היי, שוב אני.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

hano
יצירת קשר:

היי, שוב אני.

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:29

אז כתבתי כאן כבר שהפסיכיאטרית הצבאית נתנה לי 24 ודחיית גיוס לחצי שנה, אבל נתנו לי דף של ביטול גיוס ונאמר לי שבעוד חודש יגיע זימון לועדה רפואית.
התקשרו אלי היום ואמרו שהועדה הרפואית שלי היא בעוד שבוע וקצת.

זה לא מסתדר לי עם העובדה שכביכול דחו לי גיוס לחצי שנה. אני נכנסת לסרטים סתם?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: היי, שוב אני.

הודעהעל ידי במילא רגוע » 07 נובמבר 2013 20:38

זאת כנראה ועדה כדי לקבוע לך את ה-24. כל שינוי פרופיל מחייב לעבור ועדה רפואית.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:40

איך זה הגיוני? נאמר לי כבר שיש לי 24 (הפסיכיאטרית הצבאית אמרה זאת) ותהיה ועדה לקבוע אם זה יהיה 21 או שאלך לשרת?
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 20:41

בצבא שום דבר לא סופי עד שהוא סופי :x
בהחלט יש סיכוי שיקבעו לך בוועדה פרופיל 97 וישלחו אותך לתותחנים :?
לך תדע :|
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:44

קטיה, אני בחורה.

אני חושבת שאני צריכה להבהיר משהו - אני מלש"בית שהלכה לפסיכיאטרית צבאית שאמרה לה שיש פרופיל 24 ודחיית גיוס לחצי שנה שאחריו תהיה ועדה שתקבע אם אני 21 או מתגייסת. פתאום שולחים לי זימון לועדה שבועיים אחרי שפסיכיאטרית צבאית אמרה שהפרופיל הוא 24, זה משהו שלפי מה שאני יודעת לא דורש ועדה רפואית (שינוי פרופיל ל24) כשאני עוד לא חיילת.
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 20:46

נהוג לחשוב שוועדה רפואית זה חותמת גומי
זה לא נכון!!!
קרה לידיד שלי שהוועדה לא אישרה לו את ה21 :cry:
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:47

קטיה אני חושבת שאת לא מבינה את הסיטואציה.
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 20:47

באמת אני לא מבינה :?
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:50

זו תגובה שהשארתי כאן לפני שבוע בערך:
viewtopic.php?f=2&t=14564&p=97775#p97775
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 20:51

נדמה לי הם חושבים שהמצב שלך הוא זמני
את צריכה להראות להם שהוא קבוע
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 20:58

אני מאוד אשמח לשמוע את דעתו של "במילא רגוע", עם כל הכבוד אלייך קטיה.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 07 נובמבר 2013 20:59

איך זה הגיוני? אם כל שינוי פרופיל דורש ועדה, הקבנית לא יכולה לקבוע לך פרופיל 24 על דעת עצמה, בלי שתעברי ועדה. היא אמרה לך שהיא קבעה לך 24 כי הועדה היא אכן חותמת גומי, אז לכל עניין ודבר יהיה לך פרופיל 24, אלא אם כן השמיים יתהפכו. אבל שום דבר מזה לא משנה שום דבר. מה זה משנה אם זאת הועדה הראשונה או השניה?

קטיה. זה שיש מספר חד ספרתי של אנשים שלא מאשרים להם את ההמלצה של הפסיכיאטר לא אומר שהועדה היא לא חותמת גומי. היא חותמת גומי, אבל זה לא אומר חותמת גומי ב-100% לא משנה איך את מתנהגת שמה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
hano
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hano » 07 נובמבר 2013 21:00

בועדה הזו יכולים להחליט על 21 גם?
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 21:00

אני רק אומרת שלא צריך לחגוג לפני שהכל בטוח ב100%
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 07 נובמבר 2013 21:22

תאורטית כן, תאורטית הם יכולים לקבוע לך איזה פרופיל שנראה להם, 21, 97, 3.14, 2.78. בפועל, בשבתם כחותמת גומי, תפקידם בכוח זה רק לאשר את מה שהקבנית "ממליצה" להם. ואני מסכים, בוודאי לא לחגוג, אני גם לא הייתי בא לועדה עם חיוך על הפנים, ובשום אופן לא להביא בלונים ושקיות הפתעה.
- מלכוד-22
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 07 נובמבר 2013 22:17

אז הקבן המליץ על 24 והוועדה צריכה לאשר את זה ולהכניס למחשב זהו.
לא לנפח כל דבר חברה...
אורח בשבילך.

הודעהעל ידי אורח בשבילך. » 08 נובמבר 2013 11:03

קטיה, את קצת יותר מדי מתלהבת מנושא הפטור שלך, את לא מומחית בהוצאת פטורים.

ולשאלה שלך. את קבלת מהפסיכיאטר קפופיל 24 שזה פטור זמני כדי ש"תטפלי בעצמך" אבל הוא לא זה שמאשר את ה24 זה הועדה הרפואית.
את הולכת אליהם, קוראים את המסמכים שלך, אפילו יכול להיות שלא ידברו איתך, חותמים לך ואת יוצאת לפטור של כמה חודשים.
אני ממליץ שתלכי לפסיכיאטר או פסיכולוג שיחריפו את המצב ויכתבו שהמצב לא השתפר וכדומה.
אחרי הפטור הזמני ישלחו לך זימון (עדיף שאת תתקשרי שיראו שאת באמת רצינית בקשר לפטור)
ותלכי לפסיכיאטר צבאי שוב שיראה את הבעיה (למזלי קראו לי ישר לועידה הרפואית ואז בלבלו את הפסיכיאטר ונתנו לי פטור לאלתר. אבל רוב הסיכוים שלך יהיה שוב הפסיכיאטר הצבאי ואז יחליט אם 21 או לא. בהצלחה.
Eto
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eto » 08 נובמבר 2013 11:46

אורח בשבילך. כתב:קטיה, את קצת יותר מדי מתלהבת מנושא הפטור שלך, את לא מומחית בהוצאת פטורים.

ולשאלה שלך. את קבלת מהפסיכיאטר קפופיל 24 שזה פטור זמני כדי ש"תטפלי בעצמך" אבל הוא לא זה שמאשר את ה24 זה הועדה הרפואית.
את הולכת אליהם, קוראים את המסמכים שלך, אפילו יכול להיות שלא ידברו איתך, חותמים לך ואת יוצאת לפטור של כמה חודשים.
אני ממליץ שתלכי לפסיכיאטר או פסיכולוג שיחריפו את המצב ויכתבו שהמצב לא השתפר וכדומה.
אחרי הפטור הזמני ישלחו לך זימון (עדיף שאת תתקשרי שיראו שאת באמת רצינית בקשר לפטור)
ותלכי לפסיכיאטר צבאי שוב שיראה את הבעיה (למזלי קראו לי ישר לועידה הרפואית ואז בלבלו את הפסיכיאטר ונתנו לי פטור לאלתר. אבל רוב הסיכוים שלך יהיה שוב הפסיכיאטר הצבאי ואז יחליט אם 21 או לא. בהצלחה.

צודק, היא רק מלשבית שקיבלה פטור בלי לדעת מזה שק"ם אפילו..
ואתה גם צודק במה שכתבת.

יהיה בסדר
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 08 נובמבר 2013 11:55

עצה טובה היא עצה טובה, בלי קשר לכמה זמן היית או לא היית בצבא. אפשר לא להסכים עם גישה, אפשר להתווכח על פרטים, אבל זה שאתה ראית את הלבן בעיניים של שקמיסט לא הופך את התשובות שלך לחכמות יותר או נכונות יותר.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 08 נובמבר 2013 12:12

Eto כתב:
אורח בשבילך. כתב:קטיה, את קצת יותר מדי מתלהבת מנושא הפטור שלך, את לא מומחית בהוצאת פטורים.

צודק, היא רק מלשבית שקיבלה פטור בלי לדעת מזה שק"ם אפילו..
ואתה גם צודק במה שכתבת.

יהיה בסדר

אם אני מומחית או לא את זה אתה מוזמן לשאול עשרות מלשב"ים חיילים ועריקים להם עזרתי לצאת מהצבא
בכל מקרה אני מאחלת מילואים נעימים :P
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 נובמבר 2013 12:43

ועדה רפואית היא לא חותמת גומי. היא למעשה הגורם המחליט ולא הפסיכיאטר. הפסיכיאטר המליץ לועדה מה לעשות אבל הוא לא יכול להכתיב לה. באופן עקרוני הועדה יכולה לקבוע לך פרופיל שונה ממה שנכתב בהמלצה. בפועל ועדות רפואיות לא נוהגות לערער על החלטת הפסיכיאטר ופשוט חותמים. אבל טעות לחשוב שאם תגיעי לועדה עם חיוך גדול וצוהל את תקבלי פטור. נהפוך הוא - הם יחשבו ששיקרת לפסיכיאטר ולא ישחררו אותך.
.hano

הודעהעל ידי .hano » 08 נובמבר 2013 13:11

סבבה, לא ידעתי שצריך ועדה גם ל24.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים