חברים יקרים שלי, אני אחרי קבן ואין ככ התקדמות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

okolord
יצירת קשר:

חברים יקרים שלי, אני אחרי קבן ואין ככ התקדמות

הודעהעל ידי okolord » 23 מרץ 2014 18:43

היום הייתי אצל קבן
ישבתי שם מ 8 וחצי עד 3, כמעט לא השתגעתי.
נכנסתי לתוך הדמות, ראש למטה, כל הגוף כבד, לא רואה אף אחד לא שומעת.
ב3 קראו לי לקבן.
הוא היה רוסי, מהיר כזה ולא ממש החזיק את השיחה בידים שלו... כאילו הוא אמר כזה דבר
"ממש לא נעים לי איתך כי אני צריך להוציא ממך כל דבר בקטנה וזה לא נוח"
"אני לא יודעת מה עוד להגיד לך..."
"טוב אז אם החלטת כך זו ההחלטה שלך..."
עשיתי פה משהו לא נכון? למרות שאנחנו דיברנו אחר כך, ואני זרקתי לו מילים שהובילו לזה שסיפרתי ששתיתי פעם,ועשיתי סמים ובבצפר לא אוהבים אותי והציונים על הפנים וכו וכו....
אני דיברתי ממש חלש, לא הסתכלתי עליו, הייתי לחוצה וממש לחוצה ובגלל הלחץ כל הדברים האלו באו בטבעי.
ולבסוף הוא רק הוריד לי תפרופיל ל64 מ72.
מה פיספסתי?
מי נתקל בדבר כזה, ומכמה פעמים אצל קבן קיבלתם את מה שרציתם?
תעודדו אותי קצת ._.
אני אלך לפסיכי שלי אעשה לה סצנה היא תכתוב לי חוות דעת ענקית, זה יעזור?
ללכת לאשפוז?
להתאבד?%?#@?@!?

תודה
okolord
יצירת קשר:

Re: חברים יקרים שלי, אני אחרי קבן ואין ככ התקדמות

הודעהעל ידי okolord » 23 מרץ 2014 20:02

ומה לכל הרוחות להגיד לקבן כשהוא שואל למה באתי עליו?!
שום דבר לא עולה לראש.
אני מרגישה שאני עושה הכל לא נכון(((
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 23 מרץ 2014 21:38

אה..? אוקי.
חוות דעת מפסיכי -- ברור שתעזור.
להתאבד -- לא ממש.

בכל מקרה, את צריכה להגיד לקב"ן מה את רוצה ממנו. פשוט לשבת מולו וליבב לא בדיוק יעשה דבר...אנשים לפעמים חושבים שהם צריכים להיראות כמו היצור הכי מסכן בעולם ולא לעשות דבר יותר מול הקב"ן, כאשר במציאות הקב"ן זה כמו רופא שפשוט רוצה לעבור על קריטריונים מסויימים כדי לדעת איזה "טיפול" לרשום ללקוח שלו.

בדרך כלל אצל הקב"ן מתחילים בכך שאומרים שאת לא מרגישה טוב בעליל, וכדי להסביר 'למה'; את צוללת אל העבר שלך כדי לבסס את העובדה שהאישיות שלך היא תוצר של מה שעברת בחיים ולא בגלל הצבא. משם בעצם אין לך ממש מה עוד להוסיף מבעד מה שאת מצפה שהוא יעשה עבורך (או במילים אחרות : מה הוא צריך לאבחן כדי לאשר מה שאת רוצה ממנו תואם למצב שלך).
ומה לכל הרוחות להגיד לקבן כשהוא שואל למה באתי עליו?!

....o_o
"אני לא מתאימה למערכת כמו הצבא, <נתינת דוגמא מהעבר האישי כמו בית ספר / חיי חברה לא קיימים שמערכות חברתיות וסמכותיות לא הולכות איתך יד-ביד>, אני מרגישה את עצמי נעלמת יותר כל יום ואני צריכה שתעזור לי."

משם את יכולה לנווט את השיחה לכך שאת רוצה לצאת מהצבא. זה בסדר להגיד את זה.
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 23 מרץ 2014 22:01

בדרך כלל אצל הקב"ן מתחילים בכך שאומרים שאת לא מרגישה טוב בעליל

"כן,למה פנית עלינו ?"
"אני לא מרגישה טוב..."
"אבל אני רואה שקבעו לך טיפול, את הולכת עליו?"
"לא אני חושבת שזה לא יעזור.."
"את צריכה לנסות וזה יעזור. נקסט"
"אבל אני מרגישה שאני תובעת. אף אחד לא יכול לעזור לי חוץ ממך... אני מפחדת...ואני לא מפסיקה לחשוב...על איך לפתור את עצמי מיסוריי...."
זה נשמע טוב?
את צוללת אל העבר שלך כדי לבסס את העובדה שהאישיות שלך היא תוצר של מה שעברת בחיים ולא בגלל הצבא

אפשר דוגמא?
אני לא מתאימה למערכת כמו הצבא, <נתינת דוגמא מהעבר האישי כמו בית ספר / חיי חברה לא קיימים שמערכות חברתיות וסמכותיות לא הולכות איתך יד-ביד>, אני מרגישה את עצמי נעלמת יותר כל יום ואני צריכה שתעזור לי."

אני יכולה להגיד בדיוק את המילים האלו? אני לא מתאימה, אני רוצה שחרור? אני נעלמת ורק אתה יכול לעזור לי??
כי באתר סרוב כתוב שאסור להגיד את רוב הדברים כתובים מעלה..
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 23 מרץ 2014 22:07

הקטע הוא גם שקבעו לי טיפול שאני לא הולכת עליו ואומרים לי ללכת זה יעזור.
ומה להגיד?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 מרץ 2014 23:04

זה שהוא אמר לך שהוא מרגיש לא בנוח לדלות ממך מידע זו אחת מהדרכים לבחון אותך. לא ליפול, להמשיך עם ההרגשה ומה שהראית לו עד כה, לא להשתנות ולא פתאום להתחיל להיות תקשורתית יותר...

הגורמים בצבא לא יודעים האם את הולכת לטיפול באזרחות, זו הבחירה שלך מה להגיד להם ואיך לשתף... תחשבי על זה.

השלב הבא הוא חוו"ד נוספת מהפסיכ' שלך שתשלחי למיט"ב בבקשה לקבלת פגישה נוספת.

פעמים רבות לוקח יותר ממפגש אחד, אל תילחצי!
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 23 מרץ 2014 23:10

תודה רבה אבל נראלי שהפסיכי שלי תציין שאני לא הולכת לשום טיפול...
אזרח נוסף

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 23 מרץ 2014 23:24

באופן כללי ממליצים לא לציין באופן יותר-מדי ישיר מה שאת רוצה, אלא פשוט להראות אישיות מעורערת שלא יכולה להתאים לצבא. ששואלים אותך האם את רוצה להישאר בצבא, עונים משהו בסיגנון בין "לא יודעת" ל-"כן".
זה, כמובן, תלוי בסוג של הקב"ן / פסיכיאטר שנמצא מולך. האחד שלך נראה שהוא מאוד פרקטי, או לפחות ככה את גורמת לו להישמע. ככה שנראה לי טיפה מיותר ללכת איתו סביב השיח פשוט להוביל אותו לשיחרור כמה שיותר מהר; ואת עושה את זה בכך שאת מציינית את מבנה האישיות שלך (ילדות, בית ספר, יחס להורים, יחס לחברים, תחביבים, וכה וכה). הדבר השני שהם "רוצים" לשמוע זה עד כמה אימפולסיבית את. כנראה שהייתי טיפה פזיז בכך שהצאתי לך להגיד לו ישירות מה את רוצה, את צודקת בכך שהמקרה שלך דורש מבט אחר (לפחות שונה מהאשכולים האחרונים).

אז, מה זה אימפולסיביות? אימפולסיביות אומרת שאת עושה דברים ללא מחשבה מתוכננת או מוקדמת, שאת פועלת על בסיס של גירויים זמניים בלבד.
נגיד, את בשירותים ואת פתאום מוצאת את עצמך תקועה בין קירות השירותים; 'מתחילה לבכות וחוטפת התקף חרדה שיכול להוביל לפגיעה עצמית. באופן כללי קבנים מחפשים בעיקר סימנים לסיכוי שאת תפגעי בעצמך. זה מוביל אותנו ל...
אם את כל כך חסרת-אחריות שאת לא יכולה אפילו להבטיח שלא תפגעי בעצמך: איך לכל הרוחות את אמורה לשתף פעולה "בטיפול"? הרי אין לך מושג איך בכלל תחשבי או תתנהגי לאחר הפגישה הזאתי...שימי לב, זו בדיוק הסיבה למה הקבנים מנסים לדבר אל "ההגיון" שלך (ומרבית הזמן זה באופן תועלתני : "אין לך ברירה, תעשי מה שאני אומר ואז נדבר"); הם מציבים מערכת של חוקים שאת "חייבת לעשות" כדי להמשיך כהלכה במערכת. אך זה למעשה מין מלכודת שקטה, כי למעשה מה שקורה כאן זה שאם את מצליחה להסכים איתם לטיפול או כל דבר אחר (בגלל זה מציעים באינטרנט בדרך כלל שתענו לקבנים באופן מעורפל); זה מראה שאת לא בדיוק אימפולסיבית, ויש לך מידה של שליטה עצמית.

לא יודע = לא יכול לקחת על עצמי אחריות.
כן / לא = יכול לקחת על עצמי אחריות דרך הסכמה / שלילה.

אז אם אני מסתכל על המקרה שלך באופן פרטני, מה שאת יכולה לעשות זה :
להראות אי-שיתוף פעולה בטיפול : את לא יצור שאפשר לסמוך עליו, וזה משהו שהם צריכים להתחשב בו. זה מראה שאין לך את היכולת לחשוב כהלכה (או לפחות כפי שהם חושבים שזה "כהלכה") וזה מדרדר את הסיכוי שבכלל תתאימי לצבא.
תציגי את האי-יכולת לקחת אחריות על עצמך דרך התהגות כאוטית. תאחרי למסדרים (אם בכלל תלכי אליהם..ככה את יוצרת רעש סביבך, וככה יש יותר תצומת לב סביבך~), תגרמי למפקדים שלך לעזור לך (כמה שיותר מדברים עבורך, ככה יותר טוב), תראי סימנים של פגיעה עצמית (תשמשי בעט שבור מעפן של הצבא או סרגל; זה רק עושה סימנים בתחלס), תבצעי פעולות משונות (תתדאגי שימצאו אותך שכובה על הריצפה בבוקר וכמד')... משם תשמשי בדימיון שלך.

לגבי מה להגיד לקב"ן? Whoof....
אני לא את, את מבינה את זה כן? אני רק יכול להגיד לך מה בתחלס הכיוון ואת כבר תבני משם משהו.
בהתחלה כל הזמן מובילים את הקב"ן להיסטוריה האישית שלך -> זה לא רק שהבסיס לא בסדר, אלא זה בעיקר שאת שלא בסדר. ככה שלא משנה מה, כל בסיס יהיה גרוע עבורך בגלל שאת משליכה את החוסר-בטיחון שלך וכדמ' על המדים ועל הצבא בגלל מה שחווית בחייך המוקדמים. אל תשאלי אותי מה להגיד כאן, אני לא מכיר את המקרה שלך מספיק טוב עבור זה, תחשבי לבד.

אם אנחנו הולכים על האישיות האימפולסיבית, אז בהחלט צריך לציין הרבה פעמים "לא יודעת" ולגרום לעצמך להיראות לחוצה וקופצנית. בכל פעם שהקב"ן שואל אותך שאלות "מאיימות" למשל למה את לא משתפת פעולה וכדמ', את יכולה לציין "לא יודעת" -> ומשם תנסי לתאר איזה מין רגש משונה עבר לך בראש באותו רגע; ואז תשייכי שאחת הסיבות שהרגשת ככה זה בגלל שיש לך חסר במקומות "בטוחים" (בדרך כלל, הבית).
אם הוא יציין בנקודה מסויימת שאת יכולה לקבל יומיות, תגיבי בצורה שמראה פראנויה / אשליות-רדיפה; לא משנה מה יקרה, את תמיד מרגישה שרודפים אחריך 'כאן'. (הוא כנראה ינסה לגרום לך להבין שזה לא הגיוני, אבל תמנעי מלהקשיב לזה בכלל)

אני יכולה להגיד בדיוק את המילים האלו? אני לא מתאימה, אני רוצה שחרור? אני נעלמת ורק אתה יכול לעזור לי??
כי באתר סרוב כתוב שאסור להגיד את רוב הדברים כתובים מעלה..

דבר ראשון, מין הסתם אל תגידי מילה למילה...רשמתי משהו אקראי שכנראה בכלל לא יתאים לך, תתאימי את מה שאני אומר כאן לעצמך. אל תשנני דבר מלבד צורת ההתהגות והמנטליות.
דבר שני, באופן כללי? כן, רצוי שלא תהייה כל כך ישירה עם הדרישות שלך. אבל זה כמובן תלוי באיזה סוג של בן אדם את, וכמו כל עצה ביקום : זה יחסי. ככה שמה שעובד עבורי אולי לא יעבוד עבורך, את צריכה להתאים את העצות לתנאי השטח (הקב"ן).

זה מספיק מגילה להיום...
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 23 מרץ 2014 23:30

אלוהים אדירים, אני חייב להפסיק לכתוב מגילות תאורתיות =___= אין סיכוי שתזכרי את כל זה..UUGGHHHHHH....
Curse my pseudo-intellectualism

לסכם את הדבר החשוב (ככל הנראה) : טיפול.
בקצרה (תודה לאל), אם אין לך יכולת לשלוט בעצמך (Impulsive behavior), אז גם אין לך היכולת לקחת אחריות על המעשים שלך או חוסר השיתוף פעולה שלך. אין להם הזכות לכעוס על תינוק שלא מבין את עצמו, ככה את מחזקת שאת לא מתאימה למערכת.
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 24 מרץ 2014 00:22

אני סופר דופר שמחה שמישהו כותב לי מגילה כי ככה אני יכולה להבין קצת יותר ממה שקורה....
ואני משלבית!! אז כל הטיפים שלך לא בשבילי(((
אזרח נוסף

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 24 מרץ 2014 01:29

Oh jesus.
*זורק מסך מהחלון*

זה יותר כמו מספר נכבד מהדוגמאות-בפועל שנתתי לא עוזרות לך. פשוט תשני את זה למשהו שתקף אליך...
באופן כללי אנשים במצב שלך לא צריכים להגיד הרבה לקב"ן. הוא פשוט מסתכל על חוות הדעת שלך, וזהו. אולי כמה שאלות.
אני ממש לא מבין איך זה שלפני-גיוס אומרים לך "היי, תכנסי למערכת ואז נראה איך זה עובד!" -- זה פסיכי לגמרי. נפלת לדעתי על קב"ן מפגר וסתום שכל.

sigh
תראי, תעזבי את הצבא. את אפילו לא בתוך המערכת אז בבירור את לא יכולה לדבר על כמה הצבא נוראי ומפחיד...בבירור הוא יגיד לך שאין לך מושג על מה את מדברת ואת צריכה לחוות את זה קודם כדי לדעת, זה אחרי הכל הדבר ההגיוני, ככה שאת צריכה להפריד אותו מ"עוגן" של הצבא (הסביבה הטבעית של הנוכל הזה) ולהביא אותו אל הסביבה הטבעית שלך; ההיסטוריה האישית שלך וחיי החברה שלך. תרחבי הרבה על חוות הדעת שלך מהפסיכיאטר ותגרמי לו להתפקס על מה שנרשם שם; מה שנרשם על ידי רופא מוסמך, והוא לא יכול להתעלם מזה.

כפי שנאמר על ידי האורח למעלה, תסתכלי על כל דבר שאומרים לך כ-"בחינה" כל שהיא. הוא רוצה לראות אם את נופלת אל תוך "ההיגיון שלו" (העוגן) או לא...ובתחלס? הוא פשוט לא רוצה לקחת עליך אחריות, הוא מנסה לנפנף אותך.
כדי למנוע את הגישה הזאתי, שוב : פשוט תראי לו את המסמכים שלך (תדפיסי עותקים) ותתרכזי --רק-- בזה. אני בטוח שההיסטוריה שלך רשומה שם ומה לא, ככה שאת רק צריכה להנהן שהוא שואל אותך כמה שאלות; ואל תעני על אף שאלה שקשורה לגיוס לצה"ל, זה פשוט לא הנושא וזה לא יהיה הנושא. הנושא זה לא להתגייס.
אם הוא שואל אותך שאלות כמו "למה את לא רוצה להתגייס", תחזירי אותו למסמך שיש לו ביד ותזכירי לו מה האישיות שלך.

קב"ן לפני הגיוס זה תהליך יחסית פשוט, בגלל שפשוט רוב הזמן אין להם מה להגיד ואם יש לך מספיק הוכחות (מה שאני משאר שיש לך) -- הם פשוט מוציאים אותך. את רק צריכה להימנע מלדבר על הצבא.
anonimi_ome

הודעהעל ידי anonimi_ome » 24 מרץ 2014 02:24

קודם כל המלצה מפסיכיאטר אזרחי יכולה לעזור לך מאוד, את פשוט לא תצטרכי להסביר למה הגעת הכל יהיה רשום. אני הגעתי ביום הגיוס עם חוות דעת וזה מה שנתן לי את הפטור לכל השאלות שלו עניתי לא יודע, אני לא מסוגל להתגייס לא משנה מה הוא אמר אמרתי לו שאני לא מסוגל להתגייס הכי חשוב לדבר בשקט להראות לא מרוכזים כאילו את בעולם שלך ולשחק במשהו,אל תספרי לו יותר מידי הקבן בוחן אותך גם לפי ההתנהגות שלך אם יהיה לך חוות דעת ולא תדברי הרבה ותיכנסי למשחק כמו שצריך זה יעבוד זה לא פשוט כל התהליך הזה הרבה לילות ללא שינה והרבה לחץ אבל הוא עובר ואיתו מגיע הפטור זה עניין של זמן עד שהוא יגיע אליך בדואר .
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מרץ 2014 04:41

אי אפשר לדעת מה פספסת, או אם בכלל פספסת. אני לא סייקיק ופה זה לא זמן מיסטיקה. מאוד יכול להיות שלא עשית שום דבר לא בסדר, שסתם נפלת על קבן שלא באת לו טוב, והקבן הבא ישחרר אותך בלי הבדל מורגש בהתנהגות שלך. יכול להיות שאת עושה דברים שגורמים לקבן לחשוב שאת מעמידה פנים, או שהבעיה שלך לא חמורה. בסופו של דבר, אין יותר מדי מה לדעת בתהליך הזה. מה שכן הרבה אנשים עושים, במיוחד אנשים שכלתנים, זה לחשוב ולתכנן יותר מדי ולהרוס לעצמם את האמינות. טעות נפוצה נוספת היא להתייחס לתפיסה התרבותית הנפוצה של אדם משוגע כאילו זה מה שקבן מחפש, במקום להתמקד בסימפטומים המקצועיים של בעיות נפשיות מוכרות.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 24 מרץ 2014 09:53

תודה לכולם! אני איישם את מה שכתבתם ואבקש מהפסיכי שלי לכתוב חוות דעת מפורטת.
okolord
יצירת קשר:

הודעהעל ידי okolord » 24 מרץ 2014 09:56

אם אני אענה על שאלות לגבי צבא - זה בסדר להגיד או שיהיה כתוב בחוות דעת לגבי החרדה שלי מהצבא?
הפסיכי שלי כנראה תכתוב שאני מאוד לחוצה מהצבא ושאני מפחדת מנשק וכמות גדולה של חיליים כי זה מזכיר לי מלחמות...
כלומר ישר "אני מפחדת מנשק, החיילים מזכירים לי צבא אני לא יודעת למה ..."

סליחה על החפירה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 24 מרץ 2014 13:32

חרדה זה בעיה נפשית? בטח לכתוב על זה.
במקום להתעסק באיך יפרשו אם תזכירי חרדה בחוות דעת או לא, אם הלכת לטיפול או לא, תתמקדי במה שיש לך שעושה לך רע ושהוא סימפטומים לבעיה נפשית. את הפרשנות תשאירי לקבן. זה שאת לא הולכת לטיפול, למשל, בעיניך אולי זה משדר שהבעיות שלך לא רציניות, אבל בעיני מטפל זה יותר סביר שיעלה חשד להמנעות, לחוסר יכולת שלך להתמודד עם מה שהטיפול מעלה אצלך, כמו למשל חרדות, או כל מה שלא רלוונטי לך במקרה שלך. את לא צריכה להכתיב לקבן מה יש לך (אלא אם כן את באה מרקע של טיפול ארוך ויודעת לדקלם את האבחון שלך, יש גם אנשים כאלה) הקבן תפקידו לאסוף את הרמזים ממה שאת מספרת על עברך ואיך שאת מתנהגת מולו ומהם הוא מגבש אבחון של מצב נפשי ומחליט אם את כשירה או לא. הוא הרופא, לא את, הוא זה שרואה אותך אוביקטיבית, את ערימה לא מודעת של הכחשות והדחקות ורציונליזציות, תני לו לעשות את העבודה שלו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 14 אורחים