עזרה מה לעשות הלאה: קיבלתי המלצה מקבן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Alon_super
יצירת קשר:

עזרה מה לעשות הלאה: קיבלתי המלצה מקבן

הודעהעל ידי Alon_super » 25 יולי 2014 20:31

שלום,
לפני כ-4 חודשים היתה לי פגישה אצל קבן שבסופה חיכיתי כמה דקות ואז חיילת אמרה לי שהוא המליץ על פטור משחרור בצבא ואקבל עוד 4 חודשים וועידה רפואית .

יש לציין שאני קיבלתי קבן אחרי צו 1 שבראיון אישי דיברתי שאני לא רוצה לשרת ובלה בלה

ובפגישה עם הקבן הבאתי לו מכתב. פסיכאטר שהלכתי אליו ( אזרחי) והוא קרא שאל ממש קצת שאלות , ואחרי 7 דק ככה אמר לי לצאת ואז הודיעו לי שהוא המליץ על שחרור

אני לא התגייסתי עוד יש לציין!!! ( אני עולה עכשיו רק לי״ב)

הוועידה הרפואית שלי הגיעה ( היא ביום ראשון ) ורציתי לדעת פרטים,

1. מה עושים שם? אצטרך לספר להם על כח הבעיות שלי במצב הנפשי?

2. כמה זמן אורך הוועידה? כי קראתי שזה 5 דק והיא רק חותמת גומי, אז אשמח לדעת אם זה באמת נכון ולא צריך להתחיל להסביר להם על מצבי.
אני מתבסס מציטוט מטרגט 21:

״הועדה הרפואית היא ועדה של רופאים צבאיים מכל תחומי הרפואה (בין השאר ממדור בריאות הנפש), ותפקידה לקבוע את הפרופיל הרפואי של הפונה. במקרה של בריאות הנפש מתייחסת הועדה בעיקר להמלצת המפנה (פסיכיאטר/קב"ן) ועל סמך זו קובעת את הפרופיל.

הועדה יכולה לקבוע פרופיל 21, וכן פרופילים אחרים (24, 45, 64) בגלל אותה הבעיה שאובחנה. לרוב הישיבה בועדה קצרה מאוד (כדקה) ונשאלות שם שאלות טכניות לחלוטין (שם ושם משפחה, שם האב וכו') כך שהועדה משמשת בעצם כ"חותמת גומי". ״

תודה
אורח נוסף

Re: עזרה מה לעשות הלאה: קיבלתי המלצה מקבן

הודעהעל ידי אורח נוסף » 26 יולי 2014 00:28

נכנס
אומר שאתה יוצא
נותנים לך דפים והוראות לאיפה לשים אותם
ggbb

שלי לקח בערך דקה. זה היה מדהים.
Alon_super
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Alon_super » 26 יולי 2014 02:24

אורח נוסף כתב:נכנס
אומר שאתה יוצא
נותנים לך דפים והוראות לאיפה לשים אותם
ggbb

שלי לקח בערך דקה. זה היה מדהים.

אתה היית אבל במצב כמוני? שעוד לא התגייסת ? וגם לך שלחו וועיגה רפואית לאחר קבן (4 חודשים אחרי ככה)?

אין מצב שיעני יהיה לי פסיכאטר בראשון נכון? כאילו רציתי לוודא שאכן הוועיגה הרפואית היא חותמת גומי

אשמח לעזרה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 26 יולי 2014 06:08

אני לא רוצה להלחיץ אותך סתם, כי רוב הסיכויים שזאת אכן הועדה הרגילה ורוב הסיכויים שזה יילך בדיוק כמו שאורח נוסף תיאר, אבל בצבא המטומטם הזה יש כל מיני בלבולים וערבובים ולעיתים רחוקות מאוד קרה שאנשים אמרו שזימנו אותם לועדה והסתבר שזאת היתה פגישת אבחון עם פסיכיאטר. בדרך כלל זה לא, אבל כדאי להתכונן, לפחות מנטלית, לאפשרות הזאת. ושוב, לא כדי להלחיץ, לועדה יש מוניטין מוצדק של חותמת גומי, אבל כמו שעון מקולקל, פעמיים ביום היא עלולה להפתיע את כולם. החדשות הטובות הן ששום דבר מזה לא תלוי בך ואין לך מה לעשות או איך להתכונן למקרה שקורה המפתיע מכל, רק אל תבוא לשם עם חיוכים ובלונים ורוב הסיכויים שהכל יהיה בסדר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Alon_super
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Alon_super » 26 יולי 2014 14:52

במילא רגוע כתב:אני לא רוצה להלחיץ אותך סתם, כי רוב הסיכויים שזאת אכן הועדה הרגילה ורוב הסיכויים שזה יילך בדיוק כמו שאורח נוסף תיאר, אבל בצבא המטומטם הזה יש כל מיני בלבולים וערבובים ולעיתים רחוקות מאוד קרה שאנשים אמרו שזימנו אותם לועדה והסתבר שזאת היתה פגישת אבחון עם פסיכיאטר. בדרך כלל זה לא, אבל כדאי להתכונן, לפחות מנטלית, לאפשרות הזאת. ושוב, לא כדי להלחיץ, לועדה יש מוניטין מוצדק של חותמת גומי, אבל כמו שעון מקולקל, פעמיים ביום היא עלולה להפתיע את כולם. החדשות הטובות הן ששום דבר מזה לא תלוי בך ואין לך מה לעשות או איך להתכונן למקרה שקורה המפתיע מכל, רק אל תבוא לשם עם חיוכים ובלונים ורוב הסיכויים שהכל יהיה בסדר.

אבל אחרי שיצאתי מקבן חיילת קראה לי לאחר כמה דקות ( הסתכלה במחשב ) ואמרה לי שהוא המליץ כל פטור משירות ואקבל זימון לוועידה רפואית עוד 4 חודשים מאז

אז למה שאהיה לי פסיכאטר? כי הבנתי שלקבן יש סמכות לדלג על שלב הפסיכיאטר .

ומה ההבדל בין וועידה רפואית רגילה לבין מיוחדת ?

רוב הסיכויים שפשוט אומרים לי שאני משתחרר כמה דק שם בוועידה וזהו הולך הביתה? כי זה ממש מוזר קבן חיכיתי הרבה שיגיע אבל הפגישה הייתה כמה דק וישר הוא המליץ כל פטור משחרור ( הבאתי לו מכתב מפסיכיאטר אזרחי והוא סתם רפרף וקרא את הסוף)

תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 26 יולי 2014 19:09

כל מה שאמרתי זה שבעבר היו אנשים שאמרו להם שהם מוזמנים לועדה והסתבר להם שזה בעצם פגישת אבחון עם פסיכיאטר ולא הועדה הרגילה. לא אמרתי כלום על מה יהיה לך שאת שואל אותי "אז למה שאהיה לי פסיכאטר?", רק שתיקח את המידע הזה בחשבון.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 43 אורחים