קה"ס 60- מישהו יודע בוודאות פרטים עליו?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Iluz
יצירת קשר:

קה"ס 60- מישהו יודע בוודאות פרטים עליו?

הודעהעל ידי Iluz » 26 נובמבר 2013 22:23

אהלן חבר'ה, בשעה טובה גם אני הגעתי לתובנה שמיציתי. אמנם מסיבות שונות מרוב אלו שקראתי כאן, אבל התוצאה אותה תוצאה. נעזרתי בפוסטים שנכתבו בפורום הזה עוד כשניסיתי (והצלחתי) לצאת מהמערך הטכני של חיל האוויר בזמנו על קה"ס 43, וכעת בימינו כשהחלטתי לצאת לחלוטין אני מעוניין לדעת אם מישהו יכול להגיד לי בוודאות: בתור מה שחרור על קה"ס 60 נחשב? האם זה על אי-התאמה או שזה רפואי?
עקרונית אני נוטה לקוות שזו האופציה הראשונה כי די חשוב לי אי-התאמה (וכן אני מכיר בזה שרפואי זה יותר טוב בפועל, פשוט אני מעדיף לא לחסום מעצמי את היכולת להשיג רשיון לנשק בעתיד למקרה שארצה לעבוד בתחום שיצריך את זה), אבל בגלל שזה מגיע דרך קב"ן עדיין אני תוהה מה ההשלכות ברמת הפרופיל.

בנוסף הייתי רוצה להוסיף התייעצות יותר לגבי המקרה שלי- החל ממחר אני נפקד, ולמעשה מממש את התנאי שנשפטתי עליו ביום שני ל-20 יום מחבוש בהנחה שאני חוזר ליחידה. בהנחה שאני באמת רוצה לצאת על אי-התאמה, יותר ריאלי שאצליח למצוא קב"ן בברה"ן שיקבל אותי למרות שאני נפקד ויזרום עם ההוצאה שלי מהמערכת, או שפשוט אחזור כדי להכנס לכלא ולנסות לנווט את דרכי אל מחוץ לצה"ל משם?

תודה מראש לכל העוזרים :)

עריכה: גם הייתי רוצה לשאול ממי שיודע אם בדרך כלל המנטליות של קב"נים בכלא דומה לגישה של מקביליהם ביחידות שמעדיפים תהליכים ממושכים לפני שהם משחררים, או שהם יותר ממהרים לגשת לעניין כשהם מבינים שאין עם מי לדבר בקשר לחזרה לשירות?
Iluz
יצירת קשר:

Re: קה"ס 60- מישהו יודע בוודאות פרטים עליו?

הודעהעל ידי Iluz » 30 נובמבר 2013 15:42

מצטער שאני מקפיץ אבל אני די מתכנן להסגיר את עצמי מחר והייתי שמח לכל טיפ שאפשר. אני נכנס ל20 מחבוש (שכנראה יאריכו לי כי אני לא מאמין שבאמת אקשיב למה שאומרים לי שם). אם אני לא מציית לדברים ישימו אותי בבידוד/אגף? לאיזה תנאים בעצם אני צריך לצפות? קראתי את המדריך לכלוא אבל אני לא אגיע לחדר הקטנטן ההוא כנראה, נכון?
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 30 נובמבר 2013 18:52

Iluz כתב:מצטער שאני מקפיץ אבל אני די מתכנן להסגיר את עצמי מחר והייתי שמח לכל טיפ שאפשר. אני נכנס ל20 מחבוש (שכנראה יאריכו לי כי אני לא מאמין שבאמת אקשיב למה שאומרים לי שם). אם אני לא מציית לדברים ישימו אותי בבידוד/אגף? לאיזה תנאים בעצם אני צריך לצפות? קראתי את המדריך לכלוא אבל אני לא אגיע לחדר הקטנטן ההוא כנראה, נכון?

אם לא תסרב ללבוש מדים, ולא תאיים בהתאבדות, ובגדול תקשיב למה שהמד"כים אומרים, אז אתה תגיע לפלוגה ב'. אין לך מה לחשוש.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 30 נובמבר 2013 18:55

חח יש מצב שאני כן ארגיש שאני לא צריך להקשיב למד"כים אבל מקסימום קצת בידוד יגרום לי להרגיש כמו קדוש מעונה. יעשה לי פלאים לאגו.
בכל מקרה, תודה על התשובה :) מי יייתן וקה"ס 60 לא יעורר גיחוך מטורף אצל הקב"נים בכלא.
READ

הודעהעל ידי READ » 30 נובמבר 2013 19:52

קהס 60 זה משו שנותנים לפני גיוס.
היה איתי אחד בבסיס עם בעיות מפה ועד עזה וקיבל קהס 58

במקרים שמצדיקים קהס 60 מעדיפים תמיד לתת פרופיל 21 על סעיף קשיי הסתגלות

מבחינתך אתה לא אומר שאתה רוצה קהס מסוים או פרופיל מסוים, מבחינתך אתה רוצה לצאת, להשתחרר.
הם אלה שקובעים קהס ופרופיל, אל תנסה לבקש קהס מסוים, זה יהפוך אותך ללא אמין בכלל.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 16:12

קה"ס 58? מה זה נותן בהשוואה לשאר ציוני הקה"ס? ואתה בטוח שבמפורש אי אפשר להביא ציון קה"ס 60 אחרי הגיוס או שפשוט לא שכיח?

העניין הוא גם שכשקיבלתי את הקהס 43 כן ביקשתי אותו במפורש, אבל אני מבין את הנקודה. אני רוצה להשתחרר אבל על אי התאמה, זה דבר שאני חייב להגיד גם לקב"ן כי חשוב לי לא לצאת על נפשי מאוד. אני באמת מודע לזה ש-רוב- הנזק הוא מיתוס, אבל לי הוא כן קריטי. את המענק אקבל בין כה וכה אחרי שירות לאומי, שגם החלטתי לעשות מסיבות ספציפיות למרות שאני יודע שפרקטי יותר להתנדב בלי מסגרת.
'לא אמין' הייתי יוצא אם הייתי מעמיד פנים שיש לי בעיות נפשיות, גם אם הכוונה לדיכאון. רע לי עם זה שאני בצבא, אבל דווקא האנרגיות החיוביות שאני כן מוצא מהידיעה שיש חיים מעבר לזה הם מה שדוחפים אותי ללצאת ולא לבזבז עוד שנתיים וחודשיים. באמת לא אפשרי שיראה אותי קב"ן שיבין את זה שאני יכול לתרום יותר לחברה רק מחוץ לצבא?
Zander
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zander » 01 דצמבר 2013 17:05

אממ לנסות לשכנע אורטופד צבאי לתת פטור משמירות ..
אני לא יודע מה יהיה אבל קבן מעדיף שתשאר בצבא גם אם יש לך בעיות נפשיות
אם תבא מראש בגישה של לא באלי להמשיך, תסולק מהמשרד ואחרי זה לך תתחיל להסביר פתאום דכאון
המקרה היחיד שבו קבן ממליץ על אי התאמה זה אם יש לך 90 יום דפוק וישבת בכלא, גם זה מקרה נדיר
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 17:10

עניין הדפוק זה גם משהו שאני מתלבט לגביו. נפקדות או עריקות היא דבר יעיל ליציאה על אי התאמה? את הכלא בין כה וכה אני הולך לעשות, אבל השאלה כמה זמן. כרגע הייתי נפקד בסה"כ תשעה ימים- 5 אחריהם נשפטתי ל20 מחבוש בתנאי, 4 אחריהם חזרתי לבסיס היום והודיעו לי שאני נשפט מחר (אז יצאתי הביתה למרות שטכנית גם זה נפקדות). בסופו של דבר אני יודע שקשה עד בלתי אפשרי לחזות יציאה על אי התאמה, אבל יותר אפשרי שאצא מהר אם כן אהיה נפקד שוב או שדווקא אצא מהר יותר אם אכנס לכלא מחר (בתקווה שלא יביאו לי מעצר. שמה לעשות במקרה כזה, אגב?) ואסרב לעשות כל דבר שם עד שיוציאו אותי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2013 18:39

אין דבר כזה קה״ס 58. הקה״ס הגבוה ביותר שעוד מאפשר גיוס הוא 50 ואז מדובר על מסגרת מקא״ם בחוות השומר. לשאלתך, קה״ס 60 נותנים בדרך כלל לפני הגיוס אבל יש מקרים שגם חיילים מקבלים אותו. קה״ס 60 זה בעצם דרך של הצבא להעיף מלשבים שהצבא לא רוצה בהם מסיבות שונות כמו נתונים נמוכים (ובמיוחד דפ״ר נמוך על כן אומרים הרבה ברחבי הפורום שכדאי ללחוץ אנטר במבחן הפסיכוטכני). זה מתבצע בצורה אלגנטית על מנת כאילו לומר אין בעיות נפשיות אבל ההתרשמות היא שיהיה קושי להסתגל למערכת. יש כתבה באתר מאקו על אחד שהצבא העיף על קה״ס 60 בלי סיבה שהוא יודע עליה אתה מוזמן לחפש בגוגל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2013 18:39

אין דבר כזה קה״ס 58. הקה״ס הגבוה ביותר שעוד מאפשר גיוס הוא 50 ואז מדובר על מסגרת מקא״ם בחוות השומר. לשאלתך, קה״ס 60 נותנים בדרך כלל לפני הגיוס אבל יש מקרים שגם חיילים מקבלים אותו. קה״ס 60 זה בעצם דרך של הצבא להעיף מלשבים שהצבא לא רוצה בהם מסיבות שונות כמו נתונים נמוכים (ובמיוחד דפ״ר נמוך על כן אומרים הרבה ברחבי הפורום שכדאי ללחוץ אנטר במבחן הפסיכוטכני). זה מתבצע בצורה אלגנטית על מנת כאילו לומר אין בעיות נפשיות אבל ההתרשמות היא שיהיה קושי להסתגל למערכת. יש כתבה באתר מאקו על אחד שהצבא העיף על קה״ס 60 בלי סיבה שהוא יודע עליה אתה מוזמן לחפש בגוגל.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 18:52

מצוין, אני שמח לשמוע שאפשרי (גם אם נדיר מאוד) לקבל קה"ס אחרי הגיוס. עכשיו אדע שאני יכול להתמיד גם עם קב"נים בכלא וכל עוד אוודא שאני לא מדבר עם פסיכיאטר בטעות פחות אדאג.
אז מה אתם אומרים לגבי נפקדות? הארכת הנפקדות תעלה את סיכויי היציאה שלי מהר יותר או שפשוט תגרור יותר כלא רצוף?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 דצמבר 2013 19:11

Iluz כתב:מצוין, אני שמח לשמוע שאפשרי (גם אם נדיר מאוד) לקבל קה"ס אחרי הגיוס. עכשיו אדע שאני יכול להתמיד גם עם קב"נים בכלא וכל עוד אוודא שאני לא מדבר עם פסיכיאטר בטעות פחות אדאג.
אז מה אתם אומרים לגבי נפקדות? הארכת הנפקדות תעלה את סיכויי היציאה שלי מהר יותר או שפשוט תגרור יותר כלא רצוף?

נפקדות היא דרך להעביר מסר שחייל לא ייצא ממך ואתה לא מתאים למסגרת הצבאית. כשהצבא יבין שהתעקשות ומריחות לא גורמות לך להתחיל לתפקד כמו שצריך אז הוא יעדיף לשחרר אותך כמה שיותר מהר.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 19:54

את עניין העברת המסר אני יודע, אני פשוט לא בטוח לגבי כמה זמן ייקח להם לקלוט שלא אתפקד יותר ואם עדיף להעביר אותו כנפקד או כחבוש (ברמת היעילות). אני שואל את זה בגלל העניין של 'מקבלים ועדה כשיש דפוק גבוה', אבל דפוק מקבלים גם מלהיות בכלא וגם מלהיות נפקד.
אישית הייתי רוצה להיות נפקד עוד קצת רק כי אני יודע שאם אצא עכשיו לנפקדות של מעל 15 יום תהיה להם בעיה לשפוט אותי על הנפקדות הקודמת (כי התלונה כבר הוגשה), וגם כי היומולדת שלי נופל על הימים הקרובים, אבל באמת שאלה שיקולים שאני מוכן לזרוק הצידה אם זה יעכב אותי משמעותית בלחזור להיות בן אדם- פשוט כרגע אני לא בטוח אם את ה'מחבוש' שלי אעביר בכלא או במעצר, ומעצר ממה שהבנתי לא נחשב יעיל כל כך ליציאה.
אז במצב הנוכחי- כדאי למשוך את הזמן, או להשפט מחר?
Zander
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zander » 01 דצמבר 2013 21:04

להעביר יומולדת בבית נשמע יותר סמפטי
מה גם שנפקדות אחת ארוכה עדיף על כמה קטנות

אגב החתירה לאי התאמה נראית לי מגוחכת בצורה דפוקה אלא אם כן אתה במצב נואש והקבנים מתעלמים
זה יכול להמשך גם מעל שנה ואל תשכח שזה דפוק ואף אחד לא מחויב לשחרר אותך בתאריך מסוים,זה חוסר ודאות מוחלט
באיזה תפקיד אתה אגב?

אני יספר לך מה אחד עשה בבסיס הקודם שלי, עלה על גג תוך כדי נוהל התאבדות איים לקפוץ אם לא יביאו לו תמבס
המבס והקבן הגיעו, הוא ביקש ועדת אי התאמה וקיבל חודשיים חופש עד הועדה.

עוד דבר שחשוב שתדע, קבלת ועדה לא מחייבת שחרור, בדרך כלל אם אין בעיות תש רק בועדה שנייה משתחררים
ושלא תטעה, אולי רשיון נשק יהיה לך אבל הטבות יישללו לחלוטין, כל התקופה ששירתת תיחשב ככלום
כמובן רישום פלילי, בית דין וישיבה בכלא להרבה זמן והמון מסדרי מדכים מזדיינים

כמה שזה נשמע מפחיד, אם לא ילך לי עם הקבנים זו האופציה שתשאר לי, קיבלתי את התפקיד הכי מגעיל שקיים בכל צהל
namelessאורח

הודעהעל ידי namelessאורח » 01 דצמבר 2013 21:24

על כלא צבאי לא יוצאים עם תיקים כלשהם ונפקדות, רק אם אתה עריק נפתח לך תיק פלילי לפי מה שאמרו לי, זה ? ואם לצאת בצורה כזאת של אחרי עריקות איך זה משפיע על העתיד? אמרו לי שיש תעודות יושר משו כזה שמבקשים בעבודה או שזב רק מתיקים פלילים מהאזרחות מונע לך תתעודה
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 21:28

חימושניק אני מנחש? אני בתפקיד מש"ק קישור וגיוס, יענו פקיד לענייני מילואים. אמנם ג'וב אבל לא מרוצה מהעסק.
ואי התאמה לא בהכרח מחייב רישום פלילי אם אתה לא מגיע לבית דין ואם אתה ממשיך לשירות לאומי אחרי השחרור חודשי השירות שלך כן ייספרו. גיסי אומר לי שכדאי לי לחזור ליחידה כדי לא למשוך זמן ולא לשבת כלא לתקופה ארוכה מדי, אבל אני באמת לא רוצה לקבל מעצר מחשש שלא יסתכלו על זה בכלל כשיקול לועדת אי התאמה.
עניין ה'יכול להמשך מעל שנה' זה בדרך כלל כשמורחים את זה עם עריקויות אני מאמין, אבל אני אשמח אם מישהו שיצא יאיר את עיניי ויגיד לי אם באמת יהיה עדיף שאהיה שוב נפקד מחר במקום להשפט.

התלבטות כזו חזקה :/ אם אני נכנס לכלא נראה לכם שיאריכו לי את תקופת המחבוש שכבר הביאו לי או שבאמת ישחררו אותי אחרי 20 ימים?
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 01 דצמבר 2013 22:18

Iluz כתב:חימושניק אני מנחש? אני בתפקיד מש"ק קישור וגיוס, יענו פקיד לענייני מילואים. אמנם ג'וב אבל לא מרוצה מהעסק.
ואי התאמה לא בהכרח מחייב רישום פלילי אם אתה לא מגיע לבית דין ואם אתה ממשיך לשירות לאומי אחרי השחרור חודשי השירות שלך כן ייספרו. גיסי אומר לי שכדאי לי לחזור ליחידה כדי לא למשוך זמן ולא לשבת כלא לתקופה ארוכה מדי, אבל אני באמת לא רוצה לקבל מעצר מחשש שלא יסתכלו על זה בכלל כשיקול לועדת אי התאמה.
עניין ה'יכול להמשך מעל שנה' זה בדרך כלל כשמורחים את זה עם עריקויות אני מאמין, אבל אני אשמח אם מישהו שיצא יאיר את עיניי ויגיד לי אם באמת יהיה עדיף שאהיה שוב נפקד מחר במקום להשפט.

התלבטות כזו חזקה :/ אם אני נכנס לכלא נראה לכם שיאריכו לי את תקופת המחבוש שכבר הביאו לי או שבאמת ישחררו אותי אחרי 20 ימים?

לגבי רישום פלילי-יש אם אתה עריק מעל 21 יום.

לגבי תקופת מחבוש-ישחררו אותך אחרי 20 יום, ואם אחר כך תמשיך לסרב אז יתנו לך עוד תקופה של 20 יום, אחרי שתישפט עוד פעם בבית משפט צבאי. זה לא גולאג בסיביר שאפשר להחזיק אנשים באופן שרירותי לנצח.

לגבי איך להשתחרר-לא הבנתי זה כ"כ משנה לך אם יהיה כתוב 21 או אי-התאמה. בכול מקרה, אין ספק שתקופה בכלא מאוד תאיץ את תהליך השחרור, במיוחד אם היא מלווה בחוות דעת רפואית וחוסר יכולת לתפקד.

הכלל אומר-יום כלא על כול יום עריקות.

לדעתי עדיף לך להשפט כמה שיותר מהר, בוודאי אם יש לך חוות דעת. עריקות לא מקדמת אותך לשום מקום בדרך להשתחרר מהצבא-זה רק עוד ימי כלא.

אם אתה מתעקש על פטור של אי התאמה - אז שמעתי שאם יושבים כמה חודשים הכלא(6-5 מקסימום) אז משוחררים אוטומטית על אי-התאמה. יכול להיות גם שיש עוד דרכים. אני פשוט הייתי הולך על 21. (אתה יודע כמה קשה זה להוציא רשיון לנשק במדינת ישראל, גם בלי בעיות רפואיות וגם אפילו לאנשים שגרים בשטחים? אתה תמיד יכול להביא חוות דעת מתקנת בכול מקרה)

מקווה שעזרתי ;)
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 01 דצמבר 2013 23:17

טוב, אז אשפט מחר :)
קריטי לי האי-התאמה כי אחרי זה בהנחה שארצה לעבוד כמאבטח רשיון נשק באמת לא יהיה פרוצדורה יחסית.
תודה על העצות חבר'ה, נקווה שלא ארקב בכלא על הוספת ימי מחבוש בפועל שוב ושוב.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 13:35

טוב אז הגעתי היום לבסיס, שמונה וחצי אמור היה להיות משפט. כל הדרך אני אומר לעצמי 'אולי נחתוך הביתה? לא באמת יביאו לי מעל שלושים יום על נפקדות', למרות שאני יודע שהסא"ל שאני נשפט אצלו יכול בפועל להכניס אותי ל-50 על ידי זה שהוא מביא לי 30 ומפעיל את התנאי הקודם. אני גם יודע שמפקד הבסיס יכול להביא לי עד 70 יום, אבל אנשים מהבסיס (ביניהם כמה קצינים שהם סבבה איתי) אומרים לי שהם דווקא לא מאמינים שאקבל יותר משלושים אם עשיתי רק נפקדות, ועוד במיוחד שאין מקום בכלא. גם אפשרי שישימו אותי לחלק מהזמן בכלא וחלק מהזמן במעצר.
בקיצור, שמונה עשרים ומשהו- החלטתי ללכת הביתה. פשוט נורא הרגשתי שאני לא צריך להשפט שם היום. כשהייתי בבית כבר קיבלתי הודעה לגבי זה שנפתחה לי נפקדות נוספת מהמפקדת, ואז היא התקשרה ואמרה שמחר היא מגיעה לביקור בית.
אני בחיל האוויר. איך אני יכול לפנות לברה"ן? הקפ"סית ביחידה שלי די עמוסה בעבודה ולא תקבל אותי בזמן אליה, וכן הייתי רוצה לראות קב"ן לפני שאני נכלא- לפחות לנצל את הנפקדות לטובה. מישהו יודע אם בתל השומר בכל זאת יוכלו לקבל אותי? ואם לא, אז איפה?
שוב, אני לא מנסה להשתחרר על רפואי אז אני לא צריך פסיכיאטר (וגם לא חושב שאני יכול להשיג חוו"ד להגיע איתה) אבל אני כן רוצה לראות קב"ן מחוץ ליחידה. עצות?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 02 דצמבר 2013 14:22

תשמע גבר.
אני לא איזה מומחה גדול אבל כן יש לי ניסיון קצת .. בשביל לצאת על אי התאמה זה נקרא פטור קשה. למה קשה? כי אתה תעבור כלא,חרא,פחדים מיותרים.
תצא על נפשי עם סעיף של קשיי הסתגלות,דיכאון, משהו לא רציני ואתה תהנה עם הפטור אני חושב אפילו עם נשק שזה ממש ממש מחמירים אפשר להוציא עם חוות דעת מתקנה.
לגביי הנהיגה הבנתי שזה לא בעיה עבור רישיון B של רכב פרטי.

בהצלחה תעדכן אותנו
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 15:36

אני מבין שזה פטור קשה, ודיברתי עם סוגשל קרוב משפחה רחוק שעבר כליאה של יותר מתשעים יום רצוף וכל מה שהוא קיבל זה שהחזירו אותו לבקו"ם. בסוף הוא יצא על רפואי דרך פסיכיאטר.
נראה לי שאסע מחר לברה"ן בתקווה שיקבלו אותי למרות שאני מחיל האוויר, ואם ינסו להפנות אותי ליחידה אני יכול לחזור שוב ושוב לשם. אני לא יודע אם אוכל להוציא חוות דעת מתקנת, די מאמין שזה יהיה תהליך מסובך מדי. קה"ס 60 הוא כרגע השאיפה הכי גדולה אבל אני צריך לראות אם אוכל להשיג אי התאמה בלי כליאה חסרת סוף בדרך אחרת.
אז בתל השומר יקבלו אותי?
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 02 דצמבר 2013 16:02

Iluz כתב:אני מבין שזה פטור קשה, ודיברתי עם סוגשל קרוב משפחה רחוק שעבר כליאה של יותר מתשעים יום רצוף וכל מה שהוא קיבל זה שהחזירו אותו לבקו"ם. בסוף הוא יצא על רפואי דרך פסיכיאטר.
נראה לי שאסע מחר לברה"ן בתקווה שיקבלו אותי למרות שאני מחיל האוויר, ואם ינסו להפנות אותי ליחידה אני יכול לחזור שוב ושוב לשם. אני לא יודע אם אוכל להוציא חוות דעת מתקנת, די מאמין שזה יהיה תהליך מסובך מדי. קה"ס 60 הוא כרגע השאיפה הכי גדולה אבל אני צריך לראות אם אוכל להשיג אי התאמה בלי כליאה חסרת סוף בדרך אחרת.
אז בתל השומר יקבלו אותי?

כן אחי רק עם הנשק זה בטוח מחמירים עם ה 21 נפשי ואם זה ממש ממש חשוב לך אז תעשה את השיקולים שלך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 02 דצמבר 2013 16:10

Iluz כתב:אני מבין שזה פטור קשה, ודיברתי עם סוגשל קרוב משפחה רחוק שעבר כליאה של יותר מתשעים יום רצוף וכל מה שהוא קיבל זה שהחזירו אותו לבקו"ם. בסוף הוא יצא על רפואי דרך פסיכיאטר.
אז בתל השומר יקבלו אותי?

אתה צריך להבין שהמטרות שלך לא בהכרח יתממשו. אם תפנה לברה״ן סביר להניח שתצא על נפשי לא קה״ס 60 ולא אי התאמה. כך שתבין מראש שדרך קבן זה נפשי. תלך למרפאת תל השומר ופשוט תתעקש לראות פסיכיאטר צבאי.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 02 דצמבר 2013 17:08

אם אני אראה שבאמת אין לי ברירה וזה ירגיש לי נכון, אני אזכור את האופציה של לצאת על נפשי. לפחות לימים הקרובים אנסה אי התאמה. אני אפילו לא קרוב ללהיות עריק עדיין ועדיין יש לי את הכח כדי לנסוע כל יום 3 שעות לתל השומר ובחזרה אם זה מה שצריך כדי לא לבזבז שנים בכלא. אני באמת מלא הערכה על העזרה ואני מבין שסיכוי קטן שבאמת אצליח לצאת על אי-התאמה, אבל בסופו של דבר סיכויים קטנים הם לא סיבה לא לנסות מלכתחילה :)
לפחות עכשיו מצאתי תירוץ להשאר בבית ליומולדת, ויום חמישי אולי אפנק את עצמי באיזה כנס של אנימציה יפנית במרכז. נחמד להעמיד פנים שאני אזרח, זה עושה לי טוב בלב.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 04 דצמבר 2013 15:08

טוב, הייתי אתמול בירפ"א. הגעתי לשם מוקדם על הבוקר עוד לפני שהיה אף אחד, ואז אחרי כמה זמן הגיע מפקד המרפאה. הוא שאל אותי אם יש לי תור ואמרתי לו שלא, הסברתי שאני לא מצליח להשיג תור ביחידה ואני גם לא יכול לחזור כי אני נפקד. הוא ניסה להגיד שנפקדות זה לא הפיתרון אבל אני חושב שהצלחתי להעביר לו שכבר ניסיתי את הדרכים הלגיטימיות והעובדה שהגעתי מרחוק במיוחד כן משדרת שאני רציני. הוא רשם את הפרטים שלי ואמר שייצור קשר עם הקפ"סית ביחידה שלי, שאלתי אם אפשרי שלא אצטרך לחזור ליחידה כדי להגיע בחזרה לשם והוא אמר שכן (שמחתי שהוא לא ניסה להגיד לי שהדרך היחידה שלי היא לחזור ליחידה, אולי זה כי שנינו יודעים שהקפ"סית אצלנו באמת עמוסה בעבודה- היא גם לא ענתה לטלפון כשהוא התקשר אליה מולי).
הבעיה היא שירפ"א בהדממה (אתמול הוא היה שם רק כי היה תור שקבעו איתו מראש), במיוחד היום ומחר- אף אחד לא נמצא שם אז לא נראה לי שיש טעם לחזור אלא אם בשבוע הבא. אבל מצד שני, עדיין לא קיבלתי תשובה טלפונית ממנו לגבי מתי אני כן יכול להגיע (חבל שלא ביקשתי את הנייד שלו).
ליחידה שלי אני לא מתכוון לחזור עד שיהיה לי פטור ביד, ולמרות שהוא אמר שהוא לא יכול לקבל אותי בינתיים אני חושב שגם הוא הבין שאני לא חוזר בקרוב. בהתחשב בזה שאני לא בדיוק רוצה לפנות כרגע למיון או פסיכיאטר אזרחי לחוו"ד, הם עדיין לא באמת יכולים לסרב לקבל אותי אם כבר עברתי אצל הקפ"סית בבסיס שלי ואין לי מענה אחר, נכון?

בעניין נוסף, במקרה שכן אצליח להכנס לאיזו שיחה בירפ"א, חשבתי לזרוק משהו על זה שאני מעדיף ברצינות לקחת את הרגליים שלי ולברוח לחו"ל (ולהעלות את זה שאת הדרכון כבר הספקתי לחדש ואיששתי שאין מה שימנע ממני לצאת מהארץ), גם אם ההשלכה של זה תהיה שאגווע מרעב באיזה רחוב או יער אקראי באירופה, פשוט כי אני כבר לא מרגיש שיש משהו להשאר בארץ עבורו. אני לא צוחק, זו באמת נראית לי אופציה די רומנטית כרגע וזו לא הפעם הראשונה שחשבתי עליה, השאלה היא אם זה יזיז למישהו.
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 07 דצמבר 2013 23:53

שוב מקפיץ. מחר אני נוסע לירפ"א מחדש, מנסה להגיע הכי מוקדם שאפשר (בתקווה שהם עצמם אשכרה יגיעו בבוקר.. פעם קודמת הייתי שם ראשון). בפועל הם באמת חייבים הפניה מהיחידה שלי או שבשלב מסוים גם הם כמו ברה"ן הרגיל נשברים?
ואם אני אהיה עריק, עדיין אהיה חייב להגיע לירפ"א או שגם ברה"ן של הירוקים יעבוד?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 דצמבר 2013 05:21

קשה מאוד לחזות איזה יחס תקבל, כי במקום שאין נוהל ברור האנרכיה שולטת. אם אני לא טועה מחיל האויר אפשר לגשת רק לירפא, שהיא המקבילה של חיל האויר לברהן, ואי אפשר לגשת לברהן. גם בירפא אמורים בסופו של דבר לתת לך לראות קפס בלי הפניה. רק שבהשוואה ביניהם, תיקח חשבון שבחיל האויר יותר מקשים על אנשים להשתחרר מאשר אצל הירוקים, וזה מתבטא גם בכך שהקפסים פחות משחררים מקבנים וגם בכך שלירפא יותר קשה להיכנס מלברהן בלי הפניה, לפחות מאיך שנשמעים הסיפורים של מי שהלכו לפה או לפה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 09 דצמבר 2013 18:42

יש סעיף בפרופיל 21 של "קשיי היסתגלות"
Iluz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Iluz » 10 דצמבר 2013 13:34

כן, ירפ"א הפנו אותי לקפ"סית של היחידה שלי. לפחות דאגו שהיא תקבע לי תור בעצמה לחמישי הזה, אבל אני לא יודע כמה היא תזרום עם ההוצאה שלי בין אם נפשי או אי-התאמה. בין היתר זה כי היא יודעת שרציתי לבטל את הקה"ס 43 שלי בזמנו, אבל אולי דווקא חוסר היציבות הזו תעבוד לטובתי. בהנחה שהיא לא תשתף פעולה בכלל, אני יכול לדרוש ממנה הפניה לירפ"א לפחות בשביל חוות דעת אחרת? על אף המוכנות שלי פשוט לשהות שם עד שיקבלו אותי יום אחר יום הייתי מעדיף לזרז תהליכים, וחוות דעת מפסיכיאטר אזרחי זה לא משהו שסביר להניח שאשיג כדי להשפיע על דעתם..

וקטיה אני די בטוח שקה"ס זה אי-התאמה לפי הבירורים שעשיתי ולא 21, מה המקור שלך?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 7 אורחים