שאלות של יושר

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #100219 הגב
    Anonymous
    חבר

"..איזה יושר, מזה יושר, ולמה זה חשוב?!?
    תעשי בשביל עצמך
    אל תהיי פרייארית
    אפשר לעגל פינות מדי פעם.."
    אני פציפיסטית, התחלתי תהליך וועדת מצפון,
    חייבת להתשחרר עד ספטמבר הקרוב. פשוט מוכרחה.  
    לשמוע למשפטים הנפוצים שכתבתי? להשתחרר מהיר ונוח על קב"ן\דת? וגם כאן יש שאלה, דת יותר מהיר קבן פחות שקר.
    האם יש מקום ליושר בעיני  שמדובר בצבא? השקר בסופו של דבר נשאר אצלי.  

#123492 הגב
    Anonymous
    חבר

נו באמת, כאילו שאף פעם לא שיקרת לאף אחד…
    מה לעשות שבעולם הזה זאת משימה בלתי אפשרית (אם את רוצה חברים, או יחסים טובים עם אנשים).

#123495 הגב
    Anonymous
    חבר

תאמת, גם אני נוטה שלא לשקר.

אבל הפעם מדובר בשקר לבן. מה הכוונה? זה לא שאת משקרת בגסות. את פציפיסטית והצבא לא מקבל את האמת שלך. לכן את צריכה לשקר. אם הצבא היה מקבל את האמת שלך, לא היית צריכה לשקר…

#123497 הגב
    Anonymous
    חבר

יש הרבה סיבות למה זה יחסית בסדר לשקר לצבא, אבל אני לא אכנס אליהן. מה שאני כן רוצה להזכיר זה את המסקנה שעולה מהספר מלכוד 22, והיא שכשהמערכת כולה מכוונת לנצל אותך בלי חשבון הדבר היחידי שאת יכולה לעשות זה לשבור את הכלים. אור (orr) הבין את זה ופשוט נעלם, בסוף גם יוסריאן הבין שכל עוד זה תלוי ברשויות  יש רק שני סופים אפשריים, סוף למלחמה או סוף לחיים שלו, מה שיבוא קודם, אז גם הוא פשוט נעלם להם. ברגע שתביני שהמערכת היא לא שיוויונית, לא הגונה, לא רגישה ולא נחושה, תביני גם שהמשחק מכור. הם קבעו את החוקים שלו ולך יש רק שתי אפשרויות: לשחק לפי החוקים שלהם וכנראה לסבול או לשבור את הכלים. זה בעצם מה שהחתימה שלי אומרת.

#123648 הגב
    Anonymous
    חבר

אני בהחלט לא מסכים. איני חושב ששקר לקב"ן הוא דווקא הפתרון הטוב. יש להניח שכך תצאי מהצבא מהר יותר, אבל אני גם חושב שיש דברים חשובים לא פחות. (ועם זת – איני חושב ששקר הוא אפשרות בלתי סבירה, יש פה עניין יותר מורכב מכן או לא, כפי שאת וודאי יודעת). אני התחבטתי בסוגיה זו ארוכות וקשות.
    אם תרצי, אשמח לדבר אתך יותר לעומק המייל שלי:
    yahelavigur@gmail.com

מוצגות 5 תגובות – 1 עד 5 (מתוך 5 סה״כ)
מענה ל־שאלות של יושר
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120