שאלה| עד כמה נורא להשתחרר על סעיף "חמור" יחסית?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

gal1234
יצירת קשר:

שאלה| עד כמה נורא להשתחרר על סעיף "חמור" יחסית?

הודעהעל ידי gal1234 » 21 ינואר 2014 16:25

כל התהליך שחרור שלי לוקח המון זמן ואני לא יכול יותר להישאר בצבא הזה.. שיחקתי דמות של בן אדם דיכאוני עם נטיות אובדניות וניראה שזה לא ממש מתקדם לאנשהו.
הפסיכיאטר פשוט מסרב להאמין לי.
אז אני חושב "להחמיר" את המצב שלי בכך שאני שכביכול מתחילות להיות לי דלוזיות ואמונות שווא..
עד כמה זה חמור ושונה מיציאה על סעיף של דיכאון או סעיף קליל אחר?
Lili
יצירת קשר:

Re: שאלה| עד כמה נורא להשתחרר על סעיף "חמור" יחסית?

הודעהעל ידי Lili » 25 ינואר 2014 13:48

בעקרון לאף אחד אין גישה לתיק הרפואי שלך מצהל חוץ ממשרד הביטחון במילא ככה שלא משנה הרבה,אבל בשביל השקט הנפשי שלך עדיף לצאת על הסעיף הקל אם זה אפשרי.
All I want , is my freedom
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 ינואר 2014 12:08

לא, אתה לא חושב נכון. אשליות אינן החמרה של דיכאון. אלו בעיות פסיכיאטריות שונות לחלוטין וכל קב"ן מתחיל יראה שאתה מעמיד פנים. אל תערבב. אתה צריך להחמיר לכיוון של התאבדות ושל חוסר יכולת מוחלט לתפקד. ראה שלל עצות ב seruv.com
katya

הודעהעל ידי katya » 26 ינואר 2014 17:16

אורח כתב:לא, אתה לא חושב נכון. אשליות אינן החמרה של דיכאון. אלו בעיות פסיכיאטריות שונות לחלוטין וכל קב"ן מתחיל יראה שאתה מעמיד פנים. אל תערבב. אתה צריך להחמיר לכיוון של התאבדות ושל חוסר יכולת מוחלט לתפקד. ראה שלל עצות ב seruv.com

ועוד פעם את מזיינת את השכל.
הזיות ומחשבות שווא זה כן החמרה של דיכאון.
המצב הכי קיצוני של דיכאון למעשה-דיכאון פסיכוטי
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7% ... 7%98%D7%99
katya

הודעהעל ידי katya » 26 ינואר 2014 17:20

דיכאון פסיכוטי

זהו מצב של דיכאון מז'ורי, שאליו נלוות גם מחשבות שווא (דלוזיות), שהן מאפיין מרכזי של פסיכוזה. מחשבות השווא הנפוצות במצב זה מתאפיינות בתחושת חטא, התרוששות ואסון קרב ("סוף העולם מגיע"), והן גורמות לחולה לתחושת אשמה, כאילו הוא הסיבה לאסון הקרב.

דלוזיות נוספות הן של פגיעה פיזית בגוף ("אין לי פתחים בגוף ואני לא יכול לבלוע" או "הדם שלי לא זורם"). יכולות להופיע גם הזיות, כשהנפוצות יותר הן הזיות שמיעה. מאפיין קיצוני של מצב זה הוא סטופור דיכאוני – מעין שיתוק כללי.

דיכאון פסיכוטי נחשב לדיכאון החריף ביותר. הוא קשה יותר לטיפול מדיכאון מז'ורי רגיל, ופרט לטיפול המקובל בדיכאון, יש המוסיפים תכשיר נוגד פסיכוזה. בנוסף, במצב כזה, אחד הטיפולים היעילים הוא בנזעי חשמל – ECT.

אבחון דכאון פסיכוטי
מצב קליני זה הינו המצב הקשה שבין מצבי הדיכאון שתיארנו. דיכאון פסיכוטי מאובחן כאשר מחשבות או תחושות לא מציאותיות (מחשבות שווא) הופכות לחלק בלתי נפרד מהסימפטומים הדיכאוניים. במצבים אלו החולה יכול לדמות, למשל, שהוא סובל ממחלה סופנית שלמעשה איננה קיימת ושמחלתו כה חמורה שאף רופא לא יצליח לרפאו (מחשבות שווא של ייאוש ומחשבות שווא היפוכונדריות) או שהוא עשה דברים כה חמורים שבגללם אלוהים מענישו בדיכאון (מחשבות שווא של אשמה). במצבים אלו עלולים להופיע גם שינויים בתחושות (הלוצינציות), למשל שמיעת קול שמאשים אותו עקב חומרת חטאיו או קול שאומר לו שמצבו יהיה קשה לנצח. חולים אלו סובלים מאד ונמצאים בסכנה גבוהה לבצע מעשים אובדניים, לכן עליהם לקבל טיפול דחוף, לרוב במסגרת אשפוז.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים