לצאת מהצבא

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #99830 הגב
    Anonymous
    חבר

שלום, אני בטירונות של המשטרה הצבאית וכבר נגמרו לי האנרגיות. למי שזוכר פתחתי לפני שבוע הודעה על התנאים ועל היחס שאני מקבל. על כל החורים בטיפול הרפואי בבהד 13 ו על זה שקיוותי שבשבוע הזה אני אקבל את הרופא המיוחל שאותו ביקשתי במשך שבוע וחצי ולא קיבלתי.
    אז ביום שני קיבלתי רופא והחוצפן הזה פשוט התעלם ממני. יש לי כמה בעיות רפואיות. העיקרית וזאתי שאני רוצה לטפל בה היא בעיה בברכיים עם אישורים מהאזרחי וגם מבדיקה שעשיתי אצל רופא בקצין העיר אחרי הגיוס. ביקשתי מהרופא פטור מעמידה ומנעלים צבאיות כי אני לא יכול לסבול את הכאב. אז הרופא ברוב חוצפתו אמר לי "תסבול" אז התחלתי להתווכח איתו ולבכות ולבסוף הוא הסכים לתת לי רק פטור מעמידה שמתוך שעה מותר לי לשבת חצי שעה. ואת זה הוא עשה בלי בכלל להסתכל על הברכיים שלי ואני לא יודע באיזה מחשבון הוא השתמש והחליט לגבול אותי בזמן הישיבה שלי. אני לא יודע איך הוא מדד את הסבל שלי והחליט שמותר לי לסבול חצי שעה ואחרי זה לנוח ואחרי זה עוד חצי שעה לסבול ואחרי זה עוד פעם לנוח וכו'
    פטור מפגר ביותר קיבלתי וברור שאף מפקד לא יעמוד עם סטופר מאוחריי וימדוד אותי. אז החלטתי לסבול איזה 10 דקות בעמידה ואז לשבת, בטענה שעברה החצי שעה.
     למרות שאני גם לא מרוצה מזה שאני עדין לובש נעליים צבאיות וצריך לסבול מכאבים בעמידה בכלל אבל אתמול הופתעתי לגמרי מהחוצפה כשזמן העמידה שלי חרג בהרבה ממה שהרופא קבע והכרחו אותי לעמוד. למה? כי ליד הסמל, המפקד מחלקה ומהפקד פלוגה אסור לשבת, בכלל! כי "פטורים בתים וגימלים לא מעניינים אותנו". ככה שעברנו ממסדרים של הממ לסמל ואז למטווח ואז למסדר של הסמל וככה עבר הרבה זמן של עמידה  (מתוך שעתיים וחמישים דקות בערך, ישבתי 40 דקות). וכשביקשתי לשבת הדבר היחידי שקיבלתי זה "שתוק".
    אני כבר לא יכול לסבול את זה יותר, ניסיתי את כל הדרכים הישרות. כל השישבת שלי בבית אני עובד על איך לקבל יחס הוגן בטירונות . אמא שלי כל היום עוברת על נציב פניות הציבור, קצין העיר, פקודות מטכל ומשוחחת עם עורכי דין ושום דבר לא עוזר. אתמול היה לי "תאקל" עם המפקד על זה שאני פניתי לקצין העיר  על כל מיני בעיות בטירונות. אחרי השיחה איתו החלטתי שנמאס, קבעתי פגישה לקבן.
    אני בדילמה גדולה, אבל  אני שוקל ממש בחיוב לצאת מהצבא על 21, אני רוצה את העזרה שלכם איך לעשות את זה כמה שיותר מהר, להגיע כמה שיותר מהר לקבן כי בינתיים נראה לי אני אראה את הקבן רק בעוד שבועיים (כי לא הסכמתי לפרט למפקד את הסיבה שלי). האפשרות השנייה שלי עם הקבן היא להתלונן על היחס של כל הסגל ושל הטיפול הרפואי שאני מקבל בבסיס, לא יודע כמה זה ריאלי ויעיל.
    אז בבקשה תעזרו לי, אני יודע שזה קצת דפוק לבקש ממכם עזרה על איך לצאת עם 21 שאני לא בטוח אשתמש בה. אני רק יודע שבשבוע שעבר זה קפץ לי כמה פעמים לראש, כל יום, לצאת על 21… אם היה לי מחשב זמין כל יום בטירונות אז לא הייתי מבקש ממכם עזרה עכשיו אבל אין לי, ויש רגעים של יאוש וכאב שאני לא רוצה שיחזרו.
    אז בבקשה עזרה

#119683 הגב
    Anonymous
    חבר

אין דבר כזה "לא מעניין אותו פטורים"אני יכול לספר לך שאני הייתי בבה"ד 20 המסריח בתור קורסיסט בדיוק כמוךהחליטו לעלות אותי לשמירה בסיסית שזה אומר לעשות פטרולים מסביב לבסיס עד 6 בערבהיה לי פטורים של :1)שמירה במקום מוצל בלבד2)פטור לסנדלים3)פטור מקפיצות ריצות משאות4)פטור מלהרים מעל 7 קילו5)פטור משמירות לילה(שבסוף הפכתי אותו לפטור משמירות בכלל)והסמל המזדיין החליט להעלות אותי לשמירה,אז מה עושים ?מתקשרים לנציב קבילות חיילים מול הפנים שלו,פשוט מאוד,אתה מוציא טלפון מהכיס ומתקשר,אומר לו שזה לנציב קבילות חיילים,ובאותו זמן מבקש את המספר אישי שלוכמובן שאמרו לי שמה שזה לא חוקי לעלות אותי לשמור,כי הם חייבים לתת לי שמירה מוצלת,בסופו של דבר הסמל חשב לתת לי לשמור בש"ג,אחרי שהזכרתי לו שאי אפשר לשמור שמה אם יש לי סנדלים כי זה לא יצוגי הוא ויתר ואמר לי שאני "מיותר בשמירה"ואחרי זה הלכתי לבית אין דבר כזה "לא מכבד פטורים" לאף אחד בצבא אסור לשלול ממך פטור,ולא משנה מי זה,אם אתה צריך לשבת תשב,מי שלא יהיה ישאל אותך למה אתה יושב תוציא לו פטור והוא לא יכול לעשות כלום,אני אישית בלמתי רס"ר באיזה בסיס עם פטור הוא ממש קיבל את העצבים של החיים שלו שראה אותי נכנס לבסיס עם סנדלים,חחח,אבל שראה שיש לי פטור הוא פשוט שתק,אחרי כל הצעקות שצעק עליי ולא עשה כלום,ככה שאין לך מה לפחד מכל הקופים עם הדרגותלגבי להתלונן לקבן על התנאים שלך,לא נראה לי שזה יעזור,אבל אתה יכול להראות לו שאתה בדיכאון עקב המצב שאתה נמצא בו,אם הכל יעבוד תראה הורדת פרופיל שתוציא אותך משמה(לא חייב להיות 21 יכול להיות 45\64),הקבן גם יכול לתת לך פטורים שאתה צריך(מאוד נדיר שהוא נותן פטור מעמידה או דברים כאלה אבל הכל אפשרי),והוא יכול גם לדבר עם המפקדים שלך שפשוט לא יהיו איתך רעים מידי

#119686 הגב
    Anonymous
    חבר

הבעיה אצלי היא שיש לי פטור של חצי שעה עמידה וחצי שעה ישיבה, שאני ממש לא מרוצה ממנו ואם אני אכנס עכשיו במפקדים הם יכולים גם להכנס בי ולהעמיד אותי חצי שעה. ביום ראשון יש לי תור לרופא ואני מקווה שאני אקבל פטור לעמידה של 10 דקות מתוך שעה אבל אני לא יודע כבר מה יהיה…  במצבי, אני לא יכול להתנגש עם המפקדים, בגלל זה אני מקווה שהקבן יעזור לי…
    ותגידו, פטור מעמידה, זה כולל גם פטור משמירה בעמידה, נכון?
    ויש לי עוד שאלה, אם אני אלך לקבן באמת בבעיה שהמפקדים פוגעים בי ובלה בלה, זה יפגע בסיכויים שלי להתקבל לקורסים מובחרים?

#119688 הגב
    Anonymous
    חבר

אני אישית לא רואה סיבה למה לא להיכנס במפקדים שלך כבר עכשיו,הרי גם ככה הם לא נותנים לך מנוחהוכן פטור מעמידה זה כולל שמירותאם הקבן לא מוריד פרופיל אז אין שום בעיה עם קבלה לקורסים "איכותיים" אבל מי מבטיח שיהיה לך קורס איכותי ?

#119689 הגב
    Anonymous
    חבר

זה די מסובך, אבל הצלחתי ליצור פרוטקציות דרך איזה טירון אחר (לפחות אני מקווה שזה יעבוד) ככה שאני אוכל לבחור איזה קורס שאני רוצה
    אבל הבעיה היא שלא נראה לי יש קורסים איכותיים במ.צ.
    ותגידו, הדרך שמספרים עליה בטארטג21 על דכאון קליני, זאתי דרך טובה?

#119690 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote טירון מושתן:

הבעיה אצלי היא שיש לי פטור של חצי שעה עמידה וחצי שעה ישיבה, שאני ממש לא מרוצה ממנו ואם אני אכנס עכשיו במפקדים הם יכולים גם להכנס בי ולהעמיד אותי חצי שעה. ביום ראשון יש לי תור לרופא ואני מקווה שאני אקבל פטור לעמידה של 10 דקות מתוך שעה אבל אני לא יודע כבר מה יהיה…  במצבי, אני לא יכול להתנגש עם המפקדים, בגלל זה אני מקווה שהקבן יעזור לי…
    ותגידו, פטור מעמידה, זה כולל גם פטור משמירה בעמידה, נכון?
    ויש לי עוד שאלה, אם אני אלך לקבן באמת בבעיה שהמפקדים פוגעים בי ובלה בלה, זה יפגע בסיכויים שלי להתקבל לקורסים מובחרים?

טוב תראה, אתה ממש לא יודע מה לעשות..
    מצד אחד אתה רוצה קורס "מובחר" , מצד שני להתלונן לקבן על היחס שאתה מקבל (לא יעזור לך בכלל ואפילו יהרוס לך את הרושם הראשוני במידה ותרצה לצאת מאוחר יותר), וגם חושב לצאת..
    אם תגיע ככה לקבן אין לך מה לעשות אצלו בכלל כי זה פשוט בזבוז זמן שלא יועיל לך בכלום, תחליט מה בדיוק אתה רוצה!  להישאר בצבא או לצאת?

#119692 הגב
    Anonymous
    חבר

אוף… אני כל כך לא החלטי…
    עכשיו בראש שלי שאני בכלל לא רוצה לשרת אבל אני יודע שמחר תהיה שיחה עם אבא, עם אמא ואולי היום שיחה עם חבר שיגיד שזה היה ברור שאני לא בנוי לצבא ואוף! 
    אולי אני יכול להשתחרר על פיצולי אישיות?

#119694 הגב
    Anonymous
    חבר

טוב, אני רוצה לצאת מהצבא, מאה אחוז, תעזרו לי

#119699 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote טירון מושתן:

טוב, אני רוצה לצאת מהצבא, מאה אחוז, תעזרו לי

תקרא את טרגט 21.
    כשתהיה אצל הקבן אולי הוא ינסה לגרום לך לחשוב שהוא מבין אותך ושהוא רוצה לעזור אבל לא ככה המצב, תזכור תמיד שהוא נגדך והוא רק רוצה "לתפוס" אותך ולא לתת לך כלום.
    אל תבטח בו ואל תאמין לו.
    כנראה יציעו לך קודם פרופיל 45 נפשי , שיוציא אותך ממשטרה צבאית אבל תכניס אותך לאיזה חרא של תפקיד אחר (פחות קשה..תפקיד בלאי), אם בא לך לך על זה.
    למה סבלת עד עכשיו?  ההורים?  או שאתה באמת מאמין שאתה "חייב לתרום כמו כולם"?

#119703 הגב
    Anonymous
    חבר

הסיבה שסבלתי… יש אנשים שהחלום שלהם זה להיות מוסיקאי, החלום שלי זה  לעבוד במשרד החוץ או במשרד הבטחון, ללמוד יחסים בינלאומיים ולהתקדם ולעשות מזה קרירה. במדינה המסריחה שלנו ברור שבתחום הזה חייבים עבר צבאי מפואר, משהו שכבר לא יהיה לי בגלל שנכשלתי במיונים למודיעין… אז זהו אני מבואס, אני יודע שזה לא יתגשם ואני לא אלמד את מה שאני אוהב… בגלל זה אני "משלה" את עצמי שאם אני אגיע לקורסים מובחרים במשטרה הצבאית זה יקדם אותי לאיפשהו בצבא, אבל זה סתם שטויות…

זאתי הסיבה היחידה שאני רוצה לעשות צבא, בגלל זה על "סתם" תפקיד אני לא מוכן להתפשר ואני כבר מעדיף להשתמט. אין שום סיבה של "כמו כולם" או חייב לתרום , להפך אני לא רואה שום חשיבות בשירות צבאי ואני דווקא רוצה לעשות שירות לאומי, אבל זה כבר לא יצא לפועל

זהו, הכל חרא, צריך לרדת מהארץ

#119709 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote טירון מושתן:

הסיבה שסבלתי… יש אנשים שהחלום שלהם זה להיות מוסיקאי, החלום שלי זה  לעבוד במשרד החוץ או במשרד הבטחון, ללמוד יחסים בינלאומיים ולהתקדם ולעשות מזה קרירה. במדינה המסריחה שלנו ברור שבתחום הזה חייבים עבר צבאי מפואר, משהו שכבר לא יהיה לי בגלל שנכשלתי במיונים למודיעין… אז זהו אני מבואס, אני יודע שזה לא יתגשם ואני לא אלמד את מה שאני אוהב… בגלל זה אני "משלה" את עצמי שאם אני אגיע לקורסים מובחרים במשטרה הצבאית זה יקדם אותי לאיפשהו בצבא, אבל זה סתם שטויות…

זאתי הסיבה היחידה שאני רוצה לעשות צבא, בגלל זה על "סתם" תפקיד אני לא מוכן להתפשר ואני כבר מעדיף להשתמט. אין שום סיבה של "כמו כולם" או חייב לתרום , להפך אני לא רואה שום חשיבות בשירות צבאי ואני דווקא רוצה לעשות שירות לאומי, אבל זה כבר לא יצא לפועל

זהו, הכל חרא, צריך לרדת מהארץ

"אני מבואס, אני יודע שזה לא יתגשם ואני לא אלמד את מה שאני אוהב…"
    איך אתה יודע שאתה אוהב את זה אם לא למדת את זה ואתה לא ממש יודע על זה משהו?
    בחייך…אל תהיי מקובע כל כך, יש דברים אחרים וטובים לא פחות.

"החלום שלי זה  לעבוד במשרד החוץ או במשרד הבטחון, ללמוד יחסים בינלאומיים ולהתקדם ולעשות מזה קרירה. במדינה המסריחה שלנו ברור שבתחום הזה חייבים עבר צבאי מפואר, משהו שכבר לא יהיה לי בגלל שנכשלתי במיונים למודיעין…"
    קודם כל "עבר צבאי מפואר" תקבל באחת משלוש דרכים.
    1. לסכן את החיים שלך (מה בברוב המקרים גורם לנכות ומוות לפני "גבורה" ו"פאר".
    2. קומבינות.
    3. הרבה הרבה מזל.
    ואפילו אז קרוב לוודאי שהיו מעדיפים מישהו עם קומבינות על פניך, אפילו עם "עבר צבאי עשיר" (אפשר לחשוב לאן כבר תגיע אלא אם כן תשקיע בצבא 20 פלוס שנים) קשה להתקבל לכאלה עבודות ממשלתיות.
    "זאתי הסיבה היחידה שאני רוצה לעשות צבא, בגלל זה על "סתם" תפקיד אני לא מוכן להתפשר ואני כבר מעדיף להשתמט."
    וואלה תאמין לי ש"סתם" תפקיד פקידותי ככה זה באמת חרא, ואפילו אז כנראה היית יוצא מהייאוש תוך כמה חודשים, אבל המקום בו אתה נמצא עכשיו זה הרבה (ה-ר-ב-ה!) יותר חרא מזה!  אז..תעשה את השיקולים שלך בעצמך.
    מה עם ההורים שלך?  תומכים או לא ביציאה שלך?

#119719 הגב
    Anonymous
    חבר

אם אתה מוכן לרשום כאן את השם המלא שלך, אני אדאג שתראה קב"ן במהירות האפשרית (יש לי קשרים במ.צ.)

#119721 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote .:

אם אתה מוכן לרשום כאן את השם המלא שלך, אני אדאג שתראה קב"ן במהירות האפשרית (יש לי קשרים במ.צ.)

אם אתה מוכן לרשום את השם המלא והכתובת שלך כאן אני מוכן לסדר לך עבודה במשרד הביטחון (יש לי קשרים שם.)

#119724 הגב
    Anonymous
    חבר

אני לא צוחק, חבר שלי הוא מ.כ בבה"ד 13 ויש לו קשרים שם על כל המפקדים..בסך הכל הצעתי הצעה חברותית למען מישהו שזקוק לקב"ן.. אם הפראנויה שולטת עליכם, אז אולי באמת כמה מכם צריכים קב"ן (הכל ברוח טובה..)

#119727 הגב
    Anonymous
    חבר

1. כדי לצאת דרך קבן לא מספיק להתלונן על זה שקשה לך, קשה לך לכשעצמו זה מאוד נפוצ בצבא וזה לא סיבה לפטור. בשביל פטור קבן צריך להתרשם שאת סובל ממצוקה נפשית חמורה. אחד הדברים החשובים זה שלא רק אצל הקבן, גם בכלל יתרשמו שאת לא ממש מתפקד. חייל שיש לו פטור של חצי שעה עמידה כל שעה ועדיין עומד יותר מזה זה לא רק חייל מתפקד, זה חייל שקל ללחוצ עליו, לאיימ עליו, לשקר לו, ולגרומ לו לתפקד בחולזות. ואם היה לך איזשהו ספק, צבא זה אחד המקומות שבהם הכי פחות אכפת להם מהבריאות שלך, כל עוד לא מדובר במשהו שהם עלולים להסתבך בגללו הם ישתינו בקשת על הבעיות הרפואיות שלך, יניחו שאת שקרן, יתעלמו ממך, וישקרו לך. 2. כדי לראות קבן בהקדם, הדרך העיקרית היא להפגין רמה מצוקה חמורה כזו שתשכנע את המפקד או הרופא בבסיס שלך שעליך לראות קבן בהקדם, תוך 48 שעות. אם לא, קבן זה כמו כל רופא מומחה, תור תוך שבועיים. כדי להבהיר לצבא שמצבך הנפשי קשה, לחץ מההורים או מכל גורם אחר שמכיר אותך ומאוד מודאג ממצבך וממה שאת עלול לעשות אם לא יעשו משהו מאוד יכול להשפיע. קח בחשבון שבטירונות יותר מבכל מקום אחר בצבא מניחים מראש שרמת האינטנסיביות הגבוהה יוצרת מצוקות, אבל במקום להיות יותר רגישים ברוב המקרים הם פחות רגישים, פחות מאמינים, ופחות קופצים כשיש סימנים של מצוקה. אז חשוב לא להתייאש מתגובות אדישות או תוקפניות שמאשימות אותך בשקרים (גם הקבן בהחלט עלול לנקוט בגישה הזו), מבחינתך את במצוקה ומי שלא רואה את זה גם טועה, גם לא אכפת לו מהבריאות שלך וגם מעמיד אותך בסכנה בגלל שיקולים זרים. במילים אחרות, אל תתרגש מהאיומים והשקרים שאין קבן או שרק אחרי הטירונות או שרק אם תעשה משהו קודם או כל השטויות הללו שרק נועדו לדחות אותך. 3. אנדי, לעמוד ולהגיד "יש לי פטור, את לא יכול להכריח אותי" זה לא קל בצבא, בטח לא בטירונות. אני מסכים שזו הגישה הנכונה, פשוט לסרב, גם לא צריך להתקשר לנציב קבילות (צעד דרמטי שיכול להיות אפקטיבי אבל גם די מיותר). הבעיה היא שבתיאוריה יכולים לשפוט על סירוב פקודה גם אם יש לך פטור כי פטור הוא לא קדוש ובנסיבות מיוחדות הוא בטל. בפועל אין סיכוי שישפטו אותך ובטח לא שירשיעו אותך על סירוב לבצע פעולה שממנה יש לך פטור רפואי ביד, אבל הרבה אנשים מרגישים מאוימים בסיטואציה כזו, לא לגמרי הפנימו שבפועל פטור הוא כן קדוש כי אין סיכוי שהסיטואציה שהם נמצאים בה מצדיקה התעלמות ממנו, ותחת הלחץ הממילא גדול בטירונות בוחרים בדרך הקלה של לציית במקום לעמוד על זכויותם. אבל כן, הפתרון הוא פשוט לעמוד על שלך, אם את מבצע משהו שיש לך פטור ממנו זה כבר החלטה שלך, אבל מבחינתך אם יש לך פטור מפקד יכול לצעוק ולאיים עד מחר אבל הוא היחידי שעומד בסכנה של קבילה.

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 18 סה״כ)
מענה ל־לצאת מהצבא
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו