הפליה בעקבות פרופיל 21

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

b_mer
יצירת קשר:

הפליה בעקבות פרופיל 21

הודעהעל ידי b_mer » 06 נובמבר 2013 13:57

שלום,
אני מחפש מקרים של אנשים שהופלו באזרחות בעקבות אי גיוס/פרופיל 21.
ישנה אפשרות שאוכל לסייע. אני אשמח אם תשתפו, כאן או בפרטי.

תודה.
katya

Re: הפליה בעקבות פרופיל 21

הודעהעל ידי katya » 06 נובמבר 2013 14:03

אני מללא פעמים הופלתי לטובה בגלל הפרופיל 21

יאללה קדימה כולם אחריי לקב"ן :) :) :) :D :D :D
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 נובמבר 2013 17:08

katya כתב:אני מללא פעמים הופלתי לטובה בגלל הפרופיל 21

את פשוט מעוררת רחמים.. אף פעם לא תוכלי לקבל יחס חיובי מאחד שעשה צבא.. היחס למשתמטים כמוך בחברה הישראלית הוא שלילי ונחרץ.
יעדיפו לקבל לעבודה אחד שעשה צבא ותמיד יתייחסו בחיוביות לאחד שתרם ולא למשתמטים.
אני חושב שאתם אנשים עלובים. אתם וארגון פרופיל חדש... אני ראיתי את הטיפוסים שמשתמטים מדובר בצפונים ופרחות.. את בטוח פרחה.
על כל מקרה לעולם לא תזכי ליחס טוב בחברה הישראלית שידועה בפטריוטיות שלה. ההשתמטות הזו תלווה אותך לכל החיים באופן לא טוב.
katya

הודעהעל ידי katya » 06 נובמבר 2013 17:54

אורח כתב:
katya כתב:אני מללא פעמים הופלתי לטובה בגלל הפרופיל 21

את פשוט מעוררת רחמים.. אף פעם לא תוכלי לקבל יחס חיובי מאחד שעשה צבא.. היחס למשתמטים כמוך בחברה הישראלית הוא שלילי ונחרץ.
אני חושב שאתם אנשים עלובים. אתם וארגון פרופיל חדש... אני ראיתי את הטיפוסים שמשתמטים מדובר בצפונים ופרחות.. את בטוח פרחה.
על כל מקרה לעולם לא תזכי ליחס טוב בחברה הישראלית שידועה בפטריוטיות שלה. ההשתמטות הזו תלווה אותך לכל החיים באופן לא טוב.

נראה לך שאני שמה על מה שאתה חושב? :?:

מעניין למה מחקו את התגובה שלך אליי באשכול הקודם שהגבת לי :roll:
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 06 נובמבר 2013 22:35

אורח כתב:את פשוט מעוררת רחמים.. אף פעם לא תוכלי לקבל יחס חיובי מאחד שעשה צבא.. היחס למשתמטים כמוך בחברה הישראלית הוא שלילי ונחרץ.

כיוון שאחרים עלולים לטעות ולהאמין לך, אוכל לציין שמנסיוני האישי ומנסיונם של אחרים, דבריך אינם נכונים, ולמעשה רחוקים מאוד מלהיות נכונים. זו אולי משאלת הלב שלך, אך זה אינו המצב בפועל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 נובמבר 2013 23:27

פרופילניק כתב:
אורח כתב:את פשוט מעוררת רחמים.. אף פעם לא תוכלי לקבל יחס חיובי מאחד שעשה צבא.. היחס למשתמטים כמוך בחברה הישראלית הוא שלילי ונחרץ.

כיוון שאחרים עלולים לטעות ולהאמין לך, אוכל לציין שמנסיוני האישי ומנסיונם של אחרים, דבריך אינם נכונים, ולמעשה רחוקים מאוד מלהיות נכונים. זו אולי משאלת הלב שלך, אך זה אינו המצב בפועל.

זה בהחלט המצב בפועל. משתמטים זוכים ליחס שלילי בחברה הישראלית ואתה יודע זאת היטב. אתן לך דוגמה - רני רהב מהכוכב הבא יורד על כל מתמודד שלא עשה צבא. מבחינתו להיות ישראלי פירושו לעשות צבא. והרי לך מצב מופטי שבו אדם מושפל וזוכה ליחס שלילי על רקע השתמטות.
אתה לא יכול להתכחש למציאות. הציבור לא רואה בעין יפה את תופעת ההשתמטות. אני סולד מאוד מהעניין וזו זכותי המלאה, אני מציג עובדות כפי שהן.
יש מעסיקים שיעדיפו מועמדים שעשו צבא וזו עובדה, אתה ודאי שמעת על מנהלי חברות הייטק שהתבטאו בנושא ואני לא צריך לפרט לך..
זה נכון שיש מעט מעסיקים שיעדיפו אותכם כי אין לכם מילואים, אבל מדובר במעט מקומות עבודה כאלה.
באמת קשה להבין איך אדם שחי במדינת ישראל יכול להציג את חיילי צה"ל כרוצחים. תנועת פרופיל חדש צריכה להתבייש על כך.
אתם מעודדים צעירים להשתמט מחובת התרומה למדינה וקוראים למרוד במוסכמות הקיימות. זה מבחינתי בסדר, אבל שחק לפי הכללים ואל תציג את מי שמגן על המדינה שלך כרוצח.
לסיכומו של עניין, תמיד תסבלו מתדמית שלילית בעיני הציבור ולא משנה איך תציג את זה. מקווה מאוד שתשנו פאזה
מישהו אחר

הודעהעל ידי מישהו אחר » 07 נובמבר 2013 04:02

אורח כתב:
פרופילניק כתב:

זה בהחלט המצב בפועל. משתמטים זוכים ליחס שלילי בחברה הישראלית ואתה יודע זאת היטב. אתן לך דוגמה - רני רהב מהכוכב הבא יורד על כל מתמודד שלא עשה צבא. מבחינתו להיות ישראלי פירושו לעשות צבא. והרי לך מצב מופטי שבו אדם מושפל וזוכה ליחס שלילי על רקע השתמטות.
אתה לא יכול להתכחש למציאות. הציבור לא רואה בעין יפה את תופעת ההשתמטות. אני סולד מאוד מהעניין וזו זכותי המלאה, אני מציג עובדות כפי שהן.
יש מעסיקים שיעדיפו מועמדים שעשו צבא וזו עובדה, אתה ודאי שמעת על מנהלי חברות הייטק שהתבטאו בנושא ואני לא צריך לפרט לך..
זה נכון שיש מעט מעסיקים שיעדיפו אותכם כי אין לכם מילואים, אבל מדובר במעט מקומות עבודה כאלה.
באמת קשה להבין איך אדם שחי במדינת ישראל יכול להציג את חיילי צה"ל כרוצחים. תנועת פרופיל חדש צריכה להתבייש על כך.
אתם מעודדים צעירים להשתמט מחובת התרומה למדינה וקוראים למרוד במוסכמות הקיימות. זה מבחינתי בסדר, אבל שחק לפי הכללים ואל תציג את מי שמגן על המדינה שלך כרוצח.
לסיכומו של עניין, תמיד תסבלו מתדמית שלילית בעיני הציבור ולא משנה איך תציג את זה. מקווה מאוד שתשנו פאזה

סלח לי, אני לא מסכים איתך בכלל. בתור אחד שהוא לא צפוני ולא פרחה (גרתי בארץ כל חיי, אני ממשפחה ממעמד בניים, למדתי בתיכון עירוני בגוש דן והיום אני לומד באוניברסיטה לתואר שני במדעי המחשב. אני גם בעל פרופיל 21 (נפשי, השתמשתי בטרגט 21 ובפורום הזה כדי לקבל פטור מצה"ל).

עם כל הכבוד לרני רהב (שאין לי מושג מי הוא), הוא לא קובע מי הוא ישראלי ומי לא. נכון, זכותו וזכותך לומר הכל, אבל המציאות שונה בהרבה. הארץ שלנו עוברת שינוי, מפלגות עם מצעים שתומכים בצבא מקצועי, שפעם מי שמע על זה בכלל? לאט לאט אי-שירות בצה"ל לא מחליט לך את העתיד, בפרט במקום כמו תל אביב, בה תמצא למעט מאוד אנשים איכפת מה עשית בצבא ואם עשית צבא. התדמית השלילית שתסבול ממנה היא רובה בראש שלך, ובהחלטה שלך לקבל או לא לקבל את מה שאנשים אומרים.

עצוב מאוד שאנשים במדינה שלנו מחליטים לשרת בצה"ל בלי לחשוב, כשיש כל כך הרבה דרכים לתרום למדינה. קודם כל, הייה אזרח הוגן, עובד, משכיל, וכך תתרום בעזרת תשלומי מיסים וכמובן, התרומה של העבודה שלך - התוצר שלך - לכלכלת המדינה. מעבר לכך, קיימות אפשרויות כגון שירות לאומי והתנדבות.

אני לא מאמין שהפליה בעקבות פרופיל 21 היא נפוצה, באופן אישי מעולם לא נתקלתי בה ומעולם לא נשפטתי ע"י מכריי או חבריי בשליליות עקב אי-גיוסי לצה"ל.
katya

הודעהעל ידי katya » 07 נובמבר 2013 08:49

אני לא פרחה צפונית מצפון תל אביב
אני מהפריפריה בת לעולים חדשים מרוסיה אבא נכה ואמא אלכוהליסטית
מגיל 14 אני מפרנסת את המשפחה שלי ומגדלת לבד את אחי הקטן חולה הסכרת
אני עושה שירות בעמותת "שמע" לחיונוך ושיקום ילדים ובני נוער לקויי שמיעה
מה גם החברה הכי טובה שלי לוחמת בקרקל לא אכפת לה שאני משטמטת
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 07 נובמבר 2013 22:39

אורח כתב:זה בהחלט המצב בפועל. משתמטים זוכים ליחס שלילי בחברה הישראלית ואתה יודע זאת היטב. אתן לך דוגמה - רני רהב מהכוכב הבא יורד על כל מתמודד שלא עשה צבא. מבחינתו להיות ישראלי פירושו לעשות צבא. והרי לך מצב מופטי שבו אדם מושפל וזוכה ליחס שלילי על רקע השתמטות.

מי שחושף את עצמו לספירה הציבורית, בהחלט יכול לסבול גם ביקורת, מ"משוגעים לעניין" (כמו, לדבריך, רני רהב) או מכל אחד אחר. זה חל על פוליטיקאים, על מי שמופיע וכותב בתקשורת ועל בעלי תפקידים בכירים, בין היתר. הביקורת יכולה להיות בכל נושא, והיא יכולה להיות הוגנת או לא הוגנת - ובהחלט יכולה להיות גם על שירות צבאי. זה הכל. זה לא משליך על יחס החברה בכללותה לכל אדם פרטי - ושוב, מניסיון, כפי שכתבו כאן גם אחרים.

אין ספק שיש אפליה מסוימת בתעסוקה, גם נגד מי שהשתחרר מצה"ל וגם דווקא לטובתו. אך אין מספיק נתונים בנושא, ולכן הוויכוח הוא לשווא. אגיד רק שרבים שלא שירתו מצאו עבודה טובה ללא בעיות, ושברור שהמצב אינו גורף - לשום כיוון.

אשר לפרופיל חדש (שבכל מקרה הצגת את דעותיה בצורה לא נכונה בלשון המעטה, ואני ממליץ לך לקרוא את פרסומיה של תנועה לפני שתשמיץ אותה), אני לא חבר בה, לא מייצג אותה ולא קשור אליה (וכמוני רוב הכותבים כאן), ואין שום קשר בין דעותיה לבין השאלה האם יש אפליה כלפי מי שלא שירת בצבא או לא.
katya

הודעהעל ידי katya » 08 נובמבר 2013 22:21

וואי פרופילניק איזה מגניב אתה 8-)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 12 אורחים