שאלה- טיפול תרופתי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

gal_1234
יצירת קשר:

שאלה- טיפול תרופתי

הודעהעל ידי gal_1234 » 01 יולי 2014 22:35

אהלן.
עומדת בפניי שתי אופציות- להשתחרר, או להתחיל טיפול תרופתי.
אני עושה יומיות מקוצרות ועדיין אני חווה קשיים נפשיים בבסיס ומחוצה לו.
אם אני אשתחרר עכשיו אני לא ארגיש שלם עם עצמי.
והקבן לא מוכן לשלוח אותי בחזרה לבסיס כמו שאני כרגע, הציב אולטימטום בפני, או להשתחרר או להתחיל טיפול תרופתי.
השאלה שלי היא כזו, אם אני מתחיל טיפול תרופתי ולאחר כמה חודשים במידה ואני רואה שאני עדין לא מסתדר בצבא ורוצה להשתחרר.
האם הכדורים יהוו מכשול בשחרור?
זה יעכב אותי? האם הקבן ינסה למרוח אותי עם "להעלות את המינון" או דברים בסגנון הזה?
katya נסיכה מהאגדות

Re: שאלה- טיפול תרופתי

הודעהעל ידי katya נסיכה מהאגדות » 01 יולי 2014 22:56

קב"ן הוא עבוד סוציאלי והוא לא יכול לתת מרשם לתרופות.
רק פסיכיאטר.
gal_1234
יצירת קשר:

הודעהעל ידי gal_1234 » 01 יולי 2014 23:38

זה הדבר היחיד שראית לנכון להתייחס אליו מכל מה שרשמתי?
ברור שהקבן ישלח אותי לפסיכיאטר כדי לתת את הכדורים...
לא חשבתי שראוי לציין את זה, זה מובן מאליו.
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 02 יולי 2014 02:24

"לאחר כמה חודשים", זה הרבה זמן אתה יודע. אתה צריך לשאול את עצמך כמה זמן אתה מוכן "להחזיק מעמד" באותו מצב כדי לאושש את הטענה שהתרופות אינן מסייעות לך. חודש אחד לא יספיק, אולי אפילו חודשיים לא יספיקו במקרה שהפסיכיאטר שלך הוא עקשן.
כך, שאם אתה כן רוצה להמשיך את 'השירות' שלך (איזה מן מתן שירות מבצעים בצבא? זה לא בית קפה), עליך לדאוג שהתנאים שלך עומדים בתקן עם התנאים, היכולות והמוכנות של הקב"ן / פסיכיאטר; למשל: "ברגע שאני מסכים לקחת תרופות, האם אני יכול להפסיק את הטיפול התרופתי על פי בקשתי ללא דחיות ממשוכות על פי זמנים-סטנדרטיים שעומדים על חודשים שלמים? ברגע שאני חושב שהטיפול לא עובד, אתה תהיה מוכן כותב לי המלצה לפרופיל 21?"

זה חשוב שתשאל את הקב"ן / פסיכיאטר את זה, במקרה שאתה לא לחלוטין בטוח לגבי הטיפול התרופתי. ככל שתשאל כמה שיותר שאלות כאלו, כך תבין יותר מה מצפים ממך וכך מה אתה אמור לצפות מעצמך; אם בסוף החקירה הקטנה אתה מרגיש לא שלם עם התהליך, אתה יכול לדמיין שזה סביר להניח שבמהלך החודשים האלו -- הקונפליקט הזה היה עולה בכל מקרה, וזה יהיה יותר קשה להתמודד איתו במצב ובזמן הזה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 יולי 2014 05:42

gal_1234 כתב:זה הדבר היחיד שראית לנכון להתייחס אליו מכל מה שרשמתי?
ברור שהקבן ישלח אותי לפסיכיאטר כדי לתת את הכדורים...
לא חשבתי שראוי לציין את זה, זה מובן מאליו.

נו, מה אתה רוצה? זה קטיה וSOLUS.

אם תעשה את כל החקירות האלה של SOLUS - שרק תחמנים בריאים בנפשם עושים - אתה לא תצא.

כדורים סתם כך לא מונעים שחרור. שיפור במצב כן.
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 02 יולי 2014 12:29

הרגתה אותי בן אדם, התגעגעתי לזה שאנשים מפקפקים במה שאני אומר.
אני לא מסכים עם זה שרק אנשים "תחמנים" יכולים לדאוג לרווחתם, כי אחרי הכל זה לא מוגזם לחשוב שאדם בעל בעיות נפשיות במערכת מצלקת נפשית -- אולי יפחד מההחלטות שדורשים ממנו לבצע. אותי בכלל הוציאו על דרגה גבוה של אישיות סכיזואידית, כך שיכולתי להתנהג באופן "חכם" אך גם להיות דפוק בשכל. זה לא מוגזם לחשוב שזה תקף גם אליו, אך זה גם לא מוגזם לחשוב שזה ממש, ממש לא תקף אליו.

אז, באופן מעשי, אתה הכי צודק כאן, מכיוון שהדבר היחידי שבאמת משנה כאן זה:
כדורים סתם כך לא מונעים שחרור. שיפור במצב כן.

מה שכן, זה יעקב שיחרור...אך לא במובן נוראי ואבסורדי שישמיד את הנשמה שלך.
בהצלחה לך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים