטוס לחו"ל?" לא יודע, לא נראה לי, אולי, לא יודע. הדרך היחידה לברר זה לשאול, אבל אפשר לשאול את זה בצורה תמימה יותר, לשאול על נסיעה לסופשבוע במלון נגיד. בלי לברר, למידעתי חיילות יכולים לצאת פיזית לחול בלי בעיה, זה לא שיעכבו אותו בשדה התעופה. הבעיה היא רק אם הנסיעה היא בזמן שהיא אמור להיות בצבא, מה שאומר שהיא נפקדת, שזה גם לא אסון ובטח לא יעשה לה כלום, אבל שתדעי. אז אם למשל אתם נוסעים בזמן חופשה שלה, או בחג או בסופשבוע (אני לא יודע אם אפשר להספיק להינשא במהלך סופשבוע אחד בקפריסין, בטוח יש מיליון אתרים על הנושא של נישואים בקפריסין - תחפש), לא אמורה להיות בעיה מצד אף אחד גם אם היא יצאה לחול בלי אישור מהצבא. אולי חשוב לציין, ואולי זה רק יבלבל, שמי שיכול להינשא בארץ ופותח תיק במשרד הדת (רבנות) יכול לקחת את האישור על פתיחת תיק נישואים ברבנות וחיילת מקבלת על זה נדמה לי שבוע חופש לקראת החתונה, אבל זה לא תופס בנישואי חול כי אי אפשר לקבל מחול אישור מראש שאת הולכת להינשא שם.

"האם צריך לעשות משהו בישראל לפניי שמתחתנים בחו"ל?" לא שידוע לי. ההליך בישראל מתבצע כולו אחרי החתונה, נרשמים במשרד הפנים כנשואות ועם האישור הולכים לצבא ועושים לו נה בעין.

"האם יש עוד משהו חשוב לדעת?" נישואים זה הרבה יותר מסוכן מפרופיל 21. במיוחד אם אחד מכן לא יהודי והשני פותח תיק גירושים ברבנות. אבל גם בלי זה זה זוועה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 17 ספטמבר 2014 09:08

אני מבטיח לך שמעסיקים השרוטים במוח יתייחסו ל-21 ונישואים כהאותו דבר. כך או אחרת היא לא שירתה.
אני אישית חושב שחתונה עם מישהי/ו שאינו יציב נפשית זה לא רעיון כזה טוב, ,אך זה עבורך לשקול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 ספטמבר 2014 22:28

במילא רגוע כתב:"היא במצב של מישהי שצריכה פרופיל 21 אבל היא מפחדת מההשלחות של זה" ההשלכות של נישואים גרועות בהרבה. אולי כדאי שקודם תתוודעו לנושא של גירושים ובתי דין רבניים ודיני מזונות.

"האם יש דרך איכשהו בצורה מיידית לדחות טירונות או איכשהו לשלוח אותה הביתה בלי לחכות עד החגים?" גימלים? קשה לי לחשוב על משהו אחר שייתן לה להיות בבית בזמן שהיא אמור להיות בצבא.

"האם היא יכולה עכשיו להגיד שהיא הולכת להתחתן ולקבל אישור לטוס לחו"ל?" לא יודע, לא נראה לי, אולי, לא יודע. הדרך היחידה לברר זה לשאול, אבל אפשר לשאול את זה בצורה תמימה יותר, לשאול על נסיעה לסופשבוע במלון נגיד. בלי לברר, למידעתי חיילות יכולים לצאת פיזית לחול בלי בעיה, זה לא שיעכבו אותו בשדה התעופה. הבעיה היא רק אם הנסיעה היא בזמן שהיא אמור להיות בצבא, מה שאומר שהיא נפקדת, שזה גם לא אסון ובטח לא יעשה לה כלום, אבל שתדעי. אז אם למשל אתם נוסעים בזמן חופשה שלה, או בחג או בסופשבוע (אני לא יודע אם אפשר להספיק להינשא במהלך סופשבוע אחד בקפריסין, בטוח יש מיליון אתרים על הנושא של נישואים בקפריסין - תחפש), לא אמורה להיות בעיה מצד אף אחד גם אם היא יצאה לחול בלי אישור מהצבא. אולי חשוב לציין, ואולי זה רק יבלבל, שמי שיכול להינשא בארץ ופותח תיק במשרד הדת (רבנות) יכול לקחת את האישור על פתיחת תיק נישואים ברבנות וחיילת מקבלת על זה נדמה לי שבוע חופש לקראת החתונה, אבל זה לא תופס בנישואי חול כי אי אפשר לקבל מחול אישור מראש שאת הולכת להינשא שם.

"האם צריך לעשות משהו בישראל לפניי שמתחתנים בחו"ל?" לא שידוע לי. ההליך בישראל מתבצע כולו אחרי החתונה, נרשמים במשרד הפנים כנשואות ועם האישור הולכים לצבא ועושים לו נה בעין.

"האם יש עוד משהו חשוב לדעת?" נישואים זה הרבה יותר מסוכן מפרופיל 21. במיוחד אם אחד מכן לא יהודי והשני פותח תיק גירושים ברבנות. אבל גם בלי זה זה זוועה.

תודה,

וכמו שאמרתי, להתחתן היינו גם ככה מתחתנים. אז גירושים זה לא משהו שרלוונטי.
האם יש השלכות של נשואין לא בהקשר של גירושים?

לגביי חו"ל ראיתי שאלא אם כן יש ארוע משפחתי מיוחד אז אי אפשר לצאת לחו"ל עד שנה של שירות.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 ספטמבר 2014 02:47

אתה יכול לחשוב שזה שאתם עכשיו אוהבים אומר שתישארו אוהבים גם בעוד חמש שנים, אבל הסטטיסטיקה נגדכם, לא בעדכם, בטח בגילכם. נישואים זה הסכם מורכב עם הרבה השלכות חברתיות, כלכליות, מיניות, דתיות, והרבה השלכות על העתידים שלכן. או שתלכו באוטומט כמו רוב האנשים שלומדים בדרך הקשה מה זה אומר להיות נשוי ואיך נראים נישואים שמתפרקים.

מה שראית שאסור לצאת זה הכל טוב ויפה, השאלה היא אם יעצרו אותה בשדה התעופה ולא ייתנו לה לצאת, או האם האסור זה עניין פנימי של הצבא, שלמי אכפת ממנו אם היא במילא משתחררת. אני חושב שאפשר לצאת, פיזית, גם אם לפי החוקים אסור, כי הצבא לא מדווח למשטרת הגבולות על כל חייל מה הסטטוס שלו מתי התגייסת ומתי השתחררת והאם יש לך אישור יציאה לחול, הצבא מדווח להם רק על עריקים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 ספטמבר 2014 08:35

במילא רגוע כתב:אתה יכול לחשוב שזה שאתם עכשיו אוהבים אומר שתישארו אוהבים גם בעוד חמש שנים, אבל הסטטיסטיקה נגדכם, לא בעדכם, בטח בגילכם. נישואים זה הסכם מורכב עם הרבה השלכות חברתיות, כלכליות, מיניות, דתיות, והרבה השלכות על העתידים שלכן. או שתלכו באוטומט כמו רוב האנשים שלומדים בדרך הקשה מה זה אומר להיות נשוי ואיך נראים נישואים שמתפרקים.

מה שראית שאסור לצאת זה הכל טוב ויפה, השאלה היא אם יעצרו אותה בשדה התעופה ולא ייתנו לה לצאת, או האם האסור זה עניין פנימי של הצבא, שלמי אכפת ממנו אם היא במילא משתחררת. אני חושב שאפשר לצאת, פיזית, גם אם לפי החוקים אסור, כי הצבא לא מדווח למשטרת הגבולות על כל חייל מה הסטטוס שלו מתי התגייסת ומתי השתחררת והאם יש לך אישור יציאה לחול, הצבא מדווח להם רק על עריקים.

לא יעצרו אותה בנמל תעופה. אבל מה יעשו כשהצבא יגלה שהיט טסה לחו"ל? אנחנו מעדיפים לעשות הכל כחוק. והיא לא יכולה לשאול שם כי הם דיי שקרנים. המשקית תש שלה אמרה שחתונה בחו"ל זה לא משהו שיוציא אותך מצה"ל ושצריך רק בישראל עם חופה והכל.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 ספטמבר 2014 20:49

"מה יעשו כשהצבא יגלה שהיט טסה לחו"ל?" להערכתי, שום דבר. את הפטור עצמו הם לא יכולים לסרב בגלל זה, הפטור חוקי ותקף גם אם היא רצחה את הרמטכל בזמן הנחיתה בארץ. הם יכולים לשפוט אותה על עבירה זניחה כזו או אחרת אבל זה לא משנה, רוב הסיכויים שגם אם יישפטו לא ייתנו לה עונש (או עונש זניח) כי היא במילא בדרך החוצה. הטענה שלי היא שגם אם היא נפקדת ליום יומיים לא יעשו לה כלום - אם לעריקים מוותרים על עונש עבור תקופות עריקות ארוכות כשיש להם פטור ביד.

"אנחנו מעדיפים לעשות הכל כחוק" גם כשאתם עוברים על תקנה צבאית זניחה בגלל חוקי נישואים דתיים, גזעניים ושונאי זרים, שהם אלו ששמים אתכם במצב שאתם צריכים לארגן עיקופים ופיתולים כדי לעשות משהו ששני יהודים יכולים לעשות כחוק בלי בלי בעיה.

"היא לא יכולה לשאול שם כי הם דיי שקרנים" אז אפשר לפנות לגורם בלי אינטרס עליה כמו קצין העיר ולשאול אותם. אם כי לדעתי זה לא משנה, נניח שזה לא חוקי, זה לא מבטל את התוקף של הנישואים והפטור, והיא לא באמת תיענש על עבירה כל כך קטנה.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים