עזרה עם שיחרור ממילואים. אני במצוקה.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

bgal
יצירת קשר:

עזרה עם שיחרור ממילואים. אני במצוקה.

הודעהעל ידי bgal » 05 דצמבר 2013 12:38

שלום

אני בן 33,השתחררתי משירות סדיר כפקיד אחרי שירות סדיר מלא, שהיה לי מאוד קשה וטראומטי ובמהלכו הייתי בליווי קב"נ לאורך כל השירות

לפני חודשיים - פיתאום אחרי 12 שנים שלא שמעתי מהצבא כלום זימנו אותי לשלושה ימי מילואים. למזלי היה לי כבר כרטיס לטיול בחו"ל. הם לא קיבלו את זה, באתי להשפט לחצי שעה על אזרחי - שפטו אותי וקיבלתי 4 ימי כלא על תנאי. הביקור בבסיס לצורך המשפט היה טראומטי, והחזיר אותי אחורה לימים קשים. בערך חודש אחרי קיבלתי זימון ליום מילואים בודד - בשבוע הבא.

אני לא מצליח לתפקד בעבודה, מפחד מאוד מכלא ושירביצו לי שם ועצוב לי ואני מדוכא. אני לא מבין מה הם רוצים ממני אחרי 12 שנים, ורק רוצה שיעזבו אותי בשקט. שלוש שנים נתתי, אבל אני לא מסוגל עוד. אני לא מסוגל ללבוש מדים, ומפחד שיכריחו אותי. דיברו איתי מהבסיס לגבי היום מילואים, ואמרתי שאני אבוא אבל באזרחי כי אני לא מסוגל ללבוש שוב מדים ולא רוצה לממש את 4 ימי כלא מחשש שיאנסו אותי וירביצו לי בכלא. הם לא רוצים לתת לי קב"נ כי הם אומרים שאני לא מטופל באזרחות. אחרי שנים שלא הלכתי לייעוץ, קבעתי לפני כמה זמן תור לראשון הקרוב לטיפול חדש שיעזור לי עם הלחץ. אני לא יכול לקבוע תור קודם כי אין. וגם הפיסכלוגיית לא תעזור לי רק אחרי פגישה אחת. אני כל הזמן מדמיין שאני חונק את הרס"ן שזימנה אותי וזה מפחיד אותי אז אני מתחבא מתחת לשולחן שהמחשבות יעברו. אני לא רוצה להיות אלים שם ולהכנס לכלא. יש לי תינוקות בבית. גם ככה חזרתי אחורה ואני נהיה סמרטוט. אני לא יודע מה לעשות והשעון מתקתק ואני ממש מפחד משבוע הבא.
Eto
יצירת קשר:

Re: עזרה עם שיחרור ממילואים. אני במצוקה.

הודעהעל ידי Eto » 05 דצמבר 2013 13:34

אהלן

אני אמנם לא בגיל שלך והרבה יותר צעיר אך גם אני רוצה לצאת משירות מילואים(אצלי התדירות הרבה הרבה הרבה יותר גבוהה) אחת ל 4 חודשים יש לי זימון לשבוע-שבועיים .
תיראה בכללי אם זה יום אחד אז מה כבר יקרה? תלך לשם ותיראה על מה מדובר אבל אם תיראה שמשמגעים אותך עוד ועוד אז תנסה לצאת.. השאלה אם בשביל שבוע או יום אחד בשנה שווה לך את כל הפרוצדורה הזאת ואת כל הניירת לצאת..

למרות שאם עשית 3 שנים ואתה רוצה לצאת ממילואים להפסיד הרבה אין לך חח
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 05 דצמבר 2013 20:26

טוב, בתחום הזה יש לי ידע כי התפקיד שהיה לי (בפועל אני כנראה עדיין רשום בו אבל אני די נפקד) זה בדיוק מהאלה שמציקים לאזרחים המשוחררים בענייני מילואים. בפועל אין יותר מדי מה לעשות כדי להשתחרר- סיבה רפואית כנראה אין לך כרגע כדי להוריד את הפרופיל ואני לא מאמין שתצליח למצוא אחת שתוציא אותך ממילואים שהם בשבוע הבא. אני גם מניח שלא קיבלת את הזימון למילואים היום אלא כבר עבר כמה זמן מאז הגעת הזימון, אז אתה גם לא נחשב "חריג קריאה" ואין לך את האופציה לא להתנדב. מה שכן, אם אתה מגיע ליום חד-יומי, אתה בלי ספק מגיע רק לחד-יומי. מנסים להשאיר אותך לעוד יום? אתה בהחלט לא חייב להשאר, ואף אחד לא יכול להגיד לך כלום כל עוד אתה לא חותם על הסכמה להתנדב לחריגות קריאה. אני מניח שקשרים טובים בבסיס אין לך, אבל בדרך כלל הדבר שכן יכול להמליץ על שחרור ממילואים הוא הקצין שאחראי עליך ברמת היחידה. אם תוכל לשכנע מילולית את אותו הקצין או לפחות לבקש ראיון, יכול להיות שיהיה לך מזל ומעבר לזה השחרור מהמילואים אמור להיות פשוט כל עוד קצינת הקישור לא תפשל במשהו.
בקצרה, צר לי אבל את יום המילואים הקרוב כנראה שכן תצטרך לעשות (גם מאוחר להגיש טופס בקשה לביטול/שינוי מועד המילואים), אבל אולי תוכל לנצל אותו כדי להמנע מעתידיים כאלו. תשתדל לתפקד כמה שפחות במהלכו ואולי הפטור יבוא כיוזמה שלהם, אני יודע שאצלנו היו כמה כאלה.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 05 דצמבר 2013 23:27

Iluz כתב:טוב, בתחום הזה יש לי ידע כי התפקיד שהיה לי (בפועל אני כנראה עדיין רשום בו אבל אני די נפקד) זה בדיוק מהאלה שמציקים לאזרחים המשוחררים בענייני מילואים. בפועל אין יותר מדי מה לעשות כדי להשתחרר- סיבה רפואית כנראה אין לך כרגע כדי להוריד את הפרופיל ואני לא מאמין שתצליח למצוא אחת שתוציא אותך ממילואים שהם בשבוע הבא. אני גם מניח שלא קיבלת את הזימון למילואים היום אלא כבר עבר כמה זמן מאז הגעת הזימון, אז אתה גם לא נחשב "חריג קריאה" ואין לך את האופציה לא להתנדב. מה שכן, אם אתה מגיע ליום חד-יומי, אתה בלי ספק מגיע רק לחד-יומי. מנסים להשאיר אותך לעוד יום? אתה בהחלט לא חייב להשאר, ואף אחד לא יכול להגיד לך כלום כל עוד אתה לא חותם על הסכמה להתנדב לחריגות קריאה. אני מניח שקשרים טובים בבסיס אין לך, אבל בדרך כלל הדבר שכן יכול להמליץ על שחרור ממילואים הוא הקצין שאחראי עליך ברמת היחידה. אם תוכל לשכנע מילולית את אותו הקצין או לפחות לבקש ראיון, יכול להיות שיהיה לך מזל ומעבר לזה השחרור מהמילואים אמור להיות פשוט כל עוד קצינת הקישור לא תפשל במשהו.
בקצרה, צר לי אבל את יום המילואים הקרוב כנראה שכן תצטרך לעשות (גם מאוחר להגיש טופס בקשה לביטול/שינוי מועד המילואים), אבל אולי תוכל לנצל אותו כדי להמנע מעתידיים כאלו. תשתדל לתפקד כמה שפחות במהלכו ואולי הפטור יבוא כיוזמה שלהם, אני יודע שאצלנו היו כמה כאלה.

לא אחי.
לא משחררים ככה סתם ממילואים המדיניות אולי יותר רכה אבל עדיין צהל מקשה מאוד.
אני חושב שפשוט אין אפשרות אחרת היא להוריד פרופיל דרך נפשי, זה יותר קל מהסדיר לסדר את זה ויש לך את כל הזמן וברגע שהצבא רואה שיורד לך פרופיל ל 45 לדוגמא אז הוא כבר לא צריך אותך ולא יבזבז עליך סתם כסף אז לבד הוא מביא פטור מאי התאמה.. וגם אם לא משחררים אותך אז עם פרופיל כזה לא יקראו לו להרבה ימים אם בכלל
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 05 דצמבר 2013 23:30

כמו שאמרתי גם אין לך מה להפסיד משיחרור ממילואים.
את כל ההטבות קיבלת עבור שירות חובה 3 שנים, רק מה לא יודע מה לגביי התיק הרפואי שפותחים בנשק ונהיגה אני חושב שעדיין יש עידכון ודיווח.
מה שכן התעודת שיחרור אצלך ואתה תוכל להראות אותה לכל מעסיק שאם בכלל יבקש ממך אותה לעבודה.

נהיגה זה יסתדר.. אבל הנשק זה בעייתי האמת

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים