משוחרר סוף סוף !

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Chukle
יצירת קשר:

משוחרר סוף סוף !

הודעהעל ידי Chukle » 02 דצמבר 2013 03:15

אז ככה הגעתי ביום חמישי ללשכת גיוס אחרי שזימנו אותי לקב"ן לאחר שפיקססתי להם חוות דעת מפסיכיאטר ושם אמרו לי (יותר נכון לאבא שלי) שכביכול יש לי כבר את הפטור ואני צריך לעבור באיזה מחלקה שם שאני לא זוכר איך קוראים לה אני אשאל את אבא שלי אם זה חשוב למישהו.
ושם אמרה לי המפקדת שקיבלתי פטור ואני יקבל אותו בדואר ושבעצם יש לי פטור על אי התאמה שעד כמה שאני יודע זה לא נפשי ,נכון ?
אם אני צודק זה אידיאלי מבחינת רשיון ! חוץ מזה לא הבנתי למה זימנו אותי לשיחה אם בסוף נתנו לי את הפטור במקום אחרי רבע שעה שאבא שלי שוחח איתם ?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: משוחרר סוף סוף !

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 דצמבר 2013 08:06

ברכה כלשהי. אי התאמה זה לא נפשי, נכון, אבל כנראה שקיבלת סעיף של קשיי הסתגלות, שזה כן נפשי. זהו, הלך הרישיון. לא נורא, יש תחבורה ציבורית, אתה יכול לתפוס טרמפים. סתם, לא באמת, רק העיסוק המוגזם פה בפורום סביב סעיף השחרור מוציא ממני מיצים.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2013 08:49

אני לא חושב שיצאת על אי התאמה. אם אתה מלש״ב וראית פסיכיאטר בלשכת גיוס הוא לא יכול לתת לך אי התאמה.. פסיכיאטר מוציא על אי התאמה רק חיילים.. אולי הביאו לך קה״ס 60 שזה לא סעיף נפשי אבל משחרר אותך אוטומטית משירות. בכל מקרה אם אתה צריך לעבור ועדה רפואית (המחלקה הזאת שאתה מדבר עליה) אז הוציאו אותך על סעיף נפשי
Chukle
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Chukle » 02 דצמבר 2013 13:29

במילא רגוע כתב:ברכה כלשהי. אי התאמה זה לא נפשי, נכון, אבל כנראה שקיבלת סעיף של קשיי הסתגלות, שזה כן נפשי. זהו, הלך הרישיון. לא נורא, יש תחבורה ציבורית, אתה יכול לתפוס טרמפים. סתם, לא באמת, רק העיסוק המוגזם פה בפורום סביב סעיף השחרור מוציא ממני מיצים.

המפקדת אמרה שזה אי התאמה וכשאמא שלי שאלה אותה אם זה נפשי היא אמרה שלא.
סעיף השחרור מעניין אותי רק מבחינת רישיון כדי להקל על כל התהליך חוץ מזה זה לא ממש מעניין אותי.

אורח כתב:אני לא חושב שיצאת על אי התאמה. אם אתה מלש״ב וראית פסיכיאטר בלשכת גיוס הוא לא יכול לתת לך אי התאמה.. פסיכיאטר מוציא על אי התאמה רק חיילים.. אולי הביאו לך קה״ס 60 שזה לא סעיף נפשי אבל משחרר אותך אוטומטית משירות. בכל מקרה אם אתה צריך לעבור ועדה רפואית (המחלקה הזאת שאתה מדבר עליה) אז הוציאו אותך על סעיף נפשי

ראיתי פסיכיאטר אזרחי לא צבאי ולא דיברתי על ועדה רפואית ,בכל מקרה כרגע אני מחכה למכתב שם יהיה רשום על איזה סעיפים השתחררתי כן ?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 02 דצמבר 2013 14:13

תשמע אולי היה עדיף לך פטור מטעמי בריאות.. האמת אי התאמה זה בעייתי כי אפילו למעסיק לא יהיה לך כל כך מה להגיד.
גם נפשי לא יעשה לך בעיות עם הרישיון רק עם נשק כמובן..

בהצלחה באזרחות תהנה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2013 16:47

Chukle כתב:
במילא רגוע כתב:ברכה כלשהי. אי התאמה זה לא נפשי, נכון, אבל כנראה שקיבלת סעיף של קשיי הסתגלות, שזה כן נפשי. זהו, הלך הרישיון. לא נורא, יש תחבורה ציבורית, אתה יכול לתפוס טרמפים. סתם, לא באמת, רק העיסוק המוגזם פה בפורום סביב סעיף השחרור מוציא ממני מיצים.

המפקדת אמרה שזה אי התאמה וכשאמא שלי שאלה אותה אם זה נפשי היא אמרה שלא.
סעיף השחרור מעניין אותי רק מבחינת רישיון כדי להקל על כל התהליך חוץ מזה זה לא ממש מעניין אותי.

אורח כתב:אני לא חושב שיצאת על אי התאמה. אם אתה מלש״ב וראית פסיכיאטר בלשכת גיוס הוא לא יכול לתת לך אי התאמה.. פסיכיאטר מוציא על אי התאמה רק חיילים.. אולי הביאו לך קה״ס 60 שזה לא סעיף נפשי אבל משחרר אותך אוטומטית משירות. בכל מקרה אם אתה צריך לעבור ועדה רפואית (המחלקה הזאת שאתה מדבר עליה) אז הוציאו אותך על סעיף נפשי

ראיתי פסיכיאטר אזרחי לא צבאי ולא דיברתי על ועדה רפואית ,בכל מקרה כרגע אני מחכה למכתב שם יהיה רשום על איזה סעיפים השתחררתי כן ?
אין דבר כזה אי התאמה למלש״ב שהולך לברה״ן. כדי שפסיכיאטר ימליץ על אי התאמה אתה צריך לשבת בכלא כחייל. בקיצור לא הוציאו אותך על אי התאמה, המפקדות שם לא תמיד מבינות וסתם מדברות. אגב אתה בכל מקרה חייב לעבור ועדה כדי לקבל פטור. אם זה אי התאמה (וזה לא כי אתה מלשב) אז אתה צריך ועדת אי התאמה, ואם זה קה״ס 60 או נפשי אז ועדה רפואית. ולא ברור לי איך ראית פסיכיאטר אזרחי ורק שלחת להם את המסמכים וקיבלת פטור על אי התאמה.. זה סיפור הזוי ולא הגיוני.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 17:11

ועדות חייבים לעבור רק אחרי הגיוס. אחותי הבכורה לא עברה שום ועדה (פשוט שכחו ממנה בצה"ל) והשנייה קיבלה פטור על זה שהיא הצהירה שהיא דתייה, אבל שום ועדה היא לא עברה. כנ"ל לגבי קרובות משפחה אחרות. אני לא יודע מה הפרוצדורה לגבי קה"ס 60 אבל אני לא מאמין שזה מחייב ועדה, אני חושב שזה מה שהוא קיבל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2013 17:26

Iluz כתב:ועדות חייבים לעבור רק אחרי הגיוס. אחותי הבכורה לא עברה שום ועדה (פשוט שכחו ממנה בצה"ל) והשנייה קיבלה פטור על זה שהיא הצהירה שהיא דתייה, אבל שום ועדה היא לא עברה. כנ"ל לגבי קרובות משפחה אחרות. אני לא יודע מה הפרוצדורה לגבי קה"ס 60 אבל אני לא מאמין שזה מחייב ועדה, אני חושב שזה מה שהוא קיבל.

כל פטור שמגיע מברה״ן חייב לקבל אישור של ועדה רפואית. גם במקרה של אי התאמה. חלק חותמים על ועדה ללא נוכחות אבל עדיין הם עוברים ועדה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 02 דצמבר 2013 20:07

תוכל לדעת על איזה סעיף שחררו אותך רק לפי תעודת השחרור, אבל רק בכלליות, אבל לפחות תדע אם זה אי התאמה או רפואי. אצל בנות יש מצבים שמשחררים בלי ועדה, אצל בנים אין, אלא אם כן זאת ועדה שמתכנסת שלא בפניך. כתבת שזימנו אותך לפגישה עם קבן, וגם בגלל שלמיטב ידיעתי לא נותנים לבנים פטור על אי התאמה לפני הגיוס, רק אחרי, אני מניח שקיבלת סעיף מקבן, אבל באמת לא נדע עד שתקבל את התעודה, ובאמת זה לא משנה. ברכה כלשהי.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
READ

הודעהעל ידי READ » 02 דצמבר 2013 23:29

במילא רגוע כתב:תוכל לדעת על איזה סעיף שחררו אותך רק לפי תעודת השחרור, אבל רק בכלליות, אבל לפחות תדע אם זה אי התאמה או רפואי. אצל בנות יש מצבים שמשחררים בלי ועדה, אצל בנים אין, אלא אם כן זאת ועדה שמתכנסת שלא בפניך. כתבת שזימנו אותך לפגישה עם קבן, וגם בגלל שלמיטב ידיעתי לא נותנים לבנים פטור על אי התאמה לפני הגיוס, רק אחרי, אני מניח שקיבלת סעיף מקבן, אבל באמת לא נדע עד שתקבל את התעודה, ובאמת זה לא משנה. ברכה כלשהי.

סרבני גיוס מקבלים אי התאמה אחרי הכלא בלי להתחייל
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 03 דצמבר 2013 00:18

אז בוא נבהיר את הנקודה. להתחייל זה לא רק לעבור שרשרת חיול. מרגע שהגיע תאריך הגיוס שלך ולא התייצבת, ולא נתת הסבר מספק שיביא לדחיית תאריך הגיוס, אתה נחשב מחויל, אתה חייל וכל חוקי הצבא חלים עליך, גם אם מעולם לא ראית את הבפנים של בסיס צבאי. סרבן שמשוחרר על אי התאמה אולי לא עבר שרשרת חיול אבל הוא בהחלט מחויל, כלומר הוא חייל, והוא בטוח עובר ועדת אי התאמה, רק שאולי הועדה נערכת שלא בפניו. זאת הפרוצדורה. ואם לדקדק עוד קצת, גם סרבני מצפון שהגיעו לכלא משוחררים לרוב אצל הקבן. בשנים האחרונות הצבא מתעקש לא לשחרר אותם על אי התאמה ודוחף אותם לקבן, ברצונם או שלא ברצונם, ובדרך כלל שם משחררים אותם.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 11 אורחים