לגבי יציאה ממילואים

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • #98970 הגב
    Anonymous
    חבר

אני מילואימניק טרי שרוצה לצאת מהצבא. שוטטתי פה בפורום וראיתי שהדרך לעשות את זה זה לפנות לפסיכיאטר אזרחי דרך קופ"ח. כמה שאלות:
    1. כדאי לי להתחיל עם זה כמה שיותר מוקדם? אני מניח שיש לי עוד איזה חצי
    שנה לפחות עד לצו, ואני לא אוכל לממן מפגשים בכל הזמן הזה, ואני מניח שאם
    אני אעשה עכשיו שלושה מפגשים, הפסיכיאטר יתרשם שישנה מצוקה, ואז אני פתאום
    לא אגיע עד לעוד חצי שנה שאז אני אבקש המלצה לקב"ן, הוא ירגיש שמשהו
    מסריח. או שאולי כדאי לי לכוון לתרופות?
    2. מה קורה אחרי שאני פוגש את הפסיכיאטר, ליצור קשר עם קצינת הקישור כמה
    שיותר מהר בטענה ש"רציתי לידע אותה לפני שיהיה מאוחר מדי", או שאני צריך
    לחכות להתחיל לדבר איתה רק עם הגעת הצו?
    תודה רבה, אלכס

#113730 הגב
    Anonymous
    חבר

היי,
    דבר ראשון קח בחשבון שהצבא יבקש ממך חוות דעת עדכנית בכל שלב, ז"א, בשביל לקבוע תור לקבן תתבקש להביא חוות דעת עדכנית, עד שיקבעו לך תור יכולים לעבור בשקט 4 חודשים ושוב תתבקש להביא חוות דעת עדכנית. אז עדיף שתתכונן להיות בקשר כזה או אחר עם פסיכ' בשביל שתוכל להביא חוות דעת עדכנית בכל זמן שתתבקש.
    זה לא אמור להיות יקר מידי במידה ואתה הולך לפסיכ' דרך קופ"ח. במכבי למשל זה עובד כך: 
    עלות בדיקה ראשונה אצל פסיכיאטר = 18 ש"ח (עלות הביקור) + 47 ש"ח (עלות האבחון) = 65 ש"ח.
    אם הפסיכ' ממליץ על שיחות עם פסיכולוג אז צריך לעבור אבחון נוסף (47 ש"ח) ועלות הפגישות השנייה עד החמש עשרה היא 94 ש"ח לפגישה. מהפגישה ה16-30 140ש"ח. מעל 30 פגישות – ללא סבסוד של הקופה.
    במידה ואין המלצה לפסיכוטרפיה ויש טיפול תרופתי ומעקב העלות היא 18 ש"ח לרבעון ללא הגבלה על כמות הפגישות.
    כך שלסיכום הדרך הזולה ביותר היא לפנות לפסיכיאטר של הקופה ולקבל ממנו את הטיפול ללא פסיכוטרפיה.
    לגבי השאלה השניה, זה לא כ"ך משנה, אם תיצור איתם קשר לפני קבלת הצו יכולים לחשוב שאתה יותר מידי בקטע של לצאת מהמילואים, הכי טוב שתמתין עם הפניה לצבא עד לקבלת הצו אבל כמה חודשים לפני תתחיל להפגש עם פסיכ' בשביל שיהייה לך רקורד מספיק "עשיר". שוב זה לא חובה ללכת בדרך הזאת, אני למשל פניתי לפסיכ' רק אחרי שקיבלתי צו, אבל אם תפנה לפסיכ' בלי קשר למיל' ואז תגיד לק. קישור שאתה מטופל, זה ישמע הכי הגיוני.
    בהצלחה.NeKrO38601.6666550926

#113732 הגב
    Anonymous
    חבר

עוד כמה שאלות…
    1. איך אני "מכוון" לטיפול תרופתי? פשוט אומר שאני לא רוצה פסיכולוג?
    2. אם אכן הוא ירשום לי תרופות, אני אהיה חייב לקנות אותן, או שאין לו
    מעקב על זה? כלומר, אם הוא רושם לי תרופות והוא רואה שלא קניתי אותן הוא
    יכול לחשוב שאני מתחזה.
    3. אז בעצם אם אגן אני מצליח לקבל מרשם לתרופות, אז אני בעצם לוקח אותן
    (כביכול) ואז פעם בכמה זמן פוגש אותו להערכת מצב חדשה, נכון? כל כמה זמן
    תהיה הערכת מצב כזו, ומה אני צריך לעשות בכל אחת כזו?

#113736 הגב
    Anonymous
    חבר

הי,

לשאלה השלישית – זה הפסיכיאטר ידע.
    לשאלה השנייה – אין מעקב.
    לשאלה הראשונה – למה לך לכוון לטיפול תרופתי? למרות שמהיכרותי עם איך פסיכיאטרים עובדים – קודם נותנים לך תרופות, ואז שואלים מה הבעיה…

לשאלה המקורית – אתה לא בהכרח צריך חוות דעת של פסיכיאטר. גם חוות דעת של פסיכולוג תספיק. אולי היא לא נחשבת כל-כך "בכירה". נו אז מה. הרי במילא ההתרשמות של הקב"ן והפסיכיאטר הצבאי קובעות. את חוות-הדעת האזרחית אתה בעיקרון צריך כדי לקבוע את הפגישה.

ודבר אחרון – חוץ מקופת החולים ישנם עוד שירותים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים שאולי תוכל להיעזר בהם. למשל, אם אתה סטודנט, תנסה לברר מה האוניברסיטה או אגודת הסטודנטים נותנת לך בהקשר זה.

בי,
    סרגיי.

#113740 הגב
    Anonymous
    חבר

למה לכוון לטיפול תרופתי?
    1. כי זה יותר זול, לפי מה שNEKRO אמר בהודעה השניה בשרשור זה.
    2. כי זה מאפשר לי להישאר באיזור של "לא לגמרי בסדר נפשית" (אני מניח שאם
    אני אומר לקבן שאני על תרופות זה כבר שם אותי עם רגל אחת בחוץ), בלי לפגוש
    כל שבוע בנאדם ולחרטט לו בשכל. ככה אני יכול לחכות בשקט לצו שלי ואז לבוא
    מוכן עם חוות דעת שתהיה עדכנית.
    אם אני טועה אנא תקן אותי…

#113743 הגב
    Anonymous
    חבר

אז אתה יכול לקחת מרשם לתרופות, לא לקחת את התרופות, ואז בזמן המתאים להגיע לפגישה נוספת ולהגיד שניסית וזה לא עובד? זו אפשרות, אבל אפשר לעשות אותו דבר גם בלי תרופות. וכמו שאמרתי כבר, מאוד הגיוני שיציעו לך תרופות גם בלי שתכוון לשם.

בעיקרון מה שאתה צריך מהפסיכיאטר זה לא מרשם (למרות שמרשם לא יזיק) אלא מכתב שבו כתוב ממה אתה סובל. זה לא חייב להיות מכתב לצבא. זה יכול להיות מכתב לרופא המשפחה או משהו בסגנון.

לרוב לא תקבל מכתב כזה אחרי פחות משתיים-שלוש פגישות, אם-כי זה גם תלוי בהתרשמות של הפסיכיאטר ממך.

בי,
    סרגיי.

#113751 הגב
    Anonymous
    חבר

מהנסיון שלי ושל כמה חברים שהשתחררו באותה דרך, בהתחלה באים לפסיכ' ומתלוננים  על מצב חירום, במשך שבועיים – שלושה יש פגישות בתדירות של 1 לשבוע בערך עם הד"ר. אח"כ כבר מקבלים מכתב וגם אפשר להגיד שהמצב מתחיל להשתפר (שבועיים-שלושה זה הזמן שלוקח לתרופות שכביכול לוקחים להתחיל לעבוד) ועוברים לפגישה פעם בחודש ולאחר מכן פעם בחודשיים.
    אם הד"ר רואה שהתרופה עוזרת הוא לא מתעקש בד"כ על פסיכוטרפיה, אם הוא מתעקש בכיוון, אפשר לומר לו שאין לך כסף לזה.

#113760 הגב
    Anonymous
    חבר

מצב חירום זה רק משהו ברמה של "אני הולך להתאבד כאן ועכשיו", או גם פחות מזה?
    והאם אני אקבל את המכתב בלי לבקש אותו, או שאני חייב להגיד לפסיכיאטר שאני רוצה מכתב?

#113761 הגב
    Anonymous
    חבר

מצב חירום זה התקף דיכאון חריף, באופן עקרוני גם בלי חשש להתאבדות. חוץ מזה, בשביל "מצב חירום" מספיק שיש חשש שתתאבד באופן כללי, לא צריך "כאן ועכשיו".

אם תגיד: "אני הולך להתאבד כאן ועכשיו", זה ברור שלא יאמינו לך. אם היית במצב שבו יש סכנה אמיתית, לא היית מדבר על זה ככה בגלוי. מקסימום היית מפזר רמזים פה ושם. אנשים בדיכאון לא נוטים לתיאטרון.

בי,
    סרגיי.

#113762 הגב
    Anonymous
    חבר

ולגבי המכתב, אני צריך לבקש אותו, או שברגע שהוא יתרשם שאני בעייתי הוא ייתן לי אותו.
    אם אני צריך לבקש אותו אני גם צריך למצוא נימוק טוב למה אני רוצה אותו…

#113766 הגב
    Anonymous
    חבר

צו מילואים שקיבלת ומחמיר את המצב שלך הוא סיבה טובה לפנות לפסיכ' ולבקש את עזרתו. אם תפעל נכון, הד"ר כבר יתן לך את המכתב מיוזמתו.

#113775 הגב
    Anonymous
    חבר

לא הבנתי, אז כן לחכות עד שמגיע הצו?

#113776 הגב
    Anonymous
    חבר
    quote NeKrO:

היי,
    דבר ראשון קח בחשבון שהצבא יבקש ממך חוות דעת עדכנית בכל שלב, ז"א,
    בשביל לקבוע תור לקבן תתבקש להביא חוות דעת עדכנית, עד שיקבעו לך תור
    יכולים לעבור בשקט 4 חודשים ושוב תתבקש להביא חוות דעת עדכנית. אז עדיף
    שתתכונן להיות בקשר כזה או אחר עם פסיכ' בשביל שתוכל להביא חוות דעת
    עדכנית בכל זמן שתתבקש….

לגבי השאלה השניה, זה לא כ"ך משנה, אם תיצור איתם קשר לפני קבלת הצו
    יכולים לחשוב שאתה יותר מידי בקטע של לצאת מהמילואים, הכי טוב שתמתין עם
    הפניה לצבא עד לקבלת הצו אבל כמה חודשים לפני תתחיל להפגש עם פסיכ' בשביל
    שיהייה לך רקורד מספיק "עשיר". שוב זה לא חובה ללכת בדרך הזאת, אני למשל
    פניתי לפסיכ' רק אחרי שקיבלתי צו, אבל אם תפנה לפסיכ' בלי קשר למיל' ואז
    תגיד לק. קישור שאתה מטופל, זה ישמע הכי הגיוני.

בהצלחה.

#113777 הגב
    Anonymous
    חבר

אוקי, סליחה שאני כזה נאג'ס…
    אז מה שהכי חכם לעשות זה להיפגש כבר עכשיו עם הפסיכיאטר, לתת לו להתרשם, ואז לחזור אליו כשמגיע הצו?

#113779 הגב
    Anonymous
    חבר

כן!

במילא רגוע38603.924525463

מוצגות 15 תגובות – 1 עד 15 (מתוך 17 סה״כ)
מענה ל־לגבי יציאה ממילואים
פרטים:

אנחנו זקוקות לתרומתך!

באמצעות:

או העברה בנקאית:

פרופיל חדש
בנק הפועלים (קוד 12)
סניף ראשי רמת השרון (קוד 630)
חשבון מספר 421120
IBAN IL210126300000000421120

פרופיל-חדש-לוגו