חייב עזרה, דחוף.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Rami11
יצירת קשר:

חייב עזרה, דחוף.

הודעהעל ידי Rami11 » 31 דצמבר 2013 22:13

אהלן,

אני כותב בשביל חברה שלי שכבר מיואשת מהשירות ואנחנו מנסים פתרון שיוציא אותה כמה שיותר מהר מהצבא (עם פטור על פרופיל 21).

היא התגייסה בדצמבר האחרון, וכיום משרתת בבסיס תל השומר. ההתחלה הייתה טובה, נכנסה למערכת אחרי טירונות וקורס והתמיינה לתפקיד שידעה פחות או יותר מה התנאים (יומיות, 08:00-17:00 עם מסדרי כניסה ויציאה, לילות שמירות וכל מה שמסביב). לאחר כמה חודשים חלה ירידה במצב הנפשי, רואים עליה שהיא כבר לא מי שהייתה פעם - בלי חשק לחזור לצבא, בלי חשק לחזור לכיסא שהיא מגיעה אליו בבוקר, טוחנת עליו עבודה נון-סטופ וחוזרת מאוחר בערב. השעות פחות מפריעות לה, מה שמפריע לה בעיקר זו המסגרת שנקראת צבא - ולפי מה שהיא אומרת היא לא יכולה להישאר בה יותר.

אחרי שבחנו את כל הדרכים ה"כשרות" (רפואי כדי לשחק על המצב הרפואי שלה שנתן לה פרופיל 64, בכי במשרד וזעקות לשמיים), הבנו שאין עם מי לדבר וחייבים לנסות להוציא אותה דרך הקב"נית. הבעיה היא שיש קב"נית אחת ביחידה שאליה מגיעים חיילים מכל היחידה, היא מתחמקת מהמון פגישות עם מטופלים, ומה שהכי שקוף לפי חיילים אחרים שהיו אצלה זה שהיא כפופה בדעתה למפקדים.

לגבי המפקד הישיר שלה - אין עם מי לדבר, ברגע שמבקשים קב"ן הוא מתחיל למרר את החיים בכל הדרכים הכשרות, אם זה יציאות מאוחרות, הקפצות לבסיס בשביל לילות ושמירות ולהיכנס בה איפה שרק אפשר.

אז השאלה שלי היא:
1. יש דרך לראות פסיכיאטר אזרחי שימליץ לה על יציאה מהשירות אפילו שהיא בתוך המסגרת הזו ונמצאת במערכת הרפואית הצבאית?
2. היא יכולה לבקש להתראות עם קב"ן אחר?
3. על אילו אופציות אתם הייתם ממליצים? כדורים? חבל תלייה במשרד? סגירת כפתור?

תודה רבה לעוזרים!
אורח

Re: חייב עזרה, דחוף.

הודעהעל ידי אורח » 31 דצמבר 2013 23:59

עזוב שטויות לא כדורים ולא כלום. יש לה פסיכיאטר מתחת לאף בלשכת גיוס מה העניין היא במיטב לא? נו יפה שתלך למדור בריאות הנפש בלשכת גיוס ותתחיל להפוך שם את המדור עד שהיא נכנסת לפסיכיאטר שם. אם צריך שתתפרץ פנימה ותהפוך לפסיכיאטר את החדר. בהצלחה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 ינואר 2014 08:44

1. אין בעיה ללכת לפסיכיאטר אזרחי שימליץ לה על שחרור. אם לא אכפת לכן להוציא כמה מאות שקלים, או אפילו כמה אלפים, בשביל חוות דעת שלא בטוח שתעזור בכלל, בבקשה.
2. היא יכולה לבקש, אולי לבקש הפניה במרפאה לקבן אחר, חיצוני. ספק אם היא תקבל. הצבא מעדיף שאנשים ילכו לקבן של היחידה שלהם, שבקשר עם המפקדים שלהם, בדיוק מהסיבות שהיא רוצה קבן אחר. מה שהיא כן יכולה לנסות זה לפנות לברהן בתל השומר, זה מחוץ לבקום, זה בסיס של חיל רפואה, ולנסות לראות שם קבנית. הבעיה היא שאם היא לא עריקה יש סיכוי טוב שמאוד יקשו עליה להיכנס וגם אם יקבלו אותה סביר שינפנפו אותה בחזרה לקבנית ביחידה.
3. כדי להראות שמצבה קשה ושהיא לא מתפקדת, היא צריכה לעשות את הדבר המתבקש, להפסיק לתפקד. תעזוב את כל הרעיונות האגרסיביים שאמורים לזעזע אותם - הם רגילים לשטויות האלה, ומה שיותר חשוב, לא באמת אכפת להם ממנה. מה שאכפת להם ממנו זה העבודה. כל עוד הפחד מעונשים מחזיק אותה מלהפסיק לתפקד, לצבא אין שום בעיה איתה. להרבה אנשים רע בצבא, אף אחד מהם לא השתחרר כי הצבא ריחם עליו. מה שהיא צריכה זה למצוא את שביל הזהב, הקשה למציאה, שבו היא מפסיקה לתפקד, אבל לא באופן מתגרה, דווקאי, כזה שמוציא מהם כעס ועונשים, אלא פשוט כי היא מתפרקת נפשית ולא מסוגלת יותר לתפקד, ושיראו שהיא לא עושה דווקא. אני בדרך כלל קורא לזה, "זה לא שאני לא רוצה. אני לא יודע למה, אבל אני לא יכול יותר". אם היא תמצא את המקום הזה, היא תהפוך לנטל על המפקד והוא ירצה שהיא תעוף. אבל זה קו דק, וקשה לשמור עליו, וינסו לאיים עליה ולצעוק עליה כדי לערער אותה ולבחון אותה אם זה אמיתי או לא. ואם אתם רוצים לרמוז שהיא אובדנית, יש דרכים מעודנות ואמינות לעשות את זה, לא שקופות וטיפשיות. בהצלחה.

Rami11 כתב:אהלן,

אני כותב בשביל חברה שלי שכבר מיואשת מהשירות ואנחנו מנסים פתרון שיוציא אותה כמה שיותר מהר מהצבא (עם פטור על פרופיל 21).

היא התגייסה בדצמבר האחרון, וכיום משרתת בבסיס תל השומר. ההתחלה הייתה טובה, נכנסה למערכת אחרי טירונות וקורס והתמיינה לתפקיד שידעה פחות או יותר מה התנאים (יומיות, 08:00-17:00 עם מסדרי כניסה ויציאה, לילות שמירות וכל מה שמסביב). לאחר כמה חודשים חלה ירידה במצב הנפשי, רואים עליה שהיא כבר לא מי שהייתה פעם - בלי חשק לחזור לצבא, בלי חשק לחזור לכיסא שהיא מגיעה אליו בבוקר, טוחנת עליו עבודה נון-סטופ וחוזרת מאוחר בערב. השעות פחות מפריעות לה, מה שמפריע לה בעיקר זו המסגרת שנקראת צבא - ולפי מה שהיא אומרת היא לא יכולה להישאר בה יותר.

אחרי שבחנו את כל הדרכים ה"כשרות" (רפואי כדי לשחק על המצב הרפואי שלה שנתן לה פרופיל 64, בכי במשרד וזעקות לשמיים), הבנו שאין עם מי לדבר וחייבים לנסות להוציא אותה דרך הקב"נית. הבעיה היא שיש קב"נית אחת ביחידה שאליה מגיעים חיילים מכל היחידה, היא מתחמקת מהמון פגישות עם מטופלים, ומה שהכי שקוף לפי חיילים אחרים שהיו אצלה זה שהיא כפופה בדעתה למפקדים.

לגבי המפקד הישיר שלה - אין עם מי לדבר, ברגע שמבקשים קב"ן הוא מתחיל למרר את החיים בכל הדרכים הכשרות, אם זה יציאות מאוחרות, הקפצות לבסיס בשביל לילות ושמירות ולהיכנס בה איפה שרק אפשר.

אז השאלה שלי היא:
1. יש דרך לראות פסיכיאטר אזרחי שימליץ לה על יציאה מהשירות אפילו שהיא בתוך המסגרת הזו ונמצאת במערכת הרפואית הצבאית?
2. היא יכולה לבקש להתראות עם קב"ן אחר?
3. על אילו אופציות אתם הייתם ממליצים? כדורים? חבל תלייה במשרד? סגירת כפתור?

תודה רבה לעוזרים!
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
SeruvDotCom

הודעהעל ידי SeruvDotCom » 01 ינואר 2014 13:48

העצות של "במילא רגוע" מצוינות. היא מגיעה למשרד בבוקר, יושבת ליד השולחן, ומתחילה לבכות. המפקד בא, צועק--והיא בשלה, בוכה. הוא מאיים במשפט, והיא בשלה--בוכה. הוא מנסה לנחם, והיא בשלה--בוכה. ככה כל יום, כל היום. למפקד יש מפקדים משלו, והוא לא יכול להרשות לעצמו להחזיק חיילת שבוכה ולא מתפקדת. בנוסף לזה, יש סיכוי שאולי במקרה למפקד יש לב והוא באמת ירחם עליה. מי יודע.

בכי הוא כלי חזק--במיוחד בידיה של אישה. בכי וחוסר תפקוד--כל יום, כל היום.

בהצלחה.
http://www.seruv.com/blog
כי הגיוס הוא עבדות!
Rami11
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rami11 » 01 ינואר 2014 14:56

קודם כל תודה לכולם על התגובות.

אין בעיה שהיא תבוא ותבכה. הבעיה היא שבמקביל לבכי היא לא תעשה את העבודה שלה. לא תעשה את העבודה? תצא מאוחר / תרותק / תוקפץ לבסיס ואולי עד תנאי ומעצר על סירוב פקודה.

איך אפשר לשלב בין הבכי והיכולת לתפקד? זו הבעיה.

כי מצד אחד חייבים לבכות ולהשתדל לא לעשות כלום בשביל שיראו שקשה, מצד שני אם היא תבכה וכן תעשה את העבודה מהפחד - לאף אחד לא יהיה אכפת שהיא בוכה, כי במילא מישהו עושה את העבודה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 ינואר 2014 15:45

יש דברים שישר מענישים עליהם בצבא - איחורים, סירוב פקודה, אי התייצבות, הופעה מרושלת. מישהי שעושה כל הזמן טעויות קטנות, עושה דברים ממש לאט, שוכחת, מתבלבלת ומעצבנת באופן כללי (אבל שוב, לא מעצבנת כדי להרגיז. בוכה הרבה זה דוגמה טובה למשהו שמרגיז אבל לא מתפרש כלעשות דווקא), אין ממש על מה לשפוט אותה. על איחור לבסיס בבוקר ישפטו אותה ישר, על לאחר ברבע שעה לכל פגישה אף אחד לא ישפוט אותה. אם תוסיף לזה שהיא מפגינה סימנים של דיכאון, זה מאוד משפר את הסיכויים שלה לצאת, לפחות מהצד של מה שהמפקד רוצה ומה שהוא מדווח לקבנית עליה.

וכן, צריך לקחת גם בחשבון שאם את לא עושה מה שאנשים אומרים לך הם לא יאהבו אותך ואולי יגיבו רע ואולי יענישו אותך. לא קל להשתחרר מהצבא, במיוחד כשאת כבר בפנים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 01 ינואר 2014 15:56

שתגיש מחר קבילה נגד המפקד ושתבכה כול היום עד שירצו להעיף אותה קיניבימט
All I want , is my freedom
Rami11
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Rami11 » 09 ינואר 2014 00:18

Lili כתב:שתגיש מחר קבילה נגד המפקד ושתבכה כול היום עד שירצו להעיף אותה קיניבימט

הלוואי וזה היה כל כך פשוט כמו שזה נשמע.

בכל מקרה, עלה הרעיון של להתכונן נפשית טוב בלי שהיא הראתה סימני מצוקה במשרד לפני, וללכת ישר לפסיכיאטר במיון (אני יודע שזה עולה כסף, זה בסדר).
יכול להיות רעיון טוב? לבוא לבסיס בבוקר בהפתעה שהיא הייתה אתמול אצל פסיכיאטר במיון בלי שהיא הראתה שום סימן מצוקה במשרד?

אם כן, לקרוא טוב את מדריך הטרגט והגונזו?

תודה רבה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 21 אורחים