עזרה| נפקדות/עריקות (מילואים)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

natan777
יצירת קשר:

עזרה| נפקדות/עריקות (מילואים)

הודעהעל ידי natan777 » 03 אפריל 2014 09:49

שלום.
לפני כ23 ימים בערך הייתי צריך להתייצב למילואים. ביקשתי לא להגיע בגלל בעיות לימודים. לצערי בקשתי לא אושרה. מכיוון שבאמת לא יכולתי להגיע, אמרתי להם שאין בכוונתי להגיע, ואם נוכל לקבוע מועד למשפט. אמרו לי שאין דבר כזה. לאחר כשבועיים מתקשרים אליי ואומרים לי להגיע באותו היום. אמרתי להם שאני לא יכול ושאוכל בהמשך השבוע אולי (אמרתי לה יום מסויים), היא אמרה שהיא תתקשר יום לפני ואם לא שאיצור איתה קשר. קצת רבתי איתה ואמרתי לה שהיא תחפש אותי ולא אני אותה כי כשרציתי להסגיר את עצמי לא נתנו לי. היא שוב התקשרה באותו היום, ולא יום לפני, אז אמרתי לה שאני לא יכול (מה שבאמת נכון). אמרתי לה שכנראה שבוע הבא היום רביעי אגיע להשפט (זה היה אתמול). לא הגעתי אתמול ובלילה התקשר אליי סגן אלוף (אולי המגד שלי, אין לי מושג), ואמר לי שהוא בדיוק חתם על המסמכים שלי (כנראה עריקות, אין לי מושג) ושמעכשיו אני אחפש אותם. הוא טען שחבל שחייל עם הכשרות יפות מגיע למצב הזה, וטען שהתחצפתי לקצינת הקישור שלי. טענתי שזה לא נכון ושהוא שמע רק צד אחד. אך הוא היה די החלטי. הוא המליץ לי להתקשר למישהו (לא זוכר) ולהסגיר את עצמי במהרה. הבנתי ממנו בשיחה שמשבוע הבא אני עריק.

השאלה שלי היא מה הסיכויים לקבל כלא? נזיפה? קנס? כלא על תנאי?
האם כדאי לי להסגיר את עצמי במהרה ביחידה? או שמא עליי לחכות להיות עריק ולהסגיר את עצמי במשטרה?
אם אקבל כלא... כמה אקבל לכל היותר?
מה עליי להביא איתי למשפט? משחררים אותי הביתה להביא דברים לכלא? או שלא מעניין אותם אם יש עליי דברים?

תודה לעוזרים

נ.ב
לא יודע אם זה קשור או לא, אבל הייתי לוחם בצבא, כלומר אני קרבי גם במילואים. והייתי חפ"ש. לא מפקד או משהו כזה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: עזרה| נפקדות/עריקות (מילואים)

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 10:31

בבקשה לא להאכיל את הטרול.

אם עברו 21 ימים מתאריך ההתייצבות שלך אתה כבר טכנית יכול להחשב עריק, אבל בשביל זה היחידה צריכה לדווח עליך למשטרה צבאית, והם יכולים לא לעשות את זה, להשאיר את זה כעניין פנימי של היחידה, אז יכול להיות שלזה התכוון המפקד, שאם לא תתייצב עד שבוע הבא אז הוא ידווח עליך כעריק.

אם אתה הולך להישפט ביחידה, העונש נגזר מכמה עצבניים עליך וכמה מוצדק הסיבה שלא באת. לימודים, לדעתי, לא ממש מזיז להם. ונשמע שהם חמים עליך. אני ממש לא יודע מה ייתנו לך, אבל בהתחשב במה שאמרת, בהנחה שאין לך עבר של בעיות, הכי הכי הכי גרוע תקבל חודש בכלא, אבל רוב הסיכויים שזה לא יגיע עד לשם. בשלב הזה יותר מעניין אותם לאיים עליך ולאפס אותך מאשר להעניש אותך נטו, אז אם תבוא ותצטער ותסביר כמה לא יכולת בטח תצא עם על תנאי, שזה העונש הכי יעיל בלהפחיד אנשים מלא להתייצב שוב. כמובן שיכול להיות שתקבל גם קנס ואו בפועל, אני לא מבטיחה כלום, רק משערת מה סביר, מנסיוני המועט.

אם אתה מדווח כעריק, אתה יכול להסגיר את עצמך לידי משטרה צבאית או בכלא הצבאי ושקצין שופט ישפוט אותך שם. היתרון הוא שלהם לא אכפת מהנסיבות שלך ומהאם וכמה כועסים עליך. הבעיה היא שאם לא דיווחו עליך, הם לא יכולים לשפוט אותך, ואתה חייב להתייצב ביחידה כדי לטפל בעניינך.

כדאי שתבוא מראש עם תיק לכלא. אני לא מאמין שייתנו לך ללכת הביתה להביא דברים. יש לי זיכרון מאוד עמום שבמצבים מסוימים נותנים, או אולי יותר נכון שבמצבים מסוימים דוחים את תאריך תחילת הכליאה, אבל בכל מקרה עדיף לבוא מוכן, כי בכל מקרה הסיכוי שיתנו לך ללכת להביא דברים קטן, אם זה יגיע לכדי כלא.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 03 אפריל 2014 10:51

במילא רגוע כתב:בבקשה לא להאכיל את הטרול.

אם עברו 21 ימים מתאריך ההתייצבות שלך אתה כבר טכנית יכול להחשב עריק, אבל בשביל זה היחידה צריכה לדווח עליך למשטרה צבאית, והם יכולים לא לעשות את זה, להשאיר את זה כעניין פנימי של היחידה, אז יכול להיות שלזה התכוון המפקד, שאם לא תתייצב עד שבוע הבא אז הוא ידווח עליך כעריק.

אם אתה הולך להישפט ביחידה, העונש נגזר מכמה עצבניים עליך וכמה מוצדק הסיבה שלא באת. לימודים, לדעתי, לא ממש מזיז להם. ונשמע שהם חמים עליך. אני ממש לא יודע מה ייתנו לך, אבל בהתחשב במה שאמרת, בהנחה שאין לך עבר של בעיות, הכי הכי הכי גרוע תקבל חודש בכלא, אבל רוב הסיכויים שזה לא יגיע עד לשם. בשלב הזה יותר מעניין אותם לאיים עליך ולאפס אותך מאשר להעניש אותך נטו, אז אם תבוא ותצטער ותסביר כמה לא יכולת בטח תצא עם על תנאי, שזה העונש הכי יעיל בלהפחיד אנשים מלא להתייצב שוב. כמובן שיכול להיות שתקבל גם קנס ואו בפועל, אני לא מבטיחה כלום, רק משערת מה סביר, מנסיוני המועט.

אם אתה מדווח כעריק, אתה יכול להסגיר את עצמך לידי משטרה צבאית או בכלא הצבאי ושקצין שופט ישפוט אותך שם. היתרון הוא שלהם לא אכפת מהנסיבות שלך ומהאם וכמה כועסים עליך. הבעיה היא שאם לא דיווחו עליך, הם לא יכולים לשפוט אותך, ואתה חייב להתייצב ביחידה כדי לטפל בעניינך.

כדאי שתבוא מראש עם תיק לכלא. אני לא מאמין שייתנו לך ללכת הביתה להביא דברים. יש לי זיכרון מאוד עמום שבמצבים מסוימים נותנים, או אולי יותר נכון שבמצבים מסוימים דוחים את תאריך תחילת הכליאה, אבל בכל מקרה עדיף לבוא מוכן, כי בכל מקרה הסיכוי שיתנו לך ללכת להביא דברים קטן, אם זה יגיע לכדי כלא.

אז בעצם לפי מה שאתה אומר... כדאי לי להישפט מול משטרה צבאית, נכון? שם לא יהיו חמים עליי. האם אני צודק?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 10:57

כן. זה אחד השיקולים. אבל מנגד, להם עוד פחות מזיז הנסיבות של העריקות ולהם אין אינטרס ללחוץ עליך להתייצב לתקן שלך. אם אתה בכיוון של לפתור את זה עם היחידה מתישהו, תצטרך להגיע ליחידה ולהתעמת איתם. אם אתה בכיוון של לצאת על אי התאמה דרך כליאות, אתה לא צריך את היחידה בשביל זה. אם אתה רוצה פטור רפואי, אתה שוב צריך לעבור דרך היחידה כדי לקבל הפניה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 03 אפריל 2014 11:00

במילא רגוע כתב:כן. זה אחד השיקולים. אבל מנגד, להם עוד פחות מזיז הנסיבות של העריקות ולהם אין אינטרס ללחוץ עליך להתייצב לתקן שלך. אם אתה בכיוון של לפתור את זה עם היחידה מתישהו, תצטרך להגיע ליחידה ולהתעמת איתם. אם אתה בכיוון של לצאת על אי התאמה דרך כליאות, אתה לא צריך את היחידה בשביל זה. אם אתה רוצה פטור רפואי, אתה שוב צריך לעבור דרך היחידה כדי לקבל הפניה.

אבל ברגע שאני נשפט במשטרה צבאית, זה פוטר אותי ממשפט ביחידה שלי נכון?
ונגיד ואני רוצה לצאת ממערך המילואים (אחרי היחס המזלזל והמביש של הגדוד שלי) ... אפשר דרך כלא? או רק רפואי?
ואם אני עושה את זה רפואית עם קבן... האם זה מופיע איפשהו? כלומר זה יכול להפריע לי במהלך החיים?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 11:15

כן, אם נשפטת במשטרה צבאית אי אפשר לשפוט אותך שוב ביחידה על אותה עברה. אבל אם התוכנית שלך זה ללכת לכלא במקום לעשות מילואים, קח בחשבון שהכלא לא נספר כימי מילואים, כלא זה דפוק, והיחידה שלך יכולה לזמן אותך חזרה למילואים ביום שבו אתה יוצא מהכלא. בדרך כלל מזמנים לפי תאריכי תעסוקה ולא סתם, אבל ייתכן שבמקרה שלך הם יירצו להתעסק איתך.

בכלא יש מערך תש (כולל ועדת אי התאמה), ויש קבן. אפשר להשתחרר דרכם. כל אחד זה פרוצדורה קצת שונה.

בשביל פטור רפואי שהוא לא נפשי תצטרך לעשות בדיקות אצל רופא אזרחי ולקבל הפניה מהיחידה. אני מניח שאתה גם יכול לחכות כמה כליאות עד שהיחידה שלך תגרע אותך ואז לנסות להשיג פטור רפואי כשאתה מסופח ליחידת המעבר או לאיפה שלא ישלחו אותך, אבל במקומות האלה יותר קשה לקבל הפניה לרופא.

השלכות זה תלוי. אם אתה מקבל פטור רפואי, חלק מהסעיפים מובילים לכך שהצבא מדווח לרשויות הרכב והנשק על כך שאתה סובל מבעיה שעלולה למנוע ממך להחזיק רישיון לרכב או לנשק, ואז אם יש לך רישיון הרשויות מזמנות אותך למבחן טפשי שעולה 500 שקל שכמעט כולם עוברים בלי בעיה. אם אתה יוצא על אי התאמה, דרך עריקויות וכלא, ואם היית תקופה ארוכה עריק ונשפטת בבית דין צבאי, יש היבט של רישום פלילי. אפשר להמנע ממנו אם מקפידים לא לערוק לתקופה ארוכה.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 03 אפריל 2014 11:40

מעולה. אז אני חושב שאסגיר את עצמי במשטרה צבאית. בוודאות אבל אני נשפט מול שופט שלהם ולא מול המגד שלי??

ואתה אומר שבמידה ואקבל כלא... בכלא אני יכול לבקש קבן ולצאת על נפשי נכון? האם לצאת על נפשי מופיע איפשהו ויכול לפגוע בי?
כי לפי מה שאני מבין ממך, עדיף לשבת בכלא כמה פעמים על עריקות של חודש (שלא יהיה רישום פלילי), עד שיפלטו אותי מהיחידה או עד שאצא על אי התאמה.

אמרו לי גם שרוב הסיכויים שאקבל כלא על תנאי וקנס (בגלל שזו נפקדות ראשונה שלי - למרות שעדיין לא יצא לי להגיע למילואים). אם באמת לא אקבל כלא בפועל, כדאי לי להתחיל לפעול דרך קבן? מה יקרה אם גם בפעם הבאה שאקבל זימון זה יהיה בזמן כל-כך לא מתאים בלימודים? עדיף לטפל בזה מעכשיו לא?

ויכול להיות שאם אקבל כלא, היחידה כבר "תשכח" ממני? שמעתי סיפורים על כאלה שהיו פעם אחת בכלא ולא קראו להם יותר (כנראה בגלל שהבינו שהם בעייתיים)? ובמילואים פחות לחוצים עליך מסדיר

ושוב תודה! אתה עוזר לי מאוד :)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 12:15

כן, בוודאות. הם לא יעבירו אותך ליחידה שלך ואם אתה רשום במערכת כעריק המשטרה הצבאית בשמחה ישפטו אותך. הסייג היחיד, כמו שאמרתי, זה אם היחידה שלך לא מדווחת עליך כעריק, אם אתה לא מופיע במחשב לא יכולים לשפוט אותך במשטרה צבאית או בכלא.

כן, בכלא אפשר לבקש לראות קבן. היה עוזר אם היה לך חוות דעת מפסיכולוג אזרחי. אולי תנסה להתארגן על אחת לפני שאתה נכנס.

לגבי החשש מהמידע הרפואי לגביך, אני מציעה שתקרא את התשובה לגבי חסיון רפואי בדף השאלות והתשובות באתר של רשת הליווי http://www.newprofile.org/livuy/questions. זאת סוגיה עם הרבה צדדים, אבל בסיכומו של דבר, לדעתי, אין ממה לחשוש.

עדיף לטפל בזה יותר מוקדם כדי להוריד לך את זה מהראש, בטח אם אתה בלימודים. אם הכיוון שלך זה קבן, אתה צריך לפנות לפסיכולוג אזרחי, לקבל חוות דעת, ולשלוח אותה ליחידה כדי לקבל הפניה לקבן. אם הכיוון זה אי התאמה, זה די בסיסי, עריקות קצרה, כלא, ואחרי דפוק של כמה חודשים משחררים. למילואימניקים קל הרבה יותר להשתחרר מאשר לחיילים בסדיר, גם בקבן וגם באי התאמה.

בלשכוח ממך אתה מתכוון שהיחידה מבינה שאתה לא מגיע ומפסיקה לשלוח לך זימונים. זה ייתכן - לסרבני מילואים עושים את זה. השיקול העיקרי שמנחה אותם הוא שיקול של כוח האדם שלהם. כיוון שאתה בתפקיד מקצועי, יש להניח שיש להם מספר מוגבל של אנשים למלא את התקן של התפקיד שלך, אז פחות סביר שהם יוכלו להרשות לעצמם להשאיר אותך רשום במצבת ולא לזמן אותך בכלל. במצב כזה עדיף להם להיפטר ממך, לגרוע או לשחרר, מאשר להשאיר אותך במצבת. אבל קודם כל הם ינסו ללחוץ ולאיים ולהעניש.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 12:30

הלכתי לחפש בגוגל את צמד "אי התאמה" ו"מילואים"
ומה מסתבר?אין כזה דבר
וועדת אי התאמה קיימת רק בסדיר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewm ... =152922368
לפי מה שהבחור כאן אומר זה שאתה יכול להיות 6 פעמים עריק ולא תשוחרר
וציטוט מתוך הקטע
"אם ניקח בחשבון את העובדה שכאשר אתה עריק אתה לא תופס ליחידה שלך תקן והם יקבלו חייל במקומך.. אז מה אכפת להם להתנצח איתך לנצח ולגרום לך ללמוד לקח?

כשאתה עושה עריקות אתה למעשה מסיר מהיחידה את הצורך להתמודד איתך ועם הבעיה שלך. תוך 21 ימים אתה כבר לא באחריותם ומבחינתם הסיפור איתך נגמר"
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 12:48

רועי המפציץ טועה. אפשר להשתחרר ממילואים על אי התאמה . עריק עדיין נחשב בתקן של היחידה. רק אם גורעים אותו הוא יורד מהתקן. ככה זה עובד. אחרת, אם מה שרועי אומר נכון, עריקות אחת וזהו אתה נפלט מהיחידה ועובר להצבה מחדש, והם מקבלים מישהו במקומך למלא את התקן. וזה פשוט לא מתנהל ככה.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 12:54

מי שכתב את זה זה Nephilim
רועי המפציץ זה שואל השאלה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 12:57

:)
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 13:00

הכרת פעם מישהוא שיצא על אי התאמה מהמילואים?
חוץ מזה שמי שכתב את זה הוא מילואמניק ואתה לא מילואמניק וכנראה שהוא מבין בעינייני המילואים(כולל שיחרור ממילואים) יותר ממך...
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 13:07

פה http://www.army.co.il/page/133 יש את התקנות לשחרור אנשי מילואים. את יכולה לראות בסעיפים 7 ו-14 שפוטרים חיילי מילואים על בסיס אי התאמה. זה אפילו מאתר ארמי.

אני הייתי גם במילואים.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 13:10

אבל יצאת על מצפון ולא על אי התאמה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 13:19

אז אני יודע רק על מצפון, זאת המסקנה? התכוונתי שהייתי בפועל במילואים, אז יש לי ניסיון אישי מסוים גם באזור הזה, אבל רוב הידע שלי לענייני הפורום לא בא מניסיון אישי. אני גם לא יצאתי על דת לבנות ועדיין אני יודע איך יותר טוב מ99% מהאוכלוסיה מה הפרוצדורה כוללת, כולל בנות שיצאו על דת.

אם את גם רוצה לדעת על מה את מדברת יותר אחוז מהזמן, אנחנו עושות הדרכות למלוות ברשת הליווי מדי כמה זמן. אם תרצי אפנה אותך.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 14:25

חייל מילואים ששופטים אותו יתחשבו במהלך המשפט בזה שהוא כבר אחרי צבא ויש לו אשה וילדים ועבודה?
לחיילי מילואים יש אזור נפרד בכלא הצבאי או שהם יושבים ביחד עם ילדים בני 19?
קראתי איפה שהוא שאסור לפטר עובד במהלך המילואים שלו ו30 יום אחרי זה,זה נכון גם לחייל מילואים שיושב בכלא צבאי?(שאסור לפטר אותו בזמן שהוא בכלא ו30 ימים אחרי זה)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 15:08

יתחשבו זה תלוי במי ששופט. אני מניח שיתחשבו אחרת לפי גיל ונישואים וילדים, אבל לא בהרבה. עבודה ולימודים למשל לא ממש מזיז להם.
חיילי מילואים יושבים בפלוגה של הקצינים, שזאת הפלוגה עם התנאים היותר נוחים.
אני לא באמת יודע. אני מניח שכן, שאסור לפטר, כי גם אם הוא בכלא וזה דפוק, הוא עדיין בצבא, אבל אני לא יודעת.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 15:10

אז בעצם זה לא כזה נורא לשבת בכלא צבאי במילואים אם אתה איפה שהקצינים יושבים ואסור לפטר אותך
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 אפריל 2014 15:14

זה בכלל לא נורא לשבת בכלא. כל עוד לא מגיעים לבידוד. אני בטוח הייתי מגיע לבידוד.

הבעיה של אנשים במילואים היא שכבר יש להם חיים ולא מתאים להם לעזוב הכל לכמה חודשים בשביל הצבא.

בסך הכל, כמו בשאר הצבא, הכי קל ומהר ופשוט לצאת דרך קבן. יחסית.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 15:16

מילואמניקים תמיד אומרים שמילואים זה חופש מהאישה ומהעבודה
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 16:15

לפי הכתבות כאן יש לא מעט אלימות בכלא הצבאי ולא בין הסוהרים לאסירים אלא שאסירים מרביצים לאסירים אחרים
http://www.mako.co.il/Tagit/%D7%9B%D7%9C%D7%90+4
שלא לדבר על דקירה במקלחת
http://www.mako.co.il/pzm-magazine/Arti ... 541006.htm
katya

הודעהעל ידי katya » 03 אפריל 2014 16:17

דרך אגב תודה רבה על ההצעה אבל עם השירות לאומי וההשלמת בגרויות אין לי זמן :mrgreen:
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 26 אפריל 2014 22:07

היי שוב... מצטער שאני מקפיץ. פשוט התקשרתי לפני פסח וגם השבוע ובדקתי אם יש נגדי צו עיכוב יציאה מהארץ (בשביל לדעת אם דיווחו עליי לרשויות ואני מוכרז כעריק). מסתבר שאין נגדי צו עיכוב יציאה מהארץ. האם עליי להסיק מכך שלא דיווחו עליי כעריק? כלומר האם אין לי צורך לפחד מבדיקה שגרתית בכביש של המשטרה?
אני רוצה כבר להסגיר את עצמי ולסיים עם זה (תיכף נכנסת תקופת המבחנים וזו בעיה להכנס לכלא), הבעיה שאני ממש לחוץ להישפט מול שופט של משטרה צבאית.
יש דרך מסויימת לברר האם אני עריק או שהדרך של בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ היא נכונה?
ואם הגדוד שלי החליט לא לדווח עליי, כמו שאמרת בהתחלה שיש לו אפשרות, האם אני עריק אצלם כאילו? ואם כן, אני יכול להגיע לבית דין צבאי? הם יכולים לדפוק לי בדלת בבית (הרי הם לא משטרה צבאית)?

נ.ב.
התקשרו אליי השבוע מהמילואים ואימתו איתי פרטים (כמו כתובת מגורים, מספר טלפון חירום וכו')... זה קרה בעבר וזה רגיל. אבל הפעם אני עריק. יכול להיות שזה אומר שוויתרו לי? הרי התקשרו אליי ודיברו איתי רגיל.

שוב תודה על העזרה :)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 אפריל 2014 04:15

אין בעיה עם להקפיץ, קוראים לזה לעדכן.

יכול להיות שזאת שיטה לבדוק עריקות, אבל אני לא בטוח אם צו עיכוב במשרד הפנים וצו מעצר במשטרת הגבולות זה אותה בדיקה. הדרך הבטוחה היחידה לדעת (אם אין לך גישה למחשב כוח אדם צבאי) היא לגלות כשאת מסגיר את עצמך, ובהחלט ייתכן שתגלה שלא וישלחו אותך הביתה.

כל הפואנטה של ההבדל בין נפקד לעריק זה שנפקד זה ענין פנימי של היחידה, שלהם אין סמכויות לתפוס אותך, רק לבקש ממך יפה לבוא, ולשפוט אותך אם את מסגיר את עצמך אצלם. עריק זה מרגע שעברה התקופה של 21 ימי נפקדות ודיווחו עליך לפרקליטות הצבאית, ולהם יש את המשטרה הצבאית עם סמכויות חיפוש ומעצר והם גם מדווחים עליך למשטרה ולמשטרת הגבולות וכו'. כל עוד היחידה לא מדווחת עליך לפרקליטות הצבאית אתה עדיין נפקד, גם אם מבחינת מניין הימים היית אמור להיות עריק, הם יכולים להשאיר אותך נפקד חודשים וכל עוד לא מדווחים עליך אף אחד מחוץ ליחידה לא יודע שאת נעדר מהשירות ואף אחד לא יכול לעשות שום דבר בנידון. זה לא חוקי בעקרון אבל הם עושים את זה לפעמים.

אם היחידה לא מדווחת עליך כעריק, כל ההתנהלות שלך היא מול היחידה, כנפקד, לא כעריק, כי כל ההבדל כאמור זה אם דיווחו שאתה נעדר מהשירות או לא. זה גם אומר שהם לא יכולים לשפוט אותך על עריקות, רק על נפקדות, ונפקדות היא עבירה עבירת משמעת פנימית קלה שלא מגיעים בגינה לבית דין צבאי. אבל גם על נפקדות (חוזרת) אפשר לקבל כלא.

אני לא יודע מה זה אומר שהתקשרו לאמת פרטים. היית מצפה שאם תפסו עריק או נפקד בטלפון שיזרקו לו איזה מילה על זה, אבל אולי מי שהתקשר לא מופיע לה מול העיניים שאת נפקד / עריק. או שאולי באמת אתה לא מדווח במערכת בכלל ושכחו ממך. לי קרה משהו קרוב לזה פעם במילואים, שבגלל חילופי קצינה לא שמו לב שלא התייצבתי למילואים. אבל ממה שסיפרת בהתחלה זה לא נשמע סביר.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 27 אפריל 2014 05:50

במילא רגוע כתב:אין בעיה עם להקפיץ, קוראים לזה לעדכן.

יכול להיות שזאת שיטה לבדוק עריקות, אבל אני לא בטוח אם צו עיכוב במשרד הפנים וצו מעצר במשטרת הגבולות זה אותה בדיקה. הדרך הבטוחה היחידה לדעת (אם אין לך גישה למחשב כוח אדם צבאי) היא לגלות כשאת מסגיר את עצמך, ובהחלט ייתכן שתגלה שלא וישלחו אותך הביתה.

כל הפואנטה של ההבדל בין נפקד לעריק זה שנפקד זה ענין פנימי של היחידה, שלהם אין סמכויות לתפוס אותך, רק לבקש ממך יפה לבוא, ולשפוט אותך אם את מסגיר את עצמך אצלם. עריק זה מרגע שעברה התקופה של 21 ימי נפקדות ודיווחו עליך לפרקליטות הצבאית, ולהם יש את המשטרה הצבאית עם סמכויות חיפוש ומעצר והם גם מדווחים עליך למשטרה ולמשטרת הגבולות וכו'. כל עוד היחידה לא מדווחת עליך לפרקליטות הצבאית אתה עדיין נפקד, גם אם מבחינת מניין הימים היית אמור להיות עריק, הם יכולים להשאיר אותך נפקד חודשים וכל עוד לא מדווחים עליך אף אחד מחוץ ליחידה לא יודע שאת נעדר מהשירות ואף אחד לא יכול לעשות שום דבר בנידון. זה לא חוקי בעקרון אבל הם עושים את זה לפעמים.

אם היחידה לא מדווחת עליך כעריק, כל ההתנהלות שלך היא מול היחידה, כנפקד, לא כעריק, כי כל ההבדל כאמור זה אם דיווחו שאתה נעדר מהשירות או לא. זה גם אומר שהם לא יכולים לשפוט אותך על עריקות, רק על נפקדות, ונפקדות היא עבירה עבירת משמעת פנימית קלה שלא מגיעים בגינה לבית דין צבאי. אבל גם על נפקדות (חוזרת) אפשר לקבל כלא.

אני לא יודע מה זה אומר שהתקשרו לאמת פרטים. היית מצפה שאם תפסו עריק או נפקד בטלפון שיזרקו לו איזה מילה על זה, אבל אולי מי שהתקשר לא מופיע לה מול העיניים שאת נפקד / עריק. או שאולי באמת אתה לא מדווח במערכת בכלל ושכחו ממך. לי קרה משהו קרוב לזה פעם במילואים, שבגלל חילופי קצינה לא שמו לב שלא התייצבתי למילואים. אבל ממה שסיפרת בהתחלה זה לא נשמע סביר.

ואם עוד כשלושה חודשים או ארבעה חודשים הם מדווחים עליי כעריק... מול המשטרה צבאית אני נחשב עריק מהרגע שהיחידה שלי דיווחו עליי או שאני נחשב עריק מהרגע שאני באמת עריק (כאילו כחמישה חודשים)?

ויש אפשרות להתקשר למשטרה צבאית ולבדוק מולם? או שזה יכול "להעיר" אותם?

נ.ב
בעבר הייתי נפקד ביחידה וקבעתי איתם תאריך להגיע למשפט. התקשרתי באותו הבוקר ואמרו לי שזה בסדר ואין צורך להגיע. כלומר אין לי בעיית נפקדות/עריקות עדיין (לפחות על הנייר). וויתרו לי פעם אחת, אולי זו הפעם השנייה? למרות שכמו שאמרת, זה פחות סביר, לאחר הטלפון שקיבלתי מהמג"ד שלי (כנראה).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 אפריל 2014 08:07

כן, העריקות נספרת רק מרגע שרשמית מדווחים עליך. אסור להם להגיד שבעצם אתה עריק כבר 5 חודשים כי אז הם מודים שהם עברו על החוק. לפי החוק הם מחוייבים לדווח עליך אחרי 21 יום ולא אמור להיות להם שיקול דעת מתי לדווח.

אני לא חושבת שמשטרה צבאית ימסרו לך מידע בטלפון. את יכול לנסות. אין פה מה להעיר אותם, הם לא ילכו ליחידה שלך לברר מה קורה איתך, וכאמור, הם לא יעבירו אותך בכוח ליחידה. אם אתה לא רשום, אין להם מה לעשות איתך, לך הביתה.

אולי שכחו ממך, אבל זה לא ממש עוזר לך. זה אולי טוב שזה דוחה את כל טבלת ההתעסקות בעניין קדימה בכמה חודשים, אבל לא בטוח שבעתיד לא תצטרך יותר להיות משוחרר כבר, ולא הייתי מזלזל בכמה זה נחמד להיפטר מהמועקה הזאת.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 30 אפריל 2014 23:44

במילא רגוע כתב:כן, העריקות נספרת רק מרגע שרשמית מדווחים עליך. אסור להם להגיד שבעצם אתה עריק כבר 5 חודשים כי אז הם מודים שהם עברו על החוק. לפי החוק הם מחוייבים לדווח עליך אחרי 21 יום ולא אמור להיות להם שיקול דעת מתי לדווח.

אני לא חושבת שמשטרה צבאית ימסרו לך מידע בטלפון. את יכול לנסות. אין פה מה להעיר אותם, הם לא ילכו ליחידה שלך לברר מה קורה איתך, וכאמור, הם לא יעבירו אותך בכוח ליחידה. אם אתה לא רשום, אין להם מה לעשות איתך, לך הביתה.

אולי שכחו ממך, אבל זה לא ממש עוזר לך. זה אולי טוב שזה דוחה את כל טבלת ההתעסקות בעניין קדימה בכמה חודשים, אבל לא בטוח שבעתיד לא תצטרך יותר להיות משוחרר כבר, ולא הייתי מזלזל בכמה זה נחמד להיפטר מהמועקה הזאת.

היי...
בדקתי השבוע דרך קצינת קישור (של חבר) ומסתבר שאני באמת על תקן "נפקד" ולא "עריק". אמרתי לה שאני רוצה להישפט מול שופט של משטרה צבאית ולא ביחידה, והיא טענה שכן יכולים לשפוט אותי שם למרות שאני רק על תקן נפקד. זה לא נשמע לי הגיוני, וגם אתה טענת שישלחו אותי הבייתה. יכול להיות שהיא צודקת?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 מאי 2014 14:49

יכול להיות שההבחנה שלה בין נפקד ועריק שונה משלי, כי אלו לא מושגים רשמיים (בחוק הצבאי זאת אותה עבירה, בדרגות חומרה שונות), אלו מושגים של נוחות, ואני יודעת שלפעמים משתמשים בהם קצת אחרת. מה שחשוב זה האם אתה מדווח לפרקליטות הצבאית / משטרה צבאית. אם כן, את יכול להישפט אצל משטרה צבאית, לא משנה באיזה מונח משתמשים. ואת זה, כאמור, שוב, לצערי, אפשר יהיה באמת לגלות רק כשתסתגר. או שתשאל אותה מה הכוונה, כמה ימי העדרות רשום לך (מעל 21?) והאם רשום שמדווח לפרקליטות הצבאית.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 11 ספטמבר 2014 05:26

הי... שוב סליחה שאני מקפיץ, אני יש חדשות/עדכונים.

לאחר שהתקשרתי כל כמה זמן לבדוק אם יש לי צו עיכוב יציאה מהארץ... השבוע סוף סוף אמרו לי שיש לי צו עיכוב יציאה מהארץ. כלומר אני עריק!!
לכן החלטתי שסוף סוף אני יכול להסגיר את עצמי בתחנת משטרה צבאית. התקשרתי לתחנה בתל השומר לבדוק אם אני עריק ואם יהיה שופט שיקבל אותי ביום ראשון ולא סתם יחזיקו אותי שם. לגבי שופט שיהיה שם לא מבטיחים לי, אמרו לי לנסות להתקשר בבוקר ולבדוק. ולגבי העריקות... הם טענו שאני עריק חצי שנה. הבעיה היא שהוא נתן לי את התאריך שהייתי צריך להתייצב למילואים - כלומר התאריך שאני נפקד ולא עריק. אמרתי לו שזה לא הגיוני ושאלתי אותו ממתי אני עריק ולא ממתי אני נפקד. הוא טען שכתוב לו שאני עריק מהתאריך הזה. הבנתי כאן שעריקות זה רק מרגע שמדווחים עליי למשטרה צבאית. גם אז כשבדקתי לאחר חודש-חודשיים דרך מישהו בצבא, הוא אמר שאני נפקד ולא עריק.
יכול להיות שאני נחשב עריק מהרגע שאני נפקד???? כלומר אני חצי שנה עריק?? ולא כחודש??? וכמה זה ישפיע עלי במשפט אם אני באמת חצי שנה עריק?

שוב תודה, וסליחה :cry:
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 11 ספטמבר 2014 10:23

אני מצטערת על אי ההבנה.
כתבת באפריל שחבר שלך אמר לך שאתה נפקד, אבל מאז ועד עכשיו חשבת שאתה לא עריק כי לא היה לך צו עיכוב יציאה? אם יש משהו שחשבתי שיחסית ברור, שאולי לא הבהרתי מספיק בגלל זה, זה שאם אתה מדווח במחשב כנפקד, אתה גם אוטומטית מדווח כעריק אחרי 21 ימי נפקדות. כל הדיון על היחידה שאולי לא דיווחה עליך התייחסתי רק לאפשרות שלא מזינים בכלל שאתה אפילו נפקד, אבל אם באפריל כבר הוזנת במחשב כנפקד אמור היה להיות ברור שאחרי 21 ימים מהתאריך שדיווחו עליך במחשב כנפקד, באפריל או קודם, אתה מדווח כעריק מאז.

בקריאה נוספת של הפוסטים שלנו, אני מבין שמה שכתבתי על האפשרות הפחות סבירה הזאת (שביחידה לא מדווחים על הנפקדות) מחזק את המסקנה ההגיונית, אך שגויה, שאפשר להיות נפקד תקופה ארוכה, למרות שחשבתי שאני אומר בדיוק ההפך. במיוחד החלק שבו שאלת "מול המשטרה צבאית אני נחשב עריק מהרגע שהיחידה שלי דיווחו עליי או שאני נחשב עריק מהרגע שאני באמת עריק (כאילו כחמישה חודשים)?" ועל כך עניתי "כן, העריקות נספרת רק מרגע שרשמית מדווחים עליך. אסור להם להגיד שבעצם אתה עריק כבר 5 חודשים כי אז הם מודים שהם עברו על החוק. לפי החוק הם מחוייבים לדווח עליך אחרי 21 יום ולא אמור להיות להם שיקול דעת מתי לדווח.". בדיעבד אני מבין שלא ממש הבנתי את השאלה (אני עדיין לא ממש מבין אותה) ובמקום לבקש הבהרות עניתי על החלק שחשבתי שהבנתי, ועוד בצורה ממש לא ברורה (לענות על שאלת או בכן), שמחזקת את המסקנה השגויה שלך.

להגנתי, הדגשתי שספק אם השיטות שלך לברר אם אתה עריק בלי להסגיר את עצמך אמינות. אני מבין את חוסר הרצון להסתגר, אבל השיטה שלך אכן הוכחה כלא אמינה.

בכל מקרה, כן, אתה נחשב עריק לכל התקופה שנעדרת, שזה מהתאריך שבו דיווחו שהיית אמור להתייצב, כלומר חצי שנה. אבל צריך גם לקחת בחשבון שיש הבדל בין חצי שנה עריקות במילואים לחצי שנה עריקות בסדיר. מבחינת החוק היבש זה אותו דבר, אבל מבחינת החוק הרטוב, היותר מציאותי, מי שישפוט אותך יודע שיש לך חיים ושזה יותר נכון להתייחס אל זה כאי התייצבות שעברה חצי שנה ממנה, ולא כהעדרות אקטיבית מצידך במשך חצי שנה. אם יש לך נסיבות שמצדיקות למה לא התייצבת, זה גם יכול לעזור, אם כי מבחינת החוק היבש, אין כמעט כאלה (אם למשל לא קיבלת הצו ואתה יכול להוכיח שהם פישלו, נניח שלחו לכתובת לא נכונה). על עריקות ראשונה, גם של חצי שנה, העונש לא אמור להיות מאוד חמור. קשה לי להגיד כמה, אבל יש סיכוי לא רע שתקבל מאסר בפועל, אם כי אני לא לגמרי אופתע אם לא, במיוחד אם יש לך הצדקות.

אני מתנצל על חלקי המשמעותי באי ההבנה שלך. הייתי צריך להיות יותר ברור, פחות ספקולטיבי. סליחה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 ספטמבר 2014 23:38

במילא רגוע כתב:אני מצטערת על אי ההבנה.
כתבת באפריל שחבר שלך אמר לך שאתה נפקד, אבל מאז ועד עכשיו חשבת שאתה לא עריק כי לא היה לך צו עיכוב יציאה? אם יש משהו שחשבתי שיחסית ברור, שאולי לא הבהרתי מספיק בגלל זה, זה שאם אתה מדווח במחשב כנפקד, אתה גם אוטומטית מדווח כעריק אחרי 21 ימי נפקדות. כל הדיון על היחידה שאולי לא דיווחה עליך התייחסתי רק לאפשרות שלא מזינים בכלל שאתה אפילו נפקד, אבל אם באפריל כבר הוזנת במחשב כנפקד אמור היה להיות ברור שאחרי 21 ימים מהתאריך שדיווחו עליך במחשב כנפקד, באפריל או קודם, אתה מדווח כעריק מאז.

בקריאה נוספת של הפוסטים שלנו, אני מבין שמה שכתבתי על האפשרות הפחות סבירה הזאת (שביחידה לא מדווחים על הנפקדות) מחזק את המסקנה ההגיונית, אך שגויה, שאפשר להיות נפקד תקופה ארוכה, למרות שחשבתי שאני אומר בדיוק ההפך. במיוחד החלק שבו שאלת "מול המשטרה צבאית אני נחשב עריק מהרגע שהיחידה שלי דיווחו עליי או שאני נחשב עריק מהרגע שאני באמת עריק (כאילו כחמישה חודשים)?" ועל כך עניתי "כן, העריקות נספרת רק מרגע שרשמית מדווחים עליך. אסור להם להגיד שבעצם אתה עריק כבר 5 חודשים כי אז הם מודים שהם עברו על החוק. לפי החוק הם מחוייבים לדווח עליך אחרי 21 יום ולא אמור להיות להם שיקול דעת מתי לדווח.". בדיעבד אני מבין שלא ממש הבנתי את השאלה (אני עדיין לא ממש מבין אותה) ובמקום לבקש הבהרות עניתי על החלק שחשבתי שהבנתי, ועוד בצורה ממש לא ברורה (לענות על שאלת או בכן), שמחזקת את המסקנה השגויה שלך.

להגנתי, הדגשתי שספק אם השיטות שלך לברר אם אתה עריק בלי להסגיר את עצמך אמינות. אני מבין את חוסר הרצון להסתגר, אבל השיטה שלך אכן הוכחה כלא אמינה.

בכל מקרה, כן, אתה נחשב עריק לכל התקופה שנעדרת, שזה מהתאריך שבו דיווחו שהיית אמור להתייצב, כלומר חצי שנה. אבל צריך גם לקחת בחשבון שיש הבדל בין חצי שנה עריקות במילואים לחצי שנה עריקות בסדיר. מבחינת החוק היבש זה אותו דבר, אבל מבחינת החוק הרטוב, היותר מציאותי, מי שישפוט אותך יודע שיש לך חיים ושזה יותר נכון להתייחס אל זה כאי התייצבות שעברה חצי שנה ממנה, ולא כהעדרות אקטיבית מצידך במשך חצי שנה. אם יש לך נסיבות שמצדיקות למה לא התייצבת, זה גם יכול לעזור, אם כי מבחינת החוק היבש, אין כמעט כאלה (אם למשל לא קיבלת הצו ואתה יכול להוכיח שהם פישלו, נניח שלחו לכתובת לא נכונה). על עריקות ראשונה, גם של חצי שנה, העונש לא אמור להיות מאוד חמור. קשה לי להגיד כמה, אבל יש סיכוי לא רע שתקבל מאסר בפועל, אם כי אני לא לגמרי אופתע אם לא, במיוחד אם יש לך הצדקות.

אני מתנצל על חלקי המשמעותי באי ההבנה שלך. הייתי צריך להיות יותר ברור, פחות ספקולטיבי. סליחה.

זה בסדר. תודה על העזרה בכלל! אתה לא חייב לעזור לי בכלל!!
אמ.. אני מבין שיש לי סיכוי לא רע להכנס לכלא, כן? אולי כדאי לי לחכות אחרי החגים?? אבל אז זה יהיה 7 חודשים. האם זה משנה כבר 6 או 7 חודשים????
מה הסיכוי שלי לקבל רישום פלילי??

ושוב סליחה... אבל לא הבנתי. אני עריק מהרגע שהייתי צריך להתייצב ולא התייצבתי?? או אחרי 21 יום מהיום שהייתי צריך להתייצב?

שוב תודה לך
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 12 ספטמבר 2014 11:57

"אני מבין שיש לי סיכוי לא רע להכנס לכלא, כן?" סיכוי לא רע, כן.
"אולי כדאי לי לחכות אחרי החגים??" כדי לא להיות בחגים בכלא? אוקיי, אם זה שיקול בשבילך.
"אבל אז זה יהיה 7 חודשים. האם זה משנה כבר 6 או 7 חודשים????" ההבדל קטן. אבל אל תגיד לשופט שחיכית לאחרי החגים.
"מה הסיכוי שלי לקבל רישום פלילי??" כל עוד אתה נשפט אצל קצין שופט, גם במשטרה צבאית, ולא בבית דין צבאי, אין רישום פלילי. ההחלטה אם לשפוט אותך ישירות מול קצין או בבית דין צבאי מתקבלת על בסיס נסיבות העבירה, ומשך ההעדרות זה אחד השיקולים המרכזיים. בלי לדעת בוודאות, ההערכה שלי היא שלא תגיע לבית דין. אם כן, ותורשע בהעדרות שלא ברשות, זה כרוך ברישום פלילי מופחת.
"אני עריק מהרגע שהייתי צריך להתייצב ולא התייצבתי?? או אחרי 21 יום מהיום שהייתי צריך להתייצב?" יש שני תאריכים משמעותיים לתחילת עריקות: יש את התאריך הראשון, תאריך ההתייצבות, היום שבו היית אמור להתייצב לא התייצבת, שלפיו מחשבים את תקופת העריקות (אפילו שבהתחלה אתה רק נפקד), ויש את התאריך השני, 21 ימים אחרי תאריך ההתייצבות, שבו אתה הופך רשמית מנפקד לעריק, אבל אתה מתחיל את הסטטוס החדש של עריקות עם ספירה של 21 ימי עריקות, בגלל הנפקדות. את 21 ימי הנפקדות סופרים רטרואקטיבית כימי עריקות, לא מוחקים אותם. או, אם זה עוזר, נפקדות ועריקות הן לא שתי עבירות נפרדות, זאת אותה עבירה, היעדרות משירות שלא ברשות, בשלבים שונים שלה. זה ששלב ב', עריקות, מתחיל אחרי 21 ימים לא מאפס לך את חישוב ימי ההיעדרות. כשאתה שואל "אני עריק מהרגע שהייתי צריך להתייצב או אחרי 21 ימים" זה ניסוח מבלבל, כי בניסוח שלך שתי התשובות נכונות, בלי לעשות את ההבחנה בין סטטוס עריקות לתקופת עריקות. סטטוס עריקות מתחיל אחרי 21 ימים אחרי תאריך ההתייצבות, אבל את תקופת העריקות סופרים מתאריך ההתייצבות.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ספטמבר 2014 20:57

לדעתי כדי לחכות שתיהיה עריק שנה ותסגיר את עצמך,יודע למה?
כי על עריקות מילואים פחות משנה תישפט ביחידה שתרצה לדפוק אותך לעומת אם תיהיה עריק שנה ומעלה תשפט בבית דין צבאי ותקבל עונש בן מספר ימים+תנאי.
אם אתה לא מאמין לי,הנה דוגמאות.
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 14787.html
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 90562.html
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 79067.html
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ספטמבר 2014 20:59

עריקות מילואים במשך שנים והעונש חימשה ימי מאסר.
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 78534.html
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ספטמבר 2014 21:02

בנוסף לזה שגם אם יש נגדך צו עיכוב יציאה מהארץ תוכל לצאת עם דרכון מזויף.
תשאל את משה בן איבגי שנמלט ב2004 לארנטינה במהלך חופשה מהכלא חי בה כעשור והוסגר לישראל לא מזמן :)
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 28 ספטמבר 2014 23:15

אורח כתב:לדעתי כדי לחכות שתיהיה עריק שנה ותסגיר את עצמך,יודע למה?
כי על עריקות מילואים פחות משנה תישפט ביחידה שתרצה לדפוק אותך לעומת אם תיהיה עריק שנה ומעלה תשפט בבית דין צבאי ותקבל עונש בן מספר ימים+תנאי.
אם אתה לא מאמין לי,הנה דוגמאות.
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 14787.html
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 90562.html
http://www.takdin.co.il/searchg/%D7%93% ... 79067.html

לא הבנתי. אני רוצה יום ראשון להסגיר את עצמי. אני לא נשפט מול שופט של משטרה צבאית??? אני ממש לא מעוניין להשפט מול המגד שלי
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 ספטמבר 2014 14:10

מה שאורח כתב, שפחות משנה עריקות את נשפט ביחידה, זה לא נכון. אם אתה מסגיר במשטרה צבאית, שופטים אותך שם, אם אתה מסגיר בכלא, שופטים אותך שם.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 ספטמבר 2014 15:56

בתור ששירת בפרקליטות הצבאית אני מבין יותר ממך
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 29 ספטמבר 2014 19:54

אז ההבנה שלך היא שעריק שמסגיר את עצמו במשטרה צבאית נשפט ביחידה שלו? את וההבנה שלך נשמעים מאוד מפוקפק, אבל אני ממתינה בציפיון שיניים להסבר דבריך.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 29 ספטמבר 2014 22:53

במילא רגוע כתב:אז ההבנה שלך היא שעריק שמסגיר את עצמו במשטרה צבאית נשפט ביחידה שלו? את וההבנה שלך נשמעים מאוד מפוקפק, אבל אני ממתינה בציפיון שיניים להסבר דבריך.

כשהתקשרתי לפני כשבועיים לברר על להסגיר את עצמי בדקתי האם יהיה שופט שישפוט אותי, הוא אמר לי לנסות באותו יום להתקשר ולבדוק. אז הוא התכוון לשופט אצלו בבסיס, נכון? לא ביחידה שלי,כן?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 ספטמבר 2014 10:12

אני לא פרשן כוונות להגיד לך לאיזה שופט הוא התכוון, זה נשמע שהכוונה לשופט שם ולא ביחידה, אבל זה בגלל שגם ככה זה מה שאני חושב שקורה. אני לא יכולה להבטיח לך דברים כמו איפה תישפט, אני אומר מה אמור לקרות על סמך מה שאני יודע, על סמך ניסיונות בעבר של אנשים אחרים שהסגירו עצמם מעריקות. אורח פה אומר (אולי) דברים אחרים, לא לגמרי הבנתי מה הטענה שלו, וגם ההמלצה שלו נשמעת לי לא ממש סבירה (שאם תהיה עריק מעל שנה תקבל רק כמה ימים בכלא), אבל אתה צריך להפעיל את שיקול הדעת שלך מה נראה לך נכון ומה מסתדר ומה מתאים לך. בסופו של יום יש רק דרך אחת לדעת דברים, ורק אדם אחד שיצטרך לעבור אותם.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 15:50

חשבתי שלא יאמינו לגבי העונש שעריקי מילואים עם "עבר נקי" מקבלים בבתי דין צבאים לכן הבאתי פסקי דין שאתה ופותח האשכול מוזמנים לעיין בהם.
בכל מקרה רוב המשפטים בבתי דין הצבאים(שלא כמו בעבר) נגמרים בהסדרי טיעון סגורים.
כלומר עם הסכמה מצד ההגנה והתביעה על העונש.
ואמנם בין הדין לא חייב לאשר את הסדר הטיעון,אי קבלת הסדר טיעון זה עיניין נדיר מאד
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 ספטמבר 2014 19:44

זה שאלו פסקי דין של אנשים שקיבלו כמה ימים על עריקות אני לא מתווכח. מה שאני מתווכחת זה שלמידעתי אלו לא עונשים סטנדרדיים, לקבל כמה ימים על עריקות של מעל שנה זה חריג, לא הכלל. אני מוסיף להתווכח שרוב פסקי הדין מבוססים על עסקת טיעון ואנחנו לא יודעים מה הנסיבות שלה, למה הסכימו למה שהסכימו (מה שכתוב בפסק הדין זה לא כל מה שעומד על הפרק), אבל יש להניח שבכל המקרים האלה היו נסיבות מקלות, לאו דווקא רק עבר נקי. אלא אם כן לא שמתי לב לרגע והצבא הוא בעצם ארגון רגיש ומתחשב בצרכי חיילים, במיוחד כאלו שעושים לו בעיות. אז אלו לכל היותר דוגמאות לתוצאה אפשרית אחתי, אבל אלה לא דוגמאות ממצות, ולדעתי גם לא מייצגות, של כל סוגי העונש שמקבלים על עריקות בשלל נסיבותיה.
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 20:12

נכון שהצבא הוא ארגון לא מתחשב במיוחד(ודי בצדק זה צבא ולא קייטנה) אך עם זאת הפרקליטות הצבאית מודעת לכך שמצבם של חיילי מילואים שונה מאלה שבסדיר ולכן חותמת עם אלה עם ה"עבר נקי" על הסדרי טיעון מקלים שכוללים עונש בן כמה ימים בודדים שבחלק המקרים אף חופף את ימי המעצר+מאסר ע"ת מרתיע.
כולל גם מקרה של חייל מילואים שנעדר משירות מילואים במשך לא פחות מאשר 16 שנים(!) ונידון במסגרת הסדר טיעון ל21 ימי מאסר בפועל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2014 20:18

כמובן שאתה צודק שכל מקרה לגופו.
בכל מקרה אחת מהמרכיבים החשובים כשהפרקליטות הצבאית חותמת על הסדר טיעון בנושא של עריק מילואים הוא משך הזימון המקורי
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 30 ספטמבר 2014 22:18

אם אני זוכר נכון, בפסק הדין של זה שנעדר 16 שנים(!) מודגש שהוא מעולם לא קיבל הודעה על מילואים ושהצבא אשם בכך, שהאשמה היחידה שלו היא שטכנית הוא גם מחויב לדאוג לעדכן כתובת עדכנית ביחידה, אבל זאת סך כל האחריות שלו לעריקות, כך שאממ, נסיבות. כן, מתייחסים אחרת לסדיר ולמילואים, אבל גם מילואים יכולים לקבל חודש בכלא על עריקות ממושכת, ולי נשמע שבנסיבות פה (הודיע ליחידה שלא יגיע בגלל לימודים) זה בהחלט אפשרי וסביר. אני לא מדבר על עונש מובטח, אני מדבר על סבירות, בהתחשב בנסיבות . לדעתי המקרים שהבאת פה לא מייצגים את הסטנדרד, ועדיין לא הסברת האם למה לדעתך פחות משנה אומר שהוא יישפט ביחידה.
- מלכוד-22
natan777
יצירת קשר:

הודעהעל ידי natan777 » 20 דצמבר 2014 21:21

שלום! רק רציתי לעדכן שהסגרתי את עצמי ויצאתי כבר מהכלא.
הגעתי לכלא 4. כשאתה מסגיר את עצמך אז יש להם עד 48 שעות לשפוט אותך ואם לא שופטים אותך את יוצא זכאי! אחרי 47 שעות (שבזמן הזה אני בכלא ונחשב אסיר) הגיע שופט (של מילואים אני חושב, סמב או משהו כזה, אני כבר לא זוכר דרגות חחח). הוא החליט שאני אשם ואמר שהוא משחרר אותי הביתה ואני מקבל 10 יום כלא על תנאי למשך שנתיים. לא קיבלתי קנס כספי (אולי כי כבר הייתי שלוש יום בכלא בזמן שאני מחכה למשפט).

תודה לכם על העזרה!!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 דצמבר 2014 11:35

natan777 כתב:שלום! רק רציתי לעדכן שהסגרתי את עצמי ויצאתי כבר מהכלא.
הגעתי לכלא 4. כשאתה מסגיר את עצמך אז יש להם עד 48 שעות לשפוט אותך ואם לא שופטים אותך את יוצא זכאי! אחרי 47 שעות (שבזמן הזה אני בכלא ונחשב אסיר) הגיע שופט (של מילואים אני חושב, סמב או משהו כזה, אני כבר לא זוכר דרגות חחח). הוא החליט שאני אשם ואמר שהוא משחרר אותי הביתה ואני מקבל 10 יום כלא על תנאי למשך שנתיים. לא קיבלתי קנס כספי (אולי כי כבר הייתי שלוש יום בכלא בזמן שאני מחכה למשפט).

תודה לכם על העזרה!!

פשוט הלכתה לכלא 4 ונתנו לך להיכנס?
יש מקום נפרד בכלא לחיילים בסדיר ולמילואמניקים? או שכולם ביחד?
השופט יתחשב בי בזה שאני אבא לתינוק ושזו העריקות הראשונה שלי בכלל גם מהסדיר וגם ממילואים?
אני גם עריק ממילואים ורוצה להסגיר את עצמי.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 18 אורחים