כדאי בכלל לצאת מהצבא?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Daeva
יצירת קשר:

כדאי בכלל לצאת מהצבא?

הודעהעל ידי Daeva » 08 מרץ 2014 11:49

היי,
לפני כמה חודשים הייתי בטוח כמעט ב100 אחוז שאני צריך לצאת מהצבא והצבא זה חרא ולא יתן לי כלום. הייתה לי פגישה עם קב"ן והורדתי פרופיל ל64 והייתי בטוח שאני לא אתגייס ואוציא 21.
בזמן האחרון התחלתי לקרוא על הטבות לחיילים משוחררים ובמיוחד לקרביים וראיתי שחוץ מהמענק שחרור והפיקדון יש הרבה מלגות והטבות לחיילים משוחררים, נגיד חייל קרבי משוחרר יכול לממן כמעט את כל הלימודים שלו עם המלגות ויש גם הנחות בהשלמת בגרות ופסיכומטרי וכל העיניינים האלה(לא שאני צריך).
בכל מקרה, כדאי באמת להשתחרר מהצבא? לא כדאי פשוט לשרת את ה3 שנים האלה ולהיות זכאי להטבות של המדינה? אני לא יודע לגבי כל ההטבות אבל אם אני לא אשרת יכול להיווצר מצב כזה שבעות כמה שנים יחוקקו חוקים חדשים שיהיו תקפים רק לאנשים שסיימו צבא, נגיד הוזלה במשכנתא או דברים בסגנון(למי שקיבל פתור יש אפשרות בכלל לקבל משכנתא?).
בכל מקרה, אשמח לשמוע את דעתכם בנושא, אני בדיוק ביום חמישי שלחתי פקס עם חוות דעת של הפסיכיטר שלי לצבא כדי לקבל פגישה עם קב"ן. לא יודע אם באמת כדאי לי לצאת מהצבא עכשיו.
אורח

Re: כדאי בכלל לצאת מהצבא?

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2014 13:13

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
עזוב אחי מהמשתמטים האלה שפה לא מבינים מהחיים שלהם ה10 אלף שקל מענק שיחרור יסדרו לך את החיים :lol: :lol: :lol:
משכנתא ופטור מהצבא :lol: מה הקשר בין מחת לתחת?!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2014 17:44

אורח כתב::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
עזוב אחי מהמשתמטים האלה שפה לא מבינים מהחיים שלהם ה10 אלף שקל מענק שיחרור יסדרו לך את החיים :lol: :lol: :lol:

חייל קרבי מקבל באזור ה30 אלף מענק שחרור+פיקדון.
בנוסף יש מלא מלגות והנחות למי שסיים את הצבא.
כמו שאמרתי, אני לא נגד השתמטות אני פשוט מסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית, ואכן יש הרבה יתרונון לשרת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 מרץ 2014 18:28

אורח כתב:
אורח כתב::lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

חייל קרבי מקבל באזור ה30 אלף מענק שחרור+פיקדון.
בנוסף יש מלא מלגות והנחות למי שסיים את הצבא.
כמו שאמרתי, אני לא נגד השתמטות אני פשוט מסתכל על הדברים בצורה אובייקטיבית, ואכן יש הרבה יתרונון לשרת.

אז לך תסבול 3 שנים בצבא בשביל פחות מ10 אחוז משכר המינימום.
J2האושרבשחרור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי J2האושרבשחרור » 08 מרץ 2014 23:21

חחחח תוך שנה אתה עושה 40 אלף+ עם עבודה נורמאלית חיים כייפים בלי עבדות של הצבא בלי לראות בית כל יום וכשלא משחררים אותך למאורע שהוא לא מ"דרגה ראשונה" וזיוני שכל של קצינים מושתנים שהסיבה היחידה שהם נשארו שם זה כי הם יודעים שבחיים האמיתיים הם לא יצליחו -לא מדברת על כולם אבל זה איך שאני רואה את רוב הדברים-

בצבא יש כמה אנשים מדהימים אבל הרוב זבל זאת מסגרת שפועלת בצורה ממש מפגרת הייתי נשארת שם רק כדי לשנות משהו אבל העדפתי לצאת ולא לפתוח עליהם פה שלא יכלאו אותי חס וחלילה~
Daeva
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Daeva » 09 מרץ 2014 11:33

J2האושרבשחרור כתב:חחחח תוך שנה אתה עושה 40 אלף+ עם עבודה נורמאלית חיים כייפים בלי עבדות של הצבא בלי לראות בית כל יום וכשלא משחררים אותך למאורע שהוא לא מ"דרגה ראשונה" וזיוני שכל של קצינים מושתנים שהסיבה היחידה שהם נשארו שם זה כי הם יודעים שבחיים האמיתיים הם לא יצליחו -לא מדברת על כולם אבל זה איך שאני רואה את רוב הדברים-

בצבא יש כמה אנשים מדהימים אבל הרוב זבל זאת מסגרת שפועלת בצורה ממש מפגרת הייתי נשארת שם רק כדי לשנות משהו אבל העדפתי לצאת ולא לפתוח עליהם פה שלא יכלאו אותי חס וחלילה~

תלוי מה אתה עושה בצבא, חבר שלי טבח, הוא עובד 5 שעות ביום, נהנה מהעבודה, והוא עושה שבוע שבוע, בשבוע שהוא בבית הוא עובד ווכה יוצא לו שהוא מרוויח הרבה.
גם כמו שאמרתי, לחיילים יש הרבה יותר מלגות שהם זכאים להם מאשר אנשים שלא עשו צבא, הם יכולים לממן כמעט את כל הלימודים רק עם המלגות, אז זה לא רק עניין של המענק שחרור והפיקדון(למרות שזה סכום מכובד להתחיל עליו את האזרחי).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מרץ 2014 13:21

החשבונות האלה הם די טיפשיים. החישוב המשמעותי זה זמן מהחיים, 3 שנים, לא כמה כסף מרויחים פה או שם. גם אם נשים את זה בצד, פוטנציאל ההשתכרות שלך באזרחות ללא ספק גבוה פי כמה. חברך הטבח מרוויח חצי ממה שיכל להרוויח, ואולי הרבה פחות, כי הוא יכול לעבוד רק שחור (אל תגיד לי שיש לו גם אישור עבודה). רוב החיילים לא משרתים בתפקיד שמאפשר להם לעבוד בעבודה רצינית, ולרוב רובם של החיילים אין אישור עבודה אז הם יכולים לעבוד רק בעבודות בשכר נמוך או בעבודות של לקרוע את התחת. זאת התוכנית שלך?

וגם אם נניח שזאת תוכנית סבירה, הרי הפרס הגדול שבשבילו אתה בונה מגדלים זה המלגות באוניברסיטה. אבל יש הרבה מלגות לסטודנטים גם בלי קשר לצבא (על פר"ח שמעת?), ורוב רובן של המלגות לא מכסות 100% משכר הלימוד, רובן הגדול הן עד רבע שכר לימוד. את קצת פנטזיונר. המציאות של רוב הסטודנטים, גם כאלה שהלכו לצבא, היא של קושי כלכלי, של לגור אצל ההורים ולעבוד קרוב למשרה מלאה כדי לממן את הלימודים, אבל את יושב בבית וקורא תנאי הגשה למלגות וחושב שאת הולך לשחות בכסף.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 09 מרץ 2014 14:13

תיראה אני הייתי חייל קרבי 3 שנים בסדיר ואם אני זוכר נכון קיבלתי מענק 12 אלף ופיקדון 25 אלף. ללא ספק אני משתמש בהם לכמה קורסים..
אבל ויש אבל גדול.. חוץ מזה זהו אין הבדל כזה משמעותי בין מי שעשה 3 שנים למי שלא חוץ אולי מפתור במס הכנסה על ה 3 שנים האלה שהייתי בצבא..
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 09 מרץ 2014 19:50

Eto כתב:תיראה אני הייתי חייל קרבי 3 שנים בסדיר ואם אני זוכר נכון קיבלתי מענק 12 אלף ופיקדון 25 אלף. ללא ספק אני משתמש בהם לכמה קורסים..
אבל ויש אבל גדול.. חוץ מזה זהו אין הבדל כזה משמעותי בין מי שעשה 3 שנים למי שלא חוץ אולי מפתור במס הכנסה על ה 3 שנים האלה שהייתי בצבא..

על מתמטיקה פשוטה שמעת?
3 שנים כפול 12 חודשים כפול 4500(העבודה הכי פשוטה בשכר מינימום, במלצרות אפשר הרבה יותר)=
162000 (מספיק כדי לשלם על כול התואר 5.4 פעמים)
ובמלצרות זה יהיה 216000

בצבא:350 שקל כפול 3 כפול 12+ 15 מענק(אל תשכח שיש אינפלציה, ואפשר למשוך את המענק רק אחרי 5 שנים, זה לא כסף נזיל, אבל לצורך החישוב אתעלם מזה)= 27600 = 766 לחודש

אתה נמצא בתודעה כוזבת, ומסמאים לך את המוח בסיסמאות כדי שיהיה אפשר לשלם פחות(נפוליאון המציא את זה. השיטה הנפוליאונית=הענקת מדליות לחיילים במקום לתת שכר יותר גבוה)

אתה יכול להמשיך להתחכם, אז אני אציג את זה ככה: אם לא היה גיוס חובה, ובגיל 18 היו לך בחירה חופשית בין האופציות הבאות:
1. 3 שנים בצבא תמורת 350 שקל+כול מה שנלווה ל"חוויה הצבאית"-מסדרים, מפקדים, שבתות ומה לא.
2. עבודה בשוק חופשי, שעות קבועות, שכר של 4500+.
מה הייתה בוחר אז? אם הייתה בוחר את האופציה השנייה, אז אתה לא יכול לטעון שצבא זה יותר טוב.
שלא לציין את העובדה שב3 שנים האלא יכלת ללמוד ולסיים כבר תואר(ואז זה היה 3 שנים של שכר של בוגר מול שכר של חייל, אין אפילו מה להשוות).
בקיצור, צבא=ביזבוז של 3 שנים(רק בצפון קוריאה אורך השירות יותר גדול)=עבדות
משתמטים, אחריי לקב"ן!!!
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מרץ 2014 20:23

משה,השתחררת כחייל או כמלש"ב?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 מרץ 2014 20:26