מספר שאלות- לגבי הגעה לקב"ן ביום הגיוס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

smash1324
יצירת קשר:

מספר שאלות- לגבי הגעה לקב"ן ביום הגיוס

הודעהעל ידי smash1324 » 02 דצמבר 2013 21:20

שלום, בימים הקרובים יש לי יום גיוס.
יש לי מכתב מפסיכיאטר, ואני רוצה להגיע לקב"ן, בלי לעבור את השרשרת הזאת, בעצם בלי להתגייס
זה בעצם אומר מבחינתם שאני מסרב?
אם למישהו יש טיפים בנושא התהליך הזה, איך להגיע לקב"ן הכי בקלות. אשמח לשמוע..

בכללי, אשמח לשמוע ממישהו שעבר או לפחות ניסה לעבור את התהליך הזה, ואיך הלך לכם ואיזה טעויות עשיתם

תודה למי שעוזר (:
Iluz
יצירת קשר:

Re: מספר שאלות- לגבי הגעה לקב"ן ביום הגיוס

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 21:47

אני קיבלתי קב"ן רק אחרי שהתחיילתי, אבל זה פשוט כי הייתי בראש שונה אז המטרה שלי לא הייתה לא להתחייל. אם אומרים לך "אין קבן לפני שאתה מתחייל", משקרים לך. זה כן נחשב לסירוב אבל אתה כן רשאי לדרוש קב"ן לא משנה מה יגידו לך, וברגע שאתה מתחייל קשה יותר ללכת אחורה. משמע, אתה מגיע ומסרב להתחייל- ישר מבקש קב"ן. אם חוות הדעת טובה מספיק יכול להיות שזה ייפתר כבר שם, מעבר לזה הניסיון האישי שלי דל. בהצלחה :)
READ

הודעהעל ידי READ » 02 דצמבר 2013 23:14

היה פה אחד שסירב להתגייס עד שהוא לא רואה קבן, נשלח לכלא
ראה קבן בכלא, לא יצא מזה כלום
חזר לבקום ראה קבן והשתחרר.

אם תתחייל אלוהים יודע מה יקרה ואחרי חיול קשה מאוד לצאת מהצבא.

אל תתחייל בשום מחיר, תשב בכלא 20 יום תחזור לבקום ואז בטוח תראה קבן
אולי אפילו הקבן בכלא יעזור לך, אתה הרי לא התחיילת, הוא יכול לשחרר בקלות.

מה גם שאם התחיילת אי אפשר לצאת ככה סתם אחרי כמה חודשים בכלא כמו אם לא התחיילת, זה משו ששומר לסרבני מצפון שלא מתחיילים ויוצאים על אי התאמה אחרי כמה חודשים- בערך חצי שנה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 00:09

ההפרדה בין התחיילת ולא התחיילת היא פחות משמעותית. לא לעבור שרשרת חיול ושיבוץ מאוד עוזר, כי אז הבקום לא יכולים להתנער ממך ולהגיד שאתה עכשיו בעיה של החיל ששובצת אליו, לא שלהם, אבל מבחינת הסטטוס הצבאי שלך אתה נחשב חייל וחלים עליך אותם כללים כמו מי שעבר שרשרת חיול ושובץ, וזה כולל את הכללים של שחרור על אי התאמה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
smash1324
יצירת קשר:

הודעהעל ידי smash1324 » 03 דצמבר 2013 01:31

קודם כל תודה רבה למגיבים, כיף לראות שיש אנשים שמנסים לעזור

ויש לי עוד שאלה..
ביום הגיוס עצמו, מה קורה שם? לאן לוקחים אותי ומתי ובעצם יותר חשוב, איפה יש קב"ן? במקום עצמו? או אחרי שלוקחים אותנו לבדיקות וכו' ?

בקיצור יש מקום ספציפי שכדאי להתחיל לבקש קבן?
READ

הודעהעל ידי READ » 03 דצמבר 2013 04:11

במילא רגוע כתב:ההפרדה בין התחיילת ולא התחיילת היא פחות משמעותית. לא לעבור שרשרת חיול ושיבוץ מאוד עוזר, כי אז הבקום לא יכולים להתנער ממך ולהגיד שאתה עכשיו בעיה של החיל ששובצת אליו, לא שלהם, אבל מבחינת הסטטוס הצבאי שלך אתה נחשב חייל וחלים עליך אותם כללים כמו מי שעבר שרשרת חיול ושובץ, וזה כולל את הכללים של שחרור על אי התאמה.

אתה מטעה בענק.

מי שלא התגייס>סרבן אחרי חצי שנה הוא משוחרר על אי התאמה.
חייל יכול לשבת בכלא מעל שנה במצטבר על סירובי פקודה, נפקדויות עריקויות ובעיות אחרות ועדיין לא בטוח שישתחרר על אי התאמה.
גם הקבן מאוד מסובך אחרי הגיוס והשיבוץ. במיוחד אם כבר עברת טירונות כמו אצלי.

אם היתה לי אפשרות עכשיו לשבת 6 חודש בכלא ומיד אחרי זה להשתחרר הייתי עושה את זה. אבל זו אופציה ששמורה לסרבני גיוס בלבד
אבל התגייסתי וכרגע אני עריק חודש אחרי שעברתי טירונות והקבנים מתעלמים ממני שוב ושוב אז ברחתי כי נכנסתי למשבר.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 06:48

איפה כדאי לבקש קבן, זה מהתחלה וכמה שיותר מוקדם ושוב ושוב, מכל בעל תפקיד שאתה רואה. בעיקר חשוב לא ללכת לעשות שרשרת חיול, כי כל צעד בכיוון של השרשרת חיול מרחיקה אותך מהבקום ומקרבת אותך לטירונות, ומשם זה סיוט לצאת. אתה יכול לשקול גם לא להגיע ליום הגיוס, בטח אם בזמן הזה אתה יכול להשיג חוות דעת ממטפל אזרחי, וגם יש משקל מסוים בלא להגיע בתאריך הנקוב, מה שמשבש להם את תוכניות ההצבה שלך ויכול להראות כאינדיקציה לכך שאתה בעייתי / יש לך בעיות, אבל גם קח בחשבון שבמסלול הזה עלולים בבקום להתייחס אליך יותר בקשיחות מבדרך כלל ולמשל להתעקש לשפוט אותך לפני שנותנים לך לראות קבן, שזה גם לא ממש סיפור, כי משפט ראשון תקבל לכל היותר על תנאי.

READ, אתה אומר דבר שטות. אין שום שחרור אוטומטי אחרי חצי שנה בכלא למי שלא עבר שרשרת חיול. אם אתה עורק לתקופות קצרות ונכנס כל פעם לחודש בכלא יש סיכוי מאוד טוב שישחררו אותך על אי התאמה אחרי 5-6 תקופות, בהערכה גסה, שזה קצת פחות מחצי שנה. אבל זה נכון לכל אחד, בין אם התחייל ובין אם לאו. דווקא לסרבנים מוצהרים, לעומת זאת, בשנים האחרונות לוקח הרבה יותר תקופות, בסביבות ה-8-10 חודשים בכלא עד שמשחררים אותם, וגם אז לרוב רק דרך קבן, כי הצבא מתעקש לא לשחרר אותם על אי התאמה, כנראה כדי לא ליצור את האשליה שאתה מדבר עליה שאפשר לסרב, ללכת לכלא לתקופה קצובה, ולהשתחרר.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 08:21

התכוונתי להפנות אותך לסיפור של נתן בלנק, ששהה 10 תקופות בכלא, אבל מסתבר שהוא היה בכלא בערך חצי שנה, מה שחותר נגד מה שטענתי.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 3 אורחים