מעוניין לצאת מהצבא אבל יש לי שאלה שאני צריך לדעת לגביה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

airhelp
יצירת קשר:

מעוניין לצאת מהצבא אבל יש לי שאלה שאני צריך לדעת לגביה

הודעהעל ידי airhelp » 01 אוגוסט 2014 18:57

שלום.

אני בשירות כבר כמעט 9 חודשים ואני סוף סוף זה הכה ביא ואני חושב שהמקום הזה הוא ביזבוז זמן אחד גדול ושאין לי שום מטרה להמשיך להיות חלק מימנו.

הבעיה שלי היא כזאת, אני מעוניין לצאת עם פרופיל 21 דרך קב"ן כמובן אבל כבר הייתי פעם אחת אצל קבן ממש בחודש הראשון לגיוס שלי ופניתי אליו בשביל לשנות קורס ואז באמת שלא ידעתי כלום על קבנים חשבתי שהוא יעזור לי ושהוא כמו פסיכולוג שאפשר לדבר איתו כי המפקדים פשוט זרקו זין על כל מה שאמרתי להם.

בקיצור אמרתי לו כל מיני דברים כדי שיחשוב שאני בן אדם איכותי כמו יש לי חברים היתה לי חברה ושאני בן אדם איכותי וחכם ולכן אני לא רוצה להיות באותו קורס שהייתי בו
הסיבה שבכלל פניתי אליו היא בגלל שהייתי כל כך מדוכא בתקופה הזאת באמת שלא יכלתי יותר וביקשתי קב"ן אבל בפגישה במקום להראות לו את זה עזרתי כוחות וניסיתי להיראות כמה שיותר נורמלי אבל אמרתי לו שאני בדיכאון (במילים האלה) והוא הסיק שהסיבה זה הקורס הנוכחי שלי אבל לא עשה כלום בנידון. שעכשיו אני מבין גם למה כי אין שום סעיף נפשי שהוא יכל להתאים לי.. כי אני דיי טמבל

השאלה היא האם אפשר לעבוד עכשיו הלאה ולהקצין דיכאון (ע"פ מדריך גונזו) אחרי החודשים האלה שעברו? ואם כן מה אני אמור לומר לו?

בבקשה תגידו לי שגורלי לא נחרץ שם..

תודה
אורח

Re: מעוניין לצאת מהצבא אבל יש לי שאלה שאני צריך לדעת לגביה

הודעהעל ידי אורח » 01 אוגוסט 2014 20:08

airhelp כתב:שלום.

אני בשירות כבר כמעט 9 חודשים ואני סוף סוף זה הכה ביא ואני חושב שהמקום הזה הוא ביזבוז זמן אחד גדול ושאין לי שום מטרה להמשיך להיות חלק מימנו.

הבעיה שלי היא כזאת, אני מעוניין לצאת עם פרופיל 21 דרך קב"ן כמובן אבל כבר הייתי פעם אחת אצל קבן ממש בחודש הראשון לגיוס שלי ופניתי אליו בשביל לשנות קורס ואז באמת שלא ידעתי כלום על קבנים חשבתי שהוא יעזור לי ושהוא כמו פסיכולוג שאפשר לדבר איתו כי המפקדים פשוט זרקו זין על כל מה שאמרתי להם.

בקיצור אמרתי לו כל מיני דברים כדי שיחשוב שאני בן אדם איכותי כמו יש לי חברים היתה לי חברה ושאני בן אדם איכותי וחכם ולכן אני לא רוצה להיות באותו קורס שהייתי בו
הסיבה שבכלל פניתי אליו היא בגלל שהייתי כל כך מדוכא בתקופה הזאת באמת שלא יכלתי יותר וביקשתי קב"ן אבל בפגישה במקום להראות לו את זה עזרתי כוחות וניסיתי להיראות כמה שיותר נורמלי אבל אמרתי לו שאני בדיכאון (במילים האלה) והוא הסיק שהסיבה זה הקורס הנוכחי שלי אבל לא עשה כלום בנידון. שעכשיו אני מבין גם למה כי אין שום סעיף נפשי שהוא יכל להתאים לי.. כי אני דיי טמבל

השאלה היא האם אפשר לעבוד עכשיו הלאה ולהקצין דיכאון (ע"פ מדריך גונזו) אחרי החודשים האלה שעברו? ואם כן מה אני אמור לומר לו?

תודה

לא, גורלך לא נחרץ. מה שכן - זה יכול לסבך את התהליך ופשוט להאריך אותו.

תוציא חוות דעת. מצב נפשי יכול להשתנות ובמקום לנתח את מה שקרה כדאי פשוט להציג את המצב החמור עכשיו.

בנוגע לסתירות - אתה יכול להגיד את האמת. אז פחדת ואמרת בגלל לחץ ולא באמת התכוונת ושיקרת כדי להראות שהכל בסדר.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אוגוסט 2014 20:43

אורח כתב:
airhelp כתב:שלום.

תודה

לא, גורלך לא נחרץ. מה שכן - זה יכול לסבך את התהליך ופשוט להאריך אותו.

תוציא חוות דעת. מצב נפשי יכול להשתנות ובמקום לנתח את מה שקרה כדאי פשוט להציג את המצב החמור עכשיו.

בנוגע לסתירות - אתה יכול להגיד את האמת. אז פחדת ואמרת בגלל לחץ ולא באמת התכוונת ושיקרת כדי להראות שהכל בסדר.

זהו אני חשבתי לומר לו את האמת אבל לא יודע יכול להיות שהוא או יבין את זה ככאילו שאני שקרן ולא יאמין לי או שהוא יחשוב שזה התנהגות של בן אדם רציונלי משהו ולא בן אדם במצוקה.. באמת שאני לא יודע מה לחשוב כבר אני חייב תשובה מקצועית...
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 אוגוסט 2014 20:50

הייתי אומר אפילו להיפך - עצם זה שהיית אצל קבן כבר בהתחלה פועל לטובתך אולי אפילו יותר מה"נזק" של מה שאמרת לו שם. שניהם לא ממש משנים, אז אל תיתפס לחשבונאות קטנה.

בעיות נפשיות, כמו כל מחלה, יכולות להופיע בכל נקודה וזה שהיית בסדר גמור עד עכשיו לא אומר כלום. רקורד של מחלה עוזר לאמינות, אבל רקורד בריא לא מונע ממך לחלות בתקופה האחרונה, בין אם עברת אירוע טראומטי לאחרונה או שדברים התחילו פשוט לעלות בלי שאתה יודע להצביע על אירוע מסוים. וכמו שאמרו לפניי, אתה יכול להגיד לו בדיוק מה שאמרת פה, שגם בשעתו הרגשת רע אבל לא היה לך נעים והתביישת או נלחצת שיחשבו שאתה חולה. קבנים ברובם הם לא אידיוטים, הם מודעים לזה שאנשים משקרים ומנסים לתמרן אותם - אז להודות בזה שבעבר לא היית כנה אבל עכשיו אתה כבר לא מסוגל להתמודד עם מה שיש לך יכול לפעול לטובתך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 אוגוסט 2014 20:57

"או שהוא יחשוב שזה התנהגות של בן אדם רציונלי משהו ולא בן אדם במצוקה" אנשים במצוקה לעיתים קרובות מנסים להסתיר כמה שיותר את מצוקתם. לתת רושם שאתה מתקשה להיות רציונלי בהחלט עוזר, אבל זה לא שכל מחשבה אחת שאתה מבטא תשחרר או תתקע אותך שמה לפי האם היא רציונלית. שוב, תרד מהחשבונאות הקטנה של איך הוא מפרש כל סימן, אתה רק צריך לתת לו מספיק סימנים שמוכרים לו כסימפטומים של בעיה נפשית והוא ישלים את התמונה בראש שלו, ואז גם אם תתעקש שהכל בסדר אצלך, הוא ישחרר אותך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אוגוסט 2014 21:06

במילא רגוע כתב:"או שהוא יחשוב שזה התנהגות של בן אדם רציונלי משהו ולא בן אדם במצוקה" אנשים במצוקה לעיתים קרובות מנסים להסתיר כמה שיותר את מצוקתם. לתת רושם שאתה מתקשה להיות רציונלי בהחלט עוזר, אבל זה לא שכל מחשבה אחת שאתה מבטא תשחרר או תתקע אותך שמה לפי האם היא רציונלית. שוב, תרד מהחשבונאות הקטנה של איך הוא מפרש כל סימן, אתה רק צריך לתת לו מספיק סימנים שמוכרים לו כסימפטומים של בעיה נפשית והוא ישלים את התמונה בראש שלו, ואז גם אם תתעקש שהכל בסדר אצלך, הוא ישחרר אותך.

זה עד כדי כך פשוט? סך הכל צריך לתת לו את הסימפטומים?
בקשר לזה של להסתיר את המצוקה האמת שכן זה משהו שאני חווה כרגע אני כל הזמן מנסה להראות על פני שהכל בסדר אבל מתחת לזה באמת שחרא ולא טוב לי שם..

ותודה חיכיתי לתשובה ממך
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 אוגוסט 2014 21:24

להפגין סימפטומים של בעיה נפשית חמורה בצורה משכנעת זה בכלל לא פשוט, אבל בבסיסו התהליך של האבחון הוא כן בדיוק עד כדי כך פשוט. המאבחן מחפש סימפטומים מוכרים, שיש רשימה שלהם בספרי האבחון (DSM ודומיו. אפשר למצוא את רשימות הסימפטומים בוויקיפדיה) ואז לפי מספר מינימום של סימפטומים ודרגת החומרה שלהם קובעים אם יש מחלה ובאיזו דרגה, ובצבא לפי זה קובעים סעיף פרופיל, וזהו. אתה לא יכול לבוא ולמנות לו את הסימפטומים, צריך רמה מסוימת של אמינות, ומה שיותר בעייתי זה שהרבה מהסימפטומים הם התנהגותיים ולאנשים קשה לשלוט בהתנהגות ובתגובות שלהם ברמה שהם יכולים להפגין מצוקה נפשית משכנעת, אבל עם קצת התמקדות והבנה של איך נראה אדם במצוקה נפשית, בטח כשיש לך בסיס להתחבר אליו באיך שאתה באמת מרגיש, זה בהחלט אפשרי.

קח גם בחשבון שיש כל מיני שיקולים אחרים באבחון. מה שבעיקר מעניין את הצבא זה איך אתה מתפקד, והרבה מזה נכנס לשיקולים של הקבן, אם לשחרר או לזרוק אותך מהמשרד או להציע לך טיפול. אם אתה לא מתפקד בצורה משמעותית, ואולי אפילו מפריע או מקשה לתפקוד של היחידה שלך, האינטרס של הקבן יהיה בסופו של דבר להיפטר ממך כי אתה מבזבז להם תקן. השיקול הכי פחות חשוב, אם הוא בכלל שיקול, זה מצבך הבריאותי האמיתי.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 אוגוסט 2014 22:17

במילא רגוע כתב:להפגין סימפטומים של בעיה נפשית חמורה בצורה משכנעת זה בכלל לא פשוט, אבל בבסיסו התהליך של האבחון הוא כן בדיוק עד כדי כך פשוט. המאבחן מחפש סימפטומים מוכרים, שיש רשימה שלהם בספרי האבחון (DSM ודומיו. אפשר למצוא את רשימות הסימפטומים בוויקיפדיה) ואז לפי מספר מינימום של סימפטומים ודרגת החומרה שלהם קובעים אם יש מחלה ובאיזו דרגה, ובצבא לפי זה קובעים סעיף פרופיל, וזהו. אתה לא יכול לבוא ולמנות לו את הסימפטומים, צריך רמה מסוימת של אמינות, ומה שיותר בעייתי זה שהרבה מהסימפטומים הם התנהגותיים ולאנשים קשה לשלוט בהתנהגות ובתגובות שלהם ברמה שהם יכולים להפגין מצוקה נפשית משכנעת, אבל עם קצת התמקדות והבנה של איך נראה אדם במצוקה נפשית, בטח כשיש לך בסיס להתחבר אליו באיך שאתה באמת מרגיש, זה בהחלט אפשרי.

קח גם בחשבון שיש כל מיני שיקולים אחרים באבחון. מה שבעיקר מעניין את הצבא זה איך אתה מתפקד, והרבה מזה נכנס לשיקולים של הקבן, אם לשחרר או לזרוק אותך מהמשרד או להציע לך טיפול. אם אתה לא מתפקד בצורה משמעותית, ואולי אפילו מפריע או מקשה לתפקוד של היחידה שלך, האינטרס של הקבן יהיה בסופו של דבר להיפטר ממך כי אתה מבזבז להם תקן. השיקול הכי פחות חשוב, אם הוא בכלל שיקול, זה מצבך הבריאותי האמיתי.

באיזה צורות להפגין חוסר פעילות? כי אתה יודע חוסר פעילות יכול להתפרש כסירוב פקודה והמפקד יכול להעניש על זה.. ואם יש משהו שאני לא רוצה זה להעינש בריתוקים וכליאות
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 אוגוסט 2014 10:01

אורח כתב:
במילא רגוע כתב:להפגין סימפטומים של בעיה נפשית חמורה בצורה משכנעת זה בכלל לא פשוט, אבל בבסיסו התהליך של האבחון הוא כן בדיוק עד כדי כך פשוט. המאבחן מחפש סימפטומים מוכרים, שיש רשימה שלהם בספרי האבחון (DSM ודומיו. אפשר למצוא את רשימות הסימפטומים בוויקיפדיה) ואז לפי מספר מינימום של סימפטומים ודרגת החומרה שלהם קובעים אם יש מחלה ובאיזו דרגה, ובצבא לפי זה קובעים סעיף פרופיל, וזהו. אתה לא יכול לבוא ולמנות לו את הסימפטומים, צריך רמה מסוימת של אמינות, ומה שיותר בעייתי זה שהרבה מהסימפטומים הם התנהגותיים ולאנשים קשה לשלוט בהתנהגות ובתגובות שלהם ברמה שהם יכולים להפגין מצוקה נפשית משכנעת, אבל עם קצת התמקדות והבנה של איך נראה אדם במצוקה נפשית, בטח כשיש לך בסיס להתחבר אליו באיך שאתה באמת מרגיש, זה בהחלט אפשרי.

באיזה צורות להפגין חוסר פעילות? כי אתה יודע חוסר פעילות יכול להתפרש כסירוב פקודה והמפקד יכול להעניש על זה.. ואם יש משהו שאני לא רוצה זה להעינש בריתוקים וכליאות

למה? כי הוא המומחה עם המשתמש הכתום?

במקום "לא רוצה" - "לא יכול, לא מסוגל".
במקום להיראות כרגיל לשדר מצוקה, לאותת שהמצב הנפשי לא בסדר.
למשל - לאחר, להסתגר, לפגוע בתפוקה וכו'.

ריתוקים וכליאות זה סיכון, אין מה לעשות. הרבה פעמים זה נסיון לבדוק אם אתה אכן דובר אמת ואם המצב ממשיך. זה בעצם משהו שיכול לקדם.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 03 אוגוסט 2014 18:42

אפשר להפגין חוסר פעילות בצורה שלא מעוררת אנטגוניזם. צריך להיות ברור לכל מי שמסביבך שאתה לא מתפקד כי אתה לא מסוגל, כי אתה במצוקה, לא כי אתה ראש בקיר שמסרב ועושה דווקא. חוסר הפעילות והתפקוד צריך להתבטא פיזית, בישיבה, בכי, נדנוד, עייפות.. כל דבר שיבהיר למפקדים שלך שאתה בידיים שלהם ואתה במצב רע.
הם צריכים להבין שאין עם מי לדבר ושזה לא ריב...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 35 אורחים