עזרה בדחיפות! תעזרו לי :(((

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #101875 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא רוצה להתגייס!! אני גם לא רוצה לשקר ולהצהיר שאני דתייה כשאני לא!! ואני גם לא רוצה לקבל מצב נפשי על הפנים כשאין לי כזה!!
    מה אני כן רוצה?
    לתרום בדרך של שירות צבאי, מצידי שיהיה שנתיים ולא שנה וככה זה עין תחת עין כי העיקרון הוא להשקיע מהזמן ומהאנרגיה שלך למען העזרה לאחר! למישהו חוץ מעצמך! ואני מאמינה שאני אוכל לתת כל כך הרבה יותר מעצמי, לאנשים שצריכים אותי, בשירות לאומי ולא בצבא באיזה תפקיד חסר כל טעם וריח! לא מסכימה לזה! לא! אני שווה יותר מלנהוג במשאית! יש בי המוןןן לא חבל? זה פיסת חיים שנתיים, אני לא רוצה להיות חוצפנית אם זה נשמע ככה.. אבל תבינו אותי- כל מה שאני רוצה זה לתרום אבל לא בפאקינג צבא!

בבקשהההההה מה אני יכולה לעשות במצב כזה? נפשי לא בא בחשבון זה הכי גרוע ומפחיד בעיניי. ועניין הוא, ששוטטתי לי באתר ולא מצאתי באמת תשובה שעזרה לי אז אם מישהו יכול להגיד לי מה אני אמורה לעשות.. או לתת לי איסיי או שאני אתן לו/לה ולעזור ליי

אני באמת מתחננת כולי בחששות!!! ואני מתגייסת עוד חודשייםםם .. פשוט מפחדת

תודה מראש..

#131547 הגב
    Anonymous
    חבר

אממ… אין לך הרבה אפשרויות, באמת שלא. את יכולה להצהיר על דת ולעשות שירות לאומי. את יכולה לצאת על קב"ן ולעשות שירות לאומי (ומה כזה רע בזה? תקראי את השרשור "מי מפחד מפרופיל 21"). את יכולה לצאת על פציפיזם ולעשות שירות לאומי (אבל אני לא חושב שאת בכיוון), ואת יכולה לעשות המון בעיות, להתעקש להכנס לכלא צבאי ולצאת אחרי הרבה זמן על אי התאמה, ואז לעשות שירות לאומי.
    זהו בערך. בהצלחה.

#131549 הגב
    Anonymous
    חבר

היי, הייתי ממליץ לך לנסות להירגע, זה לא נורא לצאת מהצבא וזה גם לא כל-כך קשה בסופו של דבר.חשוב להבין ששירות לאומי הוא לא תחליף לפטור, אלא מסגרת התנדבותית שאפשר לפנות אליה לאחר שהפטור כבר בידייך. את לא יכולה לפנות לשירות לאומי כל עוד לא שוחררת מהצבא, ואם תפני לנציגי הצבא בטענה שאת מעוניינת להשתחרר משום שאת מעדיפה שירות לאומי, הם יסרבו. כדי להשתחרר מהצבא, ולאחר מכן לפנות לשירות לאומי כדי להתנדב, עלייך לענות על אחת מעילות הפטור מגיוס אותן מגדיר החוק (פטור רפואי, אי-התאמה, הריון/נישואין, דת או מצפון) – הדרך שנראית לי העדיפה ביותר במקרה שלך היא פטור רפואי, פרופיל 21.נראה שיש לך חששות בנוגע לפרופיל 21 מסיבות נפשיות, אז חשוב להבין שאין כמעט הבדל בין פטור כזה לבין פטורים אחרים. הגופים היחידים אליהם יעבור המידע בנוגע לסוג הפטור שלך הם משרד הרישוי במשרד התחבורה והיחידה לרישוי כלי יריה במשרד הפנים. זה לא אומר שלא תוכלי להוציא רישיון נהיגה, אלא שתאלצי לערוך לפני כן מבחן טיפשי שיעלה לך 500 ש"ח, ושכמעט כולם עוברים (ושגם אם לא עוברים, יש מה לעשות). מעבר לזה, אף-אחד לא יכול לדעת מה עילת הפטור שלך. הבדל חשוב אחר הוא שפטור רפואי נפשי זו הדרך הפשוטה והבטוחה ביותר להשתחרר מהצבא.אני לא חושב שאת צריכה לשקר כדי להוציא פרופיל 21. פרופיל 21 לא אומר על המחזיקה בו שהיא חולת-נפש חסרת-תקנה, אלא שהיא אינה כשירה נפשית להשתתף בצבא. איך שאני רואה את הדברים, אף אדם אינו כשיר נפשית לקחת חלק בגוף כמו הצבא, ואם כולם היו כנים מספיק, אז היו נאלצים על פי הסטנדרטים של היום לשחרר את כולם. השאלה היא רק איך תציגי את האמת שלך על הצד הטוב ביותר. מהטון שבו כתבת את ההודעה, נראה שיש לך הרבה פחדים וחששות מהצבא, וזה מראה שיהיה לך קושי נפשי מאוד גדול להיות חיילת – זה לא אומר עלייך כלום כבת-אדם.אלכס

#131552 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה לשניכם על התגובות והזמן שנתתם לי.. באמת באמת.

עד עכשיו הייתי עסוקה בלקרוא את 'מי מפחד מפרופיל 21'.חשבתי על זה. אין לי ברירות, כי דתייה – לא רוצה לשקר+ אני לא יכולה כי זה עד 90 יום מהגיוס ולי נשארו חודשיים ( 5ומשו יום)- הנפשי.. אני אלך על הפאקינג נפשי..
    יודע מה אלכסקו אני אעשה מה שאני יכולה כדי להשיג את זה.. השאלה אם אני יכולה לעשות משו בנידון כחודשיים בלבד מהגיוס, ומלבד זו, אחרי שדחיתי את הגיוס בגלל בגרות שהייתה לי, והסברתי שאני מאד בעד הצבא.. מקווה שאני לא אסתבך.

איך זה הולך? אני קובעת עם הקבן? תאמת הייתי אצל פסיכולוגית זה מעולה! וכן הייתי בדיכאון אני לפחות חושבת.. אז זה יכול לעזור לי..
    האם לשרת בשירות לאומי יגרום לאנשים להסתכל עלי בעין אחרת? כמו למשל בר רפאלי.. שהמון יורדים עליה וכאלה.. אז למה שזה יהיה שונה אם בן אדם אחר..
    אין לי כח יש לי מספיק פרובלם שאיזה כמה חארות שחשים יותר טובים ימנעו ממני או יתייחסו אלי בצורה לא יפה..!!

סעמקקקק מה זה הלחץ הזה אני רוצה חוף וים .. לא לחשוב על זה.

חפרתי.
    תודה.. באמת

#131554 הגב
    Anonymous
    חבר

עזבו את  ההודעה ה2 שלי, רק שאלה אחת.
    עד כמה קשה יהיה לי לקבל פטור נפשי (21), אם לקחתי כדורים נגד דיכאון (במציאות)
    והפסיכולוגית שלי יכולה להעיד על זה?
    אני יכולה להחשב כ'מסודרת'?
    אגב לא חשוב למה לקחתי.. אבל לא מהסיבות הנכון- בכל מיקרה למי אכפת.. זה חתיכת חומר טוב חחח זה יעזור לי לא?

#131557 הגב
    Anonymous
    חבר

האם לשרת בשירות לאומי יגרום לאנשים להסתכל עלי בעין אחרת? כמו למשל בר רפאלי.. שהמון יורדים עליה וכאלה.. אז למה שזה יהיה שונה אם בן אדם אחר..
    למה את רוצה לשרת בשירות לאומי בכלל?  האם זה בשביל שיסתכלו עלייך כאל נורמלית?
    כי את תהיי נורמלית גם אם לא תשרתי בצבא וגם אם לא תשרתי בשירות לאומי, לא יופיע לך על המצח אות קלון, למה פשוט לא ללכת לים ולרבוץ שם כל היום אם זה מה שאת רוצה? אולי באמת את בדיכאון?  אולי את לא מתאימה למסגרת הצבאית הנוקשה? את בת 18 וזה טבעי אם בא לך לרבוץ בים, מי אמר שאת צריכה לעשות X או Y? 
    ובקשר לבר רפאלי, מצטער אבל זו אחת ההערות הטיפשיות ביותר שקראתי בחיים שלי.
    אם את רוצה לרצות את כל הסביבה את בחיים לא תצליחי, ותהיי אומללה לחיות ככה.
    תחיי בשביל עצמך ולא בשביל מה שיחשבו עלייך, נראה לך שבר רפאלי סובלת?  היא עשירה, ויפה, מאושרת, ומצידה שכולם יתפוצצו (לדעתי כמובן). 
    ורק בר רפאלי יצאה\לא עשתה צבא?  מה עם יעל בר זוהר?  עברי לידר ועוד עשרות מפורסמים?  אנשים חושבים שהם חולי נפש כי הם יצאו? 
    אין לי כח יש לי מספיק פרובלם שאיזה כמה חארות שחשים יותר טובים ימנעו ממני או יתייחסו אלי בצורה לא יפה..!!
    תמיד יהיו "חארות" שיחושו יותר טובים ממך וימנעו ממך או יתייחסו אלייך בצורה לא יפה.  עם שירות לאומי או בלי, עם צבא או בלי. ככה זה פשוט.  אם תאמיני להם שאת פחות טובה אז הם יצליחו לקבל קצת יותר ביטחון לגבי עצמם על חשבונך, אבל אם תשימי עליהם פס אחד גדול אז לא קרה כלום.  על מפגרים לא צריך לכעוס, אין להם שליטה על זה…

סעמקקקק מה זה הלחץ הזה אני רוצה חוף וים .. לא לחשוב על זה.

חפרתי.
    תודה.. באמת[/quote]

#131558 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote שפיצית 18:

עזבו את  ההודעה ה2 שלי, רק שאלה אחת.
    עד כמה קשה יהיה לי לקבל פטור נפשי (21), אם לקחתי כדורים נגד דיכאון (במציאות)
    והפסיכולוגית שלי יכולה להעיד על זה?
    אני יכולה להחשב כ'מסודרת'?
    אגב לא חשוב למה לקחתי.. אבל לא מהסיבות הנכון- בכל מיקרה למי אכפת.. זה חתיכת חומר טוב חחח זה יעזור לי לא?

זה בהחלט לא יזיק לך.  "מסודרת" את לא עד שלא יהיה לך את הפטור ביד.

#131561 הגב
    Anonymous
    חבר

היי חבר מפרופיל אחר,
    תראה.. קראתי כל מה שרשמת, ואתה מזה צודק.. עלית עלי. אם הייתי מרגישה בנוח גם לא הייתי עושה התנדבות… יש לי כל כך הרבה תוכניות שאני צריכה להתחיל.. אבל אני צריכה לתרום משהו למדינה.. לא יודעת אם זה הוטמע בי , למה המדינה בעיניי מושחתת ומגעילה- כמובן מי שנמצא בה, אבל מאידך הכי קל לומר שכולם אפסים ולא שווה לתרום בשביל אף אחד.. שזו התנערות מאחריות וללכת בדרך הקלה.
    אני בחורה למשפחה שכולה , בן דוד שלי נרצח בלבנון, +יש לי אח נכה שמתנדב בצהל..
    ככה שאני לא יכולה לעשות מה שבא לי.. לפעמים צריך טו סאק איט אפ.
    מה גם שאני מקשקשת הרבה, אבל כשאני באמת אראה שאני מועילה למישהו , אני אתמוגג מזה.. אני מכירה את עצמי.. לא יודעת.
    אני צריכה לעשות שירות לאומי- הרצון עדין לא יצא, וול… בעיה שלי.

תודה

#131562 הגב
    Anonymous
    חבר

היי,
    יש לך סיכויים טובים מאוד להשיג קב"ן, וסיכויים טובים גם לקבל פטור… תתחילי בלשלוח ללשכת גיוס חוות דעת של הפסיכולוגית שלך, עם העתק המרשם לתרופות. תסבירי גם במכתב קצר שאת מבקשת קצין בריאות נפש, לפני הגיוס. אם הכל יילך כיאות (ואי אפשר לדעת עם הצבא הזה) אז תקבלי זימון לקב"ן. תדברי איתו ותתנהגי בהתאם למה שמצויין ב"פרופיל 21", אליו תמצאי קישורים בהודעות הפתיחה. את תצאי בקלות.
    לגבי ה"אות קלון" המדובר… נו באמת, כל כך הרבה אנשים (ובעיקר נשים) לא עושים היום צבא. את חושבת שבאמת בעתיד אנשים יתעניינו איזה סוג קפה הגשת? ואם עשית טפסים כאלו או כאלו, בקרייה או בתל השומר? באמת שזה לא משנה. אם את מרגישה שחשוב לך לעשות שירות לאומי, אז כל הכבוד ותתנדבי לשנה, שנתיים. זה גם מהנה, מספק וגם נותן הטבות מזעריות מסויימות.
    בהצלחה.

#131563 הגב
    Anonymous
    חבר

תודה.. כבר שלחתי מהאתר מתגייסים כמה משפטים שיש לי בעיות ושאני צריכה לראות קבן כי אם לא יכולות להיות לזה תוצאות רעות לגבי, ושאני מוכנה לשלוח מסמכים וחוות דעת מקצועית.
    לא רציתי להרחיב וגם לא יכולתי (200 אותיות חח) כי ניסיתי שלא יבינו שאני לא רוצה להתגייס…  אלא רק שידעו שיש צורך להפגיש את הבחורה(אותי) עם קבן -לא רוצה שכלום יתקלקל לי.
    אני החלטתי הכי סופי שיש. אני לא מתגייסת. אני הולכת על הנפשי ויש לי את כל ההוכחות לזה שאני 'בעלת דיכאון' ואני אחריף את זה אם צריך.. אף אחד לא יאמלל אותי, מאד מצטערת.
    אני אעדכן אתכם במה שקורה, כי חשוב לי לדבר עם אנשים שמבינים. אני לא מוצאת עוד מקום לשאול שאלות.. זה אתר מעולה. אגב דיברתי עם הפסיכולוגית שלי , יותר נכון פסיכודרמה (שילוב עם דרמה חח) והיא אמרה שהיא תעזור לי במה שצריך.
    עכשיו.. רק דבר אחד מפחיד אותי יותר מכל וגורם לי לחוסר מנוחה בכל דקה- כשאני אקבל את הפטור הנכסף.. והתאריך ה1 בספטמבר יעבור.. אני אצטרך לחכות שנה עד שאני אתנדב??? כאילו כל מה שרציתי זה לגמור את החובות כדי להתחיל את החיים שלי בלי עכבות ! ואני קראתי שניתן להתחיל רק ב1 לספטמבר של כל שנה.

אנא מכם!! שמישהו יפריך את זה!! או יאשר לי את זה
    אני חייבת לדעת אם בחודש וקצת אני מצליחה לארגן את עצמי ל1 בספטמבר.. או שאני לא אספיק? (הגיוס שלי אמור להיות ב17.9 והשירות לאומי ב 1.9 ככה שלא רק שלא היה לי זמן ממושך כדי לקבל פטור מהרגע שהחלטתי, עכשיו גם ירדו לי 17 יום..)
    טוב אם מישהו הגיע עד לפה כבר תודה..
    ואם מישהו יכול לענות לי אני אהיה אסירת תודה!!!!!!! אני חייבת להזכיר שאתם היחידים שאני מחכה לתשובה מהם כי אין לי מאיפה להשיג מידע ובליב מי חיפשתי בפאקינג גוגל הזה לא מעט!

מחכה לתגובה, צ'או.

#131572 הגב
    Anonymous
    חבר

לפי מה שהבנתי מאנשים שעשו שירות לאומי, אז אמנם הרוב מתחילים בספטמבר (ומתחילים מיונים כבר במאי, יוני) אבל אפשר להתחיל בכל עת את השירות הלאומי. לפרטים יש את פורום שירות לאומי בתפוז:
    http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=893

#131574 הגב
    Anonymous
    חבר

ת-ו-ד-ה ליאוו

מוצגות 12 תגובות – 1 עד 12 (מתוך 12 סה״כ)
מענה ל־עזרה בדחיפות! תעזרו לי :(((
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו