אשמח לייעוץ ממי שמבין

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מסובכת
יצירת קשר:

אשמח לייעוץ ממי שמבין

הודעהעל ידי מסובכת » 26 ינואר 2014 14:04

אני אתחיל מזה שהפורום הזה הוציא אותי קצת מהיאוש שהיתי בו, אחד הדברים הטובים שקרו לאינטרנט בישראל לדעתי.

אני אספר קצת על התהליך שעברתי ועד למצב שאני נמצאת בו כרגע.
לא רציתי להתגייס מלכתחילה ועוד אחרי הצו הראשון זימנו אותי לשיחה עם קבן כי היתי מטופלת פסיכולוגית בערך כל הילדות שלי. בגלל לחץ מאמא התגייסתי והעברתי את השיחה הזו עם הקבן בכמה שפחות מילים שיגרמו לשחרור, בתום השיחה הותאם לי קהס 40.
התגייסתי באוגוסט 13, חוויתי המון קשיים במהלך הטירונות ושובצתי לתפקיד שאני לא רוצה...את הטירונות העברתי וכשהגעתי לקורס שארך שלושה חודשים נשברתי, נכנסתי שם לדיכאונות.
כל יום בכי, מחשבות על מוות...התנתקות מהסביבה שלי ומחברים מחוץ למסגרת הצבאית.
ניסיתי לצאת מהקורס הזה (אומנם לא מספיק) נפקדות, סירובי פקודה, חוסר תפקוד...
אחרי המון שיחות עם אמא ועם המפקדת האישית החלטתי לסיים את הקורס (טעות חמורה ששילמתי עליה).
לקראת סוף הקורס המפקדת הכריחה אותי ללכת לקבנית, אבל זה כבר היה לקראת הסוף ורציתי לסיים את הקורס ולהגיע לסדיר כי אמרו לי ״תגיעי לסדיר יהיה לך טוב״.
הגעתי לסדיר בתפקיד שאני לא אוהבת וביומיות..
נכנסתי שוב לדיכאון והפעם זה היה ממש קשה, התבודדתי ובכיתי המון..
החלטתי שאני יוצאת מהצבא ויהי מה.
עשיתי המון בלאגן אחרי שבוע בסדיר ונתנו לי לראות קבן שמרח אותי, מהשיחה איתו אחרי שהסברתי על המחשבות והמצב הוא ענה רק אין מה לעשות, אז החלטתי שיש ויצאתי מהשיחה איתו.
פניתי באותו יום לביקורופא והוצאתי הפניה לפסיכיאטר במיון, הפסיכיאטר דיבר איתי ונתן לי הפניה דחופה לפסיכיאטר צבאי.
יום אחרי זה הגעתי לברהן בתל השומר ומרחו אותי אחרי המתנה של שעה אמרו לי שלא יקבלו אותי ושאני צריכה לחזור לבסיס שלי כי יש לי שם מדור ברהן, אכלתי את השקר הזה וחזרתי.
הגעתי לבסיס כשאותו קבן של יום קודם ראה אותי ושאל מה אני עושה פה, הבאתי לו את ההפניה והתייבשתי שם כמה שעות.אחרי כמה שעות הקבנית האחראית מרפאה שם הכניסה אותי לשיחה.
בשיחה התבססתי על הטרגט וכל שאר המדריכים אבל הוספתי סוויצ׳ים שלי לעלילה וגם די רוב מה שאמרתי היה נכון. השיחה איתה היתה שונה כי היא התחילה להציע דברים.
*היא אמרה לי עוד לא ניסית עוד לא פה עוד לא שם בואי נקבע זמן הסתגלות מסויים של כמה חודשים ושיחות על בסיס של פעם בשבועיים איתי אם אני אראה שאת מנסה ולא מצליחה אני אמליץ לפסילת מקצוע או 21.כמובן שלא הסכמתי ואמרתי לה שאני לא מסוגלת להתמודד עם זה שניסיתי מספיק
*היא הציעה גם לזמן את אמא שלי לשיחה ואמרתי לה שאין מצב, אמא שלי חושבת שצריך לשרת בכל מחיר ומבחינתה יציאה מהצבא זו בכלל לא אופציה.
השיחה הסתיימה אחרי שעה וחצי שהיא בלבלבה לי את השכל ואני רק ישבתי עם מבט מושפל והתנהגות דכאונית ומילה פה מילה שם שעניתי לה בזה שעוד שלושה ימים אני אבוא שוב לשיחה בשביל לקבוע זמן הסתגלות.
יצאתי מהשיחה הזו במצב גרוע והחלטתי שאני לא מתמודדת יותר ואני רוצה להיות קצת בבית לאגור כוחות לפני המשך התהליך (דבר שבדיעבד היה מטומטם!!!)
מאז אני כבר חודש בבית...

עריקות זה אולי הדבר הכי אידיוטי שעשיתי אבל אני חייבת כבר לשים סוף לסיפור הזה ולצאת מהמערכת הזו.
חשבתי ללכת שוב לפסיכיאטר במיון ולהחריף את המצב שלי אפילו להוסיף קצת סימנים של סכיזופרניה כי הכרתי מישהי שהשתחררה על הזיות ושמיעת קולות לפני שבוע.
ברהן תל השומר אמורים לקבל אם אני אתעקש אם תהיה לי הפניה למרות שאני עריקה נכון?

בבקשה, אני אשמח לשמוע את דעתכם ועצות שאתם חושבים שיועילו .
אורח

Re: אשמח לייעוץ ממי שמבין

הודעהעל ידי אורח » 26 ינואר 2014 15:34

בבקשה תעזרו לי
katya

הודעהעל ידי katya » 26 ינואר 2014 17:27

תוציאי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ולכי לברה"ן
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 26 ינואר 2014 19:09

קודם כול כן היית צריכה לאשר לזימון ההורים כי כשהורים מוזמנים=רגל וחצי בחוץ.
תסגירי את עצמך לכלא ותנסי לצאת דרך הקבנים שם כי סיבכת את עצמך.
אלא אם כן,תנסי להשיג חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי משוחד מהתחת ולנסות ללכת עם זה לברה"ן.
All I want , is my freedom
katya

הודעהעל ידי katya » 26 ינואר 2014 19:12

Lili כתב:קודם כול כן היית צריכה לאשר לזימון ההורים כי כשהורים מוזמנים=רגל וחצי בחוץ.
תסגירי את עצמך לכלא ותנסי לצאת דרך הקבנים שם כי סיבכת את עצמך.
אלא אם כן,תנסי להשיג חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי משוחד מהתחת ולנסות ללכת עם זה לברה"ן.

עדיף מהרבה מאד סיבות ללכת לפסיכיאטר אובייקטיבי ולא למשוחד
ומשהוא שחשוב לציין זה שאין מקום בכלל בכלא 400 שזה כלא צבאי לבנות!!!!
ככה שרוב הסיכויים שלא תקבלי כלא!!!
מסובכת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מסובכת » 26 ינואר 2014 21:31

קודם תודה רבה לכם שהגבתם...
דבר שני, ללכת שוב לפסיכיאטר במיון? הוא יתן לי חוות דעת שוב?
ויקבלו אותי בברהן לפני ההסגרה?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 ינואר 2014 01:39

אין בעיה ללכת שוב למיון. אמורים לקבל אותך בברהן כשאת עריק, אל תאמיני לשקרים שלהם.

עם הרקע שלך, ושאת כבר בתוך הצבא, את לא "צריכה" עוד חוות דעת מהמיון, אבל זה יכול לעזור.

אמא שלך יכולה להרוס רק אם היא סותרת דברים שאמרת, מוציאה אותך שקרנית, או מתעקשת שאת סתם עושה הצגות. זה שהיא רוצה שתישארי בצבא לא משחק תפקיד אצל הקבנית. זה אולי משחק תפקיד אצלך, הלחץ שלה, אבל זה גם עוזר להשתחרר אם הקבנית רוצה לראות אותה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
מסובכת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מסובכת » 27 ינואר 2014 03:31

אם זה יכול רק לעזור אז מצויין.
לגבי אמא...היא קצת מתחילה לקבל את הרעיון שהשחרור מהצבא יקרה בכל מקרה..
בנתיים אני מסבירה לה ואני רואה שיש קצת שינוי לגבי היחס לכל זה ואפילו אולי תגיע איתי לפסיכיאטר במיון כדי לאמת את מה שאני אומרת...

לגבי הכלא, הבנתי שיש רופא שבודק כשירות...הוא סתם מחפף ומחליט שכולם כשירים או שבאמת אכפת להם?

אתם לא מבינים בכלל כמה כוח נפשי אתם נותנים !!! תודה!!!!
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 27 ינואר 2014 12:36

הרופא בכלא זה סתם, הוא יאשר אותך גם עם מלריה. אבל אפשר לבקש ממנו לראות קבן.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
מסובכת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מסובכת » 27 ינואר 2014 13:56

כמו כל צהל בעצם...
והקבן זה בטח לפי נוהל רגיל לא?שבועיים עד הפגישה?או שאפשר לראות אותו לפני הקליטה?
דרך אגב, מישהו יודע עד כמה הבידוד בכלא נורא?
gal1234
יצירת קשר:

הודעהעל ידי gal1234 » 27 ינואר 2014 14:03

מסובכת כתב:כמו כל צהל בעצם...
והקבן זה בטח לפי נוהל רגיל לא?שבועיים עד הפגישה?או שאפשר לראות אותו לפני הקליטה?
דרך אגב, מישהו יודע עד כמה הבידוד בכלא נורא?

את לא רוצה להיות בבידוד... את יכולה לצאת מהצבא גם בלי להשתגע בתא מטר על מטר הזה
katya

הודעהעל ידי katya » 27 ינואר 2014 16:52

מסובכת כתב:אם זה יכול רק לעזור אז מצויין.
לגבי אמא...היא קצת מתחילה לקבל את הרעיון שהשחרור מהצבא יקרה בכל מקרה..
בנתיים אני מסבירה לה ואני רואה שיש קצת שינוי לגבי היחס לכל זה ואפילו אולי תגיע איתי לפסיכיאטר במיון כדי לאמת את מה שאני אומרת...

לגבי הכלא, הבנתי שיש רופא שבודק כשירות...הוא סתם מחפף ומחליט שכולם כשירים או שבאמת אכפת להם?

אתם לא מבינים בכלל כמה כוח נפשי אתם נותנים !!! תודה!!!!

את לא תשבי בכלא!!!
אם היית בן היית יושבת בכלא אבל אין מקום בכלא של הבנות אז לא תשבי!
seruv.com
יצירת קשר:

הודעהעל ידי seruv.com » 27 ינואר 2014 22:26

בענייני כלא אני לא מבינה, אבל העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך פה היא להתעלם מקטיה. הפוסטמה החליטה על דעת עצמה שלא ישלחו אותך לכלא. על סמך מה, אני לא יודעת. אם את עריקה חודש, סביר להניח שתשלחי לכלא אלא אם במקרה תצליחי להוציא 21 לפני זה.

----
seruv.com
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 27 ינואר 2014 22:54

seruv.com כתב:בענייני כלא אני לא מבינה, אבל העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך פה היא להתעלם מקטיה. הפוסטמה החליטה על דעת עצמה שלא ישלחו אותך לכלא. על סמך מה, אני לא יודעת. אם את עריקה חודש, סביר להניח שתשלחי לכלא אלא אם במקרה תצליחי להוציא 21 לפני זה.
----
seruv.com

אני ממליץ לך ליקרוא את המדריך לכלוא, בכול מקרה.
רוב הסיכויים שתשבי בכלא על חודש עריקות. יש סיכוי שיוותרו לך על העונש.

servu- תשמרי על שפה נאותה בבקשה. גם אם היא נותנת עצות לא נכונות, אין צורך לקלל פה בפורום.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
מסובכת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מסובכת » 28 ינואר 2014 00:01

הבנתי...תודה רבה...לכולכם!
עוד שאלה קטנה, ללכת עם אמא לפסיכיאטר במיון יוסיף למצב שלי?
ומה הפעם להגיד לו?שוב לתאר לו מצב דכאוני?פעמיים להתלונן על אותו מצב מול פסיכיאטר במיון זה לא מוזר?
חורחה

הודעהעל ידי חורחה » 28 ינואר 2014 00:20

היי,

כח רצון, התמדה ונחישות יביאו אותך למצב שתשוחררי עוד לפני כלא.

אל תדאגי,
יהיה טוב 8-)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 ינואר 2014 05:39

יש יתרון גדול בכך שמישהי מודאג בא איתך ומדבר במקומך. זה מוסיף הרבה אמינות ורצינות, מקל עליהם להתייחס אליך בתור ילדה קטנה אבודה, ומאפשר לך ללכת יותר בקלות על הקו של אני לא מתפקדת אבל צריך להסביר את עצמי. זה שזו אותה בעיה זה לא לא הגיוני, להיפך, זה כן כן הגיוני. את באה למיון כי את במשבר, לא כדי שיאבחנו אותך מחדש.
- מלכוד-22
מסובכת
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מסובכת » 28 ינואר 2014 14:42

תודה רבה רבה לכולם! אני אעדכן בהמשך מה נסגר
katya

הודעהעל ידי katya » 28 ינואר 2014 16:11

seruv.com כתב:בענייני כלא אני לא מבינה, אבל העצה הכי טובה שאני יכולה לתת לך פה היא להתעלם מקטיה. הפוסטמה החליטה על דעת עצמה שלא ישלחו אותך לכלא. על סמך מה, אני לא יודעת. אם את עריקה חודש, סביר להניח שתשלחי לכלא אלא אם במקרה תצליחי להוציא 21 לפני זה.

----
seruv.com

היא לא תשב על עריקות של חודש כי אין מקום בכלא 400 (60 מקומות כליאה למאות עריקות)
ופוסטמה תקראי לאחותך י,זונה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים