השתמטות מצה"ל או מדריך קרב מגע/כושר?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Lemon
יצירת קשר:

השתמטות מצה"ל או מדריך קרב מגע/כושר?

הודעהעל ידי Lemon » 19 ינואר 2014 18:45

עוד 5-6 חודשים אני מתגייס.

בצו ראשון בראיון אישי סיפרתי את הסיפור האישי והמשפחתי שלי, בקיצור- אבא מכה ולבסוף נפטר.
אח"כ הייתה לי פגישה אצל הקב"ן.
לו סיפרתי שהיו לי התקפי חרדה (באמת היו לי) וטיפה הקצנתי את כל המצב שלי, למשל סיפרתי גם איך שכשהייתי קטן יותר הייתי עוצר את הנשימה ומנסה להעלות את הלחץ לראש בגלל תסכול, עצבים.. וכו'.
ביקשתי גם להיות קרוב לבית כדי לעזור לאמא.

קיבלתי פרופיל 45 ואם אני זוכר נכון שחרור בימי חמישי-שישי-שבת כאשר בשאר הימים אני משתחרר ב5 בצהריים.

אם אני רוצה להשתמט, האם זה חשוב לבצע תהליכים מסויימים כבר עכשיו? ואם כן, מהם? למשל, האם יש משהו שאני יכול לעשות כדי אפילו לא לעבור את הטירונות? או שרוב הסיכויים שאצטרך לעשות אותה ורק אז לנסות לצאת?

אני מתלבט בין השתמטות לבין הדרכת כושר/קרב מגע, האם יש יתרונות להדרכה הספציפית הזאת בצבא ולאחר מכן בישראל ובחו"ל או שזה בזבוז זמן?
אני גם לא יכול להיות בטוח ב100% שאכן אקבל את תפקיד ההדרכה, ובמצב כזה הדבר היחיד שנותר לי לעשות זה להשתמט, כי אני לא רוצה לבזבז זמן יקר על מכירת ארטיקים או משהו דומה.

אם יש יתרונות מסויימים להדרכה שיגרמו לי לרצות להדריך שם ואכן, במקרה האופטימלי- יתאפשר לי להדריך שם, אני רואה את עצמי שם לא יותר מ4-6 שעות ביום (וגם 6 נשמע לי יותר מדי) וגם חשוב שזה יהיה מקום ספיציפי (והיחיד שידוע לי) שקרוב לבית כדי שלא אבזבז זמן רב על נסיעות. חשוב לי מאוד ללמוד בזמן היקר הזה ולהתפתח ולכן זה קריטי שהשירות ירגיש ויהווה חלק מזערי מהזמן שאותו אני מקדיש ביום יום לדברים שונים.

ובכן, אסכם בקצרה את שאלותיי לסדר הטוב ולמי שעיין בקצרה על מה שרשמתי ולא קרא לעומק;

-האם יש יתרונות בישראל/בחו"ל לאחר השירות אם תפקידי הוא מדריך כושר/קרב מגע בצבא?

-מישהו ששמע סיפורים/ מדריך בעצמו שיכול לענות לי על השאלה: איך מתייחסים אל מדריכי כושר/קרב מגע בצבא? איך האווירה? האם לומדים משהו במהלך השירות בתפקיד או שיש תחושה של בזבוז זמן?

-כדי להשתמט, האם יש דברים מסויימים שאני צריך להתחיל לעשות כבר עכשיו כדי שהצבא לא ידבק אליי כאשר אנסה להפטר ממנו?

אני מודה לכל מי שינסה לענות לי על השאלות!
katya

Re: השתמטות מצה"ל או מדריך קרב מגע/כושר?

הודעהעל ידי katya » 19 ינואר 2014 19:39

טרגט 21-חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי-קב"ן-פטור
עם פרופיל נפשי בצבא מדריך כושר אתה לא תיהיה
אולי עובד רסר (שירות עם ערסים...)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים