פטור ממילואים-- ועדה רפואית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

pleaseme
יצירת קשר:

פטור ממילואים-- ועדה רפואית

הודעהעל ידי pleaseme » 04 ינואר 2014 01:37

אני בן 22, השלמתי שירות קרבי מלא בצה"ל, וכעת משובץ במילואים קרביים גם כן. ברצוני רק להבין מה ההליך, אני מגיע לרופא המומחה שלי- מוציא מסמך חוו"ד לצבא ו..? מה קורה מרגע זה? על כמה פגישות מדובר, והאם מדובר בפטור שקשה להשיג

שאלה נוספת-
אני נמצא בטיפול פסיכולוגי והפסיכולוג הסכים לכתוב לי חו"ד של פטור נפשי קבוע מצה"ל, עקב בעיות אמיתיות של התקפי חרדה. גם הלכתי לפסיכיאטר שהביא לי מכתב דומה.
עם זאת, אני נמנע מלשלוח את המכתבים לצבא בשל החשש שאקבל פרופיל 21, ואאבד את רישיון הנהיגה שלי
באבחנה הפסיכיאטרית נרשם כי לא ניתן לשלול לי מצב פסיכוטי,לכן זה מאשש,לדעתי, את החשש שיפסל רישיון הנהיגה שלי.
אני ממש בלבטים כי אני לא יודע מה לעשות ועל מה לשחק- רפואי או נפשי.

אם מישהו מכיר עוד דרכים להתחמק ממילואים פעם אחת ולתמיד- אני לא בנוי לשחק איתם משחקים כל חצי שנה, אני אעריך מאוד את ההתייחסות

תודה רבה מראש
pleaseme
יצירת קשר:

כמה הבהרות בנוגע לשאלה

הודעהעל ידי pleaseme » 04 ינואר 2014 03:05

השאלה על הועדה הרפואית לא מתייחסת לבעיות בתחום הנפשי- מדובר על מיגרנות שיש לי.

שאלה נוספת היא האם קל להוציא פטור רפואי ממילואים בכללי ובפרט על בעיות כמו מיגרנות, אם מישהו יודע,או שרק יתקעו אותי בתפקיד אחר שהוא לא קרבי?

תודה שוב
Zander
יצירת קשר:

Re: פטור ממילואים-- ועדה רפואית

הודעהעל ידי Zander » 04 ינואר 2014 04:55

גם אם תשחורר על פסיכוזה, נדיר, תעבור מבחן מסכן ותחדש רשיון.
בריאותי אמרת נכון תהיה אפסנאי במילואים, סתם באסה.
שתחרר על נפשי ונגמר

אם אתה נמצא בטיפול פסיכולוגי על חרדות, מה היה בזמן הצבא, למה לא השתחררת אז על נפשי?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 ינואר 2014 09:43

האמת כן במילואים הצבא מסתכל עליך אחרת. עשית את ה 3 שנים חובה שלך יותר קל להשתחרר על בעיות רפואיות\נפשיות כי אתה כבר לא בצבא ולא חלק ממנו.
ניראה לי להפסיד מזה לא יהיה לך כי עשית 3 שנים וגם קרבי הכל אצלך וכל ההטבות על השירות החובה. מה שכן לא סגור לגבי הדיווח לנהיגה ונשק יש מצב שלא יהיה דיווח בכלל כי זה מילואים ואתה לא בצבא כבר..
האמת מישהו יודע משהו לגבי זה?!

אגב, לא ניראה לי שישימו אותו אפסנאי במילואים הצבא לא משלם סתם כסף במצב של היום.. הם מעדיפים לשחרר חיילי מילואים חסרי ערך שלא יתרמו להם בכלל!
pleaseme
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pleaseme » 04 ינואר 2014 13:31

אני מבין, אבל בקשר לועדה הרפואית, למישהו יש תשובה? בכמה מפגשים מדובר? מה קורה מרגע שאני שולח חוו"ד מרופא מומחה? והאם למישהו יש מושג אם הם קלים על ההדק בשחרור ממילואים?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 ינואר 2014 13:46

אחי אנחנו באותה סירה.
אתה שולח את החוות דעת לועדה רפואית בצריפין ולוקח להם חודש לשלוח תשובה(הם דווקא מסודרים). יכול להיות שיגידו לך להשלים עוד מסמכים או לקבוע תור לקבן דרך היחידה והקישור (הכל מתנהל דרך הקישור ).
עדיף גם שתיהיה קצינת קישור שם למה אחרת זה בעיה קצת..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 ינואר 2014 15:18

אין מפגשים. אתה פוגש קבן לפגישת אבחון קצרה, הוא מחליט אם לשנות לך סעיפי פרופיל, אם כן, ישלחו לך הודעה בדואר על ההחלטה (מילואים לא מזמנים לועדה של ה-5 שניות), אם לא, אתה מתחיל מהתחלה, מגיש חוות דעת, בא ל-20 דקות, מקבל תשובה בדואר. באמצע יש בירוקרטיה, כמו שאטו כתב, אבל שאלת על המפגשים.

כן, קל בהרבה להשתחרר בשלב המילואים. אבל זה קל בהרבה לעומת קשה מאוד, כך שלא הייתי משתמש בביטוי קלים על ההדק, גם כי זה ביטוי מיליטריסטי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
pleaseme
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pleaseme » 04 ינואר 2014 16:24

תודה רבה על התשובות, אבל השאלה על הועדה רפואית מתייחסות לא לבעיות נפשיות- אלא למיגרנות
מישהו יודע מה הפרוצדורה בועדה רפואית בעניין רפואי פיזי (במידה ואני בא עם חוו"ד מרופא מומחה) ? למישהו יש ניסיון בעניין?

בכל מקרה אם מישהו יודע אם אני מוציא פרופיל 21 נפשי במילואים אם הצבא מעביר את זה גם למשרדי רישוי הנשק והנהיגה אני אשמח אם תתייחסו

שוב- באמת תודה חברים, אתם עוזרים המון
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 ינואר 2014 16:51

pleaseme כתב:תודה רבה על התשובות, אבל השאלה על הועדה רפואית מתייחסות לא לבעיות נפשיות- אלא למיגרנות
מישהו יודע מה הפרוצדורה בועדה רפואית בעניין רפואי פיזי (במידה ואני בא עם חוו"ד מרופא מומחה) ? למישהו יש ניסיון בעניין?

בכל מקרה אם מישהו יודע אם אני מוציא פרופיל 21 נפשי במילואים אם הצבא מעביר את זה גם למשרדי רישוי הנשק והנהיגה אני אשמח אם תתייחסו

שוב- באמת תודה חברים, אתם עוזרים המון

זאת שאלת השאלות שאני מנסה לבדוק... רק אנשים שיצאו עם נפשי במילואים יכולים להגיד לך את זה..
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 04 ינואר 2014 22:01

אז זהו חיפשתי באינטרנט הרבה זמן אין שום מידע על "חובת הדיווח" של פטור נפשי לחיילי מילואים.. אני בכלל לא סגור שזה עובר לרישוי ולנשק צריכים לבדוק את זה רק עם מישהו שהשתחרר נפשי ממילואים ויגיד לנו את זה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 05 ינואר 2014 07:04

כן, גם על חיילי מילואים מעבירים את אותו מידע בדיוק. אתם רגילים, בגלל הצבא, לשמוע על זה בתור עונש למשתמטים, אבל בפועל זה מנגנון די חשוב של בטיחות ציבורית (שהצבא ויחצניו מגייסים כדי להפחיד אנשים), לבדוק ביתר תשומת לב את כשירותם של אנשים לפני שנותנים להם רישיון לנשק ולרכב. יש הרבה בעיות רפואיות חמורות שמובילות לבדיקות רפואיות נוספות לפני שנותנים רשיונות לאנשים. גם אם עברת תאונה רצינית, בית החולים מדווח לרשויות את אותו דיווח, שאולי אתה לא כשיר לנהוג. בפועל, הבדיקות האלה הן בדיחה, מעבירים מבחן עלוב כדי לצאת ידי חובה שיוכלו להגיד שבדקו. כך שבסופו של יום, כל הסיפור הוא רק טרטור קטן נוסף בחיים, לא יותר.

הפרוצדורה בועדה בעניינים רפואיים פיזיים היא אותה פרוצדורה. מי שמקבל את ההחלטה בפועל זה הרופא המומחה, הועדה היא רק חותמת גומי בירוקרטית, ובתור חייל מילואים אתה לא תידרש להופיע בפני הועדה, רק בפני הרופא המומחה שבודק אותך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 05 ינואר 2014 07:13

חובת הדיווח היא חובת דיווח כללית של רופאים. אין סעיף מיוחד לגבי חיילי מילואים כי חובת הדיווח עליהם היא אותה חובת דיווח כמו על כולם. אתה יכול לקרוא פה סקירה של ההסתדרות הרפואית בויינט של הכללים של חסיון רפואי והסייגים לו. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2682300,00.html, כולל המשפט הבא "הרופא מחויב למסור מידע כדי למנוע סכנה מהזולת במקרים הבאים: מחלות מסוכנות לנהיגה, מחלות מסוכנות להחזקת נשק, הודעה על חשש לאלימות, הודעה על פגיעה בקטינים וחסרי ישע, כוונה לביצוע פשע."
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 05 ינואר 2014 11:50

כן, רק שחיילי מילואים יש מה להציג בראיון עבודה אם שואלים מה עשית בצבא או מבקשים את תעודת השיחרור(כמעט ולא קורה לא לפחד מזה).
בנוסף, ביגלל ה 3 שנים חובה אפשר אולי לעבוד בעבודות ממשלתיות למרות שגם מי שלא עשה 3 שנים יכול לעבוד בהם.
בקיצור אין ממה לחשוש האמת רק מהנשק אולי וגם זה לא בטוח האמת

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים