שאלה לגבי פטור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Alon222228
יצירת קשר:

שאלה לגבי פטור

הודעהעל ידי Alon222228 » 18 נובמבר 2013 14:18

היי, לפני קצת יותר מחודש הייתי בלשכת הגיוס בבאר שבע בפגישה עם פסיכיאטרית. ישבתי אצלה 20 דקות ואחרי הפגישה באה אלי חיילת והודיעה לי שאני מקבל פטור משירות צבאי שיגיע אלי תוך חודש בדואר ונתנה לי פטור זמני שמבטל את צו הגיוס שניתן לי לסוף דצמבר. היום התקשרתי למיטב ושוחחתי עם נציגה על מנת לקבל עדכון למתי יגיע הפטור בדואר. הנציגה אמרה לי שלא כתוב במערכת שאני בפטור ובמידה ואני כן אז התיק שלי נמצא בתהליכים ואין לה יותר מידע. גם נציגה אחרת אמרה לי את אותו הדבר. בינתיים אני די לחוץ כי אני לא מבין את המשמעות של העניין, יש או אין לי פטור? מצד אחד בלשכת הגיוס אמרו לי אחרי הפגישה שיש לי פטור וגם נתנו מסמך זמני ובטלפון נציגת השירות של מיטב מודיעה לי שאין לי פטור. יש מישהו שיכול להבהיר לי את העניין? תודה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי פטור

הודעהעל ידי במילא רגוע » 18 נובמבר 2013 14:30

תתקשר ללשכת גיוס בבאר שבע ותשאל אותן. אבל גם קח בחשבון שזו בירוקרטיה צבאית.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 נובמבר 2013 14:35

מבחינת הצבא רק אחרי שתעבור ועדה רפואית יהיה לך פטור. כרגע יש לך המלצה מפסיכיאטרית שצריכה לקבל אישור של הועדה. אין לך מה לדאוג בדרך כלל הועדה משמשת כחותמת גומי להמלצה למרות שיש אפשרות מאוד נדירה שהיא תדחה את ההמלצה. בכל מקרה כרגע תמתין לזימון של ועדה רפואית
Alon222228
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Alon222228 » 18 נובמבר 2013 16:19

אורח כתב:מבחינת הצבא רק אחרי שתעבור ועדה רפואית יהיה לך פטור. כרגע יש לך המלצה מפסיכיאטרית שצריכה לקבל אישור של הועדה. אין לך מה לדאוג בדרך כלל הועדה משמשת כחותמת גומי להמלצה למרות שיש אפשרות מאוד נדירה שהיא תדחה את ההמלצה. בכל מקרה כרגע תמתין לזימון של ועדה רפואית

לגבי הוועדה הרפואית, אמרו לי בלשכת הגיוס שאני לא אצטרך להתייצב בוועדה והיא תתקיים לא נוכחות שלי. יש לך מושג כמה זמן כל התהליך אמור לקחת?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 נובמבר 2013 16:38

Alon222228 כתב:
אורח כתב:מבחינת הצבא רק אחרי שתעבור ועדה רפואית יהיה לך פטור. כרגע יש לך המלצה מפסיכיאטרית שצריכה לקבל אישור של הועדה. אין לך מה לדאוג בדרך כלל הועדה משמשת כחותמת גומי להמלצה למרות שיש אפשרות מאוד נדירה שהיא תדחה את ההמלצה. בכל מקרה כרגע תמתין לזימון של ועדה רפואית

לגבי הוועדה הרפואית, אמרו לי בלשכת הגיוס שאני לא אצטרך להתייצב בוועדה והיא תתקיים לא נוכחות שלי. יש לך מושג כמה זמן כל התהליך אמור לקחת?

אין לוח זמנים קבוע לתהליך. במועד לא ידוע תתכנס ועדה רפואית ותאשר את ההמלצה ללא נוכחותך. לאחר מכן תקבל את הפטור בדואר
katya

הודעהעל ידי katya » 18 נובמבר 2013 18:13

אם הוועדה הרפואית ללא נוכחות הפסיכאטרית הייתה צריכה להחתים אותך על זה :|
אם היא לא החתימה אותך על וועדה רפואית ללא נוכחות אז אתה צריך לקבל זימון לזה בזמן הקרוב :mrgreen:
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 נובמבר 2013 19:00

החתימו אותי שם על התכנסות של הוועדה ללא נוכחות. אז אני מניח שעכשיו אני צריך פשוט להמתין עד שכל התהליך הביורוקרטי יסתיים ולא להילחץ כי הפטור יגיע באופן כמעט וודאי. תקנו אותי אם אני טועה.
Alon222228
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Alon222228 » 18 נובמבר 2013 19:04

אני כתבתי את ההודעה הקודמת. לא הייתי מחובר אז היא פורסמה כאורח.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 נובמבר 2013 19:44

אורח כתב:החתימו אותי שם על התכנסות של הוועדה ללא נוכחות. אז אני מניח שעכשיו אני צריך פשוט להמתין עד שכל התהליך הביורוקרטי יסתיים ולא להילחץ כי הפטור יגיע באופן כמעט וודאי. תקנו אותי אם אני טועה.

נכון תמתין שישלחו לך בדואר את הפטור
Alon222228
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Alon222228 » 18 נובמבר 2013 22:48

אורח כתב:
אורח כתב:החתימו אותי שם על התכנסות של הוועדה ללא נוכחות. אז אני מניח שעכשיו אני צריך פשוט להמתין עד שכל התהליך הביורוקרטי יסתיים ולא להילחץ כי הפטור יגיע באופן כמעט וודאי. תקנו אותי אם אני טועה.

נכון תמתין שישלחו לך בדואר את הפטור

הבנתי. תודה רבה לכל מי שהגיב. :)
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 18 נובמבר 2013 22:50

אצלי (לפני כמה שנים) הוועדה הרפואית ללא נוכחותי הייתה תוך קצת יותר מחודשיים, ותעודת הפטור הגיעה קצת יותר מחודש לאחר מכן בדואר. בעיקרון זה סדר הגודל, אבל זה כמובן משתנה בין המקרים.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 19 נובמבר 2013 10:52

אז לפי מה שאני מבין ממכם, חייל מילואים שמשוחרר בוועדה רפואית לא יקבל אותה ביד לאחר הוועדה? אלה בדואר אחרי חודש ?

ממש מעצבן שבאותו רגע לא מביאים את התעודת שיחרור אחרי הוועדה לא מבין למה זה קשה לעשות את זה.. או שבכלל לא צריך תעודת שיחרור במילואים כי אצלהם כבר כתוב שאתה פטור משירות ביטחון אז אין טעם לשלוח כבר את זה..
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 נובמבר 2013 12:13

התעודה עצמה חסרת תועלת בשבילך, זה רק בשביל תחושת הרשמיות שנותנות מילים מודפסות על נייר רשמי. לכל עניין ודבר, מרגע החלטת הועדה אתה כבר לא חייל וזהו.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 19 נובמבר 2013 12:55

במילא רגוע כתב:התעודה עצמה חסרת תועלת בשבילך, זה רק בשביל תחושת הרשמיות שנותנות מילים מודפסות על נייר רשמי. לכל עניין ודבר, מרגע החלטת הועדה אתה כבר לא חייל וזהו.

כן זה ברור.
במקרה שלי אני יזרוק אותה לעזאזל כי גם אם מעסיק יבקש(אם בכלל ) אני יביא את התעודת שיחרור של הסדיר.

הוועדה בעצם מודיעה למשרד קישור או שאתה גם צריך לשלוח להם את המסמכים של הוועדה? ניראה לי שזה סינכרון בינהם וצריך להיות בקשר עם שניהם גם אחרי מה שהוועדה קובעת.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 נובמבר 2013 14:31

קודם כל יש מערכת ממוחשבת ושם זה מתעדכן. אני מניח שמודיעים ליחידה לגרוע אותך. אתה בטוח לא צריך להודיע ליחידה שום דבר, ואם תחשוב על זה, מי יאמין לזה.
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 19 נובמבר 2013 14:52

במילא רגוע כתב:קודם כל יש מערכת ממוחשבת ושם זה מתעדכן. אני מניח שמודיעים ליחידה לגרוע אותך. אתה בטוח לא צריך להודיע ליחידה שום דבר, ואם תחשוב על זה, מי יאמין לזה.

כן אבל לדוגמא לחבר שלי ששוחרר על אירוע מוחי, אמרו כל הזמן לעדכן את המשרד קישור.
אבל לא הבנתי למה אתה מתכוון שלא יאמינו לזה ?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 נובמבר 2013 15:05

התכוונתי שבתור היחידת קישור לא הייתי סומך על זה שאתה מודיע לי ששוחררת, הייתי מחכה לאישור רשמי. אתה בטוח לא צריך להודיע ליחידה שום דבר כדי להשתחרר, זה לא תלוי בהם, הם רק רוצים לדעת כדי לעדכן את המלאי שלהם.
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 19 נובמבר 2013 15:27

במילא רגוע כתב:התכוונתי שבתור היחידת קישור לא הייתי סומך על זה שאתה מודיע לי ששוחררת, הייתי מחכה לאישור רשמי. אתה בטוח לא צריך להודיע ליחידה שום דבר כדי להשתחרר, זה לא תלוי בהם, הם רק רוצים לדעת כדי לעדכן את המלאי שלהם.

כן הבנתי, כלומר לא לדאוג לזבלות האלה מצהל שהם כבר יסדרו את כל זה..
תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 19 נובמבר 2013 16:19

בדיוק
- מלכוד-22
אנוכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי אנוכי » 19 נובמבר 2013 16:26

גם אותי הפנו לוועדה ללא נוכחות אישית. לי באופן אישי לקח הרבה יותר מחודש עד שהגיע הפטור. נפגשתי עם פסיכיאטר בסוף יוני והפטור הגיע רק באוקטובר. לא הייתי דואג או מבטל תוכניות בגלל זה.
katya

הודעהעל ידי katya » 19 נובמבר 2013 19:48

כתוב לך באתר עולים על מדים "נמצא בלתי כשיר לשירות הביטחון"?
אם כן אז הסר דאגה מלבך אתה לא לעולם לא תעלה על מדים 8-)
גם איזה כיף זה להיכנס לאתר הזה בידיעה שלא תעלה על מדים :lol:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים