ייעוץ לגבי סיפור הבעיה שלי - יציאה על פרופיל 21 לפני גיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

tomsha4
יצירת קשר:

ייעוץ לגבי סיפור הבעיה שלי - יציאה על פרופיל 21 לפני גיוס

הודעהעל ידי tomsha4 » 12 יולי 2014 17:45

אני עוד חודש וחצי צריך להתגייס, אני הולך השבוע לפסיכיאטר אזרחי לקבל חוות דעת והכל ולהתחיל את הניסיון שלי לצאת על נפשי...
הבנתי שאני צריך להציג את המקרה שלי בצורה שיתאים כמה שאפשר למי שאני באמת כדי שיהיה אמין אז חשבתי ללכת על חרדה והתקפי חרדה...
חשבתי לתאר לו שיש לי פחד ממסגרות ואני מקבל התקפי חרדה כשאני במסגרת או עומד ללכת למסגרת כלשהי (הסיבה שחשבתי על זה כי זה מתאים לי, באמת יש לי בעיה במסגרות עברתי מלא בתי ספר, כל בית ספר שהייתי הייתי מבריז ולא מגיע כמעט ובשנה וחצי האחרונות עברתי לעשות בגרות אקסטרנית וככה לא הייתי צריך ללכת לבית ספר בכלל), חשבתי להציג בפניו שאני מקבל התקפי חרדה מלשרת בצבא, שאני לא מסוגל לעשות את זה ושאין מצב שאני אצליח להיות חלק במסגרת הזאת.
אם הוא ישאל על תסמינים של ההתקפים שיש לי חשבתי להגיד לו על הזעה, כאבי בטן ושלשולים, עלייה בדופק ותחושת לחץ ומועקה, ובנוסף אם הוא ישאל על החיים שלי בכללי חברתית אני אגיד לו שאני מסתיר את ההתקפים האלה כי אני מתבייש מהסביבה אפילו מההורים שלי (וזה גם יסביר למה ההורים שלי או אף אחד אחר לא יודעים את זה), שאני מסתגר הרבה בחדר בבית, לא משתף ולא מתקשר הרבה עם הסביבה, אני יכול להגיד שאני יוצא הרבה מהבית כדי שההורים שלי לא ידאגו ויחשבו שאני חברתי ושאני עושה הרבה דברים אבל בעצם האמת היא שאני הולך ומסתובב ומתבודד סתם לבד בחוץ... כל זה אני גם יקשר להתקפים שאני מפחד לקבל התקפים כשאני עם אנשים כי אני מפחד שהסביבה שלי תראה אותי כלא נורמלי...

פחות או יותר זה הכיוון שחשבתי עליו אשמח לשמוע עצות, דברים לשפר או להוסיף, כי אני חייב שזה יהיה כמה שיותר מושלם...
וגם אם אני הולך בכיוון של חרדה איך להציג את עצמי בשיחות עצמם מבחינת שפת גוף, דיבור?
אורח

Re: ייעוץ לגבי סיפור הבעיה שלי - יציאה על פרופיל 21 לפני גיוס

הודעהעל ידי אורח » 12 יולי 2014 18:27

tomsha4 כתב:אני עוד חודש וחצי צריך להתגייס, אני הולך השבוע לפסיכיאטר אזרחי לקבל חוות דעת והכל ולהתחיל את הניסיון שלי לצאת על נפשי...
הבנתי שאני צריך להציג את המקרה שלי בצורה שיתאים כמה שאפשר למי שאני באמת כדי שיהיה אמין אז חשבתי ללכת על חרדה והתקפי חרדה...
חשבתי לתאר לו שיש לי פחד ממסגרות ואני מקבל התקפי חרדה כשאני במסגרת או עומד ללכת למסגרת כלשהי (הסיבה שחשבתי על זה כי זה מתאים לי, באמת יש לי בעיה במסגרות עברתי מלא בתי ספר, כל בית ספר שהייתי הייתי מבריז ולא מגיע כמעט ובשנה וחצי האחרונות עברתי לעשות בגרות אקסטרנית וככה לא הייתי צריך ללכת לבית ספר בכלל), חשבתי להציג בפניו שאני מקבל התקפי חרדה מלשרת בצבא, שאני לא מסוגל לעשות את זה ושאין מצב שאני אצליח להיות חלק במסגרת הזאת.
אם הוא ישאל על תסמינים של ההתקפים שיש לי חשבתי להגיד לו על הזעה, כאבי בטן ושלשולים, עלייה בדופק ותחושת לחץ ומועקה, ובנוסף אם הוא ישאל על החיים שלי בכללי חברתית אני אגיד לו שאני מסתיר את ההתקפים האלה כי אני מתבייש מהסביבה אפילו מההורים שלי (וזה גם יסביר למה ההורים שלי או אף אחד אחר לא יודעים את זה), שאני מסתגר הרבה בחדר בבית, לא משתף ולא מתקשר הרבה עם הסביבה, אני יכול להגיד שאני יוצא הרבה מהבית כדי שההורים שלי לא ידאגו ויחשבו שאני חברתי ושאני עושה הרבה דברים אבל בעצם האמת היא שאני הולך ומסתובב ומתבודד סתם לבד בחוץ... כל זה אני גם יקשר להתקפים שאני מפחד לקבל התקפים כשאני עם אנשים כי אני מפחד שהסביבה שלי תראה אותי כלא נורמלי...

פחות או יותר זה הכיוון שחשבתי עליו אשמח לשמוע עצות, דברים לשפר או להוסיף, כי אני חייב שזה יהיה כמה שיותר מושלם...
וגם אם אני הולך בכיוון של חרדה איך להציג את עצמי בשיחות עצמם מבחינת שפת גוף, דיבור?

אי אפשר לתת ייעוץ איכותי בפורום. פנה לרשת הליווי.

מה גם שכל ההודעה הזו שלך זה נסיון להסביר ולתרץ התנהגות... מה שמראה שלא הבנת את התהליך.
tomsha4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomsha4 » 12 יולי 2014 18:30

אורח כתב:
tomsha4 כתב:אני עוד חודש וחצי צריך להתגייס, אני הולך השבוע לפסיכיאטר אזרחי לקבל חוות דעת והכל ולהתחיל את הניסיון שלי לצאת על נפשי...

מה גם שכל ההודעה הזו שלך זה נסיון להסביר ולתרץ התנהגות... מה שמראה שלא הבנת את התהליך.

מה הכוונה לפנות לרשת הליווי?
לא הבנת אותי. לא התכוונתי שאני אבוא ואספר את הסיפור ככה עם סיבות והשלכות וכו'... התכוונתי שזה יהיה הסיפור כביכול ואני אענה על השאלות שלו לפי הסיפור, כלומר כאילו כל מה שכתבתי זאת המציאות...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יולי 2014 18:35

tomsha4 כתב:
אורח כתב:

מה הכוונה לפנות לרשת הליווי?
לא הבנת אותי. לא התכוונתי שאני אבוא ואספר את הסיפור ככה עם סיבות והשלכות וכו'... התכוונתי שזה יהיה הסיפור כביכול ואני אענה על השאלות שלו לפי הסיפור, כלומר כאילו כל מה שכתבתי זאת המציאות...

הכוונה באה לידי במשפט שכתבתי - בבקשה תפנה לרשת הליווי.: info@newprofile.org - שם מתנדב יוכל לתת לך תמיכה הרבה יותר טובה.

זה אתה שלא הבנת. הקב"ן לא צריך סיפורים. הוא צריך לאבחן את הכשירות שלך. אי כשירות מאובחנת כאשר המצב הנפשי שלו נחשף הקב"ן הוא מצב נפשי חמור. כאשר המצב הנפשי הוא באמת מצב קשה - אז אין סיפור הגיוני ומה שיש זה תסמינים וחצאי משפטים שמחזקים אותם.
tomsha4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomsha4 » 12 יולי 2014 19:07

טוב אני לא יודע בדיוק מי אתה ועד כמה אתה בקיא בנושא, תודה בכל אופן על העזרה.
אשמח לשמוע אנשים נוספים ודעות נוספות (פניתי גם לרשת הליווי אך לא יזיק לשמוע עוד אנשים)...
מישהו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יולי 2014 19:33

tomsha4 כתב:טוב אני לא יודע בדיוק מי אתה ועד כמה אתה בקיא בנושא, תודה בכל אופן על העזרה.
אשמח לשמוע אנשים נוספים ודעות נוספות (פניתי גם לרשת הליווי אך לא יזיק לשמוע עוד אנשים)...
מישהו?

חשבתי שאתה כותב כאן דווקא כדי לקבל תמיכה מגולשים אנונימיים. אבל אם אתה לא רוצה...

תמשיך להתכונן כאילו מדובר במבחן. בהצלחה :D
tomsha4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomsha4 » 12 יולי 2014 19:38

נכון אני רוצה דעה של אנשים אנונימיים, ברבים, אני רוצה דעות של כמה אנשים ולא רק של אחד.
לא התכוונתי לזלזל במה שאתה אומר יכול להיות שזה נכון וטוב אבל אני לא רוצה להסתמך רק על בן אדם אחד לכן אני אומר לך תודה על העזרה ומחפש עוד דעות.
אני לא מבין מה אתה רוצה ממני אין לך מושג מה אני מתכונן לעשות אז בבקשה תעזוב את הנושא, תודה רבה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 יולי 2014 19:49

tomsha4 כתב:נכון אני רוצה דעה של אנשים אנונימיים, ברבים, אני רוצה דעות של כמה אנשים ולא רק של אחד.
לא התכוונתי לזלזל במה שאתה אומר יכול להיות שזה נכון וטוב אבל אני לא רוצה להסתמך רק על בן אדם אחד לכן אני אומר לך תודה על העזרה ומחפש עוד דעות.
אני לא מבין מה אתה רוצה ממני אין לך מושג מה אני מתכונן לעשות אז בבקשה תעזוב את הנושא, תודה רבה.

ציטוט: "טוב אני לא יודע בדיוק מי אתה ועד כמה אתה בקיא בנושא..."

כן יש לי מושג מה אתה מתכנן לעשות כי כתבת את זה כאן בהודעה אחת גדולה וארוכה.

אבל אם אתה לא יודע מה אני רוצה ממך ואם אתה מבקש בצורה כל כך יפה שאעזוב את הנושא - אז עזבתי.

אם כך תנהג אצל הקב"ן אתה באמת לא תזדקק לאיחול ההוא...
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 12 יולי 2014 23:56

פחות או יותר בגדול זה כיוון בסדר. מה שלא עושה רושם שלקחת בחשבון זה שרמת החומרה של בעיות נפשיות שמביאה לשחרור היא רמה די גבוהה, החרדה החברתית שתיארת פה נשמעת על פניו די ממוצעת אז אולי זה לא מספיק. זה אחד היתרונות של ליווי אישי, אפשר לקבל רשמים בלתי אמצעיים מבנאדםה עם ניסיון שרואה איך אתה בפועל ולא רק בתיאוריה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
tomsha4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomsha4 » 13 יולי 2014 00:05

במילא רגוע כתב:פחות או יותר בגדול זה כיוון בסדר. מה שלא עושה רושם שלקחת בחשבון זה שרמת החומרה של בעיות נפשיות שמביאה לשחרור היא רמה די גבוהה, החרדה החברתית שתיארת פה נשמעת על פניו די ממוצעת אז אולי זה לא מספיק. זה אחד היתרונות של ליווי אישי, אפשר לקבל רשמים בלתי אמצעיים מבנאדםה עם ניסיון שרואה איך אתה בפועל ולא רק בתיאוריה.

אוקי אז איך אפשר להגביר את זה שיהיה ברמה גבוהה? ואיך לשחק את זה מבחינת שפת גוף ודיבור?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 13 יולי 2014 18:22

לגבי איך אפשר להגביר את זה, אני אחזור להצעה שתדבר על זה עם מלווה מהרשת. נשמע שאתה מתכונן למבחן במקום להתכונן להופעה, כדאי שתדבר עם מישהי שיכול לתת לך פוינטרים בצורה יותר אישית וישירה מהודעה בפורום.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
tomsha4
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tomsha4 » 13 יולי 2014 19:23

במילא רגוע כתב:לגבי איך אפשר להגביר את זה, אני אחזור להצעה שתדבר על זה עם מלווה מהרשת. נשמע שאתה מתכונן למבחן במקום להתכונן להופעה, כדאי שתדבר עם מישהי שיכול לתת לך פוינטרים בצורה יותר אישית וישירה מהודעה בפורום.

אני פניתי לרשת הליווי כבר לפני 3 ימים והם לא עונים לי... איך אפשר להשיג אותם חוץ במייל? ואותו מלווה שאתה אומר יכול להסביר לי ולהכין אותי ככה טלפונית או אינטרנטית?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 13 יולי 2014 23:56

תשלח לי פרטים בפרטי ואני אדאג שיחזרו אליך. בליווי הרבה פעמים נפגשים אישית.
- מלכוד-22
אושפיזין
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אושפיזין » 21 יולי 2014 15:37

במילא רגוע כתב:תשלח לי פרטים בפרטי ואני אדאג שיחזרו אליך. בליווי הרבה פעמים נפגשים אישית.

תמיד תהיתי כמה עולה השירות ואם הוא עולה בכלל, ואם לא אז למה לא?

אגב אני חייב לציין שכולכם מלאכים על השירות שאתם נותנים פה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יולי 2014 16:42

אושפיזין כתב:
במילא רגוע כתב:תשלח לי פרטים בפרטי ואני אדאג שיחזרו אליך. בליווי הרבה פעמים נפגשים אישית.

תמיד תהיתי כמה עולה השירות ואם הוא עולה בכלל, ואם לא אז למה לא?

אגב אני חייב לציין שכולכם מלאכים על השירות שאתם נותנים פה.

כי הכסף הורג. כי הרשת היא תנועה לא-היררכית כלפי פנים, והתנועה היא חברה-אזרחית כלפי חוץ (כלומר, מעוניינת לתמוך באוכלוסייה מוחלשת ולהוביל לשינוי פוליטי האפשרי רק אם הידע ישותף ללא מחסומים ומגבלות כמו תשלום).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים