לצאת מהצבא דרך רמ 2

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ramzor
יצירת קשר:

לצאת מהצבא דרך רמ 2

הודעהעל ידי ramzor » 24 אפריל 2014 23:43

אהלן אני כבר שנה ו-9 בצבא ואני פשוט סובל סבל נוראי אני כל הזמן בדיכאון ורק חושב כל הזמן על איך לפגוע בעצמי ומה לעשות כדי לצאת מהצבא. כבר אין לי כוח לכלום בחיים האלו. אני משרת בתור טבח שעושה שבוע שבוע וביקשתי מהמפקד שלי לעבור תפקיד והוא אמר לי שאין דבר כזה ואף אחד לא יוצא מהמטבח אז ניסיתי לא לתפקד אני קם מאוחר בורח באמצע עד שלפני חודש קיבלתי דוח מ.צ וקיבלתי ריתוק 28 בבסיס ואז כבר לא יכולתי יותר לתפקד הייתי במצב נפשי ממש גרוע ובכלל לא יכולתי לתפקד ועשיתי מלא בעיות אבל בכל זאת לא שפטו אותי על זה כי גם ככה הייתי בריתוק. כמה ימים לפני סוף הריתוק ברחתי הביתה לכמה ימים ותפסו אותי והעלו אותי משפט על נפקדות ושפטו אותי ל-14 ימים בכלא דבר שאני לא מסוגל לשרוד כרגע כי זה היה ממש אחרי הריתוק שגם ככה ריסק אותי נפשית אז יום לפני שהייתי אמור ללכת לכלא שברתי או יותר נכון ריסקתי לעצמי את הזרת ברגל ולקחו אותי למיון ושם אמרו שיש לי שבר פתוח והביאו ל 14 יום גימלים וסיפחו אותי לרמ 2.

עכשיו בזמן הזה שאני בבית אני רוצה לצאת מהצבא כי אני לא יכול לראות את עצמי חוזר לצבא בלי לעשות לעצמי עוד משהו הרבה יותר גרוע.מה אני צריך לעשות אני צריך שתסבירו לי ממש מההתחלה מה לעשות ולמי לפנות כי אני לא מבין בזה כל כך!! אני חייב שתעזרו לי אין לי אף אחד אחר שיכול לעזור לי חוץ ממכם.
ודבר שני איך זה שעל שבר פתוח באצבע (העצם ממש מרוסקת ויצאה מהמקום) קיבלתי רק 14 ימי מנוחה מהמיון?? עוד שבועיים אני אמור לחזור לבדיקות ולהסרת התפרים אז יכול להיות שאני יקבל עוד גימלים כי האצבע ממש כואבת לי ואני כמעט ולא מסוגל ללכת!!
katya

Re: לצאת מהצבא דרך רמ 2

הודעהעל ידי katya » 25 אפריל 2014 09:28

דבר ראשון הצבא המסריח הזה לא שווה שתפגע בעצמך!
אתה יכול לפנות(ורצוי מאד במצבך) לפסיכיאטר בחדר מיון וברה"ן.
חשוב להבהיר שגם אם תקבל פרופיל 21 את ה14 ימים בכלא תצטרך עדיין לרצות.
katya

הודעהעל ידי katya » 25 אפריל 2014 09:37

עוד משהוא שחשוב לציין
זה שלחייל שעושה שבוע שבוע נמצא בריתוק אז בשבוע "החופש" בריתוק אסור לו לתת לך עבודות במסגרת התפקיד שלך
מותר לו לתת לך עבודות רס"ר וכאלה אבל לא להעביד אותך במטבח
ככה שאני חושבת שיש פה עילה לקבילה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אפריל 2014 13:08

ramzor כתב:אהלן אני כבר שנה ו-9 בצבא ואני פשוט סובל סבל נוראי אני כל הזמן בדיכאון ורק חושב כל הזמן על איך לפגוע בעצמי ומה לעשות כדי לצאת מהצבא. כבר אין לי כוח לכלום בחיים האלו. אני משרת בתור טבח שעושה שבוע שבוע וביקשתי מהמפקד שלי לעבור תפקיד והוא אמר לי שאין דבר כזה ואף אחד לא יוצא מהמטבח אז ניסיתי לא לתפקד אני קם מאוחר בורח באמצע עד שלפני חודש קיבלתי דוח מ.צ וקיבלתי ריתוק 28 בבסיס ואז כבר לא יכולתי יותר לתפקד הייתי במצב נפשי ממש גרוע ובכלל לא יכולתי לתפקד ועשיתי מלא בעיות אבל בכל זאת לא שפטו אותי על זה כי גם ככה הייתי בריתוק. כמה ימים לפני סוף הריתוק ברחתי הביתה לכמה ימים ותפסו אותי והעלו אותי משפט על נפקדות ושפטו אותי ל-14 ימים בכלא דבר שאני לא מסוגל לשרוד כרגע כי זה היה ממש אחרי הריתוק שגם ככה ריסק אותי נפשית אז יום לפני שהייתי אמור ללכת לכלא שברתי או יותר נכון ריסקתי לעצמי את הזרת ברגל ולקחו אותי למיון ושם אמרו שיש לי שבר פתוח והביאו ל 14 יום גימלים וסיפחו אותי לרמ 2.

עכשיו בזמן הזה שאני בבית אני רוצה לצאת מהצבא כי אני לא יכול לראות את עצמי חוזר לצבא בלי לעשות לעצמי עוד משהו הרבה יותר גרוע.מה אני צריך לעשות אני צריך שתסבירו לי ממש מההתחלה מה לעשות ולמי לפנות כי אני לא מבין בזה כל כך!! אני חייב שתעזרו לי אין לי אף אחד אחר שיכול לעזור לי חוץ ממכם.
ודבר שני איך זה שעל שבר פתוח באצבע (העצם ממש מרוסקת ויצאה מהמקום) קיבלתי רק 14 ימי מנוחה מהמיון?? עוד שבועיים אני אמור לחזור לבדיקות ולהסרת התפרים אז יכול להיות שאני יקבל עוד גימלים כי האצבע ממש כואבת לי ואני כמעט ולא מסוגל ללכת!!

קטיה, כרגיל, טועה. כשהמצב הוא ממש קשה, יכולים גם שלא לכלוא. זה תלוי בהתרשמות של הקב"ן לפני הכליאה. אם הכליאה עלולה לסכן את החייל, יכול להיות מצב כזה.

ניתן לפנות גם לקצין הרפואה הראשי, קצין העיר, נציב קבילות, קצינת פניות הציבור.

בר"מ 2 יש רופא ופקידים. בקש מהפקידים לפנות לרופא. כדאי להציג חוות דעת קודמת (אם יש) ולבקש שהם יתאמו לך פסיכיאטר או קב"ן. בדרך כלל רואים אותם במרפאה שקרובה לאזור מגורייך (או האזור בו נמצא ר"מ 2). אני ממליץ גם לנצל את הזמן הזה וכן להגיע למרפאות בכוחות עצמך, בעיקר לברה"ן הראשי. חשוב שתהיה חוות דעת מפסיכיאטר\פסיכולוג. מנסיון, בהחלט אפשרי לצאת בתקופה הזו של הגימלים בר"מ 2. זה אפילו קל יותר.

מומלץ גם לפנות לרשת הליווי.
ramzor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ramzor » 25 אפריל 2014 13:53

תגידו ומותר לי לספר לקבן ששברתי לעצמי את הרגל בכוונה או שיכולים להכניס אותי לכלא גם על זה??
ומה זה ברהן וכל הדברים האלו שכתבתם לי לי ללכת אליהם?? אני חייב למהר עם זה עוד 13 ימים נגמרים לי הגימלים!!
katya

הודעהעל ידי katya » 25 אפריל 2014 14:27

ramzor כתב:תגידו ומותר לי לספר לקבן ששברתי לעצמי את הרגל בכוונה או שיכולים להכניס אותי לכלא גם על זה??
ומה זה ברהן וכל הדברים האלו שכתבתם לי לי ללכת אליהם?? אני חייב למהר עם זה עוד 13 ימים נגמרים לי הגימלים!!

כן,יכולים לשפוט אותך על זה (סעיף 100 לחוק השיפוט הצבאי)
אבל אם תשכנע אותם שפגיעה עצמית היא עקב מצב נפשי כנראה שיוותרו לך
ולזה מלמעלה אין דבר כזה פטור כלא
יש דבר כזה אי כשירות לכלא אבל זה קורה במצבים ממש ממש ממש קיצוניים(היתמכרות לסמים,שחפת...)
שכן יש חיילים עם פרופיל 21 בכלא ברור שיתחשבו בהם בצורה משמעותית (נגיד עריק שנה עם פרופיל 21 מקבל חודש מאסר כשסטנדרט הוא 5-7 חודשים)
אבל פרופיל 21 בפירוש לא נותן לך פטור על עונש על עבירה שביצעת לפני הפרופיל 21
מה שכן במידה ולא נכנסת לכלא אחרי 10 ימים מתחילים להוריד לך מהעונש
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 אפריל 2014 14:42

קודם כל, אל, וחבל. הצבא החרא הזה לא שווה שתפגע בעצמך, אנחנו עדיין לא ברוסיה הצארית, אפשר לצאת משם גם בלי להטיל מום בעצמך.

לפגוע בעצמך בכוונה זה נקודה מורכבת מבחינת הצבא. הצבא מתייחס בחומרה למי שפוגע בעצמו בכוונה, במיוחד כדי לצאת ממשימה או בכלל, ובהחלט יכולים לשפוט אותך אם אתה מודה בזה. אבל אצל קבן יש יותר מקום לניואנסים. בעקרון אצל קבן יש חסיון, היא לא אמור לדווח למפקדים שלך על מה שאת אומר בפגישה, אבל לא יודע אם הייתי סומכת על זה. יש את האפשרות ששברת את האצבע בכוונה ובמודע ויש להניח שזה יותר ירגיז את הקבן מיעזור להשתחרר, אבל יש את האפשרות ששברת לעצמך את האצבע בלי להיות מודע לזה, מתוך תסכול/זעם/ייאוש/בלבול (או שאתה אפילו לא יודע מה הרגשת, רק שהרגשת ממש רע, או ממש מוזר), שהיה לך בלאקאאוט ואתה לא זוכר שעשית את זה אבל בדיעבד ברור שזה מה שקרה, שהיא לא נשברה בגלל משהו חיצוני אלא בגלל שעשית משהו לעצמך, וזה בהחלט ייחשב כסימפטום לבעיה נפשית רצינית, אם היא מאמינה לך שעשית את זה לא במודע. אבל גם קח בחשבון שבלאקאאוט אחד, גם אם חמור, זה לא מספיק בשביל לאבחן בעיה נפשית רצינית, לשם כך הקבן זקוק לראות או לשמוע על עוד סימפטומים.

ברהן זה מפקדת בריאות הנפש בתל השומר, ליד אבל בנפרד מהבקום. זה המקום הקסום היחיד בצבא שבו אפשר לראות קבן מחוץ ליחידה שלך, אפילו אם אתה עריק, אם את מצליח לעבור את מבחני השקרים והנפנופים שהם מנסים כדי להיפטר ממך. כאמור, אתה יכול לבקש קבן ברמ 2, ואם לא (או בנוסף) ללכת לברהן. אפשר, אם כי לא הכרחי ללכת לפסיכיאטר תורן בחדר מיון או לפסיכולוג אזרחי כדי לקבל חוות דעת שיכולה לעזור לשכנע בחומרת מצבך. פנות לרמ 2 ולבקש לראות קבן. עם שבר פתוח סביר שייתנו לך עוד גימלים מעבר ל-14, אבל הצבא גם ידוע בזלזול עמוק בבריאות חייליו כך שלא הייתי המום לשמוע אם לא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 25 אפריל 2014 14:44

פרופיל 21 הוא לא פטור אוטומטי מהכלא, אבל עם פטור ביד, רוב הסיכויים שיוותרו על הכליאה, במיוחד כליאה קצרה כזאת על עבירה קטנה כזאת.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים