פגישה ראשונית עם קב"ן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

malshabit
יצירת קשר:

פגישה ראשונית עם קב"ן

הודעהעל ידי malshabit » 25 אוקטובר 2013 14:41

יש לי פגישה עם קב"ן עוד כמה ימים, ולמרות שהמצב שלי אמיתי יש בי פחד שלא ישחררו אותי, שכן לאחרונה אני שומעת די הרבה שהצבא הקשיח את המדיניות שלו ולא ממהר לשחרר אנשים. המצב שלי הוא כזה: אני אדם די בעייתי, סובלת כבר כמה שנים מדיכאון שמתבטא בהתבודדות חברתית כמעט גמורה ובחוסר תפקוד כללי. אף פעם לא טופלתי, ואין לי מסמכים או משהו שמעידים על עבר כזה (הכוונה היא לא למכתב המלצה לשחרור מפסיכיאטר - את זה יש לי, כמובן). ההורים שלי לא מתים על הרעיון שאני אצא, אבל אם צריך אמא שלי תדבר עם הקב"ן ותאשש את מה שאני אגיד (היא לא יוצאת מהבית בלה בלה), ואני לא יודעת אם זה נהוג, אבל אם הם רוצים הם יכולים בכיף להתקשר לבי"ס שלי. אני שומעת המון דעות לכאן ולכאן - והייתי רוצה לשמוע ממישהו שיצא לאחרונה, או בקיא ויודע, האם משחררים אנשים כמוני? מה הסיכוי שלי לצאת?
HourGlass
יצירת קשר:

Re: פגישה ראשונית עם קב"ן

הודעהעל ידי HourGlass » 25 אוקטובר 2013 19:03

הממ... בתור תיכוניסטית הייתי בדיוק כמוך - דיכאונית בלי חברים שממעטת לצאת מהבית, אמנם לצערי הייתי שנה בצבא, אבל יש לי כבר המלצה לשחרור מפסיכיאטר, ככה שבקרוב מאוד אני משתחררת.
לא רק שהיה לי ממש קל לזכות (כן, לזכות! זה פאקינג פרס) בפרופיל 21, גם לא הייתי צריכה להעמיד פנים שאני מתכוונת לירות בעצמי עם M16 או משהו קיצוני בסגנון, כך שלדעתי יש לך סיבה טובה להיות אופטימית (אבל לא בפני הקב"ן! מולו מותר לך להיות רק פסימית ודיכאונית!). גם אם בסופו של דבר ייאלצו אותך להתגייס, זה לא כזה קשה לצאת מהצבא כשאת כבר בפנים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוקטובר 2013 20:05

HourGlass כתב:הממ... בתור תיכוניסטית הייתי בדיוק כמוך - דיכאונית בלי חברים שממעטת לצאת מהבית, אמנם לצערי הייתי שנה בצבא, אבל יש לי כבר המלצה לשחרור מפסיכיאטר, ככה שבקרוב מאוד אני משתחררת.
לא רק שהיה לי ממש קל לזכות (כן, לזכות! זה פאקינג פרס) בפרופיל 21, גם לא הייתי צריכה להעמיד פנים שאני מתכוונת לירות בעצמי עם M16 או משהו קיצוני בסגנון, כך שלדעתי יש לך סיבה טובה להיות אופטימית (אבל לא בפני הקב"ן! מולו מותר לך להיות רק פסימית ודיכאונית!). גם אם בסופו של דבר ייאלצו אותך להתגייס, זה לא כזה קשה לצאת מהצבא כשאת כבר בפנים.

תסתמי את הפה שלך חתיכת זבל משתמטת מסריחה
malshabit
יצירת קשר:

הודעהעל ידי malshabit » 25 אוקטובר 2013 20:33

קודם כל תודה על התגובה, מצטערת על השנה שהיית צריכה לבלות בצבא, אבל שמחה בשבילך על החופש שבפתח :)

כשאת אומרת שהתגייסת למרות הבעיות שלך, את מתכוונת שפנית לצבא (נפגשת עם קב"ן לפני גיוס וכו') והם גייסו אותך בכל זאת? לצערי אני נוטה לייחס את היציאה החלקה שלך למזל ותו לא - מהרוב המוחלט של הדעות שאני שומעת עולה שקשה משמעותית לצאת אחרי שכבר נכנסת, חוץ מזה שאין לי שום כוונה לשים מדים לשנייה אחת, וזה פשוט לא על הפרק מבחינתי. אני באמת מתכוונת לעשות כל מה שאני יכולה כדי לצאת לפני הגיוס (כולל כלא. אגב - אני מניחה שלך אין ידע בנושא, אבל אם מישהו פה יודע איך זה שהות קצרה בכלא לעומת יציאה אחרי גיוס, מבחינת שלל האספקטים (בעיקר השלכות על האזרחות), אני ממש אשמח לשמוע. אני כנראה מפגינה פה בורות מדהימה, אבל להיכנס לכלא צבאי זה "כתם" אחר כך?)
malshabit
יצירת קשר:

הודעהעל ידי malshabit » 25 אוקטובר 2013 20:35

אורח כתב:
HourGlass כתב:הממ... בתור תיכוניסטית הייתי בדיוק כמוך - דיכאונית בלי חברים שממעטת לצאת מהבית, אמנם לצערי הייתי שנה בצבא, אבל יש לי כבר המלצה לשחרור מפסיכיאטר, ככה שבקרוב מאוד אני משתחררת.

איזה חמוד אתה, מה אתה חושב שהתואר "משתמטת" כאילו עושה למישהו פה איזה רטט בלב?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוקטובר 2013 20:41

malshabit כתב:
אורח כתב:

איזה חמוד אתה, מה אתה חושב שהתואר "משתמטת" כאילו עושה למישהו פה איזה רטט בלב?

אתה טיפש חסר שכל אידיוט מטומטם שקרן
HourGlass
יצירת קשר:

הודעהעל ידי HourGlass » 25 אוקטובר 2013 22:08

malshabit כתב:קודם כל תודה על התגובה, מצטערת על השנה שהיית צריכה לבלות בצבא, אבל שמחה בשבילך על החופש שבפתח :)

כשאת אומרת שהתגייסת למרות הבעיות שלך, את מתכוונת שפנית לצבא (נפגשת עם קב"ן לפני גיוס וכו') והם גייסו אותך בכל זאת? לצערי אני נוטה לייחס את היציאה החלקה שלך למזל ותו לא - מהרוב המוחלט של הדעות שאני שומעת עולה שקשה משמעותית לצאת אחרי שכבר נכנסת, חוץ מזה שאין לי שום כוונה לשים מדים לשנייה אחת, וזה פשוט לא על הפרק מבחינתי. אני באמת מתכוונת לעשות כל מה שאני יכולה כדי לצאת לפני הגיוס (כולל כלא. אגב - אני מניחה שלך אין ידע בנושא, אבל אם מישהו פה יודע איך זה שהות קצרה בכלא לעומת יציאה אחרי גיוס, מבחינת שלל האספקטים (בעיקר השלכות על האזרחות), אני ממש אשמח לשמוע. אני כנראה מפגינה פה בורות מדהימה, אבל להיכנס לכלא צבאי זה "כתם" אחר כך?)

גם אני מצטערת שהייתי צריכה לבלות (טיהי, לבלות) בצבא.:/
לא ראיתי קב"ן לפני הגיוס, באתי לצו ראשון, הלכתי הביתה ושכחתי מכל העניין הזה שנקרא צבא. אפילו הגעתי למיונים בכתה י"ב לכמה דברים ששלחו לי, אבל לא באמת חשבתי על זה כ"צבא", סתם כעל ימים שעושים לי בהם מבחנים וזהו. חודשיים לפני הגיוס, נזכרתי בצבא בבהלה, והלכתי לכמה פגישות עם פסיכיאטר, כדי שתהייה לי הוכחה שאני פסיכית למקרה שאני ארצה לצאת [בסוף רק הבאתי לקב"נית איזו חוות דעת מצ'וקמקת שהוא שרבט (שרבט, אפילו לא הדפיס), היא שאלה אם אני יכולה להביא משהו קצת יותר מפורט, אמרתי לה שאין לי, והיא אמרה "לא נורא", ככה שזה לא כזה קריטי, אבל אולי עצם זה שיש לי ביקורים אצל פסיכיאטר ברזומה סייע, אבל אני רוצה להאמין שהיו משחררים אותי גם בלעדי זה].

וכלא צבאי לא מעניין אף אחד באזרחות, כמו רוב הדברים שמתרחשים בבועה הצבאית.
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 25 אוקטובר 2013 23:14

malshabit כתב:יש לי פגישה עם קב"ן עוד כמה ימים, ולמרות שהמצב שלי אמיתי יש בי פחד שלא ישחררו אותי, שכן לאחרונה אני שומעת די הרבה שהצבא הקשיח את המדיניות שלו ולא ממהר לשחרר אנשים. המצב שלי הוא כזה: אני אדם די בעייתי, סובלת כבר כמה שנים מדיכאון שמתבטא בהתבודדות חברתית כמעט גמורה ובחוסר תפקוד כללי. אף פעם לא טופלתי, ואין לי מסמכים או משהו שמעידים על עבר כזה (הכוונה היא לא למכתב המלצה לשחרור מפסיכיאטר - את זה יש לי, כמובן). ההורים שלי לא מתים על הרעיון שאני אצא, אבל אם צריך אמא שלי תדבר עם הקב"ן ותאשש את מה שאני אגיד (היא לא יוצאת מהבית בלה בלה), ואני לא יודעת אם זה נהוג, אבל אם הם רוצים הם יכולים בכיף להתקשר לבי"ס שלי. אני שומעת המון דעות לכאן ולכאן - והייתי רוצה לשמוע ממישהו שיצא לאחרונה, או בקיא ויודע, האם משחררים אנשים כמוני? מה הסיכוי שלי לצאת?

לא צריך לחשוש יותר מדי ולהיכנס לכול מיני תסריטים.
א) לא להתייחס להפחדות של הקב"נים ושאר שמועות שרצות ברשת (שיתקשרו לבית ספר, הקשחת תהליכים וכו')
ב)את צריכה להחליט שאת יוצאת, גם אם ההורים לא אוהבים את זה. זאת את שלא רוצה להתגייס ולא הם. אז לא לפחד ממה שהם אומרים. (יכול להיות שזה ככה, זה פשוט לא מובן מההודעה)
ג) זה שאת בת, במיוחד אם יש לך נתונים נמוכים ולא הראת יותר מדי מוטיבציה לבוא לזימונים, בהחלט מקל על תהליך השחרור.
ד)יש סיכוי להשתחרר. כול מי שרצה והתמיד- בסוף הצליח. צריך כמה פגישות עם פסיכיאטר ושישלח חוות דעת. תבקשי עוד פגישה עם הקב"ן, ואם אפשר עוד חוות דעת, אז מה טוב.ובמקרה הכי גרוע-שאין סיבה להביע אליו אם מתנהלים נכון-אפשר לשבת בכלא קצת זמן.

נ.ב
יש בחתימה שלי עוד מידע שאני ממליץ לקרוא
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
malshabit
יצירת קשר:

הודעהעל ידי malshabit » 26 אוקטובר 2013 19:22

תודה רבה לשניכם על התשובות!

משה -

ב. חחח אני ממש לא שמה על מה שההורים שלי חושבים, אבל הקב"ן ככל הנראה כן
ג. לצערי הנתונים שלי מאוד גבוהים, וגם הספקתי להיות בכמה זימונים... אפילו שיקרתי למאבחנת הפסיכוטכנית כשהיא הפגינה מה שנראה כמו פקפוק בנורמליות שלי (הייתי צעירה וטיפשה, ואשכרה חשבתי שאם הם יחשבו שאני משוגעת אני אעבוד במקדונלד'ס כל החיים). מצד שני, באמת לא הראתי יותר מדי מוטיבציה בזימונים, ולא ממש הצלחתי להסוות את היותי אדם מופנם ודיכאוני (אם הקב"ן יכול להסתכל על נתונים מיום המא"ה, למשל, זה יהיה מצוין). באמת תהיתי עד כמה הוא מסתכל על ההיסטוריה שלי במיונים, ועד כמה זה משפיע?
משה
יצירת קשר:

הודעהעל ידי משה » 27 אוקטובר 2013 21:23

malshabit כתב:תודה רבה לשניכם על התשובות!

משה -

ב. חחח אני ממש לא שמה על מה שההורים שלי חושבים, אבל הקב"ן ככל הנראה כן
ג. לצערי הנתונים שלי מאוד גבוהים, וגם הספקתי להיות בכמה זימונים... אפילו שיקרתי למאבחנת הפסיכוטכנית כשהיא הפגינה מה שנראה כמו פקפוק בנורמליות שלי (הייתי צעירה וטיפשה, ואשכרה חשבתי שאם הם יחשבו שאני משוגעת אני אעבוד במקדונלד'ס כל החיים). מצד שני, באמת לא הראתי יותר מדי מוטיבציה בזימונים, ולא ממש הצלחתי להסוות את היותי אדם מופנם ודיכאוני (אם הקב"ן יכול להסתכל על נתונים מיום המא"ה, למשל, זה יהיה מצוין). באמת תהיתי עד כמה הוא מסתכל על ההיסטוריה שלי במיונים, ועד כמה זה משפיע?

ב. זה נכון שאם ההורים תומכים אז לקב"ן יותר קל, אבל כול עוד הם מאשרים שמה שאת אומרת הוא אמת, זה לא בעייתי.
ג. עוד פעם, זה לא אידיאלי, אבל יש דרכים לתקן את הרושם שהראת עד עכשיו(נגיד תראי שאת בדיכאון, תביאי עוד חוות דעת). את צריכה לחשוב על תשובה טובה לשאלה "למה הלכת למיונים עד עכשיו?" ואת יכולה לאמר שהלכת בגלל לחץ חברתי, אמא רצתה וכו'. אין לי מושג אם הקב"ן יכול להסתכל בנתונים הצבאיים, אבל לא נראה לי שהוא יכול לדעת איך הלך לך במיונים.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים