פטור לבחורה (פסכיאטר דרך קופ"ח)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

HellMan
יצירת קשר:

פטור לבחורה (פסכיאטר דרך קופ"ח)

הודעהעל ידי HellMan » 08 נובמבר 2013 09:30

חברה שלי רוצה לצאת מהצבא, ויש לה באמת סיבה דכאונית למה. הבעיה שההורים שלא לא מוכנים לשלם שקל על פסיכיאטר או פסיכולוג כי הם נגד זה שהיא תלך אליהם ו"תיהיה חולת נפש" (טיפשי לגמרי. מסבירים להם ולא קולטים.) מה שכן הם בעד שלא תתגייס.

רציתי לשאול, משלמים שנתי על הכרטיס קופת חולים?
אם היא תלך דרך קופת החולים ההורים שלה ידעו איכשהו שהיא הייתה אצל פסיכיאטר?
(אם זה עוזר איכשהו אנחנו קובעים לה גם תור לקרדיאולוג (רופא לב) כי יש לה כאבים חזקים כשהיא עצבנית)

ויש לי עוד שאלה. (אני יצאתי מהצבא לפי השיטה של לגשת לטיפול פסיכיאטרי לפני הגיוס ואז לקבן ואז לפסיכיאטר צבאי ואז הפטור)
השאלה שלי... אני לקחתי פסיכיאטרית אזרחית דרך הקופת חולים, אמא שלי אמרה לי שהיא שילמה לפסיכיאטרית בצק סכום של 60 שקל ומאז הפסיכיאטרית בשאר הפגישות לא לקחה לה שקל רק העבירה כרטיס, לא הבנתי את הקטע הזה... אשמח אם תסבירו לי. ואם קורה מצב שאנחנו פונים לפסיכיאטרית שמקבלת רק צ'קים אם יש אפשרות להביא צ'ק שהוא לא מההורים או מחברה שלי שרוצה תפטור.)

(מי שמעוניין לדעת את הסיפור שלה: היא שנים סובלת מריבים של ההורים שלה, צרחות ויכוחים בכי, היא עלתה לארץ בגיל 6 וירדה מהארץ בגיל 15 ועלתה שוב בגיל עשרים, התפתחה אצלה חרדה להכיר אנשים חדשים מהפחד לאבד אותם, היא לא רוצה להכיר אף אחד, היא סגורה בתוך עצמה והיא כל הזמן לבד, ההורים שלה ואחותה ובעלה כל היום בעבודה והיא צריכה לשמור על התינוקת של אחותה כל היום. היא סובלת רע לה והיא בדיכאון והיא לא רוצה להתגייס כדי שהמצב לא יהיה יותר גרוע והיא תפגע בעצמה.)

תודה רבה לעוזרים.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: פטור לבחורה (פסכיאטר דרך קופ"ח)

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 נובמבר 2013 11:53

חיוב של קופת חולים הוא חודשי, לכל היותר רבעוני, בטוח לא שנתי. אני לא ממש מתמצא איפה מפרטים מה. אני די בטוח שבחשבון עצמו לא מפרטים את הפרוצדורות הרפואיות שעברת. אולי אפשר לברר בטלפון, אבל היא בגירה אז אולי ההורים לא יכולים לברר עליה. מה שכן, הם תמיד יכולים לשאול ישירות אותה. אני לא יודע אם ואיך זה יסבך אותה, ובגדול אני לא בעד לשקר, אבל יש הרבה דברים בחיים שאנשים מוכנים לקבל רק כשזה עובדה מוגמרת ואם היא כבר היתה אצל פסיכולוג, את זה אי אפשר לשנות.

הקטע זה שלקופת חולים, כמו להרבה ספקי שירותים, יש גישה ישירה לחיוב החשבון שלך, כי נתת להם כרטיס אשראי או הוראת קבע לבנק, כדי לשלם דמי חבר חודשיים אבל גם בשביל חיובים נוספים. אם אני לא טועה, על כל ביקור ראשון ברבעון אצל רופא מחייבים אותך סכום מסוים, קטן, בכרטיס.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 08 נובמבר 2013 12:20

שפשוט תבדוק איזה פסיכיאטרים שעובדים עם הקופת חולים שלה באזור שלה יש
ושתתקשר אחד אחד ותשאל "אתה נותן חוות דעת לצבא אחרי פגישה אחת?"
זה באמת לא כזה מסובך :|

מאחלת לחברה שלך שיחרור מהיר ושתחלים מהדיכאון שלה למה החיים יפים :mrgreen:
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 08 נובמבר 2013 20:18

האמת ? לא מומלץ על פסיכיאטר מקופח.
1 אני חושב שהם מקשים יותר וידרשו כמה פעמים לבוא אולי כדי להביא את החוות דעת.

2 בשביל מה שיהיה רשום בקופח שאתה מטופל בה שיש לך הפרעות פסיכוטיות ? עדיף שיהיה אצל פרטי ככה אתה פחות נפגע מזה.

3 בפרטי יהיה לך יותר קל ויהיה לך "טיפול" צמוד אליך אם תצטרך כמה דברים.
katya

הודעהעל ידי katya » 08 נובמבר 2013 22:18

1.לא צריך שום הרבה פגישות ושום טיפול אם הפסיכי לא מוכן לתת חוות דעת אחרי פגישה פשוט עוברים הלאה

2.רישום שרישום שיהיה רשום

3.טיפול "צמוד" ויקר יותר שכחת לכתוב לא נראה לי שבמצבה הסוציו אקונומי של חברתו של פותח האשכול מאפשר לה לשלם 700 שקל לכל פגישה

אגב,
מה זה כל השאלות המפגרות האלה :?:
תמציאו שאלות נורמליות
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 נובמבר 2013 14:42

אטו, קודם כל, מה שפסיכולוג רושם לעצמו לגביך לא מופיע מעתה במסוף של קופת חולים ככה שכל פקידה אקראית יכולה לקרוא אותו. אני לא מכיר את המערכת שלהם אישית ולעומק, אבל נתקלתי לא מעט בכך שרופאה ב' שאלה אותי על המסקנות של רופאה א', כי לא רשום לה.

ונקודתית, "הפרעות פסיכוטיות" זה בעיה נפשית מאוד חמורה שרק אחוז קטן מאוד מאובחנים בה. דיכאון, לעומת זאת, היא בעיה נפשית בדרגות שונות שאחוז גבוה באוכלוסיה סובל ממנה. אתה לא יודע מה יאבחנו אותו, ורוב הסיכויים שזה לא יהיה הפרעות פסיכוטיות, וזה רק נשמע שאתה מנסה להפחיד אותו ללהסכים איתך, שזה בדיוק ההפך ממה שהכי חשוב לנו לעשות פה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 09 נובמבר 2013 19:40

במילא רגוע כתב:אטו, קודם כל, מה שפסיכולוג רושם לעצמו לגביך לא מופיע מעתה במסוף של קופת חולים ככה שכל פקידה אקראית יכולה לקרוא אותו. אני לא מכיר את המערכת שלהם אישית ולעומק, אבל נתקלתי לא מעט בכך שרופאה ב' שאלה אותי על המסקנות של רופאה א', כי לא רשום לה.

ונקודתית, "הפרעות פסיכוטיות" זה בעיה נפשית מאוד חמורה שרק אחוז קטן מאוד מאובחנים בה. דיכאון, לעומת זאת, היא בעיה נפשית בדרגות שונות שאחוז גבוה באוכלוסיה סובל ממנה. אתה לא יודע מה יאבחנו אותו, ורוב הסיכויים שזה לא יהיה הפרעות פסיכוטיות, וזה רק נשמע שאתה מנסה להפחיד אותו ללהסכים איתך, שזה בדיוק ההפך ממה שהכי חשוב לנו לעשות פה.

רציני? אהה זה מצויין.
ולא לא אני תמיד יעדיף פרטי כמה שפחות להציג את העניין הזה באזרחות אין מה לעשות..
לגבי הדיכאון האמת פה אני מסכים איתך כי להשתחרר על 21 עם דיכאון מג'ורי או דיכאון קליני זה לא חמור בכלל אבל לעומת זאת להשתחרר על בעיות פסיכוטיות כמו שאמרתי זה בעיה כבר למרות שרק יהיה בעיה במשרד הרישוי וברישוי כל נשק. אני צודק?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 נובמבר 2013 22:54

רציני? לא הבנתי.
זה סבבה שלך יש העדפות, גם לי יש העדפות, אבל רוב האנשים לא באים לפורום לשאול איך אתה מעדיף שהם ייצאו. כן, הסעיפים החמורים יותר מובילים לדיווח לרשויות הרכב והנשק (ולעוד כמה רשויות זניחות), אבל יש גם סעיפים שלא נראים חמורים שמובילים לשם. פעם ידעתי את הרשימה ומה עושה כל סעיף. אבל לרוב הגדול זה לא רלוונטי, ולהפחיד אנשים זה בדיוק ההפך מהמטרה שלנו.
- מלכוד-22

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים