לטוס לחו"ל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

xfkx
יצירת קשר:

לטוס לחו"ל

הודעהעל ידי xfkx » 02 דצמבר 2013 20:52

שלום,
לפני כשבועיים הייתי אצל פסיכיאטר בלשכת הגיוס (הייתי אמור להתגייס בדצמבר),
הוא המליץ לשיחרור על 21 וקבעו לי ועדה רפואית לסוף פברואר.

אני יכול לטוס לחו"ל לפני הועדה הרפואית או שיעצרו אותי בשדה התעופה?
רציתי לטוס בחודש הקרוב אבל אני מפחד שכשאני יבוא לשדה התעופה לא יתנו לי לעלות על המטוס.

ועוד משהו, אם אני טס לחו"ל, זה יכול לפגוע בי בוועדה הרפואית?
הם יכולים לדעת על זה ולעשות משהו עם זה בוועדה?

תודה.
Iluz
יצירת קשר:

Re: לטוס לחו"ל

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 21:53

עקרונית- אתה רק צריך לברר אם יש לך מניעה לצאת מהארץ. את זה אתה בודק אצל משרד הפנים בטלפון. להם אין בעיה להגיד לך את זה. בניגוד לפעם, להרבה חיילים היום (במיוחד כאלה עם אזרחות זרה) אין את העיכוב ביציאה. בפועל, אתה יכול אפילו להשתמש במדים כדי להגיע לנתב"ג על אוטובוס בחינם אם אתה רוצה.
עכשיו השאלה אם -כדאי- לעשות את זה. בתור בן אדם עם גישה למידע שלישותי על מילואימניקים, לי היו ההרשאות לראות מתי כל מילואימניק יוצא מהארץ וחוזר אליה (אגב הרצתי גם את עצמי באותה מערכת, ראיתי את כל היציאות גם של עצמי עוד מלפני הגיוס)- משמע גם אם לא מונעים ממך לצאת, יידעו שאתה יוצא כי זה כן מדווח.
אתה כן יכול לנסות לבקש לצאת בבסיס שלך (אלא אם אתה מסובך שם עם כולם) וזה יהיה על חשבון המיוחדת, אבל אתה תצטרך סיבה. להגיד לך שזה יפגע בוודאות אני לא יכול, אבל מה שבטוח- יידעו.

עריכה: אה, אופס, רק בקריאה מחודשת אני רואה שאתה בכלל מלש"ב. במקרה הזה הרבה יותר פשוט- למרות שיידעו שנסעת לחו"ל (בהנחה שיטרחו לבדוק), הדבר מותר בלי אישור מיוחד כל עוד אתה לא מבריז בטעות מכל זימון שאתה מקבל וכל עוד זה לא ליותר משלושה חודשים רצופים. אז תוודא שאין לך צווים כלשהם להתייצב אליהם בקרוב ושיהיה לך איך לחזור מהר במקרה שכן תקבל צו, ואתה די מסודר ברמה החוקית. אם זה יזיק לועדה.. פחות סביר, הגיוני שלאנשים יהיה חיים בלי קשר לצבא.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 02 דצמבר 2013 22:49

כדי להבהיר: בהחלט מותר למלש"בים לנסוע לחו"ל (יש היתר כללי, בתנאים שצוינו), ולכן, בהנחה שביטלו לך את תאריך הגיוס - אין שום בעיה עם נסיעה לחו"ל. אם יגיע צו כלשהו במהלך נסיעתך לחו"ל (ובשלב הזה אין שום סיבה שזה יקרה, כי למעשה אתה כבר בחוץ), פשוט אפשר לדחות אותו לתאריך אחר - וכך אצל כל מלש"ב.
READ

הודעהעל ידי READ » 02 דצמבר 2013 23:08

לא יודע
אם הייתי במצב שלך לפני ועדה לא הייתי מעיז לצאת לחול
לך תדע מישהו שם יתהפך..

נכון שהועדה היא חותמת גומי אבל עדיין לא עברת אותה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2013 23:39

לא אמורה להיות בעיה עם נסיעה לחו״ל. אתה כבר יצאת מהצבא הועדה תהיה שלב פורמלי קצר מאוד של חתימה על המלצת הפסיכיאטר. ככה שאתה יכול לנסוע בראש שקט ולא לדאוג. אתה כבר בחוץ
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 00:23

אני מצביע שעדיף להיות בטוח מלהצטער. חול לא נגמר בינואר, הוא יהיה שם גם בפברואר, וגם כל שאר הפאקן חיים שלך.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 דצמבר 2013 08:57

במילא רגוע כתב:אני מצביע שעדיף להיות בטוח מלהצטער. חול לא נגמר בינואר, הוא יהיה שם גם בפברואר, וגם כל שאר הפאקן חיים שלך.

הועדה הרפואית היא שלב טכני שמיישם את המלצת הפסיכיאטר. אין שום סיכוי שהועדה תערער על החלטת הפסיכיאטר כי הוא המאבחן ועליו נשענת הועדה. בקיצור הוא יכול לטוס בראש שקט כי הוא כבר בחוץ.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 16:42

אורח כתב:
במילא רגוע כתב:אני מצביע שעדיף להיות בטוח מלהצטער. חול לא נגמר בינואר, הוא יהיה שם גם בפברואר, וגם כל שאר הפאקן חיים שלך.

הועדה הרפואית היא שלב טכני שמיישם את המלצת הפסיכיאטר. אין שום סיכוי שהועדה תערער על החלטת הפסיכיאטר כי הוא המאבחן ועליו נשענת הועדה. בקיצור הוא יכול לטוס בראש שקט כי הוא כבר בחוץ.

מה, כמו חותמת גומי? :roll:
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים