עתודאי- פרופיל 21 וקב''ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

tinydancer
יצירת קשר:

עתודאי- פרופיל 21 וקב''ן

הודעהעל ידי tinydancer » 14 יולי 2014 07:32

היי,
אני עתודאי אחרי התואר ועוד מעט מתגייס. מסיבות ארוכות שאין ממש צורך לפרט אני רוצה לצאת מהדבר הזה שנקרא עתודה.
נפגשתי כבר עם פסיכולוגית פרטית וקיבלתי המלצה לפרופיל 21.
מה הלאה? אני צריך לשלוח את המכתב למדור עתודה ואז לבקש קב''ן? או לבקש ישר קב''ן ולהראות לו את המסמכים???

זה די דחוף !
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: עתודאי- פרופיל 21 וקב''ן

הודעהעל ידי במילא רגוע » 14 יולי 2014 10:35

כלומרת האם לשלוח את ההמלצה עצמה למדור עתודה או רק לבקש מהם תור? לא יודע, אפשר לנסות ב' ואז א'.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 יולי 2014 04:13

tinydancer כתב:היי,
אני עתודאי אחרי התואר ועוד מעט מתגייס. מסיבות ארוכות שאין ממש צורך לפרט אני רוצה לצאת מהדבר הזה שנקרא עתודה.
נפגשתי כבר עם פסיכולוגית פרטית וקיבלתי המלצה לפרופיל 21.
מה הלאה? אני צריך לשלוח את המכתב למדור עתודה ואז לבקש קב''ן? או לבקש ישר קב''ן ולהראות לו את המסמכים???

זה די דחוף !

עצם המשלוח זה "לבקש" קבן כי הפסיכולוגית הפרטית שלך לא קובעת כלום גם היא המליצה לך על שחרור, רק פסיכיאטר צבאי יקבע אם תשוחרר....
אבל מכיוון וזה צבא אם לא תנדנד ותשלח להם את המסמכים אז ינסו למרוח אותך ויתעצלו לקבוע לך משהו, אז כדאי שתנדנד להם מדי יום עד שיקבעו לך פגישה.
nandro
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nandro » 17 יולי 2014 23:07

מאחר ולא התגייסת עוד התהליך אמור להיות, בצו גיוס תבוא במצב דכאוני ועם חוסך עניין בשירות הצבאי
בתוספת ההמלצה של הפסיכיאטר כמובן. מאמין שיתנו לך פטור מהיר
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 18 יולי 2014 09:49

nandro כתב:מאחר ולא התגייסת עוד התהליך אמור להיות, בצו גיוס תבוא במצב דכאוני ועם חוסך עניין בשירות הצבאי
בתוספת ההמלצה של הפסיכיאטר כמובן. מאמין שיתנו לך פטור מהיר

הוא עתודאי לאחר תואר, אין מצב שישחררו אותו במהירות.
tinydancer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tinydancer » 28 יולי 2014 12:07

הייתי אצל הקב''ן ששלח אותי אחכ לפגישה עם פסיכיאטר צבאי ועם ע' רמ''ד. י
שבתי שם חצי שעה וכדי לקצר את הסיפור- הם פשוט צעקו ואמרו שזאת בעיה שלי ואני חתום על חוזה.
יש הצעות מה לעשות עכשיו? חוץ לשבת בכלא?? אני ממש חייב עזרה !!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 יולי 2014 13:17

קודם כל אתה יכול להתמיד. אתה אולי בבור הכי עמוק בצבא, אבל גם ממנו אפשר לצאת, אם תתמיד, ותמשיך להראות סימני מצוקה נפשית, ובעיקר אם הם יבינו שאיש קבע לא ייצא ממך. אתה צריך לקחת בחשבון שאתה חדש בזה אבל הם עושים את זה כבר שנים, מתמודדים עם אנשים שמבינים שעתודה זה עסקה דפוקה ורוצים לצאת, אבל אתה לא בשר תותחים בר החלפה, אתה מישהו שהשקיעו בו זמן וכסף ואי אפשר להחליף אותו מהיום למחר, גם אם כל מה שהם צריכים ממך זה למלא תקן של טכנאי מזגנים באיזה חור, אז הם הולכים להוציא לך את המיץ לפני שיתנו לך לצאת, אבל בסוף תוכל לצאת.

דבר אחד שבמיוחד יכול לעזור לך זה למצוא דרך לפסול מקצוע. זה קשה מאותן סיבות שיהיה קשה לך להשיג פטור, אבל אם תצליח למצוא דרך, זה מאוד יעזור לך להשתחרר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
tinydancer
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tinydancer » 29 יולי 2014 08:36

מה זה אומר לפסול מקצוע ?
והאם מישהו יודע אם אפשר פשוט לסרב ללכת לקצונה? איך זה עובד?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 יולי 2014 09:32

לפסול מקצוע זה כשיש לך בעיה אישית או רפואית שאתה מקבל עליה סעיף ואחד התנאים של הסעיף מונע ממך להיות מוצב בתפקיד. הכי נפוץ זה לפסול תפקיד של לוחם, שלזה לא חסר סעיפים, אבל יותר ספציפית אפשר למשל לפסול תפקיד שדורש ממך להיות בבסיס כל השבוע אם אתה מקבל סעיף לינת בית, או אלרגיה לשמנים פוסלת ממכונאי מטוסים. אין פסילת מקצוע מהעתודה בכללותה, אז הכוונה היא אם מציבים אותך במקצוע שאתה מצליח להוציא לו פסילת מקצוע זה יכול מאוד לעזור, אם כי גם לא בהכרח, כי כאמור הערך שלך זה התואר והקצונה, לאו דווקא במקצוע ספציפי.

את חתמת על התחייבות ללכת לקצונה, אז מבחינתם זאת לא התנדבות, זאת חובה, וכל סירוב מצידך יטופל כסירוב לציית. אתה יכול פשוט לסרב לכל דבר בצבא, ואז אתה במסלול של כליאות ושחרור, בסופו של דבר, על אי התאמה. בנקודה שאתה נמצא בה יכול להיות שזאת הדרך היחידה שלך לצאת, למעט התמוטטות נפשית רצינית שהם ייקחו ברצינות (לא רוצה או קשה לי לא מזיז להם), אבל בגלל מעמדך, גם זה ייקח לך יותר זמן או עבירות יותר חמורות מלרוב האנשים.
- מלכוד-22
1tinydancer

הודעהעל ידי 1tinydancer » 17 אוגוסט 2014 16:40

שוב שלום,
נפגשתי פעם שנייה עם הפסיכיאטר הצבאי והפעם הוא היה מאוד שקט ואפילו נחמד . בסוך הוא אמר לי שתהיה לי פגישה נוספת עוד כמה ימים בענף הקליני.
מישהו יודע מה זה אומר? מה עושים שם? למה אני צריך לצפות??
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 אוגוסט 2014 19:25

הי.

אני לא יודע מה זה ספציפית אצלכם הענף הקליני, אבל באופן כללי קליני אומר טיפולי וספציפית לאבחון נפשי קליני אומר שיש לו תואר מתאים (פסיכיאטר, פסיכולוג קליני) כדי לאבחן רשמית וכדי לתת מרשם תרופות. זה גם מסתדר עם פגישה כעבור כמה ימים, בדרך כלל זה קורה כשקבן לא מוסמך מפנה אותך לקבן כן מוסמך לטיפול בעניינך (מה שלא מבטיח שום דבר, אבל זה צעד קדימה). אבל מצד שני, כתבת שמי שפגשת הוא כבר פסיכיאטר, אז לא הגיוני שהוא יפנה אותך למישהו אחר. אז או שהוא לא פסיכיאטר או שיש לו סיבה אחרת לקבוע לך פגישה עוד כמה ימים, אולי שוב אצלו, אולי זה מעקב כי מצבך נראה לו חמור, אבל זה די ניחושים כי קשה לדעת מהמעט שאתה יודע למה לצפות.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 49 אורחים